Krwawy obowiązek. Anton

Okładka książki Krwawy obowiązek. Anton Amelia Sowińska
Okładka książki Krwawy obowiązek. Anton
Amelia Sowińska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Krwawy obowiązek (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Krwawy obowiązek (tom 3)
NieZwykłe
2022-10-12
2022-10-12
9788383200897
Romans mafijny Nałogi Narkotyki Mafia

Super opowieść. Mocno wciągająca i intrygująca. Za każdym razem jak tylko siadałam czytać, to nie mogłam się oderwać. Polecam!

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Anton
Seria: Krwawy obowiązek
Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐️9/10

Molly Billie Brown jest przyjaciółka Sophi i Poliny.
W sercu tej stroniącej od mężczyzn dziewczyny tli się uczucie do Gustavo, brata Sophi. Po umówionym spotkaniu do którego jednak nie dochodzi udaje się ona do baru, gdzie postanawia zapić swoje smutki. To właśnie tam spotyka Antonio.
Z każdym kolejnym dniem uświadamia sobie ona, iż do Gustava żywi czysto przyjacielskie uczucia, za to jej myśli zajmuje nie kto inny jak Anton.
Jaki wpływ na życie Molly będzie miała tragedia sprzed lat, której była ona świadkiem?

Anton Durov to brat Siergieja i Poliny. To przystojny, władczy i niebezpieczny mężczyzna. Gdy natrafia w barze na Molly, która jest pijana i bezbronna w pierwszej chwili chce zaciągnąć ją do łóżka i odejść po nocy spędzonej na przygodnym seksie, ale coś mu na to nie pozwala.
Jakie tajemnice z przeszłości skrywa ten mężczyzna, który mówi sam o sobie iż jest potworem przywdziewającym różne maski?

„Krwawy obowiązek. Anton” to trzeci tom serii Krwawy obowiązek autorstwa Amelia Sowińska. Tym razem śledzimy losy Molly, młodej właścicielki małej redakcji oraz Antona, Pakhana Nowojorskiego oddziału Rosyjskiej Bratvy.
Tych dwoje nie powinni się spotkać, ich drogi nigdy nie powinny się przeciąć.
Molly z jednej strony wygadana i pyskata, ale z drugiej na co dzień dość nieśmiała, młoda kobieta staje twarzą w twarz ze swoim przeciwieństwem, Antonem, który jako Pakhan nie przyjmuje odmowy i nie wybacza błędów, a dzięki manipulacji jest w stanie zdobyć wszystko czego chce, oprócz jednego - Molly Billie Brown.
Pewnego dnia Anton znika na pewien czas, a po powrocie jest innym człowiekiem. Ten złamany fizycznie i psychicznie mężczyzna postanawia dokonać zemsty na wszystkich, w tym także na Molly.
Historia tych dwoje to istny rollercoaster. Nie tylko emocjonalny, ale również pod względem zmian zachodzących w postaciach.
Ich relacja należy do tych z kategorii toksycznych i niełatwych.
Anton swoimi manipulacjami wyniszcza Molly, która miota się między kłamstwem a prawdą.
Wszystko to co się działo mamy możliwość obserwować z perspektywu obydwojga bohaterów, dzięki czemu możemy lepiej ich poznać ale i dowiedzieć się co siedzi w ich głowach. I w tym miejscu muszę nadmienić, iż to na rozdziały opowiadane z perspektywy Antona czekałam najbardziej. Na każde wejście do jego głowy i obserwowanie tej walki jaką toczył on sam ze sobą.
Nie zapomnijmy również o pożądaniu i namiętności, które jest wyczuwalne między tą dwójką, ale Molly stara się temu opierać za to Anton tego nie ukrywa, jasno daje jej do zrozumienia, że chce właśnie jej.
Fabuła i lekkie pióro autorki pozwalają na szybkie wchłonięcie tej historii, na zatracenie się w niej i niecierpliwe wyczekiwanie tego co nastąpi. I choć nieraz miałam ochotę strzelić Antona w twarz to jednak historii jego i Molly wyczekiwałam najbardziej i moim zdaniem jest ona jak dotąd najlepsza ze wszystkich przeczytanych przeze mnie trzech tomów.
Skrywane tajemnice mogą przekreślić wszystko i zmienić życie człowieka. A jaki wpływ będą miały na tą młodą, niezależną kobietę, która będzie potrzebować pomocy innej osoby, a której przeszłość postanowi o sobie przypomnieć oraz na mężczyznę, który należy do tych niebezpiecznych, a który w dzieciństwie starał się o uzyskanie aprobaty ojca, lecz bezskutecznie?
Mrok, tajemnice, pożądanie i namiętność - te słowa najlepiej opisują, to co się tutaj dzieje. Więc jeśli tak samo jak ja jesteście zaintrygowani słysząc właśnie te słowa w kontekście książki, musicie sięgnąć po tę serię.

#krwawyobowiązekanton #krwawyobowiązek #ameliasowińska #wydawnictwoniezwykłe #romansmafijny #book #instabook #instagramczyta #bookstagram #polskiebookstagramy #ksiazka_i_dobre_wino #romansowelove #mojaopinia

❤️Opinia❤️

Tytuł: Krwawy obowiązek. Anton
Seria: Krwawy obowiązek
Autor: @ameliaa_sowinskaa
Wydawnictwo: @wydawnictwoniezwykle

❤️Moja ocena❤️
⭐️9/10

Molly Billie Brown jest przyjaciółka Sophi i Poliny.

Oo całkiem fajna. 7/10
Jak zwykle nie zawiodłam się na P. Amelii. Książkę czyta się szybko, i nie można doczekać się końca. Anton lekko wkurzający ale taki jego urok.
Cała seria super (no z małym wyjątkiem ;)). Polecam.

Oo całkiem fajna. 7/10
Cała seria super (no z małym wyjątkiem ;)). Polecam.

2049

Książka „Krwawy obowiązek. Anton” Amelii Sowińskiej zabiera nas do trzeciego tomu.
Molly Billie Brown, przyjaciółka Poliny i Sophii, od lat czekała na randkę z Gustavem Callaro – bratem Sophii. Kiedy mężczyzna proponuje spotkanie Molly, kobieta z entuzjazmem czeka już od 40 minut na spotkanie, jednak Gustav zapomina. Dziewczyna ukrywa prawdę, że to nie problem, jednak serce jej pęka z rozczarowania.
Załamana kobieta ląduje w obskurnym barze, planując zatopić smutki w alkoholu. To właśnie tam pijaną Molly znajduje Anton Durov, brat Siergieja. Mężczyzna postanawia pomóc dziewczynie, pomimo że kusi go, aby wykorzystać sytuację i zabrać ją do łóżka.
Anton wkracza do życia Molly oficjalnie, jednak ukrywa prawdę, która rozerwie serce dziewczynie.
Jak poradzi sobie Molly z prawdą?
Czy miłość zwycięży z bolesną przeszłością?
Czy Callaro dopuszczą do życia Molly - Antona?
Czego dowie się Anton o swoim pochodzeniu?
Książki autorki czytam z przyjemnością. Zabieram się za kolejny tom.

Krwawy obowiązek. Anton to trzecia część, która opowiada historię Antona i Molly. Opowieść zaczyna się w momencie, kiedy Molly miała się spotkać z Gustavem. Mężczyzna zapomniał o ich spotkaniu i Mol postanawia wejść do baru i napić się. Tam spotyka Antona, który pomaga się jej dostać do mieszkania tak, aby nic jej się nie stało. I tak właśnie rozpoczęła się przygoda Molly i Antona.

Molly jest najbliższą przyjaciółką Sophii i Poliny, lecz kobiety ukrywają przed nią skrywaną i tajemniczo brutalną prawdę. Molly z każdym dniem uświadamia sobie, że tak naprawdę zakochuje się w Antonie a do Gustava żywi tylko przyjacielskie uczucia. Wszystko układałoby się jak w bajkowym śnie gdyby nie demony i brutalna prawda z przeszłości. Anton zrobił coś, co nie można mu wybaczyć. Nie rozumie swojego postępowania i to, co robi do tej pory nie jest właściwe.

Czy Molly wybaczy Antonowi brutalną prawdę?

Co tak naprawdę wydarzyło się przed laty?

Książka jest napisana prostym językiem, co dzięki temu szybko się czyta. Mi wystarczył jeden wieczór i książka była przeczytana. Niektóre opisy były dla mnie tak doskonale opisane, że z zamkniętymi oczami wszystko widziałam. Autorka kolejny raz zaskoczyła mnie i to bardzo miło. A teraz wiem, że na kolejną książkę będę czekać z utęsknieniem.

„Krwawy obowiązek. Anton” jest to niezwykła opowieść o miłości, trudnej przeszłość i szczęściu, na które trzeba tak naprawdę zawalczyć. Powieść porusza i rozgrzewa te najtwardsze serca i nawet przez najmniejszą chwilę nie przestaję zaskakiwać. Przekonajcie się sami, że naprawdę warto dać drugą szansę tej wyjątkowej osobie, aby móc budzić się każdego ranka wiedząc, że zrobiło się wszystko, co było możliwe.

Bardzo dobrze się czytało polecam.
dużo akcji, troche zagadki, pozytywny odbiór.

Bardzo dobrze się czytało polecam.
dużo akcji, troche zagadki, pozytywny odbiór.

Ta książka była tak dobra, że nie mogę się doczekać dalszych części. Autorka mnie nie zawiodła. Historia Antona i Molly niby mafijna, a jednak te wszystkie porachunki i cały świat zewnętrzny postawiony był z boku. Podobały mi się emocje bohaterów, które im towarzyszyły. Dzięki temu te postacie dla mnie były prawdziwe. Polecam

Trzeci tom serii "Krwawe obowiązki Anton" autorstwa @ameliaa_sowinskaa to już kolejna historia jaką mogłam poznać w ramach wspolpracy reklamowej/ recenzenckiej z @wydawnictwoniezwykle

Tym razem autorka do głosu dopuściła krwiożerczą bestię ale też wilka w owczej skórze. Anton to postać którą czytelnicy albo pokochają albo znienawidzą.Ci pierwsi będą się w nim doszukiwać dobrych cech i przejawów człowieczeństwa. Ci drudzy przez większą część książki będą w głowach szukać najbardziej wyszukanych tortur dla Antona.

Życie Molly zostało jakkolwiek to nie zabrzmi "zaprogramowane" pod kątem Antona. Każdy krok, każda decyzja którą podejmie kobieta, doprowadza ją czy tego chce czy nie, do zielonookiego Diabła. Ona wciąż nie może się pogodzić z tragicznym wydarzeniem z przeszłości, a on próbuje odkupić swoje winy usuwając spod jej nóg wszelkie przeszkody. Nie dostrzega jednak że sam jest największą z nich. Mówi się,że dobrymi chęciami wybrukowane jest piekło. Czy prawdziwemu diabłu uda się zrehabilitować?

Ta dwójka nie powinna się nigdy spotkać, a jednak coś ich ku sobie ciągnik . Nie mogło połączyć ich nic a jednak połączyła namiętność i pożądanie podszyte kłamstwem. On przecież nie był tym za kogo ona go uważała. Gdy prawda wyjdzie na jaw pęknie niejedno serce i nie będzie łatwo go posklejać.

Historia oparta na mafii i półświatku z całą masą skrajnych emocji które udzielają się czytelnikowi już od pierwszych stron. Idealny obraz tego że łobuzy kochają najbardziej i to za wszelką cenę.

Możesz uciekać solnyshko, ale Anton Durov nie spocznie i nie cofnie się przed niczym by uczynić cię swoją.

Od pierwszej książki spodobał mi się styl i klimat autorki i utrzymywało się to uczucie do samego końca. Jako że lubię wszystko co ma w sobie mafię i romans to jestem zachwycona z tego co tutaj dostałam.

Cała seria jest świetna , intrygująca i tajemnicza . Polecam 🥰

Cała seria jest świetna , intrygująca i tajemnicza . Polecam 🥰

♡ Recenzja ♡

Molly od zawsze podobał się Gustav. Mimo, że był bratem Sophii to nic nie stało na przeszkodzie, aby pójść z nim na randkę, którą z resztą sam zaproponował. Dziewczyna się ucieszyła i z chęcią przyjęła jego zaproszenie, lecz jakie było jej zdziwienie, gdy mężczyzna się nie pojawił. Załamana Molly poszła do baru, aby zapomnieć, a to tam właśnie pijaną dziewczynę znalazł Anton Durov. Mimo niechęci pomaga jej dostać się do domu. Jednak Anton zaczyna coraz intensywniej myśleć o kobiecie z baru.

Amelia Sowińska pokazała już niejednokrotnie, że umie stworzyć niebywały świat, wciągając od pierwszych stron. Pamiętam, że przy każdej z części, miałam problem w porozumieniu się z bohaterami. I tutaj także nie było inaczej, lecz o tym wspomnę później. Autorka za każdym razem tworzy oryginalne powieści owiane tajemnicami i brutalnością. Za każdym razem serwuje czytelnikom coś zgoła innego, lecz zawsze pokazuje cały wachlarz emocji.. Mimo to miałam wrażenie, że ten tom oddziaływał na mnie mniej niż poprzednie. Było mniej akcji, a niektóre zwroty akcji były mniej drastyczne i fascynujące. Mimo to obserwowałam z zapartym tchem rozwój akcji, który dla mnie był zbyt szybki. Mam na myśli główne postacie. Ich relacja za szybko poszła do przodu i miałam przeczucie że nie poznali się wystarczająco dobrze. Jednak te mankamenty nie przeszkadzały mi w dalszym czytaniu. Przez perfekcyjny warsztat autorki nie zorientowałam się kiedy historia dobiegła ku końcowi. Z każdą wydaną książką Amelii Sowińskiej, widzę postęp. Są bardziej dopracowane, a każdy wers jest napisany lekko i precyzyjnie. Jednak pozostaje jedna sporna kwestia. Bohaterowie. Nie mam pojęcia czy bezmyślność pozostaje w rodzinie Durov czy Anton, tak samo jak swój brat Siergiej, nie umiał podejmować racjonalnych i mądrych decyzji. Jego charakter mnie nie urzekł tak samo jak sytuacje, które wywoływał. Molly natomiast od zawsze była niezależna, lecz przychodziły chwile w których zawziętość nie wystarczyła. W chwili zwątpienia dziewczyna postanowiła poprosić kogoś o pomoc, a tym kimś był Anton. Nie poczułam ich relacji i nawiązującej się więzi. Może przez moją niechęć do głównych postaci, a być może przez to że dla mnie wszystko działo się za szybko. Anton i Molly niewątpliwie do siebie pasowali, lecz czy to wystarczyło w świetle wydarzeń, które miały nadejść? W końcu Anton skrywał sekret, który mógł wszystko zniszczyć.

,,Krwawy obowiązek. Anton” to książka, która mimo dobrego wykonania nie przypadła mi do gustu. Świat mafijny jak zwykle został przedstawiono perfekcyjnie, a wczucie się w klimat nie sprawiło mi najmniejszego problemu, lecz bohaterowie zrodzili we mnie niechęć. Amelia Sowińska po raz kolejny pokazała swój genialny warsztat i jeśli kolejny tom z serii się ukaże na pewno po niego sięgnę!
Ocena 6/10

♡ Recenzja ♡