Exodus

Okładka książki Exodus Kate Stewart
Okładka książki Exodus
Kate Stewart Wydawnictwo: Flow books Cykl: Bractwo Kruków (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Bractwo Kruków (tom 2)
2020-08-04
Katarzyna Agnieszka Dyrek

2055

Na półkach: , , , , , , , ,

"Chyba zawsze będę dziewczyną pragnącą księżyca"

Muszę przyznać, że tydzień zakończyłam z NIESAMOWITĄ historią. Po zakończeniu widać, że autorka początkowo planowała napisać dylogię, ale całe szczęści, że zmieniła zdanie.
Po raz pierwszy od bardzo długiego czasu nie mam pojęcia, jak wyrazić swoje uczucia o tej książce. Brak mi słów, jasnych myśli i szczerze mówiąc, jestem wyczerpana emocjonalnie.
Ta historia jest zmysłową i niesamowicie uzależniającą fabułą, która wstrząsnęła całym moim tokiem myślenia. Jeśli myślałam, że przetrwałam pierwszą książkę bez żadnych blizn, a do kolejnej przejdę bez szwanku, to bardzo, ale to bardzo się myliłam.
Po przeczytaniu ostatnich słów z Flocka pozostało mi więcej pytań, niż odpowiedzi , których bardzo potrzebowałam. Exodus nie tracił czasu, dając nam wspaniały moment, na który wszyscy czekaliśmy, a potem kilka łamiących serce akcji, których z pewnością się nie spodziewałam.
Już dawno nie czytałam książki tak pełnej niepokoju i emocji, która nie tylko mnie zaskoczyła, ale sprawiła, że ​​czytanie było niesamowite!! Exodus nie przypomina niczego, co do tej pory czytałam. Rozwaliło mnie to, a nie wypowiadam tych słów często. Nigdy nie zapomnę tej historii!!! Czas na The Finish Line, w której dostaniemy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania!!

"Chyba zawsze będę dziewczyną pragnącą księżyca"

Ta książka zapewniła mi tyle emocji, że pozostanie w mojej głowie i sercu na bardzo długo. Teraz gdy skończyłam ja czytać nadal mam łzy w oczach...
To co znalazłam w drugim tomie bractwa kruków zszokowało mnie, zmiażdżyło, wypluło a na koniec dało nadzieję. Przyzywałam historię Ceceli całą sobą, często dziwiąc się ile w sobie woli walki ma ta dziewczyna, ale zarówno jak łatwa jest do manipulacji. Teraz przede mną trzeci i ostatni tom tej historii i jestem na niego zupełnie gotowa.

Zacznę od tego że to nie jest łatwa lektura , przede wszystkim dlatego że nie wszystkim może przypaść do gustu wątek poligamiczny który jest bardzo odczuwalny i wiele emocji z tym związanych.

Nie zawsze pochwalałam decyzje Ceceli a nawet można powiedzieć że wiele razy krzyczałam na nią w myślach "co ty robisz?!" Ale jednak bardzo ale to bardzo uzależniłam się od jej historii , przeczytałem drugi tom od razu po pierwszym i zamierzam zabrać się także za ostatni, trzeci. Ta historia rozwaliła mnie emocjonalnie a jednak wciąga mnie głębiej. Czułam wszystko to co Cecelia i każdego z jej wakacyjnych chłopców pokochałam choć wydawało się to niemożliwe a co najważniejsze, niewłaściwe. A jednak, stało się. Przeżyłam chwile pełne emocji i cieszę się że dane mi było przeczytać tą historię

Bardzo wciągająca, łatwa do czytania. Moim zdaniem jedna z ciekawszych pozycji z gatunki!

„Kiedy się w nich zakochiwałam, przygotowali mnie na burzę, której na imię będzie Francuz. Jego powrót był nieunikniony”.

Cecelia została sama. Chłopcy zniknęli, opuścili ją w najgorszy możliwy sposób, złamali jej serce. Przyjeżdżając do Triple Falls nie spodziewała się, że najgorszy rok jej życia zamieni się w lato pełne namiętności i szczęścia. Tajemniczy Francuz, niebezpieczny przywódca Bractwa Kruków, nie popuści zdrady. Oddanie sprawie i plan zemsty jest priorytetem. Pojawienie się Cee w mieście te plany pokrzyżowało. Mężczyzna jej nienawidzi, ona również nie pała do niego uwielbieniem. Jednak granica pomiędzy miłością a nienawiścią jest bardzo cienka. Wystarczy moment, by ją przekroczyć … „Nasz relacja narodziła się z gniewu, urazy, zdrady, ale tak naprawdę jesteśmy do siebie podobni”.

Bardzo się cieszę, że po zakończeniu „Flocka” mogłam od razu sięgnąć po „Exodus”, ponieważ przedstawia on bezpośrednią kontynuację zdarzeń. Pierwszy tom mnie zachwycił, a drugi nie był ani ciut gorszy. Jak dla mnie to postać Francuza zdominowała całą fabułę. Ten mężczyzna miał w sobie „to coś”, te jego plany, tajemnice powodowały, że nie miałam ochoty odkładać książki. „Exodus” podzielony jest na dwie części, w których zauważyłam zdecydowaną przemianę bohaterki. Czytając tę książkę, niejednokrotnie się wzruszyłam, a moje gardło ścisnęło się z emocji (i nie była to scena, na której większość czytelników płacze 😉). „Exodus” odkrywa sporo tajemnic, opisuje historię powstania bractwa i wyjaśnia cel ich działalności. Ukazuje, jak silna więź łączy członków i jak trudno jest wejść w ich szeregi. Spora ilość tajemnic, niesamowite napięcie seksualne, kilka zwrotów akcji, świetna kreacja bohaterów i nietuzinkowy pomysł na fabułę, to wszystko sprawiło, że pochłonęłam tę część z zachwytem, ale postanowiłam zrobić chwilową przerwę, zanim sięgnę po „The Finish Line”. Potrzebuję złapać oddech i podejść do zakończenia tej historii z mniejszą dawką emocji.

Współpraca reklamowa Wydawnictwo Flowbooks

Emocjonalny rollercoster. Przeczytałam ją na raz, nie mogłam się oderwać, musiałam wiedzieć, co będzie dalej. Sporo w internecie krytyki dotyczącej wyborów fabularnych autorki, ale szczerze mówiąc, mi to odpowiada - przynajmniej nie było oczywiście i pod schemat. Polecam!

˗ˏˋ ᴇxᴏᴅᴜs – ᴋᴀᴛᴇ sᴛᴇᴡᴀʀᴛ ´ˎ˗
★ ★ ★ ★ ☆

[𝔴𝔰𝔭𝔬́ł𝔭𝔯𝔞𝔠𝔞 𝔯𝔢𝔨𝔩𝔞𝔪𝔬𝔴𝔞: FlowBooks ]

/ᴏᴘɪs:

To, co dla Cecelii Horner zaczęło się jako najgorszy rok spędzony ze znienawidzonym ojcem, zmieniło się w lato jej życia po tym, jak poznała Seana, Dominica i Bractwo Kruków. Nowo odnalezione szczęście skończyło się jednak nagle wraz z powrotem tajemniczego Francuza, niebezpiecznego przywódcy grupy. Dziewczyna jest cierniem w jego oku, a jej obecność w Triple Falls może pokrzyżować od dawna przygotowywany plan zemsty.
Cecelia ma wszelkie powody, by nienawidzić Francuza za to, co jej zrobił. Ale granica między nienawiścią a miłością jest bardzo cienka...

/ʀᴇᴄᴇɴᴢᴊᴀ/

୨୧ "Exodus", druga część trylogii, z pewnością dostarczyła mi wiele emocji, jednakże nie mogę powiedzieć, że była dla mnie tak satysfakcjonująca jak pierwsza część. Mimo że pochłonęłam ją w bardzo szybkim tempie, to nie udało mi się dostrzec w niej takiego samego magnetyzmu i intensywności, które towarzyszyły mi podczas czytania "Flock".

୨୧ Fabuła "Exodusa" jest znacznie bardziej rozbudowana niż w poprzedniej części, co może być zarówno zaletą, jak i wadą. Z jednej strony, wielowątkowa historia i liczne sytuacje pozwalają na lepsze poznanie bohaterów oraz otaczającego ich świata. Z drugiej jednak strony, momentami zbyt wiele wydarzeń następuje jednocześnie, co sprawia, że trudno jest z nimi nadążyć. W pewnym momencie czułam się kompletnie zagubiona w fabule i musiałam się skupić, aby zrozumieć, co się dzieje.

୨୧ Jednym z momentów, który wydawał się być kluczowy w fabule, był śmierć jednego z bohaterów. Spodziewałam się, że ta scena wywoła we mnie intensywne emocje i może nawet spowoduje łzy, ale niestety było to dla mnie trochę rozczarowujące. Choćby chwila refleksji nad konsekwencjami tej śmierci mogłaby nadać tej scenie większej głębi i znaczenia.

୨୧ Kolejnym aspektem, który mnie nieco zdezorientował, było zachowanie Cece. Czasami jej nastroje zmieniały się gwałtownie, co sprawiało, że trudno było mi z nią się utożsamić. Była momentami smutna, a zaraz potem radosna, co mogło być zamierzoną cechą autorki, ale dla mnie sprawiało to pewną niekonsekwencję w jej charakterze.

୨୧ Pomimo tych zastrzeżeń, istnieje jeden aspekt "Exodusa", który mnie szczególnie zaintrygował i którym było przedstawienie wątku Tobiasa. Ta postać okazała się być dla mnie najbardziej fascynującą i tajemniczą w całej książce. Jego obecność w fabule dodawała jej pewnej świeżości i nieprzewidywalności. Nie wiedziałam, jakie będą jego następne kroki, co sprawiało, że czytanie o nim było niezwykle absorbujące.

୨୧ Co więcej, podzielenie książki na dwie części stanowiło ciekawy zabieg narracyjny. Po pierwszej części, w której poznajemy młodą, nieco niepewną siebie Cece, w drugiej części zostajemy zaskoczeni zupełnie innym obliczem głównej bohaterki. Akcja toczy się sześć lat po wydarzeniach z poprzedniej części, a Cece wraca do Triple Falls po tym, jak jej życie wydaje się być już poukładane. Jednakże, pewne sny sprawiają, że zrywa zaręczyny i powraca do rodzinnej miejscowości, gdzie czeka ją zupełnie nowa rzeczywistość, z innymi wyzwaniami i tajemnicami do rozwiązania.

୨୧ Mimo że niektóre elementy "Exodusa" nie spełniły moich oczekiwań, to na pewno nie zniechęciły mnie one do kontynuowania serii. Mam nadzieję, że trzeci tom będzie jeszcze bardziej intrygujący i poruszający, zwłaszcza że obiecuje on więcej obecności Tobiasa, co sprawia, że czekam na niego z jeszcze większym zainteresowaniem.

˗ˏˋ ᴇxᴏᴅᴜs – ᴋᴀᴛᴇ sᴛᴇᴡᴀʀᴛ ´ˎ˗
★ ★ ★ ★ ☆

[𝔴𝔰𝔭𝔬́ł𝔭𝔯𝔞𝔠𝔞 𝔯𝔢𝔨𝔩𝔞𝔪𝔬𝔴𝔞: FlowBooks ]

/ᴏᴘɪs:

Sięgając po tą książkę nie sądziłam, że poruszy mnie tak mocno na tak wiele sposobów. To książka o bólu, tęsknocie, rozpaczy, ulatniającej się nadziei... i determinacji. Zżyłam się z bohaterami i z jednej strony cieszę się, że spotkam ich jeszcze w trzecim tomie, z drugiej jednak żałuję, że już nigdy nie przeczytam jej po raz pierwszy.

𝑬𝒙𝒐𝒅𝒖𝒔 - 𝑲𝒂𝒕𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒘𝒂𝒓𝒕

• 𝒃𝒆𝒛 △
• 𝒄𝒊𝒆𝒓𝒑𝒊𝒆𝒏𝒊𝒆
• 𝒔𝒑𝒊𝒄𝒚

[ Współpraca reklamowa @flow_books , ogromnie dziękuję za tą możliwość!<3 ]

Pióro autorki już w pierwszej części bardzo przypadło mi do gustu, książka była wciągająca i miała świetną fabułę, więc w tym przypadku nie mogło być inaczej! Nie mam słów by opisać to, jak często myślę o tych książkach, jak bardzo je kocham i polecam!
Szczerze mówiąc mogłabym je czytać bez przerwy i nigdy się nie znudzić!

☆ ☆ ☆

Część ta zaczyna się w momencie, w którym zakończył się Flock, dzięki czemu możemy poznać ciąg dalszy emocjonującego i ekscytującego zakończenia tomu pierwszego.

☆ ☆ ☆

Exodus został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich bohaterka zbiera się po tym, co miało miejsce w poprzednim tomie, poznaje wspomnianą tam tajemniczą postać, która
odpowiada na kilka z pytań, na które Cecilia pragnie znać odpowiedź, jednak wnoszą one tylko coraz więcej tajemnic.
Jak się okaże dziewczyna nawiąże z osobą tą relację przepełnioną nienawiścią i pożądaniem, co nie może skończyć się dobrze.

Część druga dzieje się aż sześć lat później.

Szczerze mówiąc byłam jej najbardziej ciekawa. Kontynuacja podróży Cecilii trwa,
możemy dostrzec niewielkie zmiany w jej podejściu do wielu spraw, co pokazuje nam, że coś się w niej zmieniło, jednak nie do końca, ponieważ dziewczyna wciąż rozpamiętuje przeszłość i oczekuje odpowiedzi na wiele pytań.

Męczą ją koszmary, które nie pozwalają jej normalnie żyć, więc po latach postanawia wrócić do 𝑻𝒓𝒊𝒑𝒍𝒆 𝑭𝒂𝒍𝒍𝒔 aby stawić czoła przeszłości i uzyskać odpowiedzi na pytania, które ją prześladują.

Jest to książka pełna cierpienia i bólu, straty i miłości, jednak mimo łez, które przez nią wylewamy wciąż czytamy ją z przyjemnością i zaciekawieniem, bo chcemy wiedzieć jak potoczy się ta wciągająca historia!

𝑬𝒙𝒐𝒅𝒖𝒔 - 𝑲𝒂𝒕𝒆 𝑺𝒕𝒆𝒘𝒂𝒓𝒕
5/5 ☆