Pamiętnik Magdy Kot

Karolina Lewestam Wydawnictwo: W.A.B. literatura piękna
W.A.B.
2023-09-06
2023-09-06

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 2 (74) / 2024 Marta Hermanowicz, Magdalena Kicińska, Tomasz Kontny, Zuzanna Kowalczyk, Błażej Kurowski, Karolina Lewestam, Katarzyna Nandzik, Edward Pasewicz, Michał Potocki, Redakcja magazynu Pismo, Michael Schulman, Andrzej Sosnowski, Aleksandra Zielińska, Sylwia Zientek
Pismo. Magazyn... Marta Hermanowicz, ...

Gdy tylko przeczytałam, że "Pamiętnik Magdy Kot" przypadnie do gustu wszystkim wielbicielkom Bridget Jones, od razu zapragnęłam go przeczytać, bo co, jak co, ale większej miłośniczki panny Jones nie znajdziecie.

Tytułowa bohaterka nie ma w życiu lekko, wychowuje dwoje niesfornych bliźniąt — owoc jednonocnej przygody z facetem, który tuż po stwierdził, że jednak woli mężczyzn; pracuje jako dziennikarka pod wodzą Podłego Naczelnego, poznaje przystojnego prezesa fundacji oraz wplątuje się w aferę kryminalną.

To jedyna z tych książek, które bawią i uczą jednocześnie. Pod płaszczykiem humoru ukryto tu sporo trafnych wniosków, które zmuszają do refleksji. Główna bohaterka mimo wielu bolesnych lekcji od życia, zawsze może liczyć na swoje przyjaciółki, w przeciwieństwie do mamusi (bo jakże tak można mieć nieślubne dzieci na dodatek z gejem). Sama też nie jest ideałem i posiada wiele wad, lecz któż z nas ich nie ma? Wiadomo, że co dwie głowy to nie jedna i autorki Karolina Lewestam oraz Anna Masłoń zrobiły świetną robotę, a ja zaśmiewałam się do rozpuku, wydłużając swoje życie. Przeznaczę je na czytanie kolejnych książek.

"Pamiętnik Magdy Kot" to pełna humoru opowieść o perypetiach trzydziestoletniej dziennikarki, która próbuje pogodzić macierzyństwo, pracę i życie uczuciowe.

Magda jest sympatyczną, ale jednocześnie bardzo naiwną bohaterką. Przez swoją ciekawość często wpada w kłopoty.

W książce nie brakuje również nieco poważniejszych tematów, takich jak przemoc, zdrada czy samotność.

Bohaterowie są przedstawieni realnie, dzięki czemu łatwo się z nimi utożsamić.

Jeśli lubicie serial Magda M czy Dziennik Bridget Jones to ta książka z pewnością się Wam spodoba. Autorki świetnie opisują kobiecą przyjaźń i solidarność.

Całość jest napisana w lekki i przyjemny sposób. Polecam!

Lubicie czytać książki napisane w formie pamiętnika?
Autorki zrobiły to idealnie i sprawiły, że przewracałam kartkę za kartką. Intrygująca fabuła i zwroty akcji sprawiły, że nie nudziłam się ani przez chwilę.

Magdalena Kot pracuje jako dziennikarka w redakcji gazety "Przegląd Tygodnia". Samodzielnie wychowuje dwójkę niesfornych bliźniaków. Magda ledwie ma chwilę, by spotkać się z przyjaciółkami, a co dopiero mówić o facetach. Jednak, kiedy na jej drodze staje przystojny prezes fundacji dobroczynnej "Dar Serca", z którym Magda ma przeprowadzić wywiad jej życie przewraca się do góry nogami. Magda wpada w tarapaty i wplątuje się w aferę kryminalną, dziennikarskie śledztwo oraz romans.
Czy Magda wyplącze się z tarapatów?
Przekonacie się sami czytając "Pamiętnik Magdy Kot". To taka lektura, która zapewniła mi rozrywkę i poprawiła humor. Autorki napisały przezabawną historię, od której nie mogłam oderwać się. Książka napisana jest w formie pamiętnika, a bohaterka inspirowana jest postacią Bridges Jones. Perypetie Magdy Kot to splot komicznych sytuacji plus wątek kryminalny. Dzieje się tutaj sporo więc nie obawiajcie się nudy. Autorki mają lekki styl i przyjemne pióro. Książkę czyta się szybko i z przyjemnością.
To idealna lektura dla kobiet, które szukają lekkiej, przyjemnej i zabawnej lektury.
Bawiłam się znakomicie.

Polecam!

BRUNETTE BOOKS

Lubicie czytać książki napisane w formie pamiętnika?

Magda Kot jest dziennikarką i matką pięcioletnich bliźniaków Antka i Anielki. Związek z ich ojcem okazał się niewypałem, gdyż jest on gejem co nie przeszkadza im w utrzymywaniu dobrych relacji oraz wspólnej opiece nad dziećmi. Magda pochłonięta pracą i rodziną, nie ma czasu na romanse ale kiedy na jej drodze pojawia się przystojny prezes fundacji zajmującej się dobroczynnością sytuacja się zmienia bo to właśnie ona ma przeprowadzić z nim wywiad do gazety, dla której pracuje. Nie przypuszcza, że przy okazji znajdzie się w centrum afery kryminalnej.

Powieść napisały dwie autorki i tak się zgrały, że kompletnie tego nie odczułam. Lekka fabuła w formie pamiętnika oraz duża dawka humoru, który trafił w mój gust sprawiły, że książka jest doskonałą rozrywką więc bawiłam się świetnie. Jej bohaterka inspirowana jest Bridget Jones więc pakowanie się w kłopoty, wieczne rozkminy i bawełniane majty oraz dystans do siebie to ich wspólny mianownik. Chociaż Bridget jest nie do podrobienia, nasza rodzima wersja wyszła całkiem nieźle a do tego wątek kryminalny dodał charakteru tej historii. Lubię od czasu do czasu sięgnąć po takie lekkie i niewymagające pozycje jako sposób na odstresowanie. Natomiast żeby trochę pomarudzić, powiem że okładka nie całkiem przypadła mi do gustu ale z pewnością są osoby, którym się będzie podobać.

📜RECENZJA 📜

Magdalena jest mamą bliźniąt Anielki i Antka.Wychowuje ich samotnie z udziałem ich ojca,który jest zadeklarowanym gejem. A fakt ,że są rodzicami był z jego strony eksperymentem czy rzeczywiście bliżej mu do mężczyzn.Magda jest także dziennikarką w ,, Przeglądzie Tygodnia,, prowadzi tam dział zajmujacy się wywiadami.Czas dzielony pomiędzy pracę i wychowywanie dzieci nie służy jej relacją towarzyskim.
Magda ma przeprowadzić wywiad z założycielem fundacji Dar Serca ,Adamem Cliffordem.Adam okazuje się niezwykle przystojnym mężczyzną, który swoim urokiem potrafi oczarować niejedną kobietę.
Także i Magdę udaje mu się przekonać do swojej osoby ,tym bardziej że w jej życiu od dłuższego czasu nie ma żadnego mężczyzny.Bliższa znajomość z Adamem wniesie do życia Magda wiele niespodziewanych wydarzeń.....

,,Pamiętnik Magdy Kot,, to historia napisana w formie pamiętnika.Historia o zwyczajnym życiu.Macierzyństwie, trudach i zmaganiach się z problemami dnia codziennego. Zmaganiu się z brakiem czasu na związki i zapomnieniu o sobie w nawale obowiązków.O przyjaźni pełnej wsparcia I wzajemnej pomocy. Historia o chęci zaznania bliskości, czułości I szczęścia. Obudzeniu w sobie dawno zapomnianych uczuć.Poddaniu się chemii i fascynacji.Rozterkach i dylematach. Podejmowaniu trudnych decyzji.Odnalezieniu prawdziwej miłości.
Historia o odkrywaniu tajemnic I sekretów.Uwikłaniu się w nie lada kłopoty i zagrożenie...

Po tą historię zdecywałam się sięgnąć poprzez opis I okładkę które przyciągnęły moją uwagę ,a także z polecenia które sugerowało, że będę się dobrze przy niej bawić. I się nie pomyliła.
Autorki stworzyły świetną I życiową historię. Z fabułą, która juz od pierwszych stron wciąga I zachęca do czytania aż do samego zakonczenia. Akcja powieści poprowadzona wartko bez zbędnego przeciagania tworząca spójną całość i niejednokrotnie zaskakując przebiegiem.Bohaterowie świetnie wykreowani, którzy dostarczają mnóstwa emocji I wrażeń.
Autorki umiejętnie w romans wplatają wątek detektywistyczny jak I komediowy ,a to wszystko napisane niezwykle swobodnym I lekkim stylem.Historia dostarczająca mnóstwa humoru dzięki zabawnym sytuacją i dialogą.Idealna pozycja na odetchniecie po ciężkim dniu I na poprawę humoru.
Polecam.

📜RECENZJA 📜

Myślę, że określenie “ polska Bridget Jones” jest nadużywane, ale tu trafne. Lekka, zaskakująca, zabawna, dobrze osadzona w polskich realiach z nutką szaleństwa wielkiego świata i nieprawdopodobnych zdarzeń kryminalnych. Przyjemna lektura, którą można byłoby zekranizować i zaskoczyć widzów niebanalnym zakończeniem romantycznym. Natomiast głębi tu nie szukać a jedynie przyjemnie spędzonego czasu i oderwania od rzeczywistości

Uśmiech nie schodzi mi z twarzy po przeczytaniu tej książki 😁 Jeśli jesteś fanką Bridget Jones to konieczne musisz ją przeczytać.

Magda Kot jest dziennikarką w "Powszechnym Tygodniku" pisze jak sama mówi niezbyt ambitne artykuły, jest mamą bliźniąt i straciła już wszelką nadzieję na miłość. I tutaj zaskoczenie..ona pojawia się szybciej niż myślała wraz z dozą kryminału 🧐 Magda wplątuje się w niezła aferę... 😎

Książka lekka, przyjemna, pokazuje super naturalne relacje trójki przyjaciółek, rodzicielstwo, do tego romans z boskim rudym prezesem fundacji dobroczynnej 🤭

Pozycja idealna na wolny wieczór w którym chcesz się oderwać od codzienności 😁

Magda Kot to z zawodu dziennikarka, jednak prywatnie to mama bliźniaków bez wolnej chwili. Na pewno nie ma czasu na romanse do momentu aż na jej drodze staje prezent fundacji dobroczynnej, któremu nie może się oprzeć. Gdy Magda uwikła się w romans, wplacze się też w aferę kryminalną. Jakim cudem? Jak się z niej wypłacze? Co jeszcze jej się przytrafi?

To miała być nieprzyzwoicie śmieszna ksiazka, a ja niedosyć że się nie śmiałam to jeszcze byłam znudzeni i to bardzo.

Książka ta ma bardzo ciekawą formę dziennika/pamiętnika. Dokładnie wiemy w jakim dniu i o której godzinie się znajdujemy, razem z Magdą Kot przeżywamy każdy kolejny dzień. Dzięki temu możemy bliżej się przyjrzeć głównej bohaterce, poznać jej myśli. Zagłębić się w jej życie.

Książka ta miała być lekka, zabawna, przypominająca dziennik Bridget Jones i to nie wyszło. Męczyłam się okropnie, styl pisania autorek wykonczył mnie, nie miałam płynności czytania i książka wydawała mi się cieżka mimo iż nie poruszała żadnych ważnych tematów. Było to czytadło na jeden dzień, bo powieść ma około 250 stron a nie mogłam przestać jej czytać bo non stop odkładałam na później.

Książka totalnie nie trafiła w mój gust czytelniczy, liczyłam na coś innego szczególnie po obietnicach że to powieść dla tęskniących za Magdą M i wielbicielek wcześniej wspomnianej Bridget Jones, która niezmiennie mnie bawi. Po opisie tez myślałam że otrzymam coś zupełnie innego. No cóż ja się niestety zawiodłam ale widziałam pozytywne opinie tej książki, więc zachęcam żebyście sami się przekonali czy to powieść dla Was.

To miała być...

Bardzo silące się na podobieństwo do Bridget Jones ale i poniekąd do Greya. Gdyby nie te natrętnie banalne sceny seksu, dałabym wyższą ocenę. Takie czytadełko z elementami bardziej obiecującymi. Ogólnie średnio.

Kiedy ja ostatnio czytałam pamiętnik? Nie pamiętam, to musiało być bardzo dawno temu. Dlatego też z wielką przyjemnością przyjęłam propozycję recenzji książki "Pamiętnik Magdy Kot".
Początek - coś na kształt Bridget Jones.
Tytułowa Magdalena jest dziennikarką pracującą w redakcji "Przeglądu Tygodnia", która wychowuje samotnie bliźniaki Antka i Anielkę. Sam fakt posiadania dzieci był dla niej niezwykle ciężki, bo okazało się, że ojciec dzieci chciał spróbować zbliżenia z dziewczyną, żeby upewnić się, że jednak jest gejem...
No i wyszło, jak wyszło.
Magda zajmuje się w gazecie wywiadami z ciekawymi osobami i nagle trafia jej się rozmowa z Adamem Cliffordem, założycielem Fundacji Dar Serca. Oczywiście, mężczyzna ten okazuje się niezwykle przystojny. Magda, po pięciu latach celibatu wchodzi w tą relację w ciemno.
I na tym kończy się zabawna komedia.
Teraz w grę wchodzi zarówno afera korupcyjna, jak i kryminalny wątek z morderstwem w tle.
Gdy dodam, że w to wszystko wpląta się nasza bohaterka, to już chyba nie muszę zachęcać do czytania.
"Pamiętnik Magdy Kot" to książka lekka, przyjemna i zaskakująca. Takiego zwrotu akcji się nie spodziewałam.
To doskonała lektura na wolny weekend, oderwanie się od rzeczywistości, dobrze spędzony czas.
Polecam.

Początek - coś na kształt Bridget Jones.

• Współczesna proza polska
  • Egzemplarz recenzencki