Okładka książki Baby-Led Weaning: The Essential Guide—How to Introduce Solid Foods and Help Your Baby to Grow Up a Happy and Confident Eater Tracey Murkett, Gill Rapley
Tracey MurkettGill Rapley Wydawnictwo: The Experiment poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
The Experiment
2019-07-23
2019-07-23
9781615195589

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Wasze dziecko też może samo jeść Jill Rabin, Gill Rapley
Wasze dziecko ... Jill Rabin, Gill Ra...
Okładka książki Bobas Lubi Wybór. Książka kucharska Tracey Murkett, Gill Rapley
Bobas Lubi Wyb... Tracey Murkett, Gil...
Okładka książki Bobas lubi wybór. Twoje dziecko pokocha dobre jedzenie Tracey Murkett, Gill Rapley
Bobas lubi wyb... Tracey Murkett, Gil...

Książka bardzo interesująca i napisana przystępnym językiem. Argumenty za BLW brzmiały przekonująco, ale w rzeczywistości ta metoda nie znalazła u nas zastosowania. Próby jej wprowadzenia kończyły się niepowodzeniem. Co do samej książki to za często powtarzane w niej są te same treści. Ograniczyłbym też wypowiedzi rodziców (sama ich forma jest ok, ale to one są przyczyną powtórzeń i po czasie bywają trochę nużące) Zdarzają się nieskładne zdania (zapewne błędy tłumaczenia),które nie mają sensu. Książka bywa zbyt jednostronna. Rodziców karmiących mieszanką i kobiety karmiące piersią starano się traktować równo, ale nie zawsze to się udawało. Ponadto ciężko uwierzyć w niektóre twierdzenia o intuicji dziecka (jak to że dziecko będzie może wybierać mięso podczas posiłków, bo będzie czuło że ma niedobór żelaza). Mimo wspomnianych wad polecam sięgnąć po powyższą pozycję.

Polecam. Super uporządkowane fakty o metodzie BLW.

Polecam. Super uporządkowane fakty o metodzie BLW.

Wszystko w temacie BLW, plusem są wypowiedzi ludzi praktykujących tą metodę, dzielący się swoimi odczuciami po wprowadzeniu tej metody żywienia. Nie znajdziemy tutaj przepisów, ale z pewnością utwierdzimy się w przekonaniu dlaczego warto zacząć rozszerzać dietę półroczniaka tą metodą. Bardzo ciekawa i wnikliwa lektura.

Wprowadzenie w temat BLW, takie podstawy. Dobra pozycja, żeby sobie poukładać co i jak.
Przyjemnie się czyta.
Historie angielskich rodzin, nie zawsze mają przełożenie na nasze polskie standardy (nawet gdy mowa o przykładowym jedzeniu). Mocne podkreślanie, że BLW jest jedynym, słusznym wyborem.

Zabrakło mi przepisów, wskazania ile posiłków/jakich, w którym momencie RD, jakiś przykładowych inspiracji.

Przyjemnie się czyta.

Zabrakło mi przepisów, wskazania ile posiłków/jakich, w którym momencie RD,...

Zasady dotyczące BLW przedstawione w przystępny sposób.

Zasady dotyczące BLW przedstawione w przystępny sposób.

Nie przekonała mnie zawartością tak jak książka autorstwa Magdaleny Komsty i współautorek. Może dlatego, że Komsta pisze w odniesieniu do aktualnych zaleceń i jednak to książka pisana z perspektywy polskich realiów - dużo bardziej kompletna wiedzowo. Tę tutaj pozycję czyta się ok, zawiera sporo informacji, ale nie wyczeruje tematu.

Książka jest merytoryczna. Porusza również kwestie, które dla osób dopiero zapoznających się z BLW może budzić wątpliwości. Polecam!

Super książka otwierająca oczy i w bardzo przystępny sposób tłumacząca zasady BLW. Polecam każdemu rodzicowi

Książka napisana bardzo prostym językiem, szybko się czyta, a to ważne mając noworodka na pokładzie. Rozwiewa wiele wątpliwości, opisuje sens i podstawy BLW - bezpieczeństwo, wybór produktów, zasady, również zawiera wiele historii rodziców, którzy rozszerzali dietę metodą BLW. Na końcu znajdują się pomysły na posiłki. Myślę, że uspokoi każdego rodzica, że RD nie jest wcale takie trudne, a wręcz naturalne.

Dzięki tej książce rozumiem juz na czym polega ta metoda. Mam zamiar spróbować jej juz w przyszłym miesiącu :) książka napisana w fajny sposób, wszystko fajnie wyjaśnione

• Dziecko
  • Poradniki