Zgłosuj na książki roku 2017
Baby-led Weaning Cookbook
Asia-Polihymnia

Pełna prostych przepisów na pyszne potrawy dla całej rodziny! Bobas Lubi Wybór - metoda, która podbiła serca tysięcy niemowląt i ich rodzin, także w Polsce. To zdroworozsądkowy, łatwy i przyjemny sposób rozszerzania diety dziecka, który pozwala mu od początku cieszyć się wspólnymi posiłkami. Ponad 130 pysznych dań i pięknych ilustracji, a także: - proste rady, jak zacząć rozszerzanie diety i...

Pełna prostych przepisów na pyszne potrawy dla całej rodziny!

Ponad 130 pysznych dań i pięknych ilustracji, a także:
- proste rady, jak zacząć rozszerzanie diety i czego się spodziewać,
- niezbędne informacje na temat bezpieczeństwa podczas jedzenia,
- pomysły na szybkie przekąski i lunche, jak również desery i rodzinne kolacje.

Bobas Lubi Wybór - książka kucharska pozwoli Ci przygotować wspaniałe rodzinne posiłki i pomoże Twojemu dziecku stać się prawdziwym smakoszem.

źródło opisu: Wydawnictwo Mamania, 2012

źródło okładki: www.mamania.pl

mclena | 2017-03-19
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 19 marca 2017

Książka kucharska dla metody BLW - całkiem całkiem.

Wstęp zawiera przedstawienie BLW w pigułce co wydaje mi się wystarczyłoby juz bez osobnego poradnika, bo można tu wyczytać to co najistotniejsze. Co do samych przepisów to nie zachwyciły - polska kuchnia niestety nie ma tutaj miejsca, a przecież BLW polega na tym, by dziecko jadło to co wszyscy członkowie rodziny (po niewielkich modyfikacjach aby przystosować pokarm dla malca) więc swoją drogą ta książka zmuszałaby do całkowitej zmiany żywienia rodziny, a nie o to chodzi. Dla mnie to bardziej inspiracja, pomysły by samemu coś w swoim jadłospisie zmienić, aby było dobrze, ale znalazłam tez kilka przepisów, które już wprowadziłam do naszej rodziny (bananowe muffiny wymiatają!)

Hilde | 2014-01-30
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Kupiłam i od razu przeczytałam. Informacje na temat samej metody BLW zebrane krótko i treściwie, pokrywają się z poprzednią książką. Autorzy wybrali to co najbardziej istotne i za to plus. Co do przepisów nie wszystkie jeszcze wypróbowałyśmy, wielu rzeczy u nas w domu po prostu się nie je. Menu jest zdecydowanie bardziej zachodnie i ekologiczne. Zbieramy się, by u nas w domu też tak było. Przyczepię się jeszcze do niektórych ogólników w przepisach, np. "bardzo wysoka temperatura", raz niestety przypaliłyśmy posiłek. Jednak uczymy się na błędach i próbujemy dalej. Myślę, że warto zerknąć na tę pozycję przy stosowaniu BLW, ale niezbędna na pewno nie jest.

Nuvolau | 2018-01-29

Poza kilkoma stronami opisujacymi zasady blw, książkę możnaby określić mianem "zbiór oczywistych zasad i porad". Przepisy są zbiorem nadesłanych przez rodziny receptur na dania - bardzo różnorodne, inspirowane kuchnią wielu państw świata. Jedyny minus za to, że niektóre z nich są dość niezdrowe - tłuste mleko, topiony żółty ser, itp.

| 2014-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2014

Kiedy dowiedziałam się o BLW (szkoda, że to tak dziwnie się nazywa) wiedziałam, że to jest nasz sposób na jedzenie. Od razu kupiłam drugą część gdzie kilka pierwszych rozdziałów wyjaśnia na czym polega BLW. Druga część to przepisy, które wyglądają dość ciekawie i prosto. Nie mogę się doczekać, kiedy maluszek zacznie jeść.

Ivka | 2015-01-14
Przeczytana: 09 lutego 2015

Obowiązkowa pozycja dla każdego rodzica

adirfa | 2015-02-01
Przeczytana: 20 stycznia 2015