Daj mi pić! Bliski Wschód z bliska.

Okładka książki Daj mi pić! Bliski Wschód z bliska. Radosław Siewniak
Okładka książki Daj mi pić! Bliski Wschód z bliska.
Radosław Siewniak Wydawnictwo: Fusion Polska publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Fusion Polska
2023-03-11
2023-03-11
bliski wschód Irak ISIS Chrześcijaństwo na Bliskim Wschodzie Jezydzi Kurdowie Arabowie

Pozycja obowiązkowa dla każdego kto szuka właściwej relacji z Bogiem. Książka opisuje losy ludzi którym odebrano większość z tego co kochali, a mimo to mają więcej niż nam-ludźmi zachodu mogło by się marzyć. Wzruszające i bardzo pouczające historie ludzi bliskiego wschodu opowiadane piórem Radka to coś co pozwala czytelnikowi głęboko zrewidować swoje życie. Dzieki tej książce dostajemy szansę aby stać się lepszymi ludźmi. Niewielu autorów to potrafi…

Książka bardzo ładnie wydana, dużo waży, ale w lekki i przystępny sposób opisuje Bliski Wschód, który dla nas ludzi Zachodu jest nieznany, nieprzyjazny, niebezpieczny....Dzięki wielkiej ilości zdjęć, reporterskiej, historycznej i merytorycznej precyzji odkrywamy Bliski Wschód, człowieka i Boga. Zadziwia mnie jak autor książki potrafi nawiązywać głębokie pełne szacunku i akceptacji relacje z drugim, nieznanym człowiekiem i wzajemnie jak Ci napotkani ludzie odkrywają przed nim swój świat, zapraszają do stołu i do swego życia. Książka trafia do serca ,otwiera umysł i oczy. Zaciekawia i inspiruje do dalszych poszukiwań np. rozdział o mieście Alkosz gdzie mieszkał prorok Nahum zachęcił mnie do przeczytania księgi Nahuma w bibli. Cieszę się, że kupiłam tę książkę , jest skarbem i skarbnicą wiedzy, informacji i obrazów Bliskiego Wschodu. Polecam ją również na prezent.

Niesamowita książka. Całe mnóstwo wiedzy o Iraku, historii kraju, uchodźcach, ludziach Bliskiego Wschodu połączone z bodajże 168 zdjęciami, i to jeszcze kolorowymi. To pozwala niemalże przenieść się na Bliski Wschód na czas czytania książki. Nie spotkałem się jeszcze z taką pozycją. Czekam na kolejne takie książki!

Książka bardzo przyjemna do czytania, pondzielona a nieduże rozdziały, takie akurat do przeczytania np. przed snem. W książce znajdziemy dużo interesujących faktów i refleksji autora, który nie tylko opisuje Bliski Wschód z perspektywy osobistego doświadczenia, ale także wykazuje się znajomością niełatwej historii regionu i jego mieszkańców. Do tego piękne zdjęcia, dzięki którym można zobaczyć miejsca a także w pewnym sensie spotkać ludzi, o których opowiada. Po przeczytaniu tej książki Bliski Wschód stał się bliski mojemu sercu.

Nie jest to książka najtańsza, ale warta swojej ceny. Dobre wydanie, piękne zdjęcia, ale przede wszystkim jej treść.
Radek nie tylko opisał Kurdystan, nie tylko zdał relację ze swojej podróży i pracy wśród mieszkańców. Ta książka to przede wszystkim zachwyt. Zachwyt nad spotkaniem z drugim człowiekiem, "bo każde spotkanie to dar". Pytanie, jakie są nasze granice i zachęta, aby je poszerzyć. O radości, gościnności, przełamaniu, pomnożeniu przez podzielenie.
A także o Bogu, o Jezusie, który "nie tylko daje pić, ale i mówi: <Daj mi pić>. A właśnie przez zauważenie drugiego człowieka, choćby odmiennego od nas dajemy Bogu pić.
Dziękuję za piękną książkę i chyba muszę sprawdzić swoje korzenie, bo postawa Kurdów jest tak bliska mojej. 🙂

Świetna książka opisująca realia Bliskiego Wschodu, a dokładnie Iraku i irackiego Kurdystanu. Wartością książki jest, że autor dotyka historii zarówno Iraku, grup etnicznych tam żyjących, jak i konkretnych ludzi. Niesamowite są opisuy piękna Iraku, co zaskakuje, bo przeciętnemu człowieku Irak kojarzy się tylko z pustynią. Poruszające są opisy życia w obozach dla uchodźców po rewolcie ISIS. Absolutnie niesamowite są zdjęcia. Jest ich aż 168 co pozwala czytelnikowi niemal przenieść się do Iraku. W książce jest wiele odniesień do naszego życia i do chrześcijaństwa, ale jak dla mnie jest to zrobione z gustem i pozwala przenieść treść tej książki do własnego życia.

Radosław Siewniak, fizjoterapeuta, podróżnik, misjonarz, dzieli się w swojej książce „Daj mi pić! Bliski Wschód z bliska” barwnym i autentycznym portretem irackiego Kurdystanu - regionu, który często pozostaje niewidocznym dla społeczności międzynarodowej. Jego pracę nie można uznać za zwykłą relację reporterską. To zdecydowanie głębokie zanurzenie w kontekst polityczny, kulturowy i społeczny Bliskiego Wschodu.

Książka otwiera drzwi do samego serca Bliskiego Wschodu - regionu, który jest często zasłonięty przez ciemne chmury wojny i politycznej niepewności. Regionu, który, pomimo swojego trudnego dziedzictwa, ma wiele do zaoferowania.

Wszystko to jest pokazane z perspektywy @radek.siewniak, który doświadczył tego regionu na swój własny, unikalny sposób, niewymuszony przez konwencje reportażu czy limit czasu. Co ważne, autor nie był tylko pasywnym obserwatorem. Przez dużą część swojego pobytu pracował jako certyfikowany fizjoterapeuta, pomagając tym, którzy ucierpieli z powodu konfliktów w regionie. Swoimi oczami ukazuje ogromny wymiar ludzkiego cierpienia, jak i ogromny wymiar nadziei, która jest w stanie przełamać każde zło. Opowieści ofiar i bohaterów tego niewielkiego fragmentu globu pokazują, że wartość i godność człowieka nie zależy od miejsca, w którym żyje, ani od przemocy, jaką musiał znieść.

Radosław Siewniak, będąc misjonarzem i chrześcijaninem, wskazuje na wiele znaków Bożej obecności w miejscach najgłębszego ludzkiego cierpienia, dając świadectwo swojej osobistej wiary i przekonań. To nie jest jednak książka o religii, lecz historia o zrozumieniu i akceptacji różnic, o poszukiwaniu pokoju w miejscach konfliktu, o szacunku dla każdej osoby, niezależnie od jej religii czy przekonań. Jest to niezwykłe świadectwo, które zasługuje na naszą uwagę. Bardzo polecam!

Książka dostępna tutaj: dajmipic.pl

Beata Skrzypczak

opowiemci.com

Bardzo dobrze napisana książka, lekkim językiem więc każdy może ją przeczytać. Interesująca, dużo dowiedziałam się o Bliskim Wschodzie i o ludziach. Piękne zdjęcia. Bardzo polecam.

• 1.2.Dostępna

Dodaj cytat z książki Daj mi pić! Bliski Wschód z bliska.