To mój dzień

JUPI JO!
2023-04-01
2023-04-01
20 min.

Ostatnio w nasze ręce trafiły dwie książeczki od Wydawnictwa Jupi Jo! z serii „Odkrywamy świat”, czyli „To mój dzień” oraz „To moje emocje” z otwieranymi okienkami, które sprawdzą się już dla najmniejszych czytelników. Jak wiadomo dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, więc myślę, że takie książki, które opowiadają o tym, co robi się w ciągu dnia i jakie emocje związane są z różnymi czynnościami pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i to, co się z nimi dzieje. Bo wiadomo, że nauka najlepsza jest wtedy, gdy połączona jest z zabawą.

Rodzeństwo Mania i Tynio w „To mój dzień” poprowadzą Wasze pociechy po ich dniu i pokażą jak wygląda ich codzienna rutyna. A małe rączki dzieciaczków będą mogły odkrywać okienka i sprawdzać co się za nimi kryje. Z samego rana zobaczą jaka jest pogoda, co jedzą Mania I Tynio, jak się ubiorą, czy na jakie popołudniowe zajęcia chodzą. Jestem pewna, że wspólne odkrywanie okienek będzie dla dzieci świetną zabawą.

Z kolei „To moje emocje” pokazują różne emocje i pomagają dzieciom w ich zrozumieniu i prawidłowym nazywaniu. Emocje obecne są w życiu każdego z nas, więc dobrze, gdy już od małego dzieci będą wiedziały czym mogą być spowodowane i jak się je wyraża. Poznają czym jest radość, złość, smutek, strach, zdziwienie, zawstydzenie i znudzenie oraz w jakich sytuacjach z codziennego życia mogą występować.

Książki w łatwy i prosty sposób pomogą rozwijać mowę i zdolności manualne. Są one bardzo ładnie i solidnie wydane, więc z pewnością posłużą na bardzo długi czas. W książkach znajdują się realistyczne zdjęcia oraz piękne grafiki, które przyciągają wzrok. Dzieci będą mogły razem z Manią i Tyniem przeżywać wszelkie aktywności i wspólnie odkrywać małe i duże okienka. Polecamy.

„To mój dzień” to fajna propozycja dla maluszków. Pokazuje, jak wygląda dzień u Mani i Tynia. Jest to dobra propozycja do rozmowy z dzieckiem o rytmie dnia, który funkcjonuje w naszym domu. A że nie każdy dzień wygląda identycznie, to i w tej książeczce pokazanych jest kilka możliwości.

Główną atrakcją (przynajmniej u nas 🤭) są okienka do otwierania. Dzieci mogą zajrzeć do szuflady ze sztućcami, ale mogą też otworzyć podwójne drzwi na basen 😍. No u nas jest szał z tym otwieraniem 😉 Poza okienkami są też ciekawe ilustracje i pytania angażujące maluszka. I, co uważam za istotne przy książkach dla małych dzieci – są twarde strony.

U nas ta książeczka jest przerabiana co najmniej raz dziennie. Myślę, że Waszym szkrabom też może się spodobać.

"To mój dzień" to książeczka z okienkami dla dzieci w wieku od około 2 lat. Skupia się na czynnościach, które dzieci wykonują każdego dnia i słownictwie bliskim dziecku. Każda strona to inna część dnia,rzeczy i czynności do wykonania. Zaczynamy od poranka,wstawania,ubierania się, przez pójście do przedszkola,zabawę,posiłki,przygotowanie do snu i spanie. Znajdziemy tu mnóstwo wyrazów związanych z codziennością,przejrzyste ilustracje i przede wszystkim okienka,które z pewnością zainteresują małych odbiorców.
Na kilka stronach są naprawdę spore,także myślę,że frajda z odkrywania i rozmowie o codzienności bohaterów będzie naprawdę ogromna!

Książeczka jest dosyć dużych rozmiarów, z zaokrąglonymi brzegami,kolorowa i bardzo praktyczna. Maluchom pozwoli poznać nowe słowa i pobawić się okienkami, ciut starsze dzieci być może zachęci do samodzielności i rutyny dnia codziennego 😉

Mega mocna i gruba okładka, solidne, twarde kartki i okienka, które dobrze się otwierają i nie rozwalają pod wpływem małych, lekko niezdarnych rączek. Pod względem technicznym książeczka spełnia wszystkie wymagania, aby można było nazwać ją dobrą książką dla maluchów. Graficznie też jest ekstra! Kolorowo i wesoło, ale nie przytłaczająco. Ogromny plus za realistyczne obrazki! Do tego fajna treść i pytania zachęcające do mówienia. Temat książeczki to już w ogóle czad, bo co jest w stanie zainteresować maluszki bardziej niż ich codzienność? Na tym etapie rozwoju chyba nic! Jak dla mnie 10/10

Czy codzienne czynności są ważne?

Wiele z nas nie zwraca uwagi na to co robi w ciągu dnia, jednak dla małego człowieka dopiero poznającego świat, każda czynność jest wielkim wyzwaniem i powodem do dumy, zwłaszcza,vgdxy wykonywana jest samodzielnie.
Zapraszam Was na wspólne przeżycie całego dnia z Mania i Tyniem z książki:
To mój dzień. Odkrywam świat. Książeczka z okienkami- Magdaleny Młodnickiej, wydawnictwo ju

To całkiem ciekawa propozycja czytelnicza, zwłaszcza, że książeczkę można czytać zarówno za jednym razem, jaki mieć ją pod ręką przez cały dzień z małym czytelnikiem i na bieżąco śledzić kolejne czynności i pory dnia. Dzięki temu, dziecko lepiej pozna każdą część dnia i czynności z nią związane. Dzięki ilustracjom dziecko zaczyna kojarzyć różne przedmioty związane z danymi czynnościami, uczy się ich nazw, a także świetną zabawą będzie nauka ich wymowy.
Dodatkowo każda strona kryje w sobie otwierane okienka, nawiązujące do pytań w tekście. Budzi to ciekawość, naukę działania, a także wspomaga aktywne czytanie i angażuje dziecko w czytanie książki.
Dostępne są również inne książki z serii Odkrywam świat, które idealnie pasują do siebie wielkością i szata graficzną co wprowadza porządek na regale 😉
Jest to świetna książka dla najmłodszych czytelników, którzy zaczynają swoją przygodę z książeczkami.

Zapraszam do czytania 😍

Czy codzienne czynności są ważne?

Zapraszam Was na wspólne przeżycie całego dnia z Mania i Tyniem z książki:
To mój dzień. Odkrywam świat. Książeczka z...

Jeśli Wasze maluchy lubią książki z okienkami, to ta urocza kartonówka może im się spodobać. "To mój dzień. Odpowiedz, co robisz każdego dnia" z serii Odkrywam Świat wprowadza pojęcia następstw czasowych. Książeczka przedstawia rytm dnia Mani i Tynia, od rana do wieczora. Na każdej stronie umieszczono zegar wskazujący konkretną godzinę, w której Mania i Tynio wykonują daną czynność oraz ilustracje kojarzące się z tą porą dnia lub miejscem, w którym dzieci właśnie wtedy przebywają. Znajdziemy tutaj określenia czasoprzestrzeni - rano, popołudnie, wieczór; określenia następstw czasowych - potem, następnie; oraz nazwy posiłków odpowiadające danej porze dnia: śniadanie, obiad, kolacja.

Książka zawiera minimalną ilość tekstu, a zdecydowanym plusem są rzeczywiste ilustracje, a właściwie zdjęcia. Jako mama małych dzieci zawsze bardzo doceniam w książeczkach dla dzieci jak najbardziej realistyczne ilustracje, bo przedstawiają maluchom dopiero poznającym świat rzeczywistość taką, jaka jest.

Czytelnik poznaje poszczególne pory dnia i kojarzące się z nimi czynności, oglądając fotografie, a następnie podąża za bohaterami i dowiaduje się, jak wygląda ich dzień. Każda scenka kryje w otwieranym okienku zagadkę, którą maluch z ciekawością rozwiązuje. Rano odsłania roletę, żeby sprawdzić, jaka jest pogoda, dowiaduje się, co jedzą Mania i Tynio, w jakich popołudniowych zajęciach uczestniczą, jak pomagają rodzicom.

Kartonowa książka z zaokrąglonymi rogami i łatwymi do otwierania okienkami jest przyjazna dziecku. Wspólne czytanie i oglądanie to świetne wprowadzenie w temat dziecięcych uczuć i inspiracja do rozmowy.

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Dodaj cytat z książki To mój dzień