W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami

Okładka książki W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami Agnieszka Żelewska
Agnieszka Żelewska Wydawnictwo: Nasza Księgarnia interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
12 str. 12 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Nasza Księgarnia
2023-06-28
2023-06-28
12 min.

Okładka książki O bracie, który nie opowiadał bajek Magda Lic, Agnieszka Żelewska
O bracie, któr... Magda Lic, Agnieszk...
Okładka książki Koteczek Kiciuś Małgorzata Strzałkowska, Agnieszka Żelewska
Koteczek Kiciuś Małgorzata Strzałko...
Okładka książki Historia czerwonego kameleona Marta Zaremba, Agnieszka Żelewska
Historia czerw... Marta Zaremba, Agni...

Okładka książki Zwierzęta miast, czyli 22 portrety naszych nieudomowionych sąsiadów Diana Karpowicz, Dorota Suwalska
Zwierzęta mias... Diana Karpowicz, Do...
Okładka książki Zuchozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Zuchozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Tuptozaur Rachel Bright, Chris Chatterton
Tuptozaur Rachel Bright, Chri...
Okładka książki Wrr Polly Dunbar, Eoin McLaughlin
Wrr Polly Dunbar, Eoin ...

Witajcie kochani po dłuższej nieobecności. W moim życiu zaszła dość duża zmiana wprowadzająca do niego nie mały chaos, dlatego dawno mnie tu nie było. Jednak mruczek powraca z nową siłą, motywacją i kolejnymi recenzjami różnych książek dla Was. Ktoś tęsknił za mruczkowymi recenzjami?
‘W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami.’ jest to encyklopedia/ słownik obrazkowy polsko-angielski z okienkami. Duży format, piękne kolorowe wydanie i tajemnicze okienka, które pobudzają ciekawość małych odkrywców. Wszystko to sprawia, że nauka staje się przyjemną zabawą.
Jestem zachwycona wydaniem tego słownika. Format A4 i sztywno stronicowa wersja książki sprawiają, że cała pozycja jest wytrzymała i bardzo lekka, co też wpływa na komfort użytkowania jej przez dziecko. Dodatkowo całość jest bardzo kolorowa i przyjemna dla oka. Słówka ukazane zostały w bardzo przystępny sposób. Nie tylko mamy odpowiednik polski i angielski danego słówka, ale też ukazany obrazek, co uważam za największy plus, gdyż dzięki temu odbiorca łatwiej będzie kojarzył to, co poznał. Nie tylko obrazki przykuwają uwagę, ale też tajemnicze okienka. Autorka umieściła w swojej książce 50 otwieranych okienek. Tym sposobem mały czytelnik dostaje odrobinę tajemniczości, gdyż otwierając je odkrywa nowe słówka i obrazki. Uważam to za wspaniały ruch, dzięki któremu nie tylko podtrzymana jest uwaga i rozbudzona ciekawość w dziecku, ale także dodany jest element zabawy. Czyż nie jest ekscytujące zgadywanie co może kryć się pod wyspą bądź w szopie? Cała pozycja podzielona została na 6 rozdziałów związanych z podróżą. Tym sposobem dziecko poznaje słownictwo związane z tym, co dzieje się przy drodze, nad morzem, w górach, przy torach, w hotelu czy też na lotnisku. Taki tematyczny słownik na pewno przyda się, gdy mamy w planach podróż z dzieckiem.
‘W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami.’ to niezwykle kreatywny słownik, który uczy, ale też rozbudza w dziecku ciekawość do odkrywania nowych rzeczy. Idealna pozycja dla każdego małego i większego odkrywcy nowych miejsc. Mnie osobiście bardzo przyjemnie korzystało się z niego i jestem przekonana, że nie jedno dziecko zachwyci się jego wydaniem.

Czy mam tutaj małych fanów książeczek z okienkami? Jeśli tak, to mam dla nich prawdziwy sztos! Książka "W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami" Agnieszki Żelewskiej to pięknie zilustrowana książka z mnóstwem szczegółów i okienek do odkrycia. Ponadto znajdziemy w niej słowa w języku polskim i angielskim. Nauka przez zabawę to jest to!

Mój syn jest zachwycony książką i to jest chyba najlepsza recenzja. Już zna na pamięć, gdzie schował się duch, krasnoludek i wielu innych bohaterów, jednak gdy pytam, którą książkę czytamy, pokazuje tą i "Na placu budowy pasą się krowy". W tym momencie to one rządzą 😉

Ja jeszcze tylko dodam, że książka ma grube kartonowe strony, które bardzo dobrze sprawdzają się w małych łapkach.

Polecamy serdecznie!

Mój syn...

Znajomość języków obcych to ważna umiejętność w dzisiejszych czasach, dlatego już od najmłodszych lat warto stawiać na naukę w atrakcyjnej formie poprzez zabawę.

"W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami" autorstwa Agnieszki Żelewskiej to kolorowa i atrakcyjnie zilustrowana książka będąca doskonałym narzędziem do nauki języka angielskiego.

Tytuł ten skupia się na temacie podróży, oferując maluchom 50 interaktywnych okienek do otwierania. Pod każdym z nich ukryte są angielskie słówka, obejmujące nazwy miejsc, środków transportu oraz wszelkiego rodzaju przedmiotów związanych z wakacjami. To świetny sposób na poznanie słownictwa związanego z podróżowaniem zarówno w języku polskim jak i rozwijanie słownictwa w języku angielskim.

Książka została podzielona na kategorie
🚗 Przy drodze
🌊 Nad morzem
🚂 Po torach
🏨 W hotelu
⛰️ W górach
✈️ Na lotnisku
Łącznie zawierających 200 haseł.

Dzięki temu mali czytelnicy mogą łatwo zlokalizować interesujące ich słownictwo i poznawać je w odpowiednim kontekście. Barwne ilustracje dodatkowo przyciągają uwagę, sprawiając, że nauka staje się przyjemnością.

Jednym z dodatkowych atutów książki jest możliwość ćwiczenia spostrzegawczości. Ilustracje pełne szczegółów mogą być świetnymi wyszukiwankami, które stwarzają okazję do rozpoznawania i nazewnictwa przedstawionych obiektów oraz postaci.
Poprzez otwieranie i zamykanie okienek dzieci rozwijają motorykę małą, jednocześnie ucząc się nowych słówek.

"W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami" to wyjątkowa książka, która nie tylko zachęca najmłodszych do nauki języka angielskiego, ale także rozwija ich wyobraźnię i umiejętności spostrzegawcze. Dzięki temu dziecko może w ciekawy sposób poszerzać swoją wiedzę o świecie jednocześnie szlifując umiejętności językowe.

Tytuł...

Nauka czy zabawa? A gdyby obie formy ze sobą połączyć, sumując tym samym przyjemne z pożytecznym?
Atrakcyjna wizualnie książeczka z angielskimi słówkami pt. "W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska" autorstwa Agnieszki Żelewskiej od Wydawnictwo Nasza Księgarnia zaciekawi najmłodszych zamieszczonymi w niej licznymi okienkami oraz wesołymi, kolorowymi ilustracjami, a przy okazji poszerzy słownictwo. Publikacja kryje w sobie ponad 200 angielskich słówek powiązanych tematycznie z podróżowaniem. Znajdziemy w niej m.in. nazwy miejsc, zwierząt, środków transportu i przedmiotów przydatnych dorosłym i dzieciom podczas każdego wyjazdu. Nie brakuje także słówek opisujących najróżniejsze zawody. Wprawne oko wypatrzy m.in: ratownika, kelnera, fotografa, pokojówkę, stewardessę, a nawet górskiego przewodnika!
Każda rozkładówka przedstawia inny temat. Przyjrzymy się temu co przy drodze, na plaży, w hotelu czy na lotnisku.
Bardzo cenię każdą publikację łączącą w sobie dobrą zabawę i naukę. Ta książka taka właśnie jest. Umili podróż, uatrakcyjni dzieciom w różnych sytuacjach trudny czas oczekiwania, będzie dobrą rozrywką w pochmurny, deszczowy dzień.
Można ją wykorzystać do zabawy w wyszukiwanie, za sprawą bogatej w szczegóły szaty graficznej, utrwalając w ten sposób nowo poznane słowa.

Przy drodze, nad morzem, po torach, w hotelu, w górach i na lotnisku - wszędzie dużo się dzieje. W każdym z tych miejsc na małych czytelników czeka przygoda z odkrywaniem nazw pojazdów , urządzeń, roślin, zwierząt, budynków oraz akcesoriów, których każde dziecko i jego rodzice używają każdego dnia. Pod okienkami na każdej stronie kryją się dodatkowe niespodzianki. 50 otwieranych okienek gwarantuje zabawę na długie godziny. Książki dla dzieci z okienkami są najczęściej strzałem w dziesiątkę. Wielu dzieciom trudno wysiedzieć spokojnie przy wspólnym czytaniu. W właściwie to super, bo czytanie powinno być zabawą.

Mocny karton, z którego wykonana jest książka, wytrzyma długie godziny zabawy, okienka otwierają się łatwo, a dzięki zaokrąglonym rogom produkt jest bezpieczny nawet dla maluchów. Otwieranie i zamykanie klapek rozwija zdolności manualne dzieci. Klapki zawarte w tej publikacji gwarantują świetną zabawę i wprawią w zachwyt chyba każde dziecko. Dzieci mają okazję dowiedzieć się mnóstwo ciekawostek z tej książki, które rozwiną ich poziom wiedzy i sprawią, że będą mogły bawić się jeszcze lepiej.

Ta książka ma bardzo przyjemną formę. Dzieci lubią okienka, a kolorowa grafika dodatkowo przykuwa uwagę i pomaga w zapamiętywaniu. Uwagę zwraca także wydanie. Ma duży format, ładną szatę graficzną i jest starannie wykonana. Ten świetny polsko - angielski słowniczek z okienkami, to sześć kartonowych rozkładówek, na których znajdują się typowe dla danego tematu scenki rodzajowe. Moja pierwsza encyklopedia polsko - angielska z okienkami to seria edukacyjna, dzięki której najmłodsi poznają świat i uczą się angielskich słówek. Na każdej rozkładówce można odszukać i otworzyć okienka co pozwala odkrywać kolejne szczegóły i słowa. W sumie znajduje się tutaj ponad 200 słówek. Jestem zachwycona!

Na podróże duże i małe idealne są książki, które potrafią zająć dzieci. Moje jeszcze czytać nie umieją, więc wybieramy te, które zachęcą je dużą ilością obrazków, ćwicząc tym samym ich spostrzegawczość. Wydawnictwo Nasza Księgarnia daje nam tutaj rewelacyjne rozwiązanie. Książka "W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska" Agnieszki Żelewskiej ma twarde strony co dla mniejszych dzieci będzie super rozwiązaniem. Jest bardzo kolorowa, zawiera bardzo dużo pięknych ilustracji. Ale nie to jest jej głównym celem, lecz nauka języka angielskiego przez zabawę. Każdy obrazek podpisany jest w języku polskim i angielskim. I jeszcze jedna niespodzianka bo na stronach ukryte są okienka do otwierania a tam kolejne słowa do poznania. Jesteśmy w trasie i odwiedzamy ciekawe miejsca związane z podróżowaniem. Gorąco polecam dzieciom w każdym wieku. Świetna zabawa dla każdego gwarantowana.

Co jest najlepsze na podróż? Książka! Jaka? W podróży :D

Dziś pokażę Wam książeczkę/słownik obrazkowy ,,W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami" od @wydawnictwo_nasza_księgarnia.

Co wyróżnia tą encyklopedię?
- wygodny format z zaokrąglonymi rogami
- barwne ilustracje z wieloma szczegółami
- klapeczki! Czyli to co dzieciaki uwielbiają i kochają - otwierane okienka.

Zajrzyj pod muchomorka a znajdziesz krasnoludka, zajrzyj za wyspę a dostrzeżesz wieloryba! A przez hotelowe okno widać kobietę, któa sprząta...

Najpiękniejsza encyklopedia do nauki angielskiego jaką widziałam. Przepiękna grafika, która bardzo zachęca do wspólnych chwil z książką. W książce znajdziecie ponad 200 słówek!

Egzemplarz recenzencki w ramach współpracy barterowej z Wydawnictwem. Dziękuję.

Wydawca: @wydawnictwo_nasza_ksiegarnia
Data premiery : 28.06.2023
Wiek: 3-6

Co jest najlepsze na podróż? Książka! Jaka? W podróży :D

Co wyróżnia tą encyklopedię?
- wygodny format z zaokrąglonymi rogami
- barwne ilustracje z wieloma szczegółami
- klapeczki! Czyli to co dzieciaki uwielbiają i kochają -...

🌍 Zawsze chciałam mówić po hiszpańsku i oczywiście biegle po angielsku. Jednak z czasem wychodzi, że totalnie nie mam głowy do języków, a może to już nie ten wiek 😂. Dlatego mojemu Panu Bobasowi chcę dać możliwość oswajania się z językiem obcym od najmłodszych lat, a książeczki wszelkiego rodzaju są ku temu idealne. Mamy już kilka w swojej kolekcji, a ostatnio dodaliśmy do naszego zbioru tytuł „W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska” od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

🌍 Nie zrażajcie się słowem „encyklopedia”, to pozycja, która mało ma z nią wspólnego, a Wasze dzieci na pewno będą z chęcią po nią sięgać i chłonąć nowe słówka. „W podróży” to książka w twardej oprawie, w której znajdziemy: otwierające się okienka, przyjemne dla oka ilustracje oraz masę różnorodnego słownictwa.

🌍 Daje ona dużą dowolność, jeżeli chodzi o poznawanie zawartości tej książki. Można tylko otwierać okienka i czytać nowe słówka lub jeżeli jesteście kreatywni, to możecie opowiadać dziecku historie nawiązujące do ilustracji i angielskich słówek (mi tej kreatywności trochę brakuje, a Panu Bobasowi cierpliwości, więc na razie korzystamy z pierwszej opcji 🫣).

🌍 Temat podróży jest idealny, by szlifować język podczas wakacji. Autorka przedstawia nam najważniejsze słówka nawiązujące do podróży samochodem, pociągiem, samolotem, zwiedzania, a także pobytu hotelu, nad morzem bądź w górach.

🌍 W tym cyklu, autorstwa Agnieszki Żelewskiej, pojawiły się także tytuły nawiązujące do słownictwa, które używamy w domu i na mieście-myślę, że to będą kolejne pozycje, które będziemy chcieli poznać!

Trafiła do mnie ostatnio książka "W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska" autorstwa Agnieszki Żelewskiej.

Muszę przyznać, że książka na moich dziewczynach wywarła pozytywne wrażenie. Lubią ja przeglądać, każą mi czytać i otwierać okienka. Młodsza nawet już się nauczyła paru okienek i każe mi zgadywać, a później czyta i mówi co tam jest 😅 czy muszę dodawać, że jak pytam o książkę, która chcą teraz czytać to wyciągają tę encyklopedię ? 😅

Jeśli chodzi o moje wrażenia, to muszę Wam powiedzieć, że książka jest bardzo ładnie wydana. Obrazki są realistyczne, okienka otwierają się dosyć łatwo. Całość podzielona jest na bloki tematyczne. Strony są grube i myślę, że trochę wytrzymają nasza mocną eksploatację.

Polecam dla dzieci młodszych I tych trochę starszych też:)

Współpraca reklamowa z @wydawnictwonaszaksięgarnia

Dla wszystkich ciekawskich dzieci (a które takie nie są 😂) Agnieszka Żelewska przygotowała kolejny tom "Mojej pierwszej encyklopedii polsko-angielskiej z okienkami".
Właśnie te okienka wzbudzają najwięcej zainteresowania, ale same ilustracje są też bardzo przyjemne.
A że dziecko przy okazji poznaje również słówka z obcego języka?
Toż to cudowna wartość dodana! 😁

Część "W podróży" zawiera sześć rozkładówek podzielonych tematycznie na rozdziały: "Przy drodze", "Nad morzem", "Po torach", "W hotelu", "W górach", "Na lotnisku".
Karty książki są kartonowe, barwne obrazki niejednokrotnie wzbudzają uśmiech, a słówka są dobrane bardzo adekwatnie.
Czegóż więcej potrzeba? 😁

Ta pozycja sprawdzi się idealnie podczas wakacyjnych wojaży, ale oczywiście można z niej korzystać zawsze i wszędzie 😉
Forma tej książki w przyjazny i nienachalny sposób usprawnia naukę języka, więc jestem jak najbardziej na tak!

A że dziecko przy okazji poznaje również słówka z obcego języka?
Toż to cudowna wartość dodana! 😁

Część "W...

• Dzieci
  • Dla dzieci
  • Dla Anieli
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa

Dodaj cytat z książki W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami