To moje emocje

JUPI JO!
2023-04-01
2023-04-01
20 min.

Ostatnio w nasze ręce trafiły dwie książeczki od Wydawnictwa Jupi Jo! z serii „Odkrywamy świat”, czyli „To mój dzień” oraz „To moje emocje” z otwieranymi okienkami, które sprawdzą się już dla najmniejszych czytelników. Jak wiadomo dzieci poznają świat wszystkimi zmysłami, więc myślę, że takie książki, które opowiadają o tym, co robi się w ciągu dnia i jakie emocje związane są z różnymi czynnościami pozwolą dzieciom lepiej zrozumieć otaczający ich świat i to, co się z nimi dzieje. Bo wiadomo, że nauka najlepsza jest wtedy, gdy połączona jest z zabawą.

Rodzeństwo Mania i Tynio w „To mój dzień” poprowadzą Wasze pociechy po ich dniu i pokażą jak wygląda ich codzienna rutyna. A małe rączki dzieciaczków będą mogły odkrywać okienka i sprawdzać co się za nimi kryje. Z samego rana zobaczą jaka jest pogoda, co jedzą Mania I Tynio, jak się ubiorą, czy na jakie popołudniowe zajęcia chodzą. Jestem pewna, że wspólne odkrywanie okienek będzie dla dzieci świetną zabawą.

Z kolei „To moje emocje” pokazują różne emocje i pomagają dzieciom w ich zrozumieniu i prawidłowym nazywaniu. Emocje obecne są w życiu każdego z nas, więc dobrze, gdy już od małego dzieci będą wiedziały czym mogą być spowodowane i jak się je wyraża. Poznają czym jest radość, złość, smutek, strach, zdziwienie, zawstydzenie i znudzenie oraz w jakich sytuacjach z codziennego życia mogą występować.

Książki w łatwy i prosty sposób pomogą rozwijać mowę i zdolności manualne. Są one bardzo ładnie i solidnie wydane, więc z pewnością posłużą na bardzo długi czas. W książkach znajdują się realistyczne zdjęcia oraz piękne grafiki, które przyciągają wzrok. Dzieci będą mogły razem z Manią i Tyniem przeżywać wszelkie aktywności i wspólnie odkrywać małe i duże okienka. Polecamy.

ak malucha zapoznać z emocjami? Jak mu pokazać co może czuć? Albo może samo jeszcze nie wie co czuje? Dobrym pierwszym krokiem w świecie „ogarnięcia” emocji będzie książka „To moje emocje” @jupijowydawnictwo

Książka posiada grube strony co jest świetnym rozwiązaniem nawet przy najmłodszych dzieciach. Kolorowe proste obrazki pomogą dziecku skupić się na kwintesencji treści. A otwierane okienka będą urozmaiceniem zabawy i nauki w jednym.

Ta pozycja w prosty, oparty na przykładach sposób wyjaśnia podstawowe emocje. Pomaga w zrozumieniu i uczy rozpoznawać je. Bardzo spodobały mi się w tej książce duże twarze dzieci (na całą stronę) dające dziecku możliwość samodzielnego dopasowania i uczące rozpoznawania emocji bohatera.

Recenzja pochodzi z IG groszkowe2.0/slomeczkowa

Czy można mieć za dużo książek o emocjach?

Myślę, że nie! Warto, żeby nasze dzieci potrafiły rozpoznawać swoje uczucia, nazywać je i sobie z nimi radzić. Dlatego z przyjemnością dokładamy kolejne pozycje na ten temat do naszej biblioteczki.

Z serii "Odkrywam świat" mamy już kilka innych tytułów, więc wiedziałam, że lubiani bohaterowie raczej nas nie zawiodą. Tym razem Mania i Tynio opowiedzieli nam o emocjach.

Młody czytelnik dowie się, czym są emocje, jak można je odczytać i w których miejscach w ciele możemy je odczuwać. Kolejne strony to najczęściej doświadczane przez dzieci emocje - radość, smutek, złość, strach, zawstydzenie, zdziwienie i znudzenie. Przy każdym uczuciu mamy zilustrowane trzy sytuacje, w których może się ono pojawić oraz część aktywizującą malucha - jest buzia z jedną ekspresją a po podniesieniu klapki pojawia się druga. Dziecko wybiera jak czuje się Mania lub Tynio a krótki tekst na dole dodatkowo opisuje omawianą emocję.

Ostatnia strona to prowadzenie palcem od scenki do okienka z emocją, pod którą kryje się sposób na poradzenie sobie z nią.

Dziecięcy bohaterowie, kolorowe ilustracje, elementy aktywizujące i kartonowe strony to zdecydowane plusy tej książeczki. Zapoznaje dzieci z podstawowymi emocjami, uczy odczytywania ich z mimiki oraz łączenia z konkretnymi sytuacjami. Wskazuje też kilka sposobów na poradzenie sobie z trudnościami.

Warto mieć ją w kolekcji książek o emocjach 💜

Czy można mieć za dużo książek o emocjach?

Cudowna książeczka, która wprowadza maluszki w świat emocji. A właściwie to pomaga im zrozumieć ten świat, bo emocje towarzyszą każdemu z nas od samego początku. Książeczka skonstruowana jest w bardzo fajny sposób, bo pokazuje jak wyglądamy, gdy odczuwamy złość, radość, smutek, strach, zawstydzenie, zdziwienie czy znudzenie oraz co musi się wydarzyć, abyśmy właśnie tak się poczuli. Duży plus za dobranie takich sytuacji z życia, w których może znaleźć się każde dziecko. Dzięki temu ta książka ma sens, bo emocje faktycznie stają się dla dziecka zrozumiałe i jasne. Idealna książeczka na start, na pierwsze próby zrozumienia własnych emocji.

Temat emocji jest według mnie jednym z ważniejszych obszarów, nie tylko u dzieci. Cieszy mnie, że na rynku pojawiają się ciągle nowe książki dla dzieci o emocjach. Jedną z nich jest książeczka z okienkami pt : "To moje emocje. Opowiedz, co czujesz" z serii Odkrywam Świat. Jej bohaterami jest m. in. znany duet - rodzeństwo Mania i Tynio.

Czym są emocje? Czujemy je wewnątrz nas ale też można zobaczyć ich przejawy w mimice, gestach i zachowaniu. Ta uroczo zilustrowana książeczka pomoże maluchowi nauczyć się identyfikować własne emocje oraz rozpoznawać je u innych. To co czujemy zawsze ma swoje źródło - Kuba jest zły, bo ktoś zepsuł jego autko, a Mania jest radosna, bo cieszy się, że spotka swoją kuzynkę.

Mamy prawo do odczuwania wszystkich emocji, bo nie ma złych emocji. W książeczce przedstawiono podstawowe emocje wynikające z różnych źródeł: radość, smutek, złość, strach, zawstydzenie, zdziwienie, znudzenie. Przy każdej z omawianych emocji mamy stronę z okienkiem przedstawiającą twarz Mani lub Tynia. Zadaniem czytelnika jest dopasowanie mimiki dziecka do danych emocji - ten element bardzo mi się podoba, bo pozwala w praktyce doskonalić umiejętność rozpoznawania emocji u innych.

Czym są emocje? Czujemy je wewnątrz...

Znakomita książka o emocjach dla przedszkolaków :)

Znakomita książka o emocjach dla przedszkolaków :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Recenzenckie

Dodaj cytat z książki To moje emocje