Bittersweet

Zwierciadło
2023-07-12
2023-07-12

Okładka książki Sekretny kurort K.A. Figaro, Alicja Skirgajłło
Sekretny kurort K.A. Figaro, Alicja...
Okładka książki Miłość na horyzoncie. Antologia opowiadań w klimacie górskim Anna Bellon, Agata Czykierda-Grabowska, K.A. Figaro, Agnieszka Lingas-Łoniewska, Natalia Nowak-Lewandowska, Elżbieta Rodzeń, Natasza Socha, Anna Szafrańska, Sylwia Trojanowska
Miłość na hory... Anna Bellon, Agata ...

Kasi nie trzeba przedstawiać, znacie ją na przykład z bestselerowej serii „Rozchwiani”. Z autorką miałam styczność już kilka lat temu podczas publikowania jej prac na Wattpadzie, stąd też moje zamiłowanie do twórczości Kasi.

Bohaterów „Bittersweet” – Gaję, Izę, Konstantego i Mikołaja – poznaliśmy już w pierwszej części: Pieprz i sól. Historia ta rozpoczęła się od niefortunnego wydarzenia w klubie, ciągnącego się złą passą za główną bohaterką, jak i narratorką książki, Gają. Kobieta spotyka na swojej drodze dwóch mężczyzn: Mikołaja, którego traktuje jak krótki epizod w życiu, oraz Kostka, który wyzwala w niej nieposkromioną diablicę. Gdy bohaterka myśli, że wszystko zaczyna się układać, okazuje się, że przeznaczenie przygotowało przewrót w jej życiu – jej przyjaciółka i Konstanty są zamieszani w kompromitujący ją film. Jakie decyzje podejmie? Zmierzy się z przeznaczeniem czy ucieknie?

W tym miejscu zaczyna się druga część: Bittersweet. Los ponownie stawia na drodze zrozpaczonej Gai Mikołaja, który oferuje jej wyjazd i przemyślenie spraw. Kobieta waha się, ale w końcu ulega namowom mężczyzny – ucieka od problemów, choć tylko na kilka dni, zaszywając się w domku jego wujostwa, gdzie ukojenie nerwów przynosi jej obcowanie z przystojnym doktorem. Tę dwójkę bohaterów już wcześniej połączyła chemia, którą Mikołaj usiłuje podtrzymać, a nawet jeszcze bardziej rozpalić. Czy mu się to uda? Jakie decyzje podejmie zraniona do szpiku kości Gaja? I najważniejsze, czy nauczy się kochać?

Więcej fabuły zdradzać nie będę, ale muszę przyznać, że wyczuwalny jest podział na relacje między bohaterami, gdyż w „Pieprz i sól” więcej było Kostka i Izy, a w „Bittersweet” Mikołaja, ale to akurat bardzo dobrze, bo właśnie jego chciałam poznać bliżej. Ten bohater skradł moje serce dobrocią, ciepłem, ale też stanowczością, gdy była potrzebna. Wyjątkowo podobała mi się wizja przyszłości, którą zaczął roztaczać przed Gają. Powiem szczerze, że właśnie u jego boku widziałabym bohaterkę, ale ona jest w tak kiepskim stanie emocjonalnym, że nie dostrzega wielu rzeczy, a jeśli już coś staje się dla niej oczywistością, ratuje się przed uczuciami ucieczką w swoje dawne, złośliwe ja. Momentami odnosiłam wrażenie, jakbym czytała o dwóch różnych Gajach: spokojnej kobiecie w domku wujostwa oraz zimnej bizneswoman pędzącej po trupach do celu, ale kapitalnie bawiłam się śledząc jej przemyślenia na temat mężczyzn i minionych wydarzeń. Gaja po prostu intryguje i ani na moment nie pozostaje nudna, a przy tym jest bohaterką z krwi i kości z problemami do rozwiązania.

Moje serduszka w oczach przerwał jednak powrót postaci do codzienności oraz konfrontacja Gai z Konstantym, który okazał się nie tak idealny, jak go sobie wyobrażałam. Na bohaterkę czyhają też kolejne kłopoty – ktoś ewidentnie jej nienawidzi i pragnie zrujnować jej karierę oraz życie osobiste. Jak sobie z tym poradzi? Kogo wybierze? Czy odnajdzie Izę, która odcięła się od wszystkich, i się z nią rozmówi?

Książkę czyta się niesamowicie szybko, wręcz nie można się od niej oderwać. Z każdą kolejną stroną byłam coraz bardziej ciekawa, jak wyjaśnią się poszczególne wątki. Całość dopełniają odważne, gorące sceny erotyczne, namiętność i masa emocji, które kipią z prawie każdego zdania. Zakończenie natomiast narodziło całą masę pytań i mam nadzieję, że powstanie kontynuacja, ba, ja nie wyobrażam sobie, żeby jej nie było!
Ps: #teamMikołaj !!!

Zaczęła się tak sobie ale rozkręciła się i była coraz ciekawsza, aż do momentu pierwszej sceny łóżkowej. Po tym zaczęło się wszystko sypać i to dosłownie i wszystko zaczęło się kręcić wokół jakiś układów na seks, seksu, seksu i co chwila jedno i to samo. Książka przesączona erotyką do przesady. Gdy wreszcie pisarka ochłonęła i wróciła na ziemię, to książka skończyła się w zawieszeniu.

Ludzie nieraz wypuścili filmiki w internet, które nie powinny zobaczyć światła dziennego. Niejednokrotnie osoby, które zostały nakręcone, nie miały zielonego pojęcia o tym bądź nie wyraziły zgodę na publikację, ale ludzie nie myślą co może czuć " OFIARA" a inni tylko pastwą się nad nią psychicznie.

Gaja chciała zapominać o tym, co się wydarzyło filmik, który ją zniszczył i odsunął, od rodziny był czymś, co złamało jej serce. Kiedy dowiedziała się o dodatkowych informacjach, postanowiła działać od razu i tym samym uderzyła w osobę, która najprawdopodobniej była z tym zamieszanie powiązana a jak... prosto w jaja.

Ucieka od Konstantego, z którym właśnie spędziła noc. Nie obracając się za siebie myśląc, że nie może nikomu zaufać, spotkała na swojej drodze niespodziewanie Mikołaja. Mężczyzna namawia ją na wyjazd do jego rodziny, dzięki któremu będzie mogła zapomnieć o problemach, a nawet powspominać ich poprzednie spotkanie i choć początkowo Gaja nie jest przekonana, to jednak woli jechać z nim niż wracać do mieszkania, gdzie możliwe, że zastanie kolejnego zdrajcę.

Wyjazd był tym, czego potrzebowała cisza, natura i Mikołaj. Na wstępie miała obawy, ale później z czasem, kiedy tematów nie brakowało, to szczerze cieszyła się, ze swojej decyzji. Problem, który zostawiła za sobą, nie znikł ot tak i choć nie była tego świadoma, to kolejny narasta z każdy dniem spędzonym razem z Mikołajem.

Po powrocie postanawia skupić się tylko na pracy, ale Konstanty nie chce zapomną o pięknej kobiecie a Mikołaj nie chce wypuścić Gaji ze swoich rąk.

Uwielbiam historie pełne intrygi i dużej ilości emocji. Gaja dużo musiała przejść gdzie nie dość, że odwraca się od niej rodzina, to nawet nie jest pewna komu może zaufać. Autorka zakończeniem zostawia czytelnika nienasycony, gdyż nie każdy wątek zostaje wyjaśniony. Nie mogę się doczekać, co się wydarzyło dalej.

Czy dzięki wyjazdowi Gaja znowu poczuje się bezpiecznie?
Czy będzie okazja, aby Kostek mógł na spokojnie wyjaśnić sobie wszystko z Gaja?
Co wydarzy się, że Gaja będzie miała problemy w pracy?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💕💕💖

Gaja chciała zapominać o tym, co się wydarzyło filmik, który ją...

Historia do przeczytania w jeden wieczór, II tom bohaterów romansu K.A. Figaro „Pieprz i sól”. A co wydarzy się w tej części?

Gaja czuje się oszukana i zdradzona przez Kostka, mężczyznę któremu ufała. Czy to rzeczywiście on przyczynił się do rozpowszechnienia w sieci kompromitującego filmiku z udziałem naszej bohaterki? I czy jej przyjaciółka Iza także miała z tym coś wspólnego?

Roztrzęsiona kobieta kompletnie nie wie co zrobić ze swoim życiem. Jest zła, przygnębiona i smutna. Wtedy niespodziewanie na jej drodze pojawia się Mikołaj, młody i przystojny lekarz. Mężczyzna proponuje wspólną kolację, a następnie wyjazd do wujostwa. Co z tego wyniknie?

Gaja decyduje się wziąć pracę zdalną i rusza w nieznane. O dziwo wieś i spokojne klimaty, z dala od Warszawy, bardzo jej się podobają. Czy w takich okolicznościach zrodzi się uczucie do Mikołaja czy będą ich w dalszym ciągu łączyły tylko sprawy łóżkowe bez zobowiązań?

I co z Kostkiem, który już w nachalny wręcz sposób naciska na spotkanie?

„Bittersweet” nie jest książką dla każdego. Dużo w niej erotycznych i gorących momentów, jednak autorka wyważyła je dość umiejętnie wątkami obyczajowymi.

Chętnie poznam dalsze losy Gai, Mikołaja i Kostka. Czekam z niecierpliwością na dalszy rozwój wypadków.

Mimo, że nie znam pierwszej części, to przez drugi tom udało mi się przeczytać bez przeszkód. Ta historia nie należy do łatwych i przyjemnych. Główna bohaterka Gaja Strzelczyk czuje się zdradzona i upokorzona, ponieważ bez jej wiedzy i zgody zostaje nakręcony intymny filmik, w którym to ona gra główną rolę. Całą winę zrzuca na Konstantego Kelera i postanawia wyrzucić go ze swojego życia lecz los ma inny plan wobec niej i na jej drodze pojawia się Mikołaj.
Autorka stworzyła historię dziewczyny, która wie czego chce. Jest silna i niezależna, która stawia pracę ponad wszystko. W jej życiu nie ma miejsca na miłość.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani. Każda z tych postaci jest inna więc nie ma mowy o nudzie. Bardzo polubiłam Mikołaja. Pan doktorek urzekł mnie swoim zachowaniem.
Jest to książka na jeden wieczór, gdyż czyta się ją bardzo szybko, a niektóre sceny rozgrzewają czytelnika do czerwoności. Zakończenie bardzo mnie zaskoczyło, ponieważ nie zostały wyjaśnione pewne kwestie, także liczę, że będzie następny tom.

W tej historii poznacie słodko-gorzki smak namiętności.

„Bitter Sweet”, jest kontynuacją książki „Pieprz i sól”. Nie da czytać się ich oddzielnie, aby w pełni zrozumieć historię.

Gaja po wstrząsającym odkryciu, że najprawdopodobniej mężczyzna, któremu się oddała, maczał palce w kompromitującym ją filmie, czuje się oszukana i wściekła.
Postanawia z nim zerwać wszelkie kontakty.

Tymczasem los płata jej figle. Na drodze Gai staje ponownie Mikołaj. Co z tego spotkania wyniknie? Czy dziewczyna skorzysta z zaproszenia na wspólny wyjazd?

Czy pod wpływem wydarzeń zacznie odkrywać w sobie zapomniane uczucia? Czy Kostek powiedział ostatnie słowo?
Rozterki. Niedomówienia. Chemia, którą wyczuwa się w powietrzu, a w tym wszystkim Gaja i dwóch tak różnych od siebie mężczyzn. Czy któryś będzie w stanie zdobyć jej poranione serce?

Ta seria jest idealna dla wszystkich, którzy lubią gorące książki. Jest pikantnie, miejscami nawet bardzo, a Gaja sama nie wie, czego chce. Kobieta chce mieć ciastko i zjeść ciastko, ale niestety, tak się nie da.

Zachowanie Gai działało mi czasem na nerwy. Ale mnie ona irytowała! Ona i jej myślenie, którego nie potrafiłam pojąć. W poprzedniej części dała się polubić, niestety tutaj nie wie, czego chce.

W tej pozycji obserwujemy relację Gai i Mikołaja. Do samego końca wierzyłam, że kobieta przejrzy na oczy, otworzy się na to, co poczuła do mężczyzny, jednak życie bywa przewrotne i nie zawsze to, co wydaje się oczywiste, takie będzie. Gaja zaskoczy nas jeszcze wiele razy…

Książkę czyta się szybko. @figaro_autor ma przyjemny styl pisania, przez co przez lekturę się płynie. Jest idealna na te długie, już prawie jesienne weekendy.

Zakończenie pozwala sądzić, że autorka pociągnie dalej tę historię i jestem ogromnie ciekawa, co tam wymyśli, bo szczerze wam powiem, skończyła to w złym momencie, tak się nie robi! Mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli czekać roku, żeby poznać historię dalej.

Postanawia z nim zerwać wszelkie kontakty.

Tymczasem los płata jej figle. Na drodze Gai staje...

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Niby jest ciekawa, zachęca do czytania, ale jest duzo wątków, które karmią a niestety nie maja zakończenia. Czuje się tak jakbym zaczęła robić kilka rzeczy na raz i żadnych z nich nie skończyła.

Szybko i łatwo się czyta tą lekturę.
Postacie słabo opisane.
Książka jest ok.

Szybko i łatwo się czyta tą lekturę.
Postacie słabo opisane.
Książka jest ok.

Otrzymałyśmy do recenzji książkę autorstwa K.A.Figaro
pt.: "Bitter Sweet", kontynuację losów bohaterów książki "Pieprz i sól". Nie znałam wcześniej fabuły 1 części i celowo nie czytałam dotyczących jej recenzji. Miałam nadzieję, że autorka przybliży czytelnikowi wydarzenia poprzedniej części. Niestety nie dostałam zbyt wielu odpowiedzi. Ciągle musiałam się domyślać, o co mogło chodzić, a sama sprawa kompromitującego filmiku w żaden sposób nie została wyjaśniona.
"Bitter Sweet" to historia Gaji, Mikołaja i Kostka. Akcja rozpoczyna się w momencie awantury pomiędzy Gają a Kostkiem. Chodzi o jakiś kompromitujący dziewczynę filmik, za którego rozpowszechnieniem być może stoi Kostek lub przyjaciółka Gaji, Iza. Po wpuszczeniu do sieci filmiku życie Gaji zupełnie się zmieniło.
Dziewczyna wybiega z klubu Kostka i wpada na starego znajomego, Mikołaja, z którym możemy tylko się domyślać, coś ją kiedyś łączyło. W efekcie podejmuje decyzję o kilkudniowym wspólnym wyjeździe do rodziny chłopaka. Pragnie nabrać dystansu do całej sytuacji z Izą i Kostkiem. Tymczasem Mikołaj nie próżnuje i postanawia zawalczyć o uczucia dziewczyny. Co z tego wyjdzie, musicie sami się przekonać. Czy Kostek odpuści, czy raczej będzie chciał odzyskać Gaję? Do czego się posunie?

Mnie osobiście główna bohaterka zupełnie się nie spodobała. Sprawia wrażenie dziewczyny totalnie pogubionej, z wiecznymi rozterkami, która nie potrafi podejmować decyzji.
Mikołaj proponuje jej wspólny posiłek, a ona odpowiada:
" Nie. Dzięki. Nie kłopocz się. Nie jestem głodna. Zresztą nie chcę ci zawracać głowy".
Po czym wspólnie lądują w restauracji. Takich sytuacji jest mnóstwo.
Gaja nie wie, czego pragnie, co ją uszczęśliwia. W recenzjach 1 części czytałam, że to kobieta, która jest pragnieniem mężczyzn, rozstawia ludzi po kątach, jest piękna i pewna siebie. Ja takich cech nie odnalazłam w bohaterce 2 części. Być może to celowy zabieg autorki i nie od dziś wiadomo, że dylogie/trylogie tworzą pewną całość. Natomiast szkoda, że tak wiele znaków zapytania miałam przy drugiej części. Być może nadrobię to i przeczytam początek tej historii, bo mam wrażenie, ze to jeszcze nie koniec.

Otrzymałyśmy do recenzji książkę autorstwa K.A.Figaro

Gaja to kobieta sukcesu, jednak od pewnego czasu ktoś próbuje zszargać jej dobre imię, wrzucając do sieci kompromitujące ją nagranie. Uciekając przed uczuciami kobieta wpada z deszczu pod rynnę. Najpierw Kostek natarczywy, przystojny, mroczny i władczy, który próbuje skupić cała uwagę Gai na sobie. Później Mikołaj przystojny delikatny, a jednocześnie niewiarygodnie pociągający. Panowie różnią się od siebie jak woda i ogień jednak, czy na pewno? Na domiar złego zła passa kobiety zdaje się nie kiec końca, przyjaciółka Iza wyprowadza się do chłopaka i nie zostawia do siebie adresu, a w telefonie włącza się poczta. Mikołaj wyjeżdża, a ona sama traci pracę. Czy może być jeszcze gorzej? Co zrobić, gdy do obydwóch mężczyzn czuje się pożądanie? Którego wybrać i kto stoi za kompromitującym ja filmem?

Kochani „Bitter sweet” to świetna, dynamiczna historia, która pokazuje jak przewrotne może być życie. Książka bardzo fajnie napisana lekko I szybciutko się ją czyta, dynamika i zwroty akcji sprawiają, że powieść staje się dużo ciekawsza. Świetnie wykreowani bohaterowie, doskonała fabuła, no i to, co tygryski lubią najbardziej cięty język głównej bohaterki, pożądanie, no i szczypta humoru. Książka jest ŚWIETNA! Zapraszam do czytania! Dziękuję @zwierciadlo_miesiecznik za możliwość recenzji I egzemplarz recenzencki.

"BITTER SWEET" K.A. Figaro to kontynuacja fascynującej opowieści o trzech niezwykłych postaciach: Gai, Kostku i Mikołaju. Autorka po raz kolejny wprowadza nas w świat pełen namiętności, emocji i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. Ta książka, jak sama nazwa wskazuje, oferuje słodko-gorzki smak namiętności, który trudno zapomnieć.

Gaja, główna bohaterka, po przerażającym odkryciu że Kostek najprawdopodobniej ma coś wspólnego z kompromitującym ją filmikiem, czuje się oszukana i zraniona. Jej reakcja na to odkrycie jest zrozumiała - chce zerwać wszelkie kontakty z tą osobą.
Jednak los nie zamierzał pozwolić jej na spokojne życie. Na jej drodze pojawia się Mikołaj, co niesie ze sobą wiele pytań.

Co się wydarzy w wyniku tego spotkania?
Czy Gaja zgodzi się na wspólny wyjazd?
To tylko początek zagadek, które autorka zręcznie układa.

K.A. Figaro tworzy świat pełen rozterek, niedomówień i niesamowitej chemii między bohaterami. W powietrzu unosi się napięcie, które trudno jest nie odczuwać.
Gaja, Kostek i Mikołaj to postacie o wyrazistych osobowościach, tajemniczych i pociągających jednocześnie. Czy któryś z nich będzie w stanie zdobyć poranione serce Gai? To pytanie, które towarzyszyło mi przez całą lekturę.

"BITTER SWEET" to książka, którą czytałam do późnej nocy. Wątki są interesująco splecione, a sytuacje tajemnicze i intrygujące. Bohaterowie są wyrazistymi postaciami, których losy nie pozostawały mi obojętne. A zaskakujące zakończenie sprawi, że nie będziecie mogli doczekać się kolejnej części.

K.A. Figaro, znana ze swojego talentu do tworzenia pikantnych i gorących scen erotycznych, nie zawodzi i w "BITTER SWEET". Jednak ta książka to znacznie więcej niż tylko erotyka. To pełna dramatów, tajemnic i intryg opowieść o miłości, zaufaniu i odwadze. Czytając mogłam poczuć emocje bohaterów na własnej skórze.

To książka, którą z przyjemnością polecam każdemu miłośnikowi romansu z nutką tajemnicy.

Oczekujcie emocji, ponieważ "BITTER SWEET" dostarcza ich pod dostatkiem.

Gaja, główna bohaterka, po przerażającym...

• Egzemplarz recenzencki
  • Romans