Przezroczyste skrzydła

Kinga Tatkowska Wydawnictwo: Lucky literatura obyczajowa, romans
Lucky
2023-06-06
2023-06-06

Książka poprawna, momentami nudnawa, Przemek miał uchodzić za kogoś eleganckiego i pewnego siebie ale ja odebrałam go jako totalnie nielojalnego przyjaciela i wywyższającego się chłopaka.
Na prawdę nie rozumiem skąd tak wysoka ocena tej pozycji.

Na prawdę nie rozumiem skąd tak wysoka ocena tej pozycji.

"Greta oto. Ten motyl miał pokazywać, że może i byłam krucha i podatna na zranienie, ale z drugiej strony nie było na świecie rzeczy, która zdołałaby mnie całkowicie zniszczyć".
Książka zaskoczyła mnie swoją dojrzałością i wnikliwym spojrzeniem w meandry ludzkich dramatów i namiętności.

Alicja i Przemek byli z dwóch różnych światów. On - odnoszący sukcesy prawnik, ona - zamknięta w sobie tatuażystka, oni - wzajemna fascynacja od pierwszego wejrzenia.

Ta opowieść wydawała mi się na początku oczywista i przewidywalna. Nic bardziej mylnego! Historia tej pary zawładnęła mną bez reszty, wywołała tyle skrajnych emocji, że nie mogłam się od niej oderwać. Aż do ostatniego rozdziału, do ostatniej strony...

To opowieść bardzo emocjonalna, bo autorka z niezwykłą wrażliwością namalowała obrazy z życia bohaterów. Obrazy smutne i przejmujące, a ich przeżycia z dzieciństwa, ogrom cierpienia i bólu wywołują szok i niedowierzanie.
Tajemnice z przeszłości i bolesne wspomnienia na pewno zaburzyły budowanie prawidłowych relacji w związku, a jednak Alicja i Przemek podjęli próbę bycia razem, mimo wszystko...

Dla niego dziewczyna stała się wręcz uzależnieniem i obsesją. "Alicja wnosiła do mojego życia powietrze. Kolorowe powietrze, którym zacząłem się zachwycać. Zanim ją poznałem otaczała mnie szarość, a teraz każda rzecz miała inną barwę".

Ona potrzebowała bezpieczeństwa, którego nie doświadczała od wczesnego dzieciństwa. Powoli zaczęła zrzucać maskę, pod którą skryła pragnienia i prawdziwe uczucia. Nie umiała jednak do końca zaakceptować i pokochać siebie, w sobie szukając winy za doznane krzywdy i upokorzenia.

Traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa sprawiły, że oboje nie potrafili nikomu zaufać. Zanurzali się w samotności coraz głębiej, jednocześnie pragnąc bliskości, czułości i obecności kogoś, kto wydobędzie ich z tej głębi. Uczyli się wzajemnie wychodzić z ciemności, choć nosili w sobie mrok.
"Pragnęliśmy roztopić lód, ale nie mogliśmy… To chyba nawet nie była nasza wina. To były cząstki przeszłości, które ułożyły naszą przyszłość w niepasującą układankę".
Czy te dwie poranione dusze mają szansę na szczęśliwe życie? Koniecznie zajrzyjcie na karty powieści. Tutaj nie ma prostych odpowiedzi, a początkowo niespieszna akcja nagle zagęszcza się i komplikuje, plącząc jeszcze bardziej ich ścieżki losu.
Dogłębne portrety psychologiczne bohaterów i studium ludzkich zachowań to niewątpliwie atuty tej powieści. Podobnie jak zrozumienie, że nigdy nie ma tylko jednej drogi do wyboru. Tylko od nas zależy, którą drogą będziemy chcieli podążać. Czytajcie, proszę. Warto!

Zachecona wysoka ocena wysluchalam audiobooka. Trzy gwiazdki za pomysl; dwie osoby po przejsciach probuja wspolnego zycia, problem molestowania i przemocy w rodzinie. Mogla to byc ciekawa ksiazka, ale dla mnie byla po prostu nudna.Postacie slabo zarysowane, jezyk jak w wypracowaniu pensjonarki. Dla mnie kategoria" szkoda czasu" .

Poruszająca powieść obyczajowa przenika głęboko wątki miłości, odkrywa tajemnice i powoli leczy traumy z przeszłości. Zderzenie dwóch różnych światów społecznych, tworzy fascynujące tło dla historii wzajemnego zachwytu. On, poważny prawnik pracujący w prestiżowej firmie i ona, młoda, wytatuowana, prostolinijna - #przezroczysteskrzydła są ładunkiem emocji, zaklętym w słowach.
Autorka @kingatatkowska prowadzi czytelnika po wspomnieniach przeplatanych z teraźniejszością, wycisza trudne wspomnienia, łagodzi ból, uczy bohaterów zaufania, przyjmowania pomocnej dłoni, rozpoczynania swojej opowieści od nowa z człowiekiem, który stanie przy boku, jak mur, o który zawsze można się oprzeć, gdy zabraknie sił i będzie po naszej stronie.
To miała być prosta historia o uczuciach, niestety one nie są zrozumiałe, zwykle wprowadzają w nasze życie ogrom zamieszania, niedomówień i zamętu. Ich siła rzuca bardzo często na kolana, nawet tych, którzy myślą, że mają wszystko pod kontrolą, a coś takiego, jak sentymentalne mrzonki są dla słabych. Zostałam zwiedziona i oszukana, powieść okazała się złożonym studium kluczącym po meandrach życia. Raz w euforii zakochania i powodzenia, by po chwili wpaść w dziurę żalu i doznanej krzywdy.
Bardzo plastycznie opowiedziane przejście kawałka życiowej drogi, o realizowaniu planów, umiejętności wybaczania i godzenia się z nieoczekiwanym. Słowa tworzą ciąg obrazów, przejrzystych i spójnych. Jestem bardzo na tak, dla tej powieści, #polecamprzeczytać poznać zakamarki ukryte w naszych umysłach, schowane pod warstwami dobrostanu obecnego.

empikgo #reklama

Alicja pracuje w studio tatuażu. Pewnego razu wieczorem przychodzą do niej prosto z wieczoru kawalerskiego Maciek z Przemkiem. Maciek przed ślubem z Sabiną koniecznie chce zrobić sobie tatuaż, choć wie, że narzeczonej się to nie spodoba. Jego kolega próbuje ostudzić jego emocje ,jednak bezskutecznie. Przemkowi zapada w pamięć tatuażystka i coś go do niej ciągnie. Gdy okazuje się, że dziewczyna zostaje bez mieszkania proponuje jej wynajęcie pokoju u niego w mieszkaniu. Powoli rodzi się pomiędzy nimi uczucie, jednak każde z nich skrywa swoje tajemnice, o których chcieliby zapomnieć. Okazuje się, że dziewczyna ma brata, który siedzi w więzieniu. Czy Przemek jako adwokat zawalczy o skrócenie wyroku? Czy po odkryciu swoich tajemnic będą mogli nadal być razem?

Można by przypuszczać, że Alicję i Przemka więcej dzieli niż łączy. Ona – dziewczyna z tatuażami, on zawsze w garniturze - sztywny pan adwokat. Oboje zostali strasznie skrzywdzeni i nadal przeżywają swoje traumy z dzieciństwa. Na pewno nie jest im łatwo pokonać demony przeszłości i iść naprzód przez życie. Dlatego też, można ich tylko podziwiać za tą ich wewnętrzną siłę i za to, że się nie poddali. Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani a historia porusza serca czytelnika.
Książkę oceniam na 8 pkt.

Alicja pracuje w studio tatuażu, do którego pewnego wieczoru trafiają rozweseleni uczestnicy wieczoru kawalerskiego. Przyszły pan młody za wszelką cenę chcę sobie zrobić tatuaż, a jego najlepszy przyjaciel mu to odradza.
Uwagę dziewczyny zwraca właśnie też rozważny, pewny siebie Przemek, który zresztą również bardzo zainteresowałam się dziewczyną.
Niebawem los sprawi, że Przemek wyciągnie pomocną dłoń w stronę dziewczyny i wynajmie jej pokój w swoim mieszkaniu.
Każda chwila spędzana razem pod jednym dachem przybliża ich do siebie.
Pomimo przeciwności losu i odmiennych charakterów rodzi się między nimi prawdziwe uczucie.

Każdy z nich skrywa mroczne tajemnice, które z pewnością mocno odbija się na ich wspólnym życiu.

Jakie tajemnice skrywają głównie bohaterowie❓️

Czy pomimo przeciwności losu jest im pisana miłość❓️

Kochani myślałam, że jest to typowa książka obyczajowa z wątkiem miłości, która przeczytam z czystą przyjemnością. Gdy poznałam bliżej główną bohaterkę Alicję i jej życie, gdy była jeszcze dzieckiem łzy same płynęły po moim policzku sprawiać ból z każdą przeczytaną kartą tej powieści. Moment, w którym musiałam złapać oddać, aby móc czytać dalej, jej wyznania i strach doprowadzał, że gęsią skórkę miałam na całym ciele. Przemek, natomiast również nie miał łatwego życia u boku ojca tyrana, który pastwił się nad synem w każdy możliwy sposób.
Ta powieść należy do tych trudniejszych, które z pewnością odbija piętno na waszej duszy. Ukazuję również wiele wartości, że pomimo traumatycznych przejść w przeszłości są w stanie zaufać i kochać bezgranicznie.
Ostatnie rozdziały sprawiły, że traciłam już nadzieję na szczęśliwe zakończenie, a jednak stało się to, co stać powinno.

Nie chce za dużo tutaj Wam zdradzać, ale dzieje się w tej książce tak wiele. Emocje sprawią, że będą targać wami w każde strony.
Dla mnie jedna z najlepszych powieści, jakie ostatnio przeczytałam i szczerze polecam ją z całego serducha. Tylko zaopatrzcie się w chusteczki, bo z pewnością będą Wam potrzebne.

Niebawem los sprawi, że...

“W każdym z nas czai się jakiś potwór”.

Alicja jest spokojną, cichą, niepewną siebie młodą kobietą. Pracuje w studio tatuażu, bardzo lubi swoją pracę. Pewnego razu, tuż przed zamknięciem salonu wchodzą do środka podchmieleni młodzi mężczyźni. Okazuje się, że świętują wieczór kawalerski, przyszły pan młody koniecznie chce zrobić sobie tatuaż. Uwagę Alicji, zresztą odwzajemnioną zwraca jeden z mężczyzn, Przemek, od którego bije pewność siebie. Niebawem ich drogi przecinają się ponownie, pomimo tego, iż bardzo się różnią, coś ich do siebie niesamowicie przyciąga. Splot wydarzeń powoduje, że kobieta przyjmuje propozycję wynajęcia pokoju u Przemka, między nimi zaczyna rodzić się prawdziwe uczucie. Każde z nich ma jednak swoje tajemnice z przeszłości, które mogą mieć wpływ na ich wspólną przyszłość.

Wnikliwa perspektywa, ukazująca psychologiczne studium ludzkich zachowań. Akcja powieści toczy się swoim rytmem i wzbudza emocje. Fabuła ukazuje pokomplikowane, trudne relacje międzyludzkie, skomplikowaną przeszłość, która rzuca cień na teraźniejszość. Autorka pisze lekko, barwnie, z wyczuciem oddaje drgania serca, wewnętrzne rozterki, zmagania, jakie stają się udziałem naszych bohaterów. A ci rewelacyjnie, wiarygodnie ukazani, to ludzie, jakich mijamy w naszej codzienności. Do Alicji od razu poczułam sympatię, stała mi się bliska. To samotna, wrażliwa, pracowita, serdeczna młoda kobieta, która przeszła w życiu wiele, zbyt wiele. Do Przemka początkowo miałam mieszane uczucia, obawy czym tak naprawdę się kieruje w relacji z Alicją. Pozory, ten mężczyzna podobnie jak Alicja doświadczył wiele zła w swoim życiu.

Wydawać by się mogło, że to lekka powieść obyczajowa, ze sporą dawką romansu, o której się szybko zapomni. Nic bardziej mylnego. To było niesamowite, wnikliwe i mocne! Cały czas miałam wrażenie, że razem z bohaterami przemierzałem ich kręte życiowe ścieżki. Z powieści wybrzmiewają trudne, złożone ludzkie problemy. Dwoje poranionych na duszy i ciele, początki nie są łatwe, brak zaufania, wątpliwości, niepewność. Pochodzą z zupełnie różnych światów, całkowicie się różnią, a jednak… Cierpliwość zostaje wynagrodzona, uczucia, które przychodzą, są bardzo silne, stabilne. Czy przetrwają i zniosą wszystko? Pokomplikowane relacje rodzinne, brak miłości, wymagania, przemoc fizyczna i psychiczna. Traumy z przeszłości, utrat bliskich, ból, niemoc. Przemilczane prawdy, poranione serca, mroczne sekrety, ludzkie namiętności.

Przez powieść się płynie, a emocje buzują! Poruszająca, bardzo realna, trudna, słodko-gorzka opowieść o pewnej trudnej miłości. Daje do myślenia i niesie nadzieję. Serdecznie polecam!

“W każdym z nas czai się jakiś potwór”.

To była sama przyjemnośc czytać tę książkę.Co prawda dwa razy się zabierałam za nią,bo okładka jakoś mnie nie przyciagała ale w końcu przeczytałam i nie żałuję.
"Przeźroczyste skrzydła" to powieść,która bedzie należeć do tych moich ulubionych,a dlaczego?
Ta ksiązka jest oblędna..Zachwyca od pomysłu na samą fabułę przez wspaniałe dialogi i kreacje głównych bohaterów aż po emocje,które zalewają czytelnika jak fale morskie..
Pierwsze strony "Przezroczystych skrzydeł" nie zwiastują tego, że będzie to powieść naznaczona aż takim smutkiem, bólem, cierpieniem i wzruszeniem.Zaczynając czytać, co prawda, podejrzewałam jakie może być zakończenie (tak sądziłam) ale nie wiedziałam jak wielka tragedia będzie towarzyszyć pomiędzy początkiem a zakończeniem książki.

Alicja zwana Gretą to młoda, zdolna tatuażystka, typ buntowniczki, a jej skóra pokryta jest tatuażami. Pewnego wieczoru w studio, w którym pracuje, pojawiają się panowie, świętujący wieczór kawalerski. Trzech pijanych „kretynów” i jeden wyglądający na trzeźwego, który nie do końca bawił się dobrze.
Przemek to na pozór kompletne przeciwieństwo Alicji, szarmancki, błyskotliwy Pan mecenas w dopasowanym garniturze, który raczej nie miał styczności z dziarami.
Przemek i Alicja między tą dwójką rodzi się uczucie, zdecydowanie ciągnie ich do siebie, nie mogą przestać o sobie myśleć.
"Pan Garniturek ciągle był dla mnie zagadką. Na pozór znajdował się blisko, miałam do niego dostęp, ale jednocześnie ukrywał się przede mną."

Ich miłośćjednak nie będzie prosta, oboje skrywają tajemnice z zamierzchłych czasów.A żeby odnaleźć drogę do szczęścia, muszą pokonać demony przeszłości.

"Przezroczyste skrzydła" to pełen emocji romans slow burn, w którym spotkacie tatuażystkę i prawnika, różnicę wieku, tajemnice i traumy z przeszłości, dwie perspektywy, wyciskacz łez i... to Wy wybieracie zakończenie.Polecam

Świetna książka, kolejna zresztą tej autorki .Bardzo lekki styl pisania ,szybko się czyta ,polecam .Poprostu super ,super książka.

Przezroczyste skrzydła to książka ważna i potrzebna .
Długo czekała na przeczytanie ale warto było.
Porusza temat bolesny i trudny.Ale daje też nadzieję.
Bardzo polubiłam bohaterów i im kibicowałam.
Książka nie raz złamała mi serce, ale Autorka zdołała je posklejać.

Przezroczyste skrzydła to książka ważna i potrzebna .
Długo czekała na przeczytanie ale warto było.
Porusza temat bolesny i trudny.Ale daje też nadzieję.
Bardzo polubiłam bohaterów i im kibicowałam.
Książka nie raz złamała mi serce, ale Autorka zdołała je posklejać.

• Przeczytane 2023
  • Współpraca
  • Rok 2023

Dodaj cytat z książki Przezroczyste skrzydła