Okładka książki Umysł jutra. 5 psychologicznych supermocy kluczowych w pracy dziś i w niepewnej przyszłości Martin E.P. Seligman
Martin E.P. Seligman Wydawnictwo: MT Biznes nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tomorrowmind: Thriving at Work with Resilience, Creativity, and Connection―Now and in an Uncertain Future
MT Biznes
2023-04-28
2023-04-28

Okładka książki HBRs 10 Must Reads on Mental Toughness Tony Schwartz, Martin E.P. Seligman
HBRs 10 Must R... Tony Schwartz, Mart...
Okładka książki Psychopatologia David L. Rosenhan, Martin E.P. Seligman, Elaine F. Walker
Psychopatologia David L. Rosenhan, ...

Świetna książka, ale przede wszystkim idealna na te czasy: pokazuje jakie umiejętności rozwijać, aby nie pozostać w tyle. Seligman to klasa sama w sobie, wspaniały naukowiec i jeszcze lepszy storyteller. Lektura obowiązkowa.

Ciekawe opracowanie, choc nie do konca takie jak sie spodziewalam. Okazuje sie, ze supermoce o ktorych opowiadaja autorzy nie sa jedynie zbiorem technik czy narzedzi, ktore mozna sobie ot tak przyswoic. Dostajemy jednak wskazowki jak sie do tego zabrac, a przynajmniej gdzie szukac punktu zaczepienia.
Przedstawiona w ksiazce diagnoza rzeczywistosci zdaje sie byc trafna, jednak pozostaje mocno pod wplywem seligmanowskiej psychologii pozytywnej, wiec obiektywna juz na pewno nie jest. Mimo to zdaje sie, ze autorzy wiedza o czym pisza. A pisza o przyszlosci bardzo niedalekiej i wiele opisanych przez nich zjawisk juz funkcjonuje.

Przedstawiona w ksiazce diagnoza rzeczywistosci zdaje sie byc trafna,...

Bolid -formuły jeden- jedzie po torze i nagle zaczepia o inny bolid, traci przyczepność, okręca się robiąc "piruet" , po czym jedzie dalej w wyścigu- tak właśnie opisałem sobie w myślach REZYLIENCJĘ.
Świetna książka, na czasie, a osoba M. Seligmana gwarantuje, że za tym co napisane stoją badania, a nie jakieś opowieści.

Celebruj podejmowanie ryzyka❗
Wszelkie kreatywne rozwiązania są zawsze ryzykowne.
To moja ulubiona rada z książki "Umysł jutra".

Gdy czytam o eksperymentowaniu myślę o dedykacji książki Lech Kaniuk "Siła pędu".
Brzmi ona: Dla Taty za słowa: "Nie wiem, spróbuj".

Najlepsza książka, jaką dotychczas przeczytałem w 2023 r.

Pełna recenzja:

Celebruj podejmowanie ryzyka❗
Wszelkie kreatywne rozwiązania są zawsze ryzykowne.
To moja ulubiona rada z książki "Umysł jutra".

Brzmi ona: Dla Taty za słowa: "Nie wiem, spróbuj".

Najlepsza książka, jaką dotychczas przeczytałem w 2023 r.

Pełna recenzja:...

• Y PSYCHOLOGIA