Pełnia życia

Martin E.P. Seligman Wydawnictwo: Media Rodzina nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-7278-586-2
Piotr Szymczak
Media Rodzina
psychologia emocje optymizm
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
978-83-7278-586-2
Piotr Szymczak
psychologia emocje optymizm

Osoby, które sięgną po tę książkę prawdopodobnie będą szukały technik, które pomogą im cieszyć się tytułową pełnią życia. Dostaną jednak dziesiątki dowodów na to, że psychologia pozytywna jest wartościowa i ważna, ćwiczenie wdzięczności oraz link do strony, na której można zrobić bezpłatnie test swoich silnych stron. I tyle.

Długo myślałem do jakiego typu poradników można zaliczyć tę książkę. Niewątpliwie jest do poradnik pozytywny, powiedziałbym nawet, że huraoptymistyczny i autobiograficzny. Autor musi być bardzo szczęśliwym i zadowolonym z siebie człowiekiem.

Seligman ma swój duży wkład w psychologię pozytywną i chyba jest ostatnią osobą od której można wymagać krytycyzmu do tej dziedziny...

Psychologia pozytywna to ważny nurt ostatnich lat. Celem psychologii pozytywnej jest, jak pisze autor, „zwiększenie rozkwitu w życiu osobistym i na całym święcie”. Jednym słowem rozwój, w opozycji do minimalizowania patologii, koncentracja na maksymalizacji zdrowia w opozycji do minimalizowania choroby (...) Między innymi po to, żeby wyjść poza łatki psychopatologii, które...

Książka miałam odmienić moje życie, miała pokazać jak nauczyć się żyć pełnią życia. W zamian otrzymałam autobiografię oraz zachętę do spisywania na karteczce dobrych uczynków z minionego dnia. Język prosty, przystępny, początek wciągający.

• Psychologia
  • Chcę w prezencie
  • 2017
  • Psychologia, rozwój osobisty, motywacja
  • ! BŚ
  • 04. Pap?
  • Psychologia,socjologia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Pełnia życia