Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Media Rodzina
978-83-7278-586-2
psychologia, emocje, optymizm
Mariusz

Kolejna książka autora bestselleru "Optymizmu można się nauczyć". Martin Seligman, wieloletni prezes Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, przyczynił się do przełomu w psychologii i powstania nowego prądu naukowego i terapeutycznego znanego jako "psychologia pozytywna". Wystąpił on do psychologów z apelem, aby swój tradycyjny cel, walkę z cierpieniem, uzupełnili o cel nowy: badanie...

Kolejna książka autora bestselleru "Optymizmu można się nauczyć".
Martin Seligman, wieloletni prezes Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, przyczynił się do przełomu w psychologii i powstania nowego prądu naukowego i terapeutycznego znanego jako "psychologia pozytywna". Wystąpił on do psychologów z apelem, aby swój tradycyjny cel, walkę z cierpieniem, uzupełnili o cel nowy: badanie tego, co nadaje życiu głębszy sens oraz tworzenie warunków, które pozwolą osiągać życiowy dobrostan.
Ta książka też jest o tym i powinna sprawić, że życie tych, którzy zastosują się do jej zaleceń, stanie się lepsze.

źródło opisu: www.mediarodzina.com.pl

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

Łukasz | 2015-08-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015

Długo myślałem do jakiego typu poradników można zaliczyć tę książkę. Niewątpliwie jest do poradnik pozytywny, powiedziałbym nawet, że huraoptymistyczny i autobiograficzny. Autor musi być bardzo szczęśliwym i zadowolonym z siebie człowiekiem.

Seligman ma swój duży wkład w psychologię pozytywną i chyba jest ostatnią osobą od której można wymagać krytycyzmu do tej dziedziny psychologii, ale jednak tytuł i podtytuł z okładki na niewiele wspólnego z treścią. Książka jest przesycona autobiografią, historią zdobywania grantów, dialogami ze spotkań z innymi psychologami, własnymi osiągnięciami, nie wspominając o całym dziale na temat wdrażania programu psychologii pozytywnej w wojsku.

Na pewno nie jest tak, że książka jest zupełnie oderwana od rzeczywistości, bo sam znalazłem kilka bardzo interesujących i wciągających działów, dlatego jeśli kogoś nie zraża odrobina chaosu przeplatana z ciekawymi spostrzeżeniami to serdecznie polecam!

Kasia | 2014-09-10

Psychologia pozytywna to ważny nurt ostatnich lat. Celem psychologii pozytywnej jest, jak pisze autor, „zwiększenie rozkwitu w życiu osobistym i na całym święcie”. Jednym słowem rozwój, w opozycji do minimalizowania patologii, koncentracja na maksymalizacji zdrowia w opozycji do minimalizowania choroby (...) Między innymi po to, żeby wyjść poza łatki psychopatologii, które naklejamy innym, które ktoś nakleił nam, warto przeczytać tę książkę. Chcę podkreślić, że dobrze rozumiana psychologia pozytywna nie jest nauką dla naiwnych. Nie ma nic wspólnego z pomysłami na łatwe szczęście rozumiane jako nieustający „fun”. W koncepcji Seligmana na dobrostan składa się pięć kluczowych elementów, które mogą być obecne w danym momencie życia w różnym nasileniu. Są to pozytywne emocje, pochłonięcie (tym co robimy), sens, związki z innymi, poczucie osiągnięć. Zastanawiałabym się, czy aby na pewno te elementy są równoważne. Dla mnie, fanki Frankla, sens wydaje się nadrzędny. Stąd chyba moje...

Anna | 2017-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 19 listopada 2017

Osoby, które sięgną po tę książkę prawdopodobnie będą szukały technik, które pomogą im cieszyć się tytułową pełnią życia. Dostaną jednak dziesiątki dowodów na to, że psychologia pozytywna jest wartościowa i ważna, ćwiczenie wdzięczności oraz link do strony, na której można zrobić bezpłatnie test swoich silnych stron. I tyle.

Paulina136 | 2013-07-19
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Książka miałam odmienić moje życie, miała pokazać jak nauczyć się żyć pełnią życia. W zamian otrzymałam autobiografię oraz zachętę do spisywania na karteczce dobrych uczynków z minionego dnia. Język prosty, przystępny, początek wciągający.

AmandaGrey | 2018-01-31
Glioblastoma | 2018-01-13