Ulecz mnie

Okładka książki Ulecz mnie Tahereh Mafi
Okładka książki Ulecz mnie
Tahereh Mafi Wydawnictwo: We need YA Cykl: Dotknij Mnie (tom 4) fantasy, science fiction
Dotknij Mnie (tom 4)
Restore Me
We need YA
2023-05-17
2022-01-01
2018-03-06
Agnieszka Brodzik

Uwierz w swoją siłę

Ludzie tu sie nic nie dzieje.

Ludzie tu sie nic nie dzieje.

Jedna z lepszych części dotknij mnie

Jedna z lepszych części dotknij mnie

Mega I jeszcze raz mega. Precyzyjną opinię wystawie po przeczytaniu ostatniego tomu.
Polecam.

Polecam.

2,5/5 ⭐
"Ulecz mnie" było spośród wszystkich książek tej serii najgorsze. Może to kwestia tego, że nie przeczytałem go na raz, tak jak pierwszych trzech tomów i przy tym nie mogłem zbytnio wgryźć się w akcję. Jest mi bardzo przykro, iż musiałem dać taką ocenę. Sama książka i jej akcja była fajna, ale jak już wcześniej wspominałem nie mogłem się w nią wgryźć. Wszystko popsuła nieszczęsna nowelka, która zepsuła całą ocenę.

2,5/5 ⭐

Buja

Buja

Muszę z bólem serca przyznać, że to będzie mój najmniej lubiany tom. Od samego początku czułam, że coś tu się nawywija i niekoniecznie będzie mi się to podobać.

Na plus na pewno dalsze losy bohaterów. Dalsze ciągnięcie akcji, która jest naprawdę płynna i motyw odzyskania świata wypada tutaj super.

Jednak brakło mi tu tego poznanego już charakteru bohaterów. Juliette nagle straciła cały swój charakter, jak w poprzednim tomie, to była silna babka, tak tutaj jakby się cofnęła do przedszkola. Śmieszy mnie trochę jej postawa na początku, gdy myślała, że nie ma żadnych obowiązków wobec Sektora. Warner też jakby trochę przygasł. W sumie to cały ten tom ratuje Kenji, gdyby nie on myślę, że znienawidziłabym tę część.

Zakończenie również podratowało trochę sytuację, czuje się zaciekawiona co tam dalej na mnie czeka. Niestety swój egzemplarz wypożyczyłam, więc moje serce niewiadomo kiedy się poskleja

Jednak brakło mi tu tego poznanego już charakteru bohaterów. Juliette nagle...

Jest to kolejna książka z tych, które w trakcie czytania wywołały we mnie bardzo dużo emocji, a sama fabuła wręcz sprawiała, że nie mogłam się oderwać od czytania, chociaż w momencie, kiedy się za nią zabrałam, nie miałam zbytnio czasu na czytanie jej od deski do deski za jednym razem. I o ile wtedy uważałam, że była ona genialna, co zazwyczaj sprawia, że chętniej zapamiętuje poszczególne wydarzenia wraz ze szczegółami, tak tym razem wiele z nich wyparowało z mojej głowy, co jest dla mnie wręcz zadziwiające. Najwięcej mogłabym opowiedzieć tutaj o zakończeniu, które szczególnie wywołało u mnie niemałe zaskoczenie, jednak wolę Wam oszczędzić tych spoilerów, gdyż nie poczujecie wtedy tych samych emocji w trakcie czytania książki.

Najsłabsza z wszystkich części, intrygujący plot twist i zakończenie który podwyższa moja ocenę. Troszkę irytowała mnie Julka swoim uzalaniem się nad sobą, myślałem że to już za nią. Nimo wszystko fajnie po latach wrócić do ulubionej serii z młodzieńczych lat!
Ocena. 7,5

Ocena. 7,5

Czytacie serie w ciągu, czy raczej wolicie robić sobie przerwy między tomami?
Przyznam, że ja jestem zwolennikiem czytania od razu całości, często nawet z zakupem czekam, aż wszystkie tomy zostaną wydane, by nie robić zbyt długich przerw między książkami. Jednak seria „Dotknij mnie” jest wyjątkiem. Chyba jeszcze nigdy nie miałam takich przerw między kolejnymi częściami. Ale muszę przyznać, że dobrze mi się czyta ten cykl.

„Ulecz mnie” to 4 tom serii. Juliette i jej przyjaciele muszą odnaleźć się w nowej rzeczywistości i pełnionych przez siebie rolach. Co okazuje się trudniejsze, niż się wszystkim wydawało. Pojawiają się nowe problemy i ujawniają się kolejne tajemnice.

Nie będę się zbytnio rozpisywać o tej części, bo jestem już w trakcie czytania kolejnego tomu i po jego zakończeniu pokuszę się na dłuższą analizę.

W tym tomie akcja toczy się powoli. Niby nie dzieje się za dużo, a zarazem wiele się zmienia. Ta część niesie za sobą duży ładunek emocjonalny. W życiu bohaterów dużo rzeczy zmienia się bardzo szybko i niektórym ciężko za tym nadążyć. Wydarzenia śledzimy z punktu widzenia dwóch głównych bohaterów – Juliette i Warnera. Fajnym dodatkiem jest część poświęcona Kenjemu i pokazanie końcowych wydarzeń jego oczami. Daje nam to szersze spojrzenie na historię. Bardzo lubię takie zabiegi w książkach.

Ciągle też zadziwia mnie bardzo poetycki i malowniczy sposób pisania autorki. Czyta się go bardzo przyjemnie i szybko, a zarazem jest czymś innym i wyjątkowym, niż to co tradycyjnie spotykamy w książkach.

Zakończenie jest na tyle wybuchowe i zaskakujące, że koniecznie trzeba od razu zacząć następny tom!

Czytacie serie w ciągu, czy raczej wolicie robić sobie przerwy między tomami?

Kocham i tyle
Kenji>>>