Miłość w czasach pandemii

Okładka książki Miłość w czasach pandemii Dominika Szostak
Okładka książki Miłość w czasach pandemii
Dominika Szostak Wydawnictwo: Wydawca Arkadiusz Siejda publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawca Arkadiusz Siejda
2023-04-30
2023-04-30
pandemia miłość szpital

Książkę czyta się jednym tchem. Wstrząsająca historia, warta przeczytania.

Książkę czyta się jednym tchem. Wstrząsająca historia, warta przeczytania.

Książkę czytałam jednym tchem. Znam bohaterkę i może dlatego tak mną wstrząsnęła. Pozostał mi lekki niedosyt..... co dalej? Ja osobiście czekam na kolejne.
Polecam gorąco

Polecam gorąco

Wzięłam do ręki zwykły romans i nagle... zorientowałam się, że czytam traktat filozoficzny na temat kondycji naszej cywilizacji. Przygnębiające, ostrzegające i jakże prawdziwe.

Pozostaje pewien niedosyt, bo książka zbyt szybko się kończy. 10 dla autorki za odwagę mówienia inaczej jak główny nurt. Brawo za odwagę. Momentami nieco ekshibicjonistycznie, ale jak inaczej pokazać to co jest w naszym wnętrzu???

Otrzymałam książkę do recenzji i pierwsza myśl, sugerując się tytułem, iż natrafię na historię ludzi rozdzielonych trudnymi czasami pandemii bądź też chorobą. Stanęła jednak przede mną kobieta, szczęśliwa i spełniona, którą brutalnie wrzucono w bezlitosne trybiki kowidowej rzeczywistości. To, co się z nią stało to zapewne kropla w morzu ludzkich tragedii tamtego okresu, dramatów, które niszczyły psychikę, łamały człowieka bądź też skracały jego życie, które nadal powinno trwać. Koszmar, który przeżyła bohaterka to zaledwie kilka dni, kilka dni wykorzystania systemu i jego środków do znęcania się nad „tymi niepokornymi”, do łamania ludzkiej woli. Warto z refleksją odnieść się do tej książki i losów Moniki, jak dla mnie jej dramat rozpoczął się w szpitalu, ale tak naprawdę to przeniósł się na sferę życia rodzinnego, niszcząc wszystko po kolei. Jak rak, który wpierw atakuje jeden organ, a później zajmuje kolejne miejsca w organizmie człowieka. Warto zapoznać się z książką choćby dla własnej refleksji i zadumać nad istotą dramatu, gdyż to „ludzie ludziom zgotowali ten los”. Dziękuje za możliwość poznania historii Moniki, polecam i Wam.

Polecam.

Polecam.

Wstrząsająca historia, którą powinien przeczytać każdy. Szczególnie ten, kto ma bezgraniczne zaufanie do ,,nauki" i lekarzy.
Pokazane w książce nieludzkie metody ,,leczenia", bezduszność i bezwzględność oraz hipokryzja służby zdrowia, przerażają. Budzą ogromne emocje i wielkie współczucie dla bohaterki.
Czy lekarze zdają sobie sprawę, że zniszczyli życie kobiety i jej rodziny? Czy mają wyrzuty sumienia?
A może ten dokument powinien być obowiązkową lekturą każdego medyka?
Na pewno tak! Z całą stanowczością polecam!

Czy lekarze zdają sobie sprawę, że zniszczyli życie kobiety i jej...

Co tu pisać? Znakomita książka!

Co tu pisać? Znakomita książka!

Gorąco polecam ,świetna książka

Gorąco polecam ,świetna książka

Książka , którą się czyta jednym tchem ze względu na sposób opisywania wydarzeń oraz przesłanie jakie ze sobą niesie . Polecam

• Papier
  • Z autografem