Hugo

Okładka książki Hugo Marcelina Baranowska
Okładka książki Hugo
Marcelina Baranowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Sabat Seria: Detektyw literatura obyczajowa, romans
Detektyw
Wydawnictwo Sabat
2023-05-11
2023-05-11

Okładka książki Cienie Ostoi. Zazdrość Marcelina Baranowska, S. M. Hegmit
Cienie Ostoi. ... Marcelina Baranowsk...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Dwoje bohaterów, którzy mają swoje demony przeszłości, ale jedno z nich walczy z nimi mimo wszystko a drugie nie umie się z tym pogodzić i zamyka się w sobie.
Bohaterowie świetne wykreowani, fabuła przemyślana. Akcja książki raz jest spokojna, aby zaraz potem mogła przyspieszyć jakimś niespodziewanym zdarzeniem.
To jest druga książka autorki, którą przeczytałam i bardzo się cieszę, że miałam taka możliwość. Z niecierpliwością czekam aż będę mogła przeczytać drugą część. Jak zaczniecie czytać to nie będziecie umiały się oderwać.

To jest druga książka autorki, którą przeczytałam i bardzo...

Ciezko mi powiedziec skad az takie dobre opinie. Umeczylam sie przy tej ksiazce. Co chwile ja bralam czytalam chwile i odkladalam. Skonczylam ja cztac 2 dni temu a juz za bardzo nie pamietam o czym byla.

O czym jest książka?
Autorka przedstawia nam historię szefa biura detektywistycznego. Hugo Silva oprócz tego, że jest przystojny, ma pewną obsesję. Ta obsesja ma imię Kaja i jest jego sąsiadką. W sytuacji kiedy kobieta znajduje się w opresji, a jej partner, notabene policjant, nadużywa przemocy w stosunku do niej, Hugo staje na wysokości zadania. Nie dość że broni kobiety, to daje nauczkę mężczyźnie i daje Kai schronienie... I wtedy się zaczyna... Ciąg wydarzeń, które zbliżają naszych bohaterów do siebie. Za Kają ciągnie się również jej przeszłość. Jej matka, ojciec który je porzucił... Hugo również ma swoje grzeszki. Kiedy wyjdą na jaw, relacja z Kaja może ulec całkowitej zmianie. Jednak czy relacje można budować na kłamstwie? Dodatkowo naszym bohaterom zagraża eks Kai, jednak niezawodni przyjaciele, a w nich przeuroczy Eryczek, zawsze im pomogą. Jak skończy się ta historia?

Jestem całkowicie kupiona tą powieścią. Tu było wszystko, co sobie cenię w tego typu romansach... Fabuła-mega wciągająca, bohaterowie - świetnie skonstruowani (zwłaszcza Eryczek i oczywiście Hugo, którego zaborczość w połączeniu z bezpośredniością Kai było wyśmienitą ucztą czytelniczą. Każdy bohater był tu "jakiś", z charakterem). Akcja - pędzi, jej dynamika gwarantuje moc wrażeń. Są emocje, uczucia, tajemnice, jest też mrocznie, ale i romantycznie, i co najważniejsze - śmiesznie, ale też bywa wzruszająco (zwłaszcza kiedy czytamy o relacjach Kai z matką) Połączenie idealne. Zakończenie... Rewelacja! Znajdziemy tu dużo erotycznych scen, więc książka dedykowana dla dorosłego czytelnika. Co prawda to moje pierwsze spotkanie z autorką, ale na pewno nie ostatnie. Kochani, bardzo wam polecam tą książką 🩷 nietuzinkowa fabuła wciągnie was, i sprawi że się od niej nie oderwiecie!

O czym jest książka?

Jestem na tak! I już nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać drugi tom. Bardzo podobało mi się połączenie wątku kryminalnego z romansem, czym autorka zdecydowanie mnie kupiła 😍

Książka to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem historii. "Hugo" to pierwszy tom serii detektyw. Początkowo myślałam , że będzie to romans typowy, może nawet coś na jakby romans biurowy. Przystojny detektyw i sekretarka? Motyw niby znany ale jednak inny b ja póki co nie czytałam takiego z motywem detektywa, chyba że kryminały. Już od pierwszych stron wiedziałam, że to będzie coś zupełnie nieszablonowego.

Kaja nie miała w życiu lekko. Ojciec porzucił matkę i jej brata zanim ona się urodziła. Matka alkoholiczka, która dbała tylko o siebie. Kiedy jej brat ucieka z domu Kaja zostaje z matką sama, ale długo nie wytrzymuje. Ucieka i popełnia kilka błędów. Kiedy poznaje Jakuba, myśli, że jej życie się odmieni. Szybko okazuje się, że Jakub to nie jest dobry człowiek. Kiedy po latach okazuje się, że ja zdradza Kaja podejmuje decyzje, że odchodzi. Ale Jakub nie zamierza pozwolić jej odejść i pokazuje swoja prawdziwą twarz. Z opresji ratuję ją Hugo, który proponuje jej mieszkanie i pracę. Czy Jakub odpuści? Kim jest Hugo? Czy Kaja odnajdzie spokój?

Hugo wraz z Erykiem swoim przybranym bratem prowadzi biuro detektywistyczne. Obaj odeszli ze służb specjalnych na tzw emeryturę i teraz jedynie od czasu do czasu biorą zlecenie jako najemnicy. Tak wiodą zwyczajne życie detektywów. Hugo ma za sobą trudne dzieciństwo, na jego oczach rozegrał się tragedia z udziałem jego rodziców. Nienawidzi ojca za to co zrobił, a jego życie musi być od stałą kontrolą. Kiedy ja traci nie jest sobą. Kiedy tuż obok wprowadza się Kaja, która wywiera na nim duże wrażenie. Staje się jego obsesją. Kiedy ratuje ja przed jej facetem ma szanse się do niej zbliżyć. Czy przyzna się jej do sekretu? Czy dopuści ją za mury, jakimi się obstawił?

Fabuła jest genialnie skonstruowana. Nie mamy tu miejsca na nudę. Wątki są dopracowane w każdym szczególe. To, co wyróżnia tę książkę to bohaterowie. Każda z postaci jest z charakterem, ma swój udział w całości i bez każdej z nich ta historia nie miałaby racji bytu. Hugo to twardy zawodnik, ale często działa pod wpływem impulsu. Kaja okazała się twardsza niż na początku myślałam. Oj ma ta dziewczyna charakter ma. Na całość, duży wpływa mają poboczne postacie. Eryk , który rozbawił mnie do łez i już nie mogę się doczekać jego historii. Lena, która jest jedną wielką zagadką. Z jednej strony twarda, z drugiej ma w sobie to coś, co chce odkryć, i już niedługo odkryję, bo zabieram się za jej historię. Jest też Jan, który no cóż, jest totalną zagadką ale już go uwielbiam. W historii są także ci negatywni ale dużo wnoszący w fabułę jak Jakub Mateusz czy Borys ojciec Kai. Każdy z nich, mimo że jest zły do szpiku kości i najchętniej bym ich sprała na kwaśne jabłko są jednak niezastąpieni w tworzeniu tej historii.

Zakończenie totalny sztos. To, co zrobiła autorka z główna bohaterka to mistrzostwo. I muszę przyznać, że nie spodziewałam się tego po Kai, która wydawał się twarda, ale nie zawsze działała racjonalnie. A jednak załatwiła wrogów i Hugo w białych rękawiczkach. I mimo wszystko zakończenie choć nieprzewidywalne zakończyło się szczęśliwie. Polecam

Hugo Silva to szef biura detektywistycznego, który nie narzeka na brak pracy. Jego poukładane życie zostaje zakłócone, kiedy pojawia się ona. Mężczyzna owładnięty obsesją na punkcie nieznajomej wykorzysta każdą umiejętność, aby zdobyć o niej jak najwięcej informacji. Kaja Wagner na co dzień pracuje w siłowni i pragnie, aby coś zmieniło jej monotonne życie. Kiedy pewne wydarzenia doprowadzają do wybuchu zażartej kłótni, z pomocą przychodzi pociągający sąsiad.
Mrok, tajemnice i porywcze temperamenty Kai i Hugona sprawiają, że ciąganie ich do siebie.
Czy zaborczy charakter mężczyzny i bezpośredniość Kai pozwolą im na coś więcej niż zmysłowy układ, który zawarli? Hugo musi uporać się z najmroczniejszą częścią swojej przeszłości i przyznać się Kai do sekretu, który skrywa. Tylko czy ona będzie umiała wybaczyć mu kłamstwo, które wcześniej zaważyło na jej życiu?
Jeśli myślicie, że 'Hugo' to historia, której rozwój już na wstępie czytania jesteśmy w stanie przewidzieć, to jesteście w dużym błędzie. Ta historia wodzi czytelnika za nos prowadząc w coraz to nowe obszary i sytuacje, których w ogóle się nie spodziewamy.
Jest to książka pełna akcji, przepełniona napięciem i nasączona namiętnością. Historia, która jest istnym rollercoasterem emocji, a wątek kryminalny, tajemnice i niedopowiedzenia dodają całości jeszcze więcej mocy i ognia. Istna petarda!
Kaja i Hugo mocno wpasowali się w mój gust jeśli chodzi o bohaterów książek i szybko ich polubiłam. Zostali naprawdę fajnie wykreowani i Autorka sprawiła, że na każdym kroku mogliśmy obserwować zmiany jakie w nich zachodziły. No i nie można tu nie wspomnieć o chemia i bliskości jaka od samego początku ich połączyła. Coś genialnego, a sceny ich zbliżeń pełne były iskier i ognia, przez co czytając je czytelnik ma gwarantowane wypieki na polikach.
Autorka operuje przyjemnym stylem, dzięki czemu książkę czyta się szybko i już od pierwszych stron wciągamy się w tą historię. Jestem tą książka zachwycona. Zdecydowanie trafia ona na listę moich ulubieńców. Autorka odwaliła kawał dobrej roboty. Na pewno nie będziecie się przy niej nudzić. Ja już wyczekuje kolejnego tomu, po który z ogromną przyjemnością sięgnę.
Z czystym sumieniem gorąco polecam przeczytać książkę "Hugo" i poznać lisy Kai i Hugona. Na pewno będziecie usatysfakcjonowani, tak samo jak ja. 🖤
Dziękuję Wydawnictwu za egzemplarz ❤️

" Nie uciekaj ode mnie, uciekaj do mnie, zawsze do mnie, ale nigdy ode mnie."

Witajcie ptysie są książki i historie które nie chcemy żeby się skończyły, którą moglibyśmy czytać bez końca i nie odkładać jej wcale, a jedną z takich jest właśnie "Hugo". Ja jestem zachwycona i zauroczona tą historią która skradła moje serduszko, podejrzewam że "ptyś" także wam je skradnie jeśli tylko go przeczytacie 🥰❤️ Hugo jest szefem biura detektywistycznego, więc obserwacja i szukanie informacji to dla niego chleb powszedni, ale ma taki mały tyci sekrecik 👌 a jest nim niewyjaśniona obsesja na punkcie nieznajomej. Pojawiła się przed rokiem i wywróciła jego poukładane życie do góry nogami, nie zdając sobie nawet z tego sprawy. 365 godzin podglądania codziennie, jak  przez jedną godzinę dziennie w swojej kryjówce pisze na laptopie .
"Chcę jej więcej i więcej. Ona , jej ciało i cała reszta stały się narkotykiem. Są jak uzależnienie, w które pozwoli wpadam. Zatracam się w niej".
Mężczyzna potrzebuje mieć kontrolę nad wszystkim , wtedy czuje spokój.
Wie o niej wszystko, ale czy napewno?
Kaja Wagner bo to o niej mowa, na co dzień pracuje w siłowni i jest z facetem który kompletnie nie zasługuje na nią. Ma swój mały sekrecik o którym nikt nie wie , ale czy na pewno tak jest?
Gdy odkrywa że, jej chłopak ją zdradza postanawia zakończyć ten związek. Niestety nie wszystko przebiega po myśli kobiety i przed tragedią ratuje ją przystojny i pociągający sąsiad. Oferuje pomoc we wszystkim czy chodzi tylko zwyczajną pomoc sąsiedzką czy może za tym kryje się coś jeszcze?
Historia tej dwójki jest dosyć burzliwa na swojej drodze napotyka sporo przeszkód jedną z nich ustawia sam Hugo, mamy niebezpieczeństwo to co autorka zaserwowała kobiecie, to naprawdę ja się momentami zastanawiałam ile, naprawdę ile jeszcze będzie w stanie znieść ta dziewczyna oraz tajemnice która może zniszczyć wszystko a może niekoniecznie?
Jak sobie ze wszystkim poradzą nasi bohaterowie oraz ich przyjaciele bo nie można ich pominąć ?
Co takiego Kaja pisze, że ukrywa to przed wszystkimi? Jaką tajemnicę skrywa Hugo? Kto tak naprawdę im zagraża i kto jest najbardziej zagrożony? Czy będą w stanie pokonać wszystko i zawalczyć o uczucie które się pojawiło?
Polecam wam bardzo gorąco tą historię ja czytałam ją z zapartym tchem i z wielką przyjemnością przewracałam strony, żeby dowiedzieć się co będzie dalej. Książka wciąga do tego stopnia, że nie odłożycie jej dopóki nie skończycie czytać.
Autorka genialnie poprowadziła fabułę i  zainteresuje tak czytelnika , że mamy ochotę na więcej, dużo więcej.
" Jest dla mnie wszystkim. I teraz , kiedy tak na nią patrzę, stwierdzam, że to jest to , czego chcę w życiu."

" Nie uciekaj ode mnie, uciekaj do mnie, zawsze do mnie, ale nigdy ode mnie."

Polecam,
Tajemnica, akcja, namiętność

Polecam,
Tajemnica, akcja, namiętność

Juz dawno nie czytałam książki, która by mnie tam wciągnęła, czytałam kiedy się tylko dało. Za chwilę zaczynam drugi tom.

Marcelinę poznałam przy współpracy nad jej poprzednią książką. Byłam wtedy tylko recenzentem ,,Cichego wielbiciela", ale starałam się swoją pracę wykonać najlepiej jak potrafiłam. Kiedy Marcelinka zaproponowała mi patronat swojej kolejnej książki, skakałam z radości. Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam, że komuś podoba się to co robię. Problem w tym, że to drugi tom serii, a ja nie znałam pierwszego. Jednak dla Marceliny nie był to problem, bo wydawnictwo Sabat wysłało mi ,,Hugona". Za co oczywiście serdecznie dziękuję ❤️ Właśnie go przeczytałam i strasznie chcę już czytać ,,Lenę"!!!! Ale o czym jest Hugo? To historia ludzi, którzy mimo że los ich nie oszczędzał, starają się żyć normalnie. Szukają miłości, przyjaźni i rodziny. A kiedy to odnajdują musi się wiele wydarzyć, by zrozumieli, gdzie tak naprawdę leży ich szczęście.

Hugo to młody, zabójczo przystojny mężczyzna, który wraz z bratem i siostrą prowadzą biuro detektywistyczne. Hugo miał bardzo trudne i wręcz tragicznie dzieciństwo, dzięki dobrym ludziom stał się tym kim jest teraz. Mimo że do końca nie przerobił wydarzeń z dzieciństwa, stara się żyć w miarę normalnie. Ta normalność kończy się kiedy zauważa kobietę, która dosłownie wwierca się w jego umysł.
Kaja to także młoda kobieta, która mimo młodego wieku bardzo dużo przeżyła. Apogeum tego wszystkiego był nieudany związek z Jakubem, który nie pozwolił jej tak po prostu odejść. Wywiązała się szamotanina, z której dziewczynę ratuje Hugo z bratem.

W ten sposób Kaja wkracza w świat Hugona. Zaczyna dla niego pracować, mieszkać niedaleko. Oboje spędzają ze sobą bardzo dużo czasu. Czują jak między nimi iskrzy. Wchodzą w układ, w którym miał być tylko sex. Ale jak wiadomo, nad uczuciami nie można tak po prostu zapanować. Z każdym dniem ta dwójka jest coraz bliżej siebie, nic już nie może być takie jak przed ich spotkaniem.
Wow!!! Jakie to było świetne!!! Ta książka jest sporych rozmiarów, ale w żadnym wypadku nie czuć tego. Kiedy się skończyła, byłam zawiedziona, że to już! Ja chcę dalej to czytać! Jak dobrze, że niedługo będzie ,,Lena". Ale wróćmy do Hugona. Książka od pierwszych stron mną zawładnęła. Marcelina świetnie wykreowała bohaterów, którzy są dowcipni, romantyczni, ale potrafią być też niebezpieczni.

Hugo skrzywdzony, tak naprawdę otworzył się dopiero przed Kają, którą pokochał wbrew sobie. To poprostu się stało. Kaja szturmem wdarła się w jego serce. Hugo miał potrzebę kontroli. Jednak Kaja walczyła z nim. Nie chciała być kontrolowana, przez co jeszcze bardziej zyskiwała w jego oczach.

Kaja też jest zraniona przez życie, jednak zaufała Hugonowi, ale nie potrafiła mu się podporządkować. Nie pozwoliła żeby zatracić siebie w tym związku.

Ich miłość kwitła powoli. A może inaczej. Ona wybuchła, ale zanim dotarło do nich, że się kochają, wydarzyło się dużo. Oboje ostrożnie podchodzili do swoich uczuć, nie chcieli zranić siebie nawzajem, ale przyciąganie było zbyt duże by móc się temu oprzeć.

Marcelina pisze świetnie, tak lekko, z humorem. Momentami śmiałam się tak, że nie raz oplułam książkę 🤭 A najbardziej śmiałam się z ptysia 🤣. Musicie to przeczytać, żeby wiedzieć o czym piszę 🤭

Nie ma co ukrywać, że to książka dla dorosłych. Jest tu dużo erotyzmu, ale przedstawiony jest tak, że chce się to czytać. Sceny erotyczne nie przypominają jakiegoś pospolitego pornusa, przedstawione są estetycznie i ze smakiem.

Kończąc zachęcam Was do poznania twórczości Marceliny. Uwierzcie mi, że jak zaczniecie czytać to przepadniecie jak ja.

Polecam

• Seria