Druga szansa

Agnieszka Kulig Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2023-04-05
2023-04-05

To było moje drugie spotkanie z książką Agnieszki Kulig.
Po piętnastu latach na spotkaniu grupki znajomych z liceum Sławek ponownie spotka swą młodzieńczą miłość Olę. On jest policyjnym psychologiem i dotychczas nie ułożył sobie życia prywatnego. Ona wyszła za mąż za kolegę, którego znała od czasów liceum i ma dwóch synów. Niestety jej związek nie przetrwał próby czasu i samotnie wychowuje nastolatków. Tym razem Sławek jest zdeterminowany i jest w stanie zrobić wszystko by tylko Olga zwróciła na niego uwagę. Już od pierwszych chwil zdaje sobie sprawę, że będzie musiał zmierzyć się z jej przywiązaniem do synów, których zawsze stawia na pierwszym miejscu. Czy Ola otworzy się na nową relację i wpuści Sławka do swego życia?

Autorka ma dobry styl pisania i książkę czytało się szybko. Tak jak polubiłam Sławka za jego otwarcie i podejście do życia, tak też nie potrafiłam nijak zrozumieć, a tym bardziej polubić Oli. Sławek praktycznie wychodzi jej naprzeciw, Ola natomiast non stop go odpycha. Rozumiem, że każda matka stawiała dobro dzieci nade wszystko, lecz Ola popadła w totalną obsesję. Można kochać zarówno dzieci jak też mężczyznę, który robi wszystko by dzieci go zaakceptowały. Niekiedy miałam ochotę nią porządnie potrząsnąć, by choć na moment zastanowiła się nad tym co wyprawia. Dziwię się, że Sławek non stop przez nią odtrącany, cały czas ponawiał próby i walczył o tą miłość.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

To było moje drugie spotkanie z książką Agnieszki Kulig.

Tytuł: "Druga szansa"
Autor: Agnieszka Kulig
Data premiery: 05.04.2023r.
Wydawnictwo: Filia

Licealna miłość.
Jak bardzo może być prawdziwa? I czy ma szansę przetrwać?
O tym przekonali się bohaterowie "Drugiej szansy" Agnieszki Kulig.
I wiecie co?
Dawno mnie tak bardzo nie irytowała główna bohaterka. O ludzie!🤦‍♀️ Momentami chciałam nią potrząsnąć i zapytać co ona najlepszego wyprawia?
Ale no nie dało się🤭
Z jednej strony się cieszę, bo jak bohater wywołuje w czytelniku tyle emocji tzn że jest dobrze wykreowany. Może autorce o to chodziło?😁
W powieści poznajemy grupkę przyjaciół z licealnych lat w tym Sławka, który zakochał się w swojej przyjaciółce Oldze, ale przez te wszystkie lata nie zdobył się na odwagę, by wyznać jej miłość. Potem było za późno...
Po piętnastu latach się spotykają. On jest policyjnym psychologiem, który nie potrafił się już w nikim zakochać, a ona... Ma dwójkę dzieci i wychowuje je prawie samotnie.
Dla Sławka jest to moment, by znów zawalczyć o swoją miłość.
I...
Walczy.
Pokazuje jej to na każdym kroku, a Olga?
Ehh... na pierwszym miejscu stawia dzieci (wiadomo, jak jazda matka),z tym że jeden syn miał piętnaście lat, a drugi chyba dwanaście. Sławek chciał jej uświadomić, że to duże dzieci i ona też ma prawo do szczęścia... ale Olga nie chciała tego słuchać...
Nie potrafiłam czytać i tym, jak dziewczyna za każdym razem go zbywa. Miała dziecinne wymówki... Sławek był porządnym facetem.. takim do zakochania. Naprawdę!
A ona tego nie dostrzegała...
Jeżeli jesteście ciekawi, jak potoczyły się losy Olgi i Sławka to zapraszam do czytania. Warto!
Czasami dobrze jest sobie ciśnienie dźwignąć 🤣

Tytuł: "Druga szansa"
Autor: Agnieszka Kulig
Data premiery: 05.04.2023r.
Wydawnictwo: Filia

Licealna miłość.
Jak bardzo może być prawdziwa? I czy ma szansę przetrwać?
O tym przekonali się bohaterowie "Drugiej szansy" Agnieszki Kulig.
I wiecie co?

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki, poprzednio czytałam książkę "Leśniczówkę na Mazurach", która bardzo mi się podobała, dlatego postanowiłam ponownie sięgnąć po powieść autorki. Tym razem trafiło na jej najnowszą książkę - "Druga szansa". Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny co sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona i dobrze poprowadzona, a bohaterowie bardzo prawdziwie wykreowani. To postaci, które tak jak my popełniają błędy, borykają się z problemami dnia codziennego, postępują pod wpływem emocji, dzięki czemu śmiało możemy się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne troski i dylematy. Jestem pewna, że takie postaci jak Sławek czy Olga moglibyśmy z powodzeniem spotkać w rzeczywistości. Historia została przedstawiona oczami obojga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Tak naprawdę zarówno Sławek jak i Olga od początku zyskali moją sympatię. Fakt, początkowo zachowanie kobiety działało mi na nerwy, ale po dłuższym zastanawianiu doszłam do wniosku, że pewnie gdybym ja sama znalazła się w podobnej sytuacji co Olga postępowała bym z pewnością bardzo podobnie, a dobro mojego dziecka byłoby na pierwszym miejscu. Autorka na przykładzie Olgi pokazuje, że my - kobiety powinnyśmy także czasami pomyśleć o sobie, o swoich pragnieniach, marzeniach. Bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Jestem naprawdę pod wrażeniem determinacji Sławka, który postanowił zawalczyć o swoją miłość i nie poddawać się przy pierwszej lepszej przeszkodzie. Autorka porusza w swojej powieści wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które wywołują w Czytelniku wiele emocji i skłaniają tym samym do głębszych refleksji nad własnym życiem i wyborami jakich dokonujemy. "Druga szansa" to emocjonująca miejscami poruszająca i wartościowa historia pełna życiowych mądrości, doświadczeń i prawd. To opowieść o drugich szansach, zaufaniu, poszukiwaniu siebie, otwieraniu się na drugiego człowieka oraz wielowymiarowej miłości. Miło spędziłam czas z tą książką i czekam na kolejne powieści Agnieszki. Polecam!

Sławek nigdy nie zapomniała o Oldze. Kiedy po 15 latach spotyka ją na klasowym spotkaniu, postanawia zawalczyć o uczucia kobiety. Czy Olga, która samotnie wychowuje synów, da szansę temu uczuciu i wpuści go do swojego życia?

Nie łatwo jest zaufać i otworzyć drzwi do swojego serca i życia, kiedy wiemy, że nie tylko swoje życie będziemy budować na nowo. Kiedy mamy dzieci wszystko się zmienia. To dla nich chcemy jak najlepiej, często zapominając o sobie i swoich potrzebach. Matki tak po prostu mają. Nowy związek to ktoś nowy, kto zaburzy wypracowany rytm i który częściowo odbierze uwagę matki. Wypracowanie nowego, wspólnego rytmu oraz stworzenie idealnego balansu pomiędzy potrzebami własnymi i dziećmi często nie bywa łatwe.
„Druga szansa” to kolejna książka Agnieszki Kulig, którą miałam okazję przeczytać. Poruszająca realne problemy, napisana przyjemnym językiem sprawia, że miło spędzamy przy niej czas.
Podobała mi się kreacja bohaterów, a Sławek, to facet, który ze swoją opiekuńczością i pokładami cierpliwości jest marzeniem niejednej kobiety. To ktoś, z kim można zbudować piękny związek.
Co do Olgi, to momentami jej nadopiekuńczość w stosunku do synów była denerwująca, ale myślę, że był to celowy zabieg autorki. Wyolbrzymienie pewnych cech czy zachowań zmusza do refleksji i zastanowienia się, czy sami tak nie postępujemy.
Jeżeli macie ochotę na mądrą, ciepłą i życiową książkę, to namawiam Was do sięgnięcia po „Drugą szansę” Agnieszka Kulig.

Jestem uzależniona od książek. Czy to źle?🤣 Uważam, że nieee i mogę być jeszcze bardziej uzależniona. Rany, pomyśleć, że tak późno zaczęłam swoją przygodę z książkami, ale lepiej późno niż wcale. 🤣Tyle, że mam wiele zaległości do nadrobienia i nie wiem, czy mi życia starczy🤣
Przyznać się kto jest uzależniony tak jak ja?🤣
Dzisiaj przedstawiam Wam jak zawsze niesamowitą pozycję Wydawnictwa @filia
,,Druga szansa" Agnieszki Kulig to przepiękna historia o otwieraniu się na drugiego człowieka, przezwyciężaniu swoich przekonać, dawaniu szans, ranach na sercu i przede wszystkim o miłości matczynej, ale też do drugiej połówki. Matką jest się całe życie i każda z nas poświęca się jak tylko może. Jednak musimy pamiętać, że nie możemy zapominać o sobie, o swoich pragnieniach, uczuciach i marzeniach. Wiele kobiet uważa, że jak zrobią coś dla siebie, to jest to karygodne, bo wtedy np. nie było ich przy dziecku. Jednak szczęśliwe dziecko to przede wszystkim szczęśliwa mama.
W książce poznajemy Sławka i Olgę. On jest policyjnym psychologiem, ona jest matką dwóch nastoletnich synów. Spotykają siebie po piętnastu latach na spotkaniu grupki klasowych przyjaciół. Olga była jego licealną miłością i los postawił ich sobie na drodze nie bez powodu. Sławek chce wkroczyć do życia Olgi, ale kobieta uważa, że każdy nowy związek źle wpłynie na jej relacje z dziećmi.
Czy Sławek będzie miał siłę, aby zmierzyć się z trudną sytuacją, w której się znajduje? Czy Olga dopuści Sławka do swojego życia? Czy psycholog policyjny będzie w stanie wpłynąć na jej przeświadczenie? Jak potoczą się losy tej dwójki?
Jak dla mnie niesamowita historia, wzięta tak naprawdę z życia. Ile razy zapomina się o sobie, myśląc, że dając całą siebie dla dzieci, robimy dobrze. Dzieci są naszym skarbem, największą miłością i tego nic nie zmieni. Jednak warto zadbać również o siebie i nie rezygnować z miłości czy marzeń na poczet naszych pociech. Czasami warto dać szansę drugiemu człowiekowi, mimo że byliśmy kilka razy zranieni i boimy się tego. Dzieci rosną, wyfrunął z gniazda, a samotność nie jest najlepsza. Olga to niesamowicie silna postać. Sławek duży plus za to, że walczył o tę miłość. Facet pierwsza klasa. Przyjemnie było czytać w jakim kierunku idzie ich relacja.
Autorka cudownie przedstawiła tę historię. Pióro pisarki bardzo przypadło mi do gustu. Sięgnę na pewno po kolejne jej pozycje.
Dziękuję za piękny egzemplarz.

Przyznać się kto jest uzależniony tak jak ja?🤣
Dzisiaj przedstawiam Wam jak zawsze niesamowitą...

Sławek na spotkaniu klasowym spotyka swoją szkolną miłość, Olgę. Ona jest matką samotnie wychowującą dwoje dzieci. On natomiast policyjnym psychologiem. Oldze bardzo zależy na synach i boi się, że jakikolwiek związek z mężczyzną może negatywnie wpłynąć na ich relacje. Sławek będzie więc musiał się mocno natrudzić by zbliżyć się do kobiety. Czy wykorzystają drugą szansę daną przez los?

✨✨✨

Takie historie to ja lubię. Patrzymy jak powoli, stopniowo rozwija się relacja pomiędzy bohaterami. Podziwiałam ich oboje. Olgę za to, że poświęciła się w 100% synom i odłożyła własne szczęście na bok. Sławka natomiast za to, że walczył o nią.

Też jestem matką ale nadopiekuńczość jaką okazywała Olga wobec swoich synów momentami mnie przerażała. To byli nastolatkowie więc potrzebują nieco swobody. No ale takie zachowanie było potrzebne dla całej historii.

Historia jest cudowna i nieco nostalgiczna momentami. Chwyta za serce. Rozczula. Raduje. Smuci. Cała masa emocji.

Czasami los rozłączy ludzi by ponownie ich postawić na swojej drodze. Czasami muszą przeżyć osobno pewien czas i nabrać różnych doświadczeń by zrozumieć, że są gotowi na bycie ze sobą. To bardzo mądra książka. Sama znam parę, która była swoją miłością w szkole średniej. Rozstali się, każde założyło swoje rodziny, mieli dzieci. Po 40 latach znaleźli się na naszej klasie i zostawili swoje rodziny by być razem. Są razem do dziś a to już 14 lat od tamtej pory. Takie rzeczy się zdarzają i o ile nikt inny przy tym nie cierpi to jest w porządku.

Polecam wam tę historię bardzo serdecznie.

„Na wszystko potrzeba czasu. I raz będzie lepiej, a raz gorzej...”

Serce Sławka w czasach licealnych biło szybciej na widok Olgi. Połączyła ich przyjaźń, która nie przetrwała próby czasu, on nigdy nie odważył się wyznać jej swoich prawdziwych uczuć. Teraz po piętnastu latach spotykają się ponownie na spotkaniu klasowym. On jest policyjnym psychologiem, Olga pracuje w korporacji, zmaga się z trudami samotnego macierzyństwa, ma dwoje nastoletnich synów. Niebawem okazuje się, że uczycie, które Sławek żywił do kobiety, nie wygasło. Czy jednak ona dostrzeże w nim mężczyznę, a nie przyjaciela? Olga przed laty dała sobie słowo, że zrobi wszystko, aby jej synowie, dorastali w spokoju. Pojawienie się w jej życiu Sławka, burzy jej poukładany świat. Czy tych dwoje ma szansę na bycie razem, na szczęście?

Dwoje samotnych ludzi, z bagażem życiowych doświadczeń, jak potoczy się ich relacja? Akcja powieści toczy się swoim rytmem i wzbudza spore emocje. Fabuła ciekawie poprowadzona, ukazuje pokomplikowane, trudne relacje międzyludzkie. Autorka pisze lekko, płynnie, barwnie, z dużą wrażliwością potrafi oddać emocje, wewnętrzne rozterki, jakie są udziałem naszych bohaterów. Sławek i Olga do obojga poczułam sporą sympatię. Ona jest spokojną, samotną matką. Nie jest jej łatwo, codzienność bywa bardzo przytłaczająca, jej nadopiekuńczość wobec synów bardzo mi się nie podobała, a brak zdecydowania irytował. On jest cierpliwy, troskliwy, opiekuńczy i uparty, spełnia się zawodowo, jest dobry w tym co robi. Czas płynął, a on jakoś nie ułożył sobie życia osobistego.

Z książki wybrzmiewają złożone ludzkie problemy. Cały czas miałam wrażenie, że razem z bohaterami przemierzałem ich kręte życiowe ścieżki. Olga dla swoich dzieci poświęciła bardzo wiele, są dla niej najważniejsze, nie dba o własne potrzeby. Żyje życiem dorastających synów, nie ma własnego, czy to jest dobre dla niej? Problemy wychowawcze, bunt młodych ludzi, przygniatające problemy szarej codzienności. Dawanie drugiej szansy, trudności z zaufaniem, niepewność, wątpliwości, wytrwałość, walka serca z rozumem. Ile można i warto poświęcić dla dzieci? Zajmująco ukazane kulisy pracy w policji.

Poruszająca, nasycona mądrością, realna, refleksyjna, przepełniona emocjami opowieść. Daje do myślenia i niesie nadzieję, ukazuje, że warto zawalczyć o miłość, o szczęście. Czytanie od początku do końca było ogromną przyjemnością. Serdecznie polecam!

„Na wszystko potrzeba czasu. I raz będzie lepiej, a raz gorzej...”

Uwielbiam takie mądre i dobrze napisane książki, które dają do myślenia.
Polubiłam naszego bohatera i życzyłam mu jak najlepiej, trzymałam kciuki, żeby udało mu się zdobyć serce Olgi. Jednak to już nie młodzieńce uczucia to poważne uczucia i zobowiązania. Czy się uda, sprawdźcie sami.
Bardzo warta poznania historia.
Serdecznie Wam polecam
❤️❤️❤️

Uwielbiam takie mądre i dobrze napisane książki, które dają do myślenia.
Bardzo warta poznania historia.
Serdecznie Wam polecam
❤️❤️❤️

Bardzo fajna książka, taka życiowa ale główna bohaterka była momentami strasznie irytująca

2090

Przyjemna opowieść o tym czy po latach można dać sobie drugą szansę na miłość.Główna bohaterka Olga mocno irytująca w swojej nadopiekuńczości względem nastoletnich synów.Wyjątkowo polubiłam Sławka,który o uczucie Olgi walczy.Polecam!!

• Przeczytane 2023
  • Proza
  • Rezygnacja
  • Samotny rodzic

Dodaj cytat z książki Druga szansa