The Housemaid's Secret

Okładka książki The Housemaid's Secret Freida McFadden
Okładka książki The Housemaid's Secret
Freida McFadden Wydawnictwo: Bookouture Cykl: Millie Calloway (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Millie Calloway (tom 2)
Bookouture
2023-02-20
2023-02-20

Jak dla mnie słabsza niż pierwsza część. Bardzo powtarzalny schemat, od początku wiedziałam, że to z żoną jest coś nie tak.
Millie mnie za to okropnie wkurzała. Była irytująca już w pierwszej części, ale w tej jest irytująca razy trzy. Nie dziwię się, że ciągle wpakowuje się w problemy, z takim charakterem. Jest wścibska, ciekawska, nie rozumie słowa "nie" i to jej ciągłe "tak, ale...". Miałam kiedyś takiego chłopaka, matko jak on mnie denerwował. Czasem miałam ochotę go udusić.
Millie widzi problem we wszystkim. Jej zachowania są irracjonalne, bezmyślne i pochopne. Każdy dźwięk, każdy hałas, kłótnia i płacz, to powód do jej podejrzliwości. Wydaje jej się, że wszyscy ją śledzą i chcą skrzywdzić. Albo z nią flirtują i ją podrywają. Zrywa się nagle i biegnie za szefem, bo zobaczyła go w tej samej dzielnicy, w której przebywała i stwierdziła, że ją śledzi i obserwuje. W efekcie sama go śledzi i wysuwa wnioski z tyłka, co on tam robi i kim jest towarzysząca mu kobieta. Traktuje swojego chłopaka jak śmiecia, nie szanuje go. Zresztą nie szanuje nikogo.
W dodatku wciąż jest tak samo naiwna jak wcześniej, niczego się nie nauczyła.
Naprawdę stała się przez to wszystko bardzo anytypatyczną postacią. Nie kibicowałam jej. Nie było mi jej szkoda. 5 gwiazdek, bo czyta się dobrze i szybko.

Jeszcze lepsza od poprzedniej! Wciągająca, dynamiczna, pełna zwrotów akcji których się nie spodziewasz! Jestem zachwycona i czekam z niecierpliwością na kolejną część przygód Millie!!!!

Kontynuacja "przygód" Millie, ale niestety w moim odczucia nieudana. Pierwsza połowa książki bardzo przegadana, rozterki miłosne jak w paradokumentach. Lepsza druga część, ale i tak nie jest to nic świeżego i zaskakującego.
Trzeciej części nie oczekuję.

Trzeciej części nie oczekuję.

Początek nie jest najlepszy, za to zakończenie super.

Początek nie jest najlepszy, za to zakończenie super.

Wyczuwa się pewien schemat w porównaniu do pierwszej części. Mimo wszystko nieźle się bawiłam. Przez krótkie rozdziały przez książkę się po prostu mknie.

Za tę książkę zabrałem się z wielkimi nadziejami. Stało się tak, ponieważ pierwszy tom historii o Millie Calloway zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie. Drugi tom jakoś od początku nie mógł mnie przekonać że będzie lepszy od poprzedniego. Jakoś wszystko się wlekło i dłużyło. Gdy książka doszła do punktu kulminacyjnego zmieniłem zdanie. Zakończenie ksiazki zupełnie wgniotło mnie w fotel! W tej książce główna bohaterka pracuje u Pana Garricka. Pracownica dostaje od razu zakaz wchodzenia do pokoju gdzie podobno przebywa jego chora żona. Za tym będą się kryły różne tajemnice. Polecam te książkę i nie odkładajcie jej na półkę zbyt wcześnie. Fabuła wam Za to wynagrodzi.

Millie w drugiej części serii zostaje zatrudniona jako pomoc domowa w penthousie Douglasa Garrika - multimilionera firmy technologicznej. Jest jedno „ale”, pod żadnym powodem nie może otwierać pokoju gościnnego w którym przebywa ciężko chora żona Douglasa. Gdy Mille zauważa ślady krwi na piżamie Wendy nie zastanawia się ani chwili i wie, że kolejna kobieta potrzebuje jej pomocy.

Druga część cyklu jest odrobinę słabsza, ale i tak autorka świetnie ją napisała. Podobnie jak przy pierwszej części mamy plot twist, kto tak na prawdę jest tym „złym”. Można było się łatwo tego domyślić, że coś tu nie gra i tylko czekać na to jak cala historia się potoczy. Na plus, że autorka szybciej rozwinęła całą akcję w porównaniu do poprzedniej części. Bardzo dobry finał historii, który czytałem na jednym wdechu. Jestem ciekawy co autorka przygotowała czytelnikom w trzeciej części serii „Pomocy domowej”.

Książkę czytało się zdecydowanie szybko i przyjemnie, w jednej chwili ją zaczynałam a w następnej czytałam już ostatni rozdział. Chociaż bardziej podobała mi się pierwsze książka z tej serii.

Doskonale napisana kontynuacja pierwszego tomu.

Doskonale napisana kontynuacja pierwszego tomu.

Moje odkrycie ubiegłego roku to Freida McFadden. Autorka skradła moje czytelnicze serce fenomenalnym thrillerem "Zamknięte drzwi " oraz "Pomoc domowa ".
Z ogromną przyjemnością sięgnęłam po kontynuację przygód Millie.

"𝑷𝒐𝒎𝒐𝒄 𝒅𝒐𝒎𝒐𝒘𝒂. 𝑺𝑬𝑲𝑹𝑬𝑻 " to wciągająca kontynuacja z życia Millie. Pełna emocji, sekretów i zaskakujących zwrotów akcji, które wprowadzają czytelnika w wir wydarzeń od których nie sposób się oderwać.
Jak ja kocham takie książki. Autorka nie obniża swojego poziomu.Po raz kolejny funduje czytelnikowi zaskakujące i niespodziewane zwroty akcji, mieszając w głowie intryguje , manipuluje a na koniec zaskakuje.
Zanurzam się w jej historie, pukam w tajemnicze drzwi, zaglądam tam gdzie czai się zło i odkrywam tajemnice skrywane latami.
Uwielbiam ten stan, gdzie serce bije mocniej, gdzie zasycha w gardle. Mam nadzieję, że i Wy pokochacie ten stan i z przyjemnością sięgnięcie po jej książki.
Kto jest miłośnikiem kryminałów, łapka w górę. Czytajcie!

Znacie twórczość autorki?
Kto poznał już wszystkie jej historie?

Z ogromną przyjemnością sięgnęłam po kontynuację przygód Millie.

• Przeczytane 2024

Dodaj cytat z książki The Housemaid's Secret