Finansowa Podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej

Okładka książki Finansowa Podróż. Wyrusz w drogę do spokoju, szczęścia i wolności osobistej Michał Walendowicz
Michał Walendowicz Wydawnictwo: Onepress poradniki
poradniki
Onepress
2023-01-01
2023-01-01
9788383220956

Książka straszenie wtórna względem podobnych pozycji na rynku i widać inspiracje konkretnymi tytułami. Jednak jako książka motywacyjna spełnia swoją misje.

Jedna z tych książek, którą każdy bez wyjątku powinien przeczytać. Kompleksowy guide do zarządzania własnym portfelem. Zanim sięgnęłam po tą książkę nie wiedziałam absolutnie NIC o finansach osobistych, a temat inwestowania mnie przerażał. Miałam przekonanie, że to wszystko musi być bardzo skomplikowane. Teraz nie tylko wiem od czego konkretnie powinnam zacząć, ale też mam do tego bardzo pozytywne nastawianie. Doskonała książka dla młodych osób, które zaczynają swoją finansową podróż.

Polecam wszystkim którzy chcą lepiej dbać o swoje finanse i inwestować

Polecam wszystkim którzy chcą lepiej dbać o swoje finanse i inwestować

Jedna z najlepszych na rynku! Rewelacyjnie napisana! Przeczytałem i kupiłem dodatkowo trzy egzemplarze na prezenty :)

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi?
Książka "Finansowa Podróż" to idealny podręcznik na start.
Autor wyjaśnia w niej jak oszczędzać (nawet mając niewiele),jak inwestować i jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe. Omawia różne modele inwestowania, począwszy od akcji i nieruchomości po metale szlachetne i surowce. Wszystko napisane prostym językiem i poparte przykładami. Mimo, że książka nafaszerowana jest wiedzą to łatwo się ją czyta i z pewnością motywuje, by wejść w ten temat głębiej. Bardzo podoba mi się podejście autora do zdobywania wolności finansowej jak do podróży, a nie celu samego w sobie. Dzięki temu po pierwsze nie czuje się takiej presji celu, a po drugie można czerpać przyjemność z postępów. Polecam 👍

Jak mądrze gospodarować pieniędzmi?
Książka "Finansowa Podróż" to idealny podręcznik na start.

Niby kolejna książka z serii chcesz inwestować to po prostu zacznij... Jednak w tym przypadku autor poza merytoryczną wiedzą podaje konkretne przykłady "jak".
Poza książką polecam również bloga pana Michała

Poza książką polecam również bloga pana Michała

Pieniądze szczęścia nie dają? Ta powszechna opinia, z którą zmierzył się autor książki okazuje się trudną do obrony. Pieniądze dają szczęście, jeśli do ich zarabiania i wydawania podchodzi się w taki sposób, jak autor. Ta książka to faktycznie podróż, finansowa, przez życie. Poradnik, ale napisany z głową, praktyczny, zabawny i przede wszystkim - z własnego doświadczenia autora. Nie narzuca jedynej słusznej drogi, ale pokazuje metę, do której warto dążyć wieloma ścieżkami. Autor uprzedza, że trzeba w tą finansową drogę sporo zainwestować, np. czas na naukę o sposobach zarabiania pieniędzy, jej aktualizację, parę razy się sparzyć na nie do końca trafionych inwestycjach. Ale...nie ma przecież darmowych obiadków :)

Moim zdaniem każdy powinien tę książkę przeczytać. Autor w prosty, nierzadko zabawny sposób, wyjaśnia jak "działają" pieniądze. Zaleca co zrobić, a czego nie robić jeśli chce się systematycznie powiększać swój majątek. Podaje sprawdzone na własnym przykładzie zasady, strategie i cele inwestowania oraz zwraca uwagę na pułapki czające się na inwestora. Po przeczytaniu tej książki bez strachu (i zwłoki) rozpocząłem swoją finansową podróż:) Gorąco polecam.

Mamy obecnie gigantyczną inflację, a ktoś tu nam opowiada o inwestowaniu? Jak, z czego? Przecież to niemożliwe! Jednak czy aby na pewno? Autor tej książki przekonuje czytelników, że nawet niewielkie zmiany mogą być dobrym krokiem w stronę przyszłości, o której wielu z nas marzy.

Zacznijmy od tego, czym jest wolność finansowa. Zdaniem autora określamy w ten sposób moment w życiu, kiedy już nic nie musimy, a wiele możemy. Pracujemy tylko wtedy, gdy mamy na to ochotę, a stopa naszego życia jest wysoka dzięki regularnym i dość pewnym przepływom gotówki. Marzenie? Bez wątpienia, ale jest to też coś, co można sobie zapewnić za pomocą rozsądnego gospodarowania pieniędzmi.

Początek książki to sporo słów zachęty, którymi autor stara się nas przekonać, że naprawdę warto zainteresować się omawianym tematem. Pokazuje nam sporo liczb i dokładnie je analizuje. Następnie zaś przechodzi do omówienia poszczególnych instrumentów finansowych.

Tu nasuwa się ważne pytanie, kto jest dedykowanym odbiorcą tej książki i jaką wiedzę trzeba już posiadać, żeby czerpać z niej korzyści. W moim odczuciu jest to książka adresowana do osób, które zaczynają dopiero myśleć o inwestowaniu. To właśnie one będą czerpać z tego tytułu najwięcej korzyści, bo prawie każdy sposób inwestowania jest tutaj opisany bardzo dokładnie. Jednak sporo wartości mogą znaleźć też osoby na poziomie średnio-zaawansowanym. One ułożą sobie wiedzę, którą już posiadają, albo uzupełnią informacje o instrumentach, z których do tej pory nie korzystają.

Tak jak wspomniałam, czytelnik znajdzie tutaj wiele przydatnych informacji oraz dokładnych wyjaśnień, które zawierają zarówno zalety, jak i wady poszczególnych rozwiązań. Autor też stara się wskazywać, które z nich rekomenduje dla początkujących inwestorów, a które odradza ze względu na wysoki poziom ryzyka. Tak naprawdę zabrakło mi dokładniejszego omówienia jednego tematu. Kwestia IKE oraz IKZE została jedynie wspomniana. Informacji było tyle, żeby mnie zainteresować, ale jednocześnie niewiele nauczyć.

Miałam przyjemność przeczytać już kilka książek o inwestowaniu. Spośród nich to właśnie ta jest najlepsza. Chociaż zawiera sporo podstawowych informacji, to jednak nie zanudza czytelnika, który już co nieco wie na ten temat. Jednocześnie w ciekawy i przejrzysty sposób omawia większość najpopularniejszych instrumentów. Jeśli dopiero myślisz o inwestowaniu albo jesteś na początku tej drogi, koniecznie sięgnij po ten tytuł!

Zacznijmy od...

Super książka o finansach osobistych. Bardzo przyjemna i wartościowa lektura. Są w niej przedstawione praktyczne i konkretne wskazówki, które każdemu pozwalają opanowac podstawy finansów, oszczędzania i inwestowania w sposób skuteczny.
Lektura obowiązkowa - POLECAM!

Lektura obowiązkowa - POLECAM!

• Z polecenia
  • Samodzielne