Miś zwany Paddington

Seria: Paddington
Wydawnictwo: Znak
Bear called Paddington
Paya

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce...

To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2009

Jedni mieli Misia Puchatka, a inni Misia Paddingtona. Z moim dzieciństwem jest związany ten drugi. Kochałam tę książkę jak byłam mała! Czytałam ją na okrągło! Ten słodki, nieporadny miś ciągle wpadający w tarapaty długo był moim nieodłącznym towarzyszem ;D Polecam całym sercem wszystkim małym poszukiwaczom przygód ;D

pia | 2015-07-18
Przeczytana: 26 maja 2012

Słyszałam o tej książce wiec postanowiłam ją przeczytać. Michael Bond to pisarz angielski, najbardziej znany jako autor serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona. Książka opowiada o misiu, którego znaleziono na stacji kolejowej w Londynie. Miał na szyi karteczkę:
„Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.”
Państwo Brown niewiele myśląc postanowili wziąć Paddingtona do siebie. Jednak państwo Brown nie pomyśleli, że taki mały niedźwiadek może im narobić kłopotów. Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania:
Czy mały umorusany marmoladą miś stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty?
Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze?
Jak Paddington poradzi sobie na zakupach?
… koniecznie przeczytaj tę książkę.

ElkaFrelka | 2015-06-21
Na półkach: Filmowe, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2015

W dzieciństwie nie czytałam tej klasyki literatury dziecięcej, więc postanowiłam nadrobić braki i szybko przeczytać tą książeczkę na smartfonie :)

Właściwie do książki zachęcił mnie film, który niedawno był w kinach i który ku wielkiemu zaskoczeniu, okazał się bardzo sympatyczny, zabawny, rodzinny i baaardzo brytyjski. Właściwie taki sam jak książkowy oryginał.

Dawno nie czytałam książki dla dzieci/ młodzieży, która:
a) nie byłaby o postaciach z Ever After High lub z krainy Equestria,
b) nie byłaby o wampirach czy wilkołakach,
c) dawała tyle przyjemności z czytania.

Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

Dominik T | 2015-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Klasyka książki dziecięcej. Dziś już nieco się zestarzała, ale nadal jest w uroczy sposób brytyjska. Państwo Brown mają swoją rezydencję, gosposię, córkę wysyłają do szkoły z internatem, po południu piją herbatę, są uporządkowani i stateczni. I oczywiście przygarnięty ze stacji kolejowej miś rozbija ich brytyjską flegmę w drobny mak.
Nie ma tu abstrakcji typowej dla Kubusia Puchatka, historie są dużo prostsze, ale seria gagów i pomyłek Paddingtona oraz zakłopotanie państwa Brown, nieustannie sprawiają dzieciom dużo radości.
W sumie warto.

xxgetuglyxx | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

Ervisha | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Misia Paddingtona poznałam bardzo dawno temu, jako dziecko z bajki emitowanej na TVP1. Do niedawna nie wiedziałam, że istnieje taka książka, dlatego kiedy przez przypadek ujrzałam ją w swojej bibliotece, mimo swojego wieku postanowiłam ją przeczytać, tym bardziej że kiedyś lubiłam tą bajkę.

Paddington to głupiutki miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, walizką i kanapką z marmoladą :) Jest miły, dobry, zabawny, trochę nie poradny a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić.

Książka ma "to coś" - mimo iż jestem już dorosła wciągnęła mnie od pierwszych stron do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Jest lekka, zabawna i na prawdę przyjemna ;) Książka dla dużych i małych :)

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

Glamrida | 2016-07-13
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Piękna powieść zawierająca cudowny morał. Wybitną wyobraźnię autora można poczuć w każdym słowie. Śliczne słownictwo, ciekawy pomysł na książkę. Warto ją przeczytać. Uczy, jak bardzo ważne są dobro i pomoc, a zarazem jak wiele można zyskać dając je. Polecam :)

Michał Wojtacha | 2016-04-07
Przeczytana: 23 kwietnia 2008

Przez to że jest to chyba pierwsza książka, którą samodzielnie przeczytałem to mam do niej wielki sentyment. Ale czas który poświęciłem na odświeżenie sobie tej opowieści o niedźwiadku z Peru, uważam że został przeze mnie dobrze spożytkowany. Świetnie nadaje się na książkę dla dziecka do 13 lat. Bo nawet jeżeli rodzic będzie musiał czytać to raczej się nie wynudzi ;)