Miś zwany Paddington

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
A Bear Called Paddington
Paya

Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru! Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza,...

Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru!
To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

toptangram | 2019-08-07

Michael Bond Miś zwany Paddington -wcześniej misia Paddingtona znałam z wersji filmowej i audiobooka, słuchanego w samochodzie, kiedy syn był jeszcze mały. To wydanie, które miałam okazję przeczytać jest natomiast wyjątkowe, bo w dużym formacie z pięknymi kolorowymi ilustracjami. Tylko złoty grzbiet jest słabej jakości, bo starał się trochę po jednym czytaniu, jakby książka miała służyć tylko jako dekoracja półki.

Miś Paddington to opowieść głównie dla dzieci, ale nie tylko, a ja czasem lubię sięgać po takie ciepłe, proste, optymistyczne i pełne humoru historie. Cieszy mnie zawsze ich ponadczasowość. Paddington to uciekinier, emigrant z mrocznych zakątków Peru, który pewnego dnia trafia do mieszkającej w Londynie angielskiej rodziny Brown. Przyjęty w domu z otwartymi ramionami miś staje się praktycznie członkiem rodziny.

Paddington to osobnik prostoduszny oraz szczery, wierny i ciekawy świata przyjaciel, zaakceptowany natychmiast przez domowników. Jest zawsze elegancki w...

Janush Jarosh | 2019-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2019

Nawet nieźle się czytało, dziecku się podobało... Ładne wydanie, skromne, ale niezłe ilustracje...

cvallo2 | 2019-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: maj 2019

Słodko,miło, zabawnie...marmelada....
Taką anglię lubię :)

Ofelia | 2019-03-15

Jak już ktoś napisał, jedni mieli misia Puchatka, inni Uszatka, a jeszcze inni Paddingtona, w niebieskim płaszczyku i z karteczką na niedźwiedziej szyi "Niech ktoś się zaopiekuje misiem". Paddington podbił moje kilkuletnie serce, gdy maminka (zwana też mamcikiem) kupiła mi 3 - tomową sagę Michaela Bonda. Jak każdy obywatel liczący 3-4 lata, w pierwszej kolejności przejrzałam ilustracje, te były czarno- białe. A na nich niedźwiadek w kapelusiku. Spodobał mi się i chciałam go poznać. Stanowczo domagałam się czytania przygód o niedźwiadku Paddingtonie. A niektóre były tak śmieszne, że mama odchodziła na moment, by przeczytać jakiś fragment tacie. Fantastyczna literatura dla dzieci!

książek: 2019
Efemeryda | 2019-02-12
Przeczytana: 18 grudnia 2018

Przeczytałam ze wzruszeniem i nostalgią. Lektura przywołała wiele bardzo miłych wspomnień. nawet jeden z moich dziecięcych misiów też nazywał się Paddington i nawet posiadał walizeczkę. Oczywiście została.
Robiąc porządki, myślałam że biblioteczkę w jedno popołudnie odgruzuję. Myliłam się. Szelest kartek, delikatne tumanki kurzu;), zapach papieru, dziwne wzruszenie na widok tytułu i ciąg skojarzeń sprawiły, że każdą książeczkę brałam do ręki, kartkowałam, czytałam jakiś fragment i…porządki zajęły mi kilka tygodni.

Angelika Oleszczuk | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Opowieści o misiach są niezwykłe - osobiście po prostu je uwielbiam! :) Nie wiem, jak to możliwe, ale do tej pory nie miałam okazji zapoznać się z Paddingtonem. Postanowiłam więc nadrobić to zaniedbanie, dowiedzieć się więcej o jednym z najpopularniejszych niedźwiadków i... jestem absolutnie zachwycona! To była wspaniała przygoda, aż przykro było kończyć. To jedna z tych książek, w których od razu się zakochałam, a uśmiech nie schodził z mojej twarzy :)
Paddingotn to uroczy, mądry i zabawny miś, którego nie da się nie lubić. Bardzo chętnie bym go przygarnęła i podejrzewam, że nie jestem jedyna. Właśnie taką okazję otrzymali państwo Brown z Londynu - małżeństwo pojechało na stację kolejową, by odebrać córkę, która przyjechała na wakacje do domu. Podczas oczekiwania zauważają samotnego misia i postanawiają się nim zaopiekować. Niedźwiadek musi zaadaptować się do nowych warunków, do życia w rodzinie, wśród ludzi, w wielkim mieście, w którym bardzo łatwo się zgubić. Jak poradzi sobie w...

barbro95 | 2018-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 07 lutego 2018

Od dłuższego czasu myślałem nad przeczytaniem książek o tym misiu. Oba filmy pokazały, że z klasycznej powieści, można wykreować świetny film. Ale film to nie książka, która urzeka podczas czytania. Gorąco polecam. 10/10.

magdaandbooks | 2018-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2018

Mój syn jest dosyć wybredny w doborze bajek, ale Misia Paddingtona lubi oglądać nawet w bardzo kiepskiej jakości. Jakoś ten uroczy Miś bardzo przemawia do mojego 3latka, a jest on przyjacielem dzieci już od 60 lat, co mówi samo za siebie. Świetnie wydana, duża księga, ładnie zilustrowana, towarzyszy nam wieczorami, a jest co czytać 😍

jakprzezokno | 2018-11-23

Cudowna książka, która nie ma terminu przydatności. Bajki, które powstały lata temu wciąż są na czasie, wciąż przestawiają te wartości, które chcielibyśmy zaszczepić w swoich dzieciach. Do tego piękne rysunki i rezolutny Miś Paddington. Jestem przekonana, że duzi i mali będą bawić się tak samo dobrze.
Miś ma mnóstwo ciekawych przygód, ciagle wpada w kłopoty, z których zgrabnie wychodzi. Każda przedstawiona historia jest po prostu mądra. Mam wrażenie, że takich książek jest coraz mniej, więc dobrze, że takie perełki mimo 60 lat ciagle są na czasie.

chabrowaczytelniczka | 2018-11-22
Przeczytana: 19 listopada 2018

moje-ukochane-czytadelka.blogspot.com
Miś Uszatek, Kubuś Puchatek czy właśnie Miś Paddington. Dzieci kochają misie, a więc nic dziwnego, że powstaje o nich tak wiele różnorodnych opowieści. Ostatnio mieliśmy z synkiem okazję poznać Misia Paddingtona, niedźwiedzia pochodzącego z najmroczniejszego zakątka Peru, który zupełnie przypadkiem znalazł się na stacji Paddington i spotkał małżeństwo Brownów. Nasz świat jest dla misia pełen niespodzianek i nowości, a więc przeżywa on mnóstwo przygód i wypadków. Prawie zatapia dom podczas kąpieli i stawia na równe nogi wszystkich pracowników domu handlowego. Jedno jest pewne, dzieci razem z nim przeżyją mnóstwo ciekawych historii.

Miś Paddington. Myślę, że to książka dla dzieci, ale równie mocno docenią ją dorośli. Opowieści mają świetny klimat, który znakomicie oddaje to specyficzne angielskie poczucie humoru i przesadną grzeczność i uprzejmość. Czytanie opowieści przed snem razemz z dzieckiem sprawiało mi ogromną przyjemność. Za sprawą...