Miś zwany Paddington

Znak
typ
papier
Paya
7,29 (305 ocen i 16 opinii)

Opis książki

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce...

To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2009

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

Dominik | 2015-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Klasyka książki dziecięcej. Dziś już nieco się zestarzała, ale nadal jest w uroczy sposób brytyjska. Państwo Brown mają swoją rezydencję, gosposię, córkę wysyłają do szkoły z internatem, po południu piją herbatę, są uporządkowani i stateczni. I oczywiście przygarnięty ze stacji kolejowej miś rozbija ich brytyjską flegmę w drobny mak.
Nie ma tu abstrakcji typowej dla Kubusia Puchatka, historie są dużo prostsze, ale seria gagów i pomyłek Paddingtona oraz zakłopotanie państwa Brown, nieustannie sprawiają dzieciom dużo radości.
W sumie warto.

Olgutek | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

Ervisha | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Misia Paddingtona poznałam bardzo dawno temu, jako dziecko z bajki emitowanej na TVP1. Do niedawna nie wiedziałam, że istnieje taka książka, dlatego kiedy przez przypadek ujrzałam ją w swojej bibliotece, mimo swojego wieku postanowiłam ją przeczytać, tym bardziej że kiedyś lubiłam tą bajkę.

Paddington to głupiutki miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, walizką i kanapką z marmoladą :) Jest miły, dobry, zabawny, troche nie poradny a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić.

Książka ma "to coś" - mimo iż jestem już dorosła wciągnęła mnie od pierwszych stron do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Jest lekka, zabawna i na prawdę przyjemna ;) Książka dla dużych i małych :)

Joanna | 2012-11-24

Czytane razem z dzieckiem. Klasyka literatury dziecięcej. Świetna.

Python | 2011-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Paddington to prawdopodobnie najlepszy miś na świecie. Zadziwiająco mądry i subtelnie zabawny...

Dunya | 2013-10-20
Przeczytana: 22 lipca 2011

JAKŻE JA BARDZO GŁĘBOKO KOCHAM MISIA PADDINGTONA I TE KSIĄŻKI :)

Dorota | 2010-06-23

Niedźwiadek Paddington już od pierwszych stron książki trafił do mojego serca. Niezdarny, pocieszny i niezwykle szarmancki. Mimo iż już dawno wyrosłam z książek dla dzieci przeczytałam jednym tchem. Polecam wszystkim - zwłaszcza dorosłym.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie