Okładka książki Miś zwany Paddington

Miś zwany Paddington

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Paddington". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
tłumaczenie
Kazimierz Piotrowski
Bear called Paddington
wydawnictwo
Znak
typ
papier
Paya
7,3 (273 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak...

To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2009

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

Olgutek | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

Joanna | 2012-11-24

Czytane razem z dzieckiem. Klasyka literatury dziecięcej. Świetna.

Dunya | 2013-10-20
Przeczytana: 22 lipca 2011

JAKŻE JA BARDZO GŁĘBOKO KOCHAM MISIA PADDINGTONA I TE KSIĄŻKI :)

Dorota | 2010-06-23

Niedźwiadek Paddington już od pierwszych stron książki trafił do mojego serca. Niezdarny, pocieszny i niezwykle szarmancki. Mimo iż już dawno wyrosłam z książek dla dzieci przeczytałam jednym tchem. Polecam wszystkim - zwłaszcza dorosłym.

Python | 2011-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Paddington to prawdopodobnie najlepszy miś na świecie. Zadziwiająco mądry i subtelnie zabawny...

| 2011-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Chcę przeczytać podobno są bardzo fajne przygody małego misia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Sławomir Koper
    51. rocznica
    urodzin
    Historia nigdy nie jest wyłącznie czarno-biała, jak to z reguły opisują nasi historycy. Ma wiele kolorów, tak jak barwne jest codzienne życie i barwni są jego bohaterowie.
  • Isaac Bashevis Singer
    112. rocznica
    urodzin
    Wszyscy gramy w szachy z Losem. On robi ruch i my robimy ruch. On usiłuje dać nam szacha i mata w trzech posunięciach, a my próbujemy temu zapobiec. Wiemy, że nie jesteśmy w stanie wygrać, ale mamy chęć pokazać mu prawdziwą walkę.
  • Nik Pierumow
    51. rocznica
    urodzin
    Nadziei nie ma tylko dla tych, którzy dobrowolnie z niej rezygnują.
  • Guy N. Smith
    75. rocznica
  • Voltaire
    320. rocznica
    urodzin
    - Co to takiego "optymizm"? - spytał Kakambo.
    - Ach - odparł Kandyd - to obłęd dowodzenia, że wszystko jest dobrze, kiedy nam się dzieje źle.
  • Michael Grant
    100. rocznica
    urodzin
    Tłum z płonących dzielnic, chcą przeżyć. Kto ich o to prosił?
  • Yvonne Woon
    30. rocznica
    urodzin
    Czasem warto skupić się na dobrych wspomnieniach. Przypominają człowiekowi, że szczęście jednak istnieje (...)
  • Thomas Enger
    41. rocznica
  • Anne McCaffrey
    3. rocznica
    śmierci
    Zakaz tylko zwiększa pragnienie.
  • Richard Leigh
    7. rocznica