Lubimyczytać.pl to:

Znak
typ
papier
Paya
7.31 (254 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak...

To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2009

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

Olgutek | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

Joanna | 2012-11-24

Czytane razem z dzieckiem. Klasyka literatury dziecięcej. Świetna.

Dunya | 2013-10-20
Przeczytana: 22 lipca 2011

JAKŻE JA BARDZO GŁĘBOKO KOCHAM MISIA PADDINGTONA I TE KSIĄŻKI :)

Dorota | 2010-06-23

Niedźwiadek Paddington już od pierwszych stron książki trafił do mojego serca. Niezdarny, pocieszny i niezwykle szarmancki. Mimo iż już dawno wyrosłam z książek dla dzieci przeczytałam jednym tchem. Polecam wszystkim - zwłaszcza dorosłym.

Python | 2011-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Paddington to prawdopodobnie najlepszy miś na świecie. Zadziwiająco mądry i subtelnie zabawny...

| 2011-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2011

Chcę przeczytać podobno są bardzo fajne przygody małego misia.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto