Miś zwany Paddington

Seria: Paddington
Wydawnictwo: Znak
7,29 (317 ocen i 18 opinii)
tłumaczenie
Kazimierz Piotrowski
Bear called Paddington
Paya

Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce...

To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2009

• Mściciel
  • Wakacje
  • Kalinowe serce
  • Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Zakręceni
  • Te chwile
  • Miłość przychodzi z deszczem
  • Tajemnice haremów
  • Złe psy. W imię zasad
  • Podziemny labirynt
  • Nie zmienił się tylko blond
Mściciel

6,6 (5 ocen i opinii)
Oddech smoka. Morderstwa na Sodermalmie
Lars Bill Lundholm

6,4 (5 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

7,38 (182 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,34 (56 ocen i opinii)
Nie zmienił się tylko blond
Agata Przybyłek

8,4 (5 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Bianka | 2015-05-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Jedni mieli Misia Puchatka, a inni Misia Paddingtona. Z moim dzieciństwem jest związany ten drugi. Kochałam tę książkę jak byłam mała! Czytałam ją na okrągło! Ten słodki, nieporadny miś ciągle wpadający w tarapaty długo był moim nieodłącznym towarzyszem ;D Polecam całym sercem wszystkim małym poszukiwaczom przygód ;D

Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

Dominik | 2015-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Klasyka książki dziecięcej. Dziś już nieco się zestarzała, ale nadal jest w uroczy sposób brytyjska. Państwo Brown mają swoją rezydencję, gosposię, córkę wysyłają do szkoły z internatem, po południu piją herbatę, są uporządkowani i stateczni. I oczywiście przygarnięty ze stacji kolejowej miś rozbija ich brytyjską flegmę w drobny mak.
Nie ma tu abstrakcji typowej dla Kubusia Puchatka, historie są dużo prostsze, ale seria gagów i pomyłek Paddingtona oraz zakłopotanie państwa Brown, nieustannie sprawiają dzieciom dużo radości.
W sumie warto.

Olgutek | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

Ervisha | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Misia Paddingtona poznałam bardzo dawno temu, jako dziecko z bajki emitowanej na TVP1. Do niedawna nie wiedziałam, że istnieje taka książka, dlatego kiedy przez przypadek ujrzałam ją w swojej bibliotece, mimo swojego wieku postanowiłam ją przeczytać, tym bardziej że kiedyś lubiłam tą bajkę.

Paddington to głupiutki miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, walizką i kanapką z marmoladą :) Jest miły, dobry, zabawny, trochę nie poradny a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić.

Książka ma "to coś" - mimo iż jestem już dorosła wciągnęła mnie od pierwszych stron do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Jest lekka, zabawna i na prawdę przyjemna ;) Książka dla dużych i małych :)

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

ElkaFrelka | 2015-06-21
Na półkach: Filmowe, 2015, Przeczytane
Przeczytana: 20 czerwca 2015

W dzieciństwie nie czytałam tej klasyki literatury dziecięcej, więc postanowiłam nadrobić braki i szybko przeczytać tą książeczkę na smartfonie :)

Właściwie do książki zachęcił mnie film, który niedawno był w kinach i który ku wielkiemu zaskoczeniu, okazał się bardzo sympatyczny, zabawny, rodzinny i baaardzo brytyjski. Właściwie taki sam jak książkowy oryginał.

Dawno nie czytałam książki dla dzieci/ młodzieży, która:
a) nie byłaby o postaciach z Ever After High lub z krainy Equestria,
b) nie byłaby o wampirach czy wilkołakach,
c) dawała tyle przyjemności z czytania.

Joanna | 2012-11-24

Czytane razem z dzieckiem. Klasyka literatury dziecięcej. Świetna.

Python | 2011-01-10
Przeczytana: 2011 rok

Paddington to prawdopodobnie najlepszy miś na świecie. Zadziwiająco mądry i subtelnie zabawny...