Miś zwany Paddington

Tłumaczenie: Kazimierz Piotrowski
Cykl: Miś zwany Paddington (tom 1)
Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
A Bear Called Paddington
Paya

Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru! Na stacji kolejowej Paddington w Londynie pojawia się mały zagubiony niedźwiadek. Na szyi ma karteczkę: „Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.” Czy miś znajdzie swój dom? Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze? Czy mały umorusany marmoladą niedźwiadek stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty? To pierwsza,...

Młodszy kolega Kubusia Puchatka przybywa z mrocznych zakątków Peru!
To pierwsza, klasyczna opowieść o misiu Paddingtonie, który podbije Twoje serce tak jak Kubuś Puchatek lub Mikołajek.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Jedni mieli Misia Puchatka, a inni Misia Paddingtona. Z moim dzieciństwem jest związany ten drugi. Kochałam tę książkę jak byłam mała! Czytałam ją na okrągło! Ten słodki, nieporadny miś ciągle wpadający w tarapaty długo był moim nieodłącznym towarzyszem ;D Polecam całym sercem wszystkim małym poszukiwaczom przygód ;D

ElkaFrelka | 2015-06-21
Na półkach: Przeczytane, 2015, Filmowe
Przeczytana: 20 czerwca 2015

W dzieciństwie nie czytałam tej klasyki literatury dziecięcej, więc postanowiłam nadrobić braki i szybko przeczytać tą książeczkę na smartfonie :)

Właściwie do książki zachęcił mnie film, który niedawno był w kinach i który ku wielkiemu zaskoczeniu, okazał się bardzo sympatyczny, zabawny, rodzinny i baaardzo brytyjski. Właściwie taki sam jak książkowy oryginał.

Dawno nie czytałam książki dla dzieci/ młodzieży, która:
a) nie byłaby o postaciach z Ever After High lub z krainy Equestria,
b) nie byłaby o wampirach czy wilkołakach,
c) dawała tyle przyjemności z czytania.

pia | 2015-07-18
Przeczytana: 26 maja 2012

Słyszałam o tej książce wiec postanowiłam ją przeczytać. Michael Bond to pisarz angielski, najbardziej znany jako autor serii książek dla dzieci o przygodach misia Paddingtona. Książka opowiada o misiu, którego znaleziono na stacji kolejowej w Londynie. Miał na szyi karteczkę:
„Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem. Dziękuję.”
Państwo Brown niewiele myśląc postanowili wziąć Paddingtona do siebie. Jednak państwo Brown nie pomyśleli, że taki mały niedźwiadek może im narobić kłopotów. Jeśli chcesz znać odpowiedzi na te pytania:
Czy mały umorusany marmoladą miś stanie się ulubieńcem Jonatana i Judyty?
Czy państwo Brown zechcą go przyjąć na zawsze?
Jak Paddington poradzi sobie na zakupach?
… koniecznie przeczytaj tę książkę.

Onilom | 2013-11-24

Paddington Kubusia Puchatka nie przebije, a jednak ma ten swój urok. Pokraczny, zabawny, nieogarniający rzeczywistości i wiecznie wpadający w kłopoty. Lubiący kulturę, anegdoty i tarapaty. No i oczywiście marmoladę, za którą sprzedał by niejednego. Niby podobny do oryginału, a jednak inny. Może po prostu, uroczy.

"(…) Przyjrzała się stworzeniu siedzącemu na walizce. Wyglądało ono na bardzo niezwykłego niedźwiedzia. Było brunatne, w brudnym odcieniu, a na głowie miało przedziwny kapelusz z szerokim rondem – śmieszny kapelusz, jak powiedział pan Brown. Spod ronda spozierała na panią Brown para dużych, okrągłych oczu."

Dominik T | 2015-01-19
Przeczytana: 17 stycznia 2015

Klasyka książki dziecięcej. Dziś już nieco się zestarzała, ale nadal jest w uroczy sposób brytyjska. Państwo Brown mają swoją rezydencję, gosposię, córkę wysyłają do szkoły z internatem, po południu piją herbatę, są uporządkowani i stateczni. I oczywiście przygarnięty ze stacji kolejowej miś rozbija ich brytyjską flegmę w drobny mak.
Nie ma tu abstrakcji typowej dla Kubusia Puchatka, historie są dużo prostsze, ale seria gagów i pomyłek Paddingtona oraz zakłopotanie państwa Brown, nieustannie sprawiają dzieciom dużo radości.
W sumie warto.

Ula | 2018-05-06
Przeczytana: 06 maja 2018

Moje pierwsze spotkanie z Misiem Paddingtonem nastąpiło dopiero w kinie. Wtedy też po raz pierwszy się nim zauroczyłam. Jestem świeżo po lekturze pierwszej części przygód tego przesympatycznego misia i pokochałam go jeszcze bardziej. Paddington potrafi zdobyć serca zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych. Wraz z synkiem nie możemy się już doczekać, aby poznać kolejne części z serii.

weyra | 2011-11-15

Znakomita! Po prostu rewelacja. Niewiele książek czytam 2 razy ale do tej wracałam już chyba dziesięciokrotnie.Sama dla siebie i ... dla moich dzieci. Dziś razem zaśmiewamy się czytając przygody Misia z najmroczniejszego zakątka Peru. Jego wyczyny, pomysły i nieoczekiwane (a włąśnie że przez nas zawsze wyczekiwane)wpadki i wypadki poczciwego misia bo prostu nas urzekły. Goraco polecam dużym i małym.

xxgetuglyxx | 2013-01-20
Przeczytana: 2012 rok

Pierwsza część... wielkiego hitu! Według mnie, Paddinkton to najzabawniejszy miś na świecie (nie licząc Kubusia Puchatka)!

Apfelbaum | 2017-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2017

Nie mam sentymentu dla tej książki. Jedyne co wiem o Paddingtonie to jakieś urywki puszczanej w telewizji dość nudnej bajki i fragmenty zajawek filmów. Może z tego powodu bajka raczej mnie nie zachwyciła.

Paddington jest niewielkich rozmiarów (dużo mniejszy od dzieci) niedźwiedziem z najmroczniejszych zakamarków Peru, który emigrował nielegalnie do Londynu i został przygarnięty przez skrajnie stereotypową angielską rodziną mniej więcej z klasy średniej.

Książeczka nie jest jakąś jedną spójną historią, ale składa się z opowieści wprowadzającej i epizodów w których miś wpada poprzez swoją nieznajomość świata, nieporozumienia, czy zdolność do gubienia się w kłopoty, które burzą idealne nudne angielskie życie, ale jednocześnie stają się powodem do różnych pozytywnych wydarzeń.

Całość bardziej niż z Kubusiem Puchatkiem kojarzy mi się z serialem Alf, filmem Kate i Leopold, czy też lekko co do angielskiego klimatu z serialem "Co ludzie powiedzą".

Ervisha | 2015-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2015

Misia Paddingtona poznałam bardzo dawno temu, jako dziecko z bajki emitowanej na TVP1. Do niedawna nie wiedziałam, że istnieje taka książka, dlatego kiedy przez przypadek ujrzałam ją w swojej bibliotece, mimo swojego wieku postanowiłam ją przeczytać, tym bardziej że kiedyś lubiłam tą bajkę.

Paddington to głupiutki miś w niebieskim płaszczu, czerwonym kapeluszu, walizką i kanapką z marmoladą :) Jest miły, dobry, zabawny, trochę nie poradny a czasem trochę naiwny. Lubi wpadać w kłopoty przez co cały czas przytrafiają mu się przeróżne przygody, dzięki czemu czytelnik nie może się nudzić.

Książka ma "to coś" - mimo iż jestem już dorosła wciągnęła mnie od pierwszych stron do tego stopnia, że nie mogłam się od niej oderwać i pochłonęłam ją w mgnieniu oka. Jest lekka, zabawna i na prawdę przyjemna ;) Książka dla dużych i małych :)

Nie żyje Michael Bond - twórca Misia Paddingtona

Michael Bond zmarł we wtorek, po krótkiej chorobie, w wieku 91 lat. Najbardziej znany jest ze swoich książek o Misiu Paddingtonie - napisał ich w sumie aż 27. Na całym świecie sprzedało się 35 milionów egzemplarzy przygód Paddingtona.