Miś zwany Paddington

Okładka książki Miś zwany Paddington
Michael BondPeggy Fortnum Wydawnictwo: Znak Cykl: Miś zwany Paddington (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 1)
A Bear Called Paddington
Znak
2017-01-01
1988-01-01
Data 1. wydania:
2015-01-01
Kazimierz Piotrowski

Okładka książki Paddington. Historia pewnego niedźwiadka z Peru R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Ocena 7,6
Paddington. Hi... R. W. Alley (ilustr...
Okładka książki Jeszcze o Paddingtonie Michael Bond, Peggy Fortnum
Ocena 7,6
Jeszcze o Padd... Michael Bond, Peggy...
Okładka książki Paddington w ogrodzie R. W. Alley (ilustrator), Michael Bond
Ocena 6,8
Paddington w o... R. W. Alley (ilustr...

Opowieść o peruwiańskim misiu, nazwanym tam gdzie go znaleziono czyli na stacji Paddington, jest wspaniałą historią nie tylko dla dzieci. Książka przedstawia nam początkowe losy niedźwiadka w Londynie, który psoci jak mało kto, ale jego niewinność, ufność i dobre serce nie pozwala by złościć się na niego choć przez chwilę 🐻.

Daj się zatracić w książce, którą pokochał cały świat 💚.

Daj się zatracić w książce, którą pokochał cały...

W dzieciństwie prawie każdy z nas miał swojego misia, małego czy dużego, miękkiego i puszystego. I także dziś nasze dzieci mają ukochanego przytulankę, który rozproszy niespokojne myśli wieczorną porą. Jednak jest pewien wyjątkowy miś, którego mam nadzieję, nie muszę Wam przedstawiać.

To Miś zwany Paddingtonem. Choć przygody tego niesfornego niedźwiadka mają już ponad sześćdziesiąt lat, to poznałam go dopiero podczas wolontariatu w Anglii. Byłam wtedy nauczycielem wspomagającym w jednej z podstawówek i właśnie na lekcji z literatury odkrywałam razem z dziećmi przygody Paddingtona.

Pamiętam ich śmiech, rozbawienie, a czasem strach, czy na pewno wszystko się uda, czy niedźwiadkowi nic się nie stanie. Moje dzieci reagują podobnie. Gdy zobaczyły okładkę najnowszego wydania, od razu pobiegły na sofę i wspólnie przeglądały i podczytywały fragmenty. Czyż to nie piękny obraz?

Miś zwany Paddingtonem to pierwszy tom o przygodach małego misia, który przybył z Mrocznego Zakątka Peru do Londynu. Na stacji Paddington odnalazła go rodzina Państwa Brown, którzy postanowili przygarnąć nieszczęśnika na jedną noc. Z jednej nocy zrobiła się kolejna i kolejna.

Paddington to niedźwiadek o wielkim i serdecznym sercu, z dobrymi manierami a ponadto miłośnik marmolady, z talentem do wpadania w niezłe kłopoty. Z nim nie można się nudzić, a Judycie i Jonatanowi możemy pozazdrościć takiego wiernego kompana. Lektura książki uczy nas wielu wartości, tak zapomnianych w dzisiejszych bajkach dla dzieci.

Jedną z moich ulubionych przygód jest konkurs malarstwa, w którym wystąpił Paddington i mało tego wygrał, choć jego obraz wisiał do góry nogami. =D

Na półkach: , , , ,

Misia Paddingtona chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Najpierw my go oglądaliśmy a teraz nasze dzieci.

Miło było wrócić do przygód tego uroczego misia, ale tym razem w wersji książkowej. “Miś zwany Paddington” opowiada o tym jak znalazł się w Londynie i zamieszkał u Państwa Brown. Jak zwykle przygody Paddingtona są przezabawne.

Książkę przeczytałam w jeden wieczór, tak wciągnęłam się w czytanie. Oczywiście książka jest krótka, a i duża czcionka pomagała w szybszym czytaniu. Co jakiś czas pojawiają się obrazki, ale są czarnobiałe i bardzo mało.

“Paddington” będzie idealną książka na dobranoc, ale dla dzieci troszkę starszych, Myślę, że taki czterolatek już będzie z zaciekawieniem słuchał. Antek jest jeszcze za mały, nie jest tak cierpliwy, aby tyle wysiedzieć. A po drugie jest za mało ilustracji dla niego. Dla takich małych dzieci są one tak samo ważne jak i tekst. Ale gdy Antek tylko podrośnie będziemy ją wspólnie czytać.

Starszemu dziecku, które już potrafi czytać samodzielnie, będzie łatwo ją czytać właśnie dzięki tej czcionce.

Myślę, że ta książka da dużo uśmiechu dzieciom jak i dorosłym.

Książkę przeczytałam w jeden wieczór,...

Z pewnością większość rodziców zna uroczego misia Paddingtona. Moi synowie uwielbiają bajkę "Przygody misia Paddingtona" i mogli by ją oglądać godzinami. Naturalną koleją rzeczy był sięgnięcie po książkowe przygody zabawnego misia.

Kim jest Paddington? To niedźwiadek, który został stworzony przez angielskiego pisarza Michaela Bonda. Z wyglądu bardziej przypomina pluszowego misia niż prawdziwego niedźwiedzia a to dlatego, że jego postać została zainspirowana maskotką, którą autor kupił. Maskotka, pluszowy miś, leżała samotnie na półce londyńskiego sklepu z zabawkami. Michaelowi Bondowi zrobiło się żal osamotnionego misia i postanowił podarować go żonie.
Paddington pochodzi z Ameryki Południowej, konkretnie z "najmroczniejszego zakątka Peru". Do Anglii trafił przypadkiem, tuż po tym, gdy jego ciocia Lucy posła do ośrodka dla emerytowanych niedźwiedzi w Limie. Miś został odnaleziony przez państwa Brown na londyńskiej stacji Paddington - stąd wzięło się imię niedźwiadka. Paddington szybko podbił serca państwa Brownów, którzy przygarnęli go do swojego domu. I tak zaczęła się wielka przygoda. Zarówno dla misia jak i czytelników jego sympatycznych przygód.
Miś ma spokojny temperament, jest pomocnikiem pań Bird (gosposia państwa Brown) i Brown. Jednak jego sprytny sąsiad (pan Curry) lubi go wykorzystywać. Przyjaźni się z panem Gruberem, właścicielem antykwariatu na Portobello Road. Zna tam także wszystkich kupców. Niedźwiadek jest dobry, miły, grzeczny, chociaż zdarzają mu się także różne kłopoty, które wywołują na twarzy czytelnika prawdziwie szczery uśmiech (Paddingtona nie da się nie lubić!). Często bawi się z Jonatanem i Judytą, dziećmi państwa Brown.

"Miś zwany Paddington" to początek książkowych przygód niedźwiadka - czytelnicy poznają misia jak i również państwa Brownów i okolicznych mieszkańców Londynu. Książka podzielona jest na 8 rozdziałów. Każdy z rozdziałów stanowi osobną historię - można czytać je na wyrywki, bo w każdym rozdziale zaczyna się i koczy dana historia (nie jest ona przenoszona na dalszą część książki). I tak spotykamy Paddingtona po raz pierwszy na londyńskiej stacji, następnie przenosimy się do domu państwa Brown, gdzie bliżej poznajemy jego mieszkańców, mamy okazję podglądać misia w jego pierwszej kąpieli, wybrać się do sklepu metrem, pójść na sztukę do teatru, wyjechać nad morze, wziąć udział w konkursie malarskim czy wziąć udział w imprezie urodzinowej Paddingtona. Jak można się domyśleć, wszystkie przytoczone przykłady dotyczą poszczególnych historii, w których nasz niesforny niedźwiadek z gracją i taktem pakuje się w niemałe kłopoty. Śmiechu tu co nie miara...

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy sięgnąć po przygody misia Paddingtona, to odpowiedź jest jedna - ZDECYDOWANIE TAK. I to bez względu na wiek, bo Paddington uczy i bawi wszystkich czytelników - i tych małych i tych dużych. Fantastyczna lektura na odprężenie.

Artur Barciś wyśmienicie czyta o milusińskim misiu.
Książka napisana wiele lat temu ówczesnym językiem z dozą szlachetności.Słucha się błogo jako balsam kojący dla ucha i ducha z dużą dawką wesołości.Gorąco polecam!

Artur Barciś wyśmienicie czyta o milusińskim misiu.

Znacie Misia Paddingtona, czy może jednak nie? Ja go już jakiś czas temu poznałam, ale myślę, że to taki los już rodziców dzieci 😊 Co prawda w naszym przypadku zaczęło się od bajki – córka bardzo lubi je oglądać. A same przygody naszego bohatera uczą dzieci wielu różnych rzeczy.

Tym razem w moje ręce trafiło wznowieni książki – w twardej, czerwonej oprawie, a kolor ten jest charakterystyczny dla Paddingtona. Tak samo jak niebieski, skoro już jesteśmy przy kolorach 😊

Książka raczej jest dla starszych dzieci. W środku owszem znajdziemy jakieś obrazki, ale jest ich nie wiele i są czarno białe. Do lektury jednak nadaje się dla wszystkich.

Całość jest bardzo fajna i bardzo pouczająca, a w dzisiejszych czasach ciężko o normalne bajki czy to telewizyjne, czy te w formacie książkowej. Ja serdecznie polecam.

Miś zwany Paddington to podróż w czasie, przypominająca dzieciństwo, ale i to pierwsze, niezwykle ważne spotkanie z przyszłym przyjacielem. Całość zamknięta w prostym języku, podzielona na mniejsze opowieści i podana w niezwykłej oprawie. Choć to wciąż literatura brytyjska i czuć tu nutkę ich humoru, to każdy mały miłośnik niedźwiadków nie spocznie, aż nie pozna wszystkich przygód marmoladożercy. Prostota i silnie pozytywny przekaz, który od wielu lat przekonuje do siebie kolejne pokolenia, skusił również nas na tę przygodę. Uniwersalne prawdy i proste myśli, którymi powinniśmy się kierować, a często nam umykają, zdają się zamykać w postępowaniu jednego małego misia, który w Londynie odnalazł swoje miejsce na ziemi. My absolutnie chcemy więcej Paddingtona, Brownów i ich niesamowitej relacji, której warto się nauczyć.

-------------
-------------

Paddington, to miś, którego zna większość dorosłych i dzieci. Przynajmniej mam taką nadzieję, bo to całkiem fajny miś 😉 Skradnie niejedno serce, a swoim wpadaniem w tarapaty poprawi nastrój.
Państwo Brown będąc na peronie stacji metra, spotykają misia. Jest to niecodzienny widok zwłaszcza, że ten miś mówi. Przybysz z Mrocznego Zakątka Peru zostaje przygarnięty przez państwa Brown i skrada ich serca. Nie tylko na jedną noc, ale... na zawsze 😉 Wkrótce rodzina Brown'ów nie wyobraża sobie życia bez Paddingtona, a on sam zyskuje coraz to więcej przyjaciół.
W nowym wydaniu "Miś zwany Paddington" znajduje się osiem rozdziałów z przygodami misia i jego nowej rodziny. Co cechuje Paddingtona? Na pewno wysoka kultura osobista, prawdomówność i bardzo duże prawdopodobieństwo, że wpadnie w tarapaty. Jednak problemy, z którymi musi zmierzyć się Paddigton są raczej ciekawymi przygodami, które potrafią obrócić się na jego korzyść. Miś spod szczęśliwej gwiazdy, mimo wszystko 🙂
Moje dziewczynki, jak i ja sama, z ciekawością przyglądałyśmy się występkom Paddingtona w nowej rzeczywistości. Nieraz pojawiał się uśmiech wywołany nieporadnością głównego bohatera, co dodawało tylko uroku powieści.
Jeśli szukacie prezentu dla swojego dziecka, chrześniaka, bratanicy, siostrzeńca, to jest to idealna propozycja 🙂 Książeczka pełna ciepła, przyjaźni, gdzie problemy Paddingtona traktowane są, cóż, prawie z przymrużeniem oka, ucieszy niejedno uszko, kiedy to przed spaniem słyszy zmagania kochanego misia.
"Proszę zaopiekować się tym niedźwiadkiem" - z taką tabliczką rodzina Brown'ów znalazła Paddigtona, a i Was zachęcam do opieki nad misiowym przyjacielem 🙂

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa.
Gorąco polecam wszystkim młodym czytelnikom.

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa.
Gorąco polecam wszystkim młodym czytelnikom.

„Miś zwany Paddington” to pierwsza książka Michaela Bonda z serii Paddington. Opowiada o przygodach młodego niedźwiedzia, który przybył do Londynu z Mrocznego Zakątka Peru. Moje dzieci śmiały się do rozpuku z przygód nieporadnego niedźwiadka. Każdy rozdział to tak naprawdę krótka opowieść o jednej z przygód Paddingtona. Wszystkie są odpowiednie na wieczorną sesję czytania, z kilkoma rysunkami piórem i atramentem. Choć może nie zawsze skończy się takie czytanie snem, a może śmiechem. Bo przygody Paddingtona są naprawdę wesołe. A to umaże się ciastkiem w restauracji, a to nie będzie umiał poradzić sobie z kąpielą, albo narobi zamieszania w centrum handlowym lub zaśnie na plaży podczas przypływu i przy okazji wywoła niezłe zamieszanie.

Więcej na: https://konfabula.pl/mis-zwany-paddington/

Dodaj cytat z książki Miś zwany Paddington