Miś zwany Paddington

Okładka książki Miś zwany Paddington Michael Bond
Okładka książki Miś zwany Paddington
Michael Bond Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Miś zwany Paddington (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Miś zwany Paddington (tom 1)
A Bear Called Paddington
Znak emotikon
2021-01-01
2021-01-01
Aleksandra Kamińska
#Paddington #MiśPaddington

Czytałam dzieciom, ale polecam ją każdemu. Pewne podobieństwo do Kubusia Puchatka jest... Jeśli szukasz zabawnej, ciekawej i mądrej powieści dla dzieci to ta pozycja jest idealna. Pierwsza część o przygodach misia Paddingtona zaskoczyła mnie tak pozytywnie, aż dziwne, że wcześniej po nią nie sięgnęłam.

Niezwykle urocza i całkiem zabawna historia. Polecam szczególnie dzieciom i rodzicom!

Opowieść o misiu-imigrancie, który z najprostszej sprawy potrafi uczynić emocjonującą przygodę.

Gdy zaczynaliśmy się zagłębiać z naszą czteroletnią córka w świat bajek w tv, całkiem przypadkiem trafiliśmy na bajkę o Paddingtonie, gdy robił naleśniki. Myślę, że każdy to widział i wie, co się wtedy działo. Córka uśmiała się do łez. I tak mniej więcej zaczęła się nasza przygoda z tym sympatycznym misiem.

Gdy kupiłam książkę, sama byłam ciekawa co znajdę w środku. Bardzo spodobało mi się okładkowe streszczenie, a dokładniej ostatnie dwa zdania: "Dla wszystkich, którzy mają misia w sercu. A w szczególności dla dzieci 4+".

Z wiekiem dla córki trafiliśmy idealnie. Mała uwielbia niedźwiadki. A jak nasze wrażenia?

Książkę bardzo szybko się czyta. Przygody misia są śmieszne, aż czasem ciężko uwierzyć, że tak można. Dla mnie na wielki plus wygląd książki. Jeśli chodzi o formę i treść, to jest tak, że mamy dużo ciekawego tekstu (prawie 160 stron),choć trochę mała ilość obrazków, a mimo to, maluch w wieku 4 plus, bardzo zainteresowany i słucha uważnie.

Jeśli chodzi o treść, fajnie, że jest równowaga świata dziecięcego i dorosłego. Trochę gadającego misia z dobrymi manierami, ale czasem nieporadnego jak małe dziecko i trochę "dorosłych" obaw i wychodzą z tego kosmiczne przygody. Treść ma w sobie taką fajną lekkość. Nie jest ani nudna, ani infantylna jak to zdarzają się bajki, tylko taka idealnie wyważona, przez co i dzieci i rodzice mają dużo frajdy.

Będąc przy kwestii obrazków, to mi osobiście średnio się podobają, bo są takie trochę ponure i mało czytelne. Czasem muszę dobrze się przypatrzeć, aby zrozumieć co ten miś tam wyprawia. Moim zdaniem fajnie by było, gdyby obrazków było więcej i były kolorowe, może nawet kadry z bajki?

Podsumowując. W przypadku naszej rodziny, miś Paddington swoimi przygodami skradł nasze serca, do tego stopnia, że córka pyta czemu nie możemy mieć w domu małego niedźwiadka. ♥️

Zamierzamy kupić kolejne książki z przygodami Paddingtona.

Gdy kupiłam książkę, sama byłam ciekawa co znajdę w środku. Bardzo...

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Doprawdy nie wiem jak to się stało, że pokazałam Wam już wszystkie możliwe książki o Paddingtonie, poza tą pierwszą, od której wszystko, WSZYSTKO, się zaczęło!

Kiedy pewnego dnia rodzina Brownów spotkała na stacji Paddington małego niedźwiedzia, kompletnie nie spodziewali się, że będzie to początek niesamowitej przygody i wielkiej przyjaźni, która zmieni ich życie na zawsze.

Paddington wniósł do ich domu wiele radości, miłości i niecodziennych zdarzeń. Sprawił, że zwykła codzienność nabrała kolorów i pokazał, że z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji jest wyjście.

Ponadto pokazał im co to szczerość, prawdziwy altruizm, niekłamana uprzejmość i życzliwość do otaczającego świata.

Myślę, że każdy z nas chciałby mieć w swojej rodzinie takiego nietuzinkowego niedźwiedzia ❤️

Nic nowego nie powiem, jak napiszę, że bardzo polecam całą serię o Paddingtonie, wiecie już bowiem, że jestem jego absolutną fanką 😍

Dziękuję @znakemotikon za to, że mogłam nadrobić z Wami tę piękną przygodę i że przekonaliście mnie, że warto. Mieliście rację!

Sympatyczna książka z luźno powiązanymi ze sobą opowieściami, opowiadająca o najsympatyczniejszym ze wszystkich misiów dzieciństwa, który stał się symbolem Wielkiej Brytanii i nawet dostąpił zaszczytu pożegnania Jej Królewskiej Mości. Książka głównie dla najmłodszych, w przeciwieństwie do filmów, które są bardziej uniwersalne.

„Miś zwany Paddington” to pierwsza książka Michaela Bonda z serii Paddington. Opowiada o przygodach młodego niedźwiedzia, który przybył do Londynu z Mrocznego Zakątka Peru. Moje dzieci śmiały się do rozpuku z przygód nieporadnego niedźwiadka. Każdy rozdział to tak naprawdę krótka opowieść o jednej z przygód Paddingtona. Wszystkie są odpowiednie na wieczorną sesję czytania, z kilkoma rysunkami piórem i atramentem. Choć może nie zawsze skończy się takie czytanie snem, a może śmiechem. Bo przygody Paddingtona są naprawdę wesołe. A to umaże się ciastkiem w restauracji, a to nie będzie umiał poradzić sobie z kąpielą, albo narobi zamieszania w centrum handlowym lub zaśnie na plaży podczas przypływu i przy okazji wywoła niezłe zamieszanie.

Więcej na: https://konfabula.pl/mis-zwany-paddington/

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa.
Gorąco polecam wszystkim młodym czytelnikom.

Cudowne wspomnienie z dzieciństwa.
Gorąco polecam wszystkim młodym czytelnikom.

Opowieść o peruwiańskim misiu, nazwanym tam gdzie go znaleziono czyli na stacji Paddington, jest wspaniałą historią nie tylko dla dzieci. Książka przedstawia nam początkowe losy niedźwiadka w Londynie, który psoci jak mało kto, ale jego niewinność, ufność i dobre serce nie pozwala by złościć się na niego choć przez chwilę 🐻.

Daj się zatracić w książce, którą pokochał cały świat 💚.

Daj się zatracić w książce, którą pokochał cały...

• Dla dzieci
  • Dzieciństwo