Potwór

Okładka książki Potwór Hubert Hender
Okładka książki Potwór
Hubert Hender Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Filip Krauze i Igor Fijałkowski (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Filip Krauze i Igor Fijałkowski (tom 3)
Bukowy Las
2023-04-23
2023-04-23

Kolejny mroczny kryminał tego autora, który przykuwa uwagę i trzyma w napięciu aż do ostatniego zdania! Co wspólnego mają morderstwa kobiet w pobliżu Kłodzka z lokalną mafią? Musicie przeczytać, żeby się dowiedzieć!

Utrzymany bardzo wysoki poziom, z dużą radością zauważyłem, że szykuje się kolejny tom. Czekam, bo o tych bohaterach chętnie czytam. Bardzo ludzcy, życiowi. A klimat powieści sprawia, że nie umiem się oderwać. Polecam!

W serii kryminałów (trzy tomy) Huberta Hendera każdy następny tom jest coraz lepszy.
Z niecierpliwością czekam na następny.
Audiobooki czyta Filip Kosior, a to nawet nie potrzebuje komentarza.
Jest znakomicie, polecam.

Z niecierpliwością czekam na następny.
Audiobooki czyta Filip Kosior, a to nawet nie potrzebuje komentarza.
Jest znakomicie, polecam.

Mocna.
Chyba najlepsza z serii.

Mocna.
Chyba najlepsza z serii.

Jestem po lekturze kolejnych części i jestem też zaskoczony tym, że każda kolejna część jest lepsza od poprzedniej. I to naprawdę widać. Jak dla mnie jest tu wszystko co w dobrym kryminale być powinno, akcja, tempo, tajemnica...czekam już na część czwartą, mam nadzieję, że się szybko pojawi.

Dobra mocna pozycja kryminalna. Jak dla mnie trochę przesądzona akcja ale czyta się dobrze jak zwykle tego autora. Akcja mknie do przodu na złamanie karku. Nie zawiodłem się na serii. Ciekaw jestem czy będzie kolejna część czy to koniec na tym szalonym zakończeniu.

Poprzednie części cyklu lepsze.

Poprzednie części cyklu lepsze.

Czy to jeszcze Kłodzko czy już Dziki Zachód:)? A co tu się działo!:) Autor zaszalał i odleciał:) fakt, przedstawiona brawurowo historia nie mogłaby się zdarzyć ze względu na procedury policyjne i sądowe, ale skoro za robotę wzięli się we dwóch Filip i Igor, to wszystko jest możliwe:) Oczywiście w książce, papier przyjmie wiele, ale i czytelnik ma z tego sporo przyjemności i dużo emocji. Trup ściele się gęsto, a stróże prawa wygrywają, choć nie bez strat. Coś mi się zdaje, że będzie czwarta część.
Niektórzy polscy pisarze kryminałów powinni się uczyć od autora, jak wprowadzić niewielki wątek osób homoseksualnych, nie obrażając czytelnika i nie moralizując.
Podsumowując, jest to przyzwoity kryminał, aczkolwiek akurat w tej części było zbyt wiele dialogów. W niektórych rozdziałach bohaterowie za dużo konwersowali, ich późniejsze decyzje nie wynikały z działania, tylko z gadania i wspominania.

,,Potwór" zdecydowanie rozszerzył nam wątek naszych głównych bohaterów dodając do tego zawirowania z gangami i morderstwami. Moja czujność była na najwyższym poziomie gdy nasz aspirant Fijałkowski postanowił wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę mężczyźnie, który bił swoją kobietę, a potem już było tylko ciekawiej... Mężczyzna okazał się jeszcze bardziej obrzydliwy, a Igor jeszcze bardziej okrutny, jednak i na niego spadła ręka sprawiedliwości, a Krazue będzie chciał zemścić się na oprawcach przyjaciela...

Co z tego wyniknie?

Bardzo podobało mi się poplątanie wątków Krazuego i... jeszcze jednego byłego 👮‍♂️, którzy zaczynają działać razem przeciwko wspólnemu wrogowi. Ciągła obawa o Igora i jego rodzinę, a tym samym ogromna determinacja Filipa w zgładzenie przeciwnika, to ciągle napięcie czytelnika w trakcie przewracania kolejnych kartek książki! Tak naprawdę pozycja zaczyna się bardzo dobrze (wątkiem Pauliny, która kładąc swoją córkę do snu kolejny raz słyszy od niej, że boi się głosów pochodzących zza okna) i kończy mega zaskakująco (nie wszystko było 'takie łatwe')

Otrzymujemy ogrom napięcia, mniej 'śmiesznych' żartów między bohaterami. Mam wrażenie, że autor wyciągnął wszystko co było najlepsze z poprzednich tomów i rozwinął wątki w tej części 🥰

Cześć, moi Kochani! 🤎

#współpracabarterowa

Zazwyczaj nie brakuje mi języka w gębie, ale po lekturze „Potwora" @hubert_hender, dosłownie mnie zatkało. Brakuje mi słów, aby wyrazić wszystkie emocje, które mi towarzyszą, ale najsilniej odczuwam niedosyt - chcę sięgnąć po kolejną część, a przecież ta zamyka cały cykl. Autor nieźle namieszał mi w głowie, ale rozbudził też ten instynktowny strach i zaspokoił czytelnicze oczekiwania. Śmiało rzeknę, że to jedna z lepszych serii kryminalnych, jakie w ostatnim czasie czytałam.

Tytuł: „Potwór"
Autor: @hubert_hender
Wydawnictwo: @wydawnictwobukowylas
Cykl: Filip Krauze i Igor Fijałkowski (tom 3)
Moja ocena: 10/10

Aspirant Igor Fijałkowski postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę, gdyż w żadnym wypadku nie godzi się z tym, aby ktokolwiek stosował przemoc wobec innych, zwłaszcza słabszych. Na komisariacie poucza jednego delikwenta, aby ten nie znęcał się nad kobietą i dzieckiem, jednakże oprawca bagatelizuje ostrzeżenia policjanta. Gdy Fijałkowski orientuje się, że bandyta po raz kolejny dopuścił się haniebnych czynów, nie wytrzymuje i wyrównuje rachunki po swojemu. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że damski bokser ma silne powiązania z lokalnym gangiem. Ściąga na siebie niebezpieczeństwo, a gdy do sprawy dołącza Krauze, i on staje się celem bezwzględnych bandziorów. W międzyczasie w Kłodzku zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach młode kobiety. Pojawia się więc pytanie, czy te obie sprawy mają wspólny mianownik?
Jest to niesamowicie wciągająca historia, bardzo emocjonalna, a przy tym dość brutalna. Łączy wątek gangsterski i kryminalny, ukazując jednocześnie trudną, żmudną i niebezpieczną pracę policjantów, techników. Pokochałam zgrany i jedyny w swoim rodzaju duet partnerski, ale i fabuła wciągnęła mnie bez reszty. Dla mnie ta seria, to majstersztyk - jest wszystko, co powinno znaleźć się w kryminale. Jest napięcie, obezwładniający strach, krwawe rozgrywki, wielowątkowa fabuła, nieoczekiwany zwrot akcji, a to wszystko łączy bardzo dobry warsztat Autora.
Jeżeli jeszcze nie znacie tej serii, to gorąco Wam ją polecam!

Cześć, moi Kochani! 🤎

#współpracabarterowa