Fałsz

Okładka książki Fałsz Hubert Hender
Okładka książki Fałsz
Hubert Hender Wydawnictwo: Bukowy Las Cykl: Filip Krauze i Igor Fijałkowski (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Filip Krauze i Igor Fijałkowski (tom 2)
Bukowy Las
2021-10-13
2021-10-13

Dobrze skonstruowana opowieść. Trochę denerwujący Igor, troglodyta w policyjnym mundurze.

Lepsza niż 1 część. Słabą stroną książki są dialogi. Poza tym całkiem zgrabna historia.

Kryminał skupiony na policjantach i ich pracy - żmudnym dochodzeniom, nużącemu sprawdzaniu śladów, kojarzeniu faktów i solidnej dawce mordobicia. Może dlatego wydaje się taki prawdziwy... Tym razem do kilku zbrodni dochodzi w małym mieście i przez całą książkę czujemy jego duszną atmosferę, poznajemy skomplikowane powiązania pomiędzy światem przestępczym, a lokalną elitą i staramy się razem z policjantami zrozumieć co naprawdę się stało, dlaczego do tego doszło i kto za to odpowiada.

Drugi tom jeszcze lepszy od pierwszego, bardzo polubiłem bohaterów, a sposób opowiadania tych historii niezwykle przypadł mi do gustu!

Druga część serii jakby lepsza od pierwszej, policjanci których da się lubić oraz umiejscowienie akcji i całkiem niezła intryga powoduje, że książkę czyta się z przyjemnością.

Dwóch kowbojów ... ups! policjantów rozpoczyna brawurowe śledztwo w związku ze śmiercią pary młodych ludzi na górskim stoku. Gdyby istniał taki gatunek literacki, to książkę zaliczyłabym do kategorii kryminał awanturniczy;) przeczytałam z przyjemnością, ale też ze świadomością, że autor nieco zaszalał przy tworzeniu charakterystyki bohaterów i raczej nie wzorował się na rzeczywistych postaciach, natomiast mocno je ubarwił. To sprawia, że czytanie tej książki mimo kilku trupów jest fajną rozrywką. Jeśli książkę przeczytałby zawodowy policjant, to orzekłby zapewne, że jest tam stek bzdur, ale na szczęście przeciętny czytelnik nie zna się na policyjnych procedurach, więc każdego kto oczekuje wartkiej akcji, mocnych - choć czasami zabawnych dialogów oraz wyrazistych bohaterów, książka ta powinna zadowolić.

,,Fałsz" w którym został poruszony wątek zamordowanej pary w górach, a także Goliata, którego ktoś próbuje wrobić w morderstwa. Rozwiązanie zagadki jest na tyle trudne, że nikt nie chce odpowiadać na pytania, jednak Filip jest zmotywowany i postanawia rozwikłać zagadkę jak najszybciej. Coś mi w tej części nie zagrało, może to kwestia słuchania nie czytania? Nie wiem 🤷

Kolejny świetny polski pisarz. Książka ma bardzo dobrą fabułę. Sposób prowadzenie śledztwa przez Filipa i Igora daje dużo do myślenia, i w mojej ocenie nie jest godne polecenia. Niemniej jednak uważam, że książka jest bardzo intersująca i szybko się ją czyta. Polecam szczególnie mężczyznom, którzy w życiu kierują się tylko wyglądem pranerki. Do czego może doprowadzić piękna, bezwzględna i żadna pieniędzy kobieta? Pytanie zostawiam bez odpowiedzi. Każdy na to pytanie powinien odpowiedzieć sobie sam. Mnie kobietę odpowiedz zaskoczyła. Z przyjemnością sięgnę po kolejny tom, którego bohaterem będzie Filip Krauze.

W górach bestialsko zostaje zabita para młodych ludzi. Nie ma świadków, a młodzi nie są przypadkowymi ofiarami. Ginie jeszcze jedna dziewczyna z otoczenia zamordowanej...
Czego możemy spodziewać się po książce?

brutalne morderstwo,
narkotyki,
mafia,
prostytucja,
podwójne życie.

Początek książki był niemrawy, nijaki. Potem Filip prowadzi śledztwo, a Igor komuś obija mordę. Tym razem policjanci są rozdzieleni, więc mamy trochę mniej zbędnych dialogów między tą dwójką. Jednak na finałową rozróbę Igor przyjeżdża z pomocą do przyjaciela.
"Fałsz" czyta się dobrze. Nie ma tu zbędnych opisów, czy rozważań o niczym. Jednak końcówka wciąga w wir akcji. Samo zakończenie wbija w fotel i szokuje. Czytelnik zastanawia się, jak ta osoba była zdolna do czegoś takiego.

P.S. Wszystkie 3 tomy cyklu o Krazuze i Fijalkowskim można czytać w dowolnej kolejności.

Czego możemy spodziewać się po książce?

brutalne morderstwo,
narkotyki,
mafia,
prostytucja,
podwójne życie.

Początek książki był niemrawy, nijaki. Potem Filip prowadzi śledztwo, a ...

Świetna 3 część serii i całkiem przeciętna 2ga. To miało być szybkie śledztwo, niby dużo akcji, dużo czasowników, ale - przynajmniej mi - strasznie się dłużyła. Może słucham, czytam i oglądam za dużo kryminałów, ale fabuła wydawała mi się przegadana, a finał intrygi łatwy do przewidzenia.
Wysłuchałam prawie do końca, również dlatego, że nie wierzyłam, w to, że mogłam odszyfrować rozwiązanie tak szybko. A jednak.
Myślę, że gdyby spróbować trochę oczyścić treść z niepotrzebnych wątków pobocznych i ogólnego chaosu, to byłaby naprawdę fajna książka.
Jak myślę, z czym kończę ten tom, to chyba z dudniącymi w uszach "kurwami" Igora Fijałkowskiego. Podoba mi się, że w 3ciej części jest trochę bardziej jakby...wyciszony;)

• Audiobooki
  • Storytel