Yellowface

Okładka książki Yellowface Rebecca F. Kuang
Okładka książki Yellowface
Rebecca F. Kuang Wydawnictwo: William Morrow & Company kryminał, sensacja, thriller
Yellowface
William Morrow & Company
2023-05-16
2023-05-16
Inne

Juniper Song jest początkującą pisarką. Jej debiut nie udał się . Właściwie takie określenie tego ważnego dla niej wydarzenia jest ogromnym eufemizmem. Rzeczywistość środowisk wydawniczych okazuje się brutalna i bezlitosna. Natomiast jej przyjaciółka ze studiów, która ma azjatyckie korzenie, zachwyca wszystkich swoją pierwszą książką, zgarnia sławę dla siebie i wypływa na tej fali wysoko, dużo wyżej niż jest to w zasięgu możliwości Juniper. Juniper spotyka się z nią mimo ukrywanej niechęci do niej i podczas tego spotkania dowiaduje się o pewnym sekrecie. Niespełna kilka godzin po tym sławna koleżanka nie żyje a ona postanawia "ukraść" jej życie - nie dosłownie ale zajmuje jej miejsce. I ta jedna decyzja rozpoczyna lawinę jej kłopotów.
Książkę czyta się z zapartym tchem. Nie jest jakoś szczególnie zaskakująca ale wciąga jak czarna dziura - nieodwołalnie i bezlitośnie. Ze swojej strony gorąco polecam.

Podobnie, jak w przypadku trylogii "Wojna makowa", początek bardzo obiecujący, zakończenie jednak słabe i niedopracowane.

Świetna książka

Świetna książka

rewelacyjna książka!!! To właśnie jedna z tych, która sie kocha od pierwszej strony

1978

Książka o książce. Czy to może stać się przebojem? I to jak!
Jeżeli na początek dostajemy śmierć, to wiadomo, że będzie ciekawie. Umiera Athena Liu, początkująca pisarka. Jej przyjaciółka Juniper Song bardzo to przeżywa, ale również zabiera rękopis Atheny, poprawia go i wydaje Ostatni front jako swoje dzieło. Książka okazuje się przebojem, zdobywa popularność i nominacje do nagród. Juniper w końcu zostaje zauważona, a przecież od lat walczyła o bycie uznaną pisarką. Tyle, że w świcie social mediów pojawia się konto Atheny i zaczyna rzucać oskarżenia o to, że Junie ukradła Ostatni front. Młoda pisarka musi zmierzyć się ze swoimi czynami i walczyć nie tylko o swoją wiarygodność i dobre imię, ale i przyszłość jako pisarki.
Yellowface pokazuje nam działanie mediów społecznościowych, ale również brutalny świat wydawniczy. I marzenia wielu, które nie mają szans się ziścić. A przede wszystkim do czego jesteśmy zdolni, by w końcu zdobyć sławę i uznanie.
Nieco tutaj kryminału, nieco dramatu., dużo psychologii, i odrobinę thrillera. Książkę czyta się świetnie, błyskawicznie chce się poznać całość. I naprawdę ciężko przestać o niej myśleć!

Książka o książce. Czy to może stać się przebojem? I to jak!

Niespodziewanie doskonała książka. Polecona przez koleżankę, która rzadko się myli i mamy podobne gusta. Ciekawe, czy to właśnie tak wygląda? ;)

Czy książka mi się podobała? Tak. Czy uznałabym ją za thriller lub kryminał? Nie do końca.

Juniper Song decyduje się podkraść niefortunnie zmarłej przyjaciółce rękopis jej powieści – sama go dokończyła i pozmieniała wiele zdań, więc nie powinno być problemu, że to ona ją wyda, prawda? Prawda?

Może i wydanie nie sprawiło żadnych trudności, ale teraz życie June zmienia się nie do poznania – musi żyć z konsekwencjami swoich czynów, podawaniem w wątpliwość jej umiejętności pisarskich oraz oskarżeniami o kradzież pomysłu zmarłej pisarki.

Dowiedzcie się, do czego są w stanie posunąć się pisarze, wydawcy, a także osobistości internetowe, do tego, aby osiągnąć swój cel lub udowodnić swoją prawdę.

Czytając opis, spodziewałam się trzymającej w napięciu opowieści o śmierci pisarki i co za tym idzie – całego dochodzenia, co, jak, dlaczego. Zamiast tego, dostaliśmy bardzo hipnotyzujący opis ludzkiej psychiki oraz naciąganie granic moralności. Nieidealny świat wydawniczy, wpływ social mediów na nas wszystkich oraz kłębiące się w głowie pytania: co tak naprawdę powinno było się stać? Co ja bym zrobił/x na miejscu June?

Może i wydanie nie sprawiło żadnych trudności, ale teraz życie June zmienia...

Ta książka miesza ci w głowie. Z początku myślisz że antagonistką jest główna bohaterka, jednak ze strony na stronę zaczynasz kwestionować to. A finalnie książka zostawia cię z myślą ,,CO JEST". Po za tym Rebecca nie szczędziła tu na szczerości co do rynku wydawniczego. To jest książka jakiej potrzebowaliśmy. Brawo👏👏👏

Świat wydawniczy, świat książek który wydawałby się przyjazny i łagodny a w okazuje się brutalny pełny zawiści i rywalizacji. Warto przeczytać.

Swietna książka

Swietna książka