Pozwól mi być

Okładka książki Pozwól mi być Alicja Górzyńska
Okładka książki Pozwól mi być
Alicja Górzyńska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magia Słów
2023-05-09
2023-05-09

Iza jest fizjoterapeutką ale w jej sercu gości jeszcze wizaż. Kiedy jedzie na sesje zdjęciową, która jest jej szansą na rozwój w tym kierunku zostaje zatrzaśnięta przez chwilę w windzie z pewnym Matuszem. Okazuje się, że jest on fotografem na tej samej sesji. Kolejne przypadkowe spotkania, wzbudzają w nich wzajemną sympatę. Jednakże mężczyzna ma za sobą bagaż doświadczeń, które mają wpływ na przyszłość między nimi.

Pierwszy raz miałam okazję poznać pióro autorki. Skusiła mnie do przeczytania piękna okładka oraz opis. Zastanawiałam się co będzie w środku. Znalazłam upakowaną emocjami historię o miłości, która walczy pomimo przeciwnosci losu. Momentami jednak miałam wrażenie, że jest za szybkie tempo rodzącego się uczucia ale autorka świetnie przedstawiła dlaczego. Pojawiło się dużo opisów, jednak uważam że były one potrzebne. Postacie barwne i charakterystyczne co zdecydowanie jest dla mnie na plus. Relacje nawet nie tyle głównych bohaterów ale też pobocznych zostały bardzo fajnie przedstawione. W historii są momenty dobre jak i złe co również było potrzebne.

Cieszę się, że miałam okazję poznać historię Izy i Mateusza. Myślę, że nie jest to ostatnia książka, którą będę chciała przeczytać spod pióra Alicji :) Tym bardziej, że coś świątecznego się szykuje już u @wydawnictwomagiaslow 🤭

Duże rozczarowanie.

Iza jest irytującą bohaterką, która ma problem z byciem asertywną i uświadomieniem sobie czego tak właściwie chce. Cały ich związek rozwija się w szybkim tempie co jak widać nie wyszło im najlepiej. Kiedy główna bohaterka proponuje zwolnienie tempa, Mateusz ma to w sumie gdzieś i dalej gdzieś próbuje go pospieszać. Brakowało mi głębi ich związku, bo mimo tego że są dorosłymi ludźmi to ich zachowanie wskazuje jakby byli nastolatkami.

Czytając tą książkę wiele razy zapaliła mi się czerwona lampka, gdyż ich związek jak dla mnie jest toksyczny. Autorka cały czas przedstawia go w superlatywach, mimo kłamstwa ze strony głównego bohatera. Czy jego nacisku na Izę, np. w momencie kiedy stawia ją przed faktem dokonanym a mianowicie że ma 10 minut na spakowanie się. Powód przeprowadzki Izy jak tak bezsensowny że nie da się tej książki traktować na serio.

Nie polecam czytać, nie ma tu nic sensownego. Relacja bohaterów jest jak dla mnie toksyczna a obrana w ładne opakowanie i przedstawiana jako coś fantastycznego. Zdecydowane NIE dla tej książki.

Duże rozczarowanie.

Iza pracuje jako fizjoterapeutka, ale pasjonuje się wizażem, gdy otrzymuje szansę wykorzystania swoich zdolności nie wie, że to zmieni jej życie. Podczas sesji zdjęciowej do której wykonuje makijaż poznaje przystojnego i utalentowanego fotografa Mateusza. Kolejne przypadkowe spotkania wzbudzają w obojgu wzajemne zainteresowanie.
Niestety Mateusz jest człowiekiem z bagażem doświadczeń, które mogą mieć ogromny wpływ na jego związek z Izą.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Autorki, przyjemny styl pisania sprawił, że nie można odłożyć książki na bok. Historia uczucia Izy i Mateusza pokazuje, że o miłość trzeba dbać i walczyć, że nieważne na jakie przeszkody natrafi, jeśli jest prawdziwa ma szansę przetrwać. Ale również Autorka ukazuje inne ważne przesłanie, że komunikacja w związku jest bardzo potrzebna i choć czasem wydaje się, że to nieodpowiedni czas na szczerość, ale takiego nigdy nie znajdziemy.
Jeśli szukacie książki na jesienne wieczory, która otuli Was swoim ciepłem to zachęcam do przeczytania, ale bohaterowie zapewnią również dużą dawkę emocji, ale też zaskoczą swoim postępowaniem.

Niestety Mateusz jest człowiekiem z bagażem...

Lekka fantastyczna książka do przeczytania w jeden wieczór. Polecam!

Lekka fantastyczna książka do przeczytania w jeden wieczór. Polecam!

Jest to książka napisana w cudowny sposób przez autorkę. Potrafiła pokazać, że prawdziwa miłość pomimo przeszkód potrafi znaleźć wyjście. Czasem potrzeba czasu, aby coś naprawić. Romantyzm, który jest ukazany w książce, mnie oczarował. Sama bym chciała mieć takie piękne niespodzianki.

Zachęcam do przeczytania książki, która ukazuje, że o prawdziwą miłość warto walczyć.

Iza jest fizjoterapeutką, jednak jej prawdziwą pasją jest wykonywanie makijażu. Właśnie jest w drodze na sesję zdjęciową, gdzie poznaje młodego i przystojnego fotografa. Jak się później okazało dla Mateusza to też jedynie pasja i sposób żeby dorobić.

Ta dwójka w niedługim czasie ponownie na siebie wpada. Nie kryją fascynacji swoimi osobami. Szybko rodzi się między nimi uczucie. Ich relacja rozwija się w błyskawicznym tempie, przez co Iza zaczyna mieć obawy. Na szczęście zawsze może liczyć na pomoc i dobrą radę przyjaciółki. Mateusz ma za sobą trudne przeżycia, przez które myśli, że już się nie zakocha. Jednak w pełni angażuje się w relację z Izą i zabiega o nią jak tylko potrafi. Jak potoczą się losy Mateusza i Izy? Czy ich sielanka będzie trwała dalej czy pojawią się komplikacje?

"Pozwól mi być" Alicji Górzyńskiej to ciepła historia o prawdziwej miłości i przeznaczeniu. Przyjemnie czytało mi się o losach Mateusza i Izy. Nie zabrakło tu emocjo. Byłam trochę zaskoczona tempem rozwoju ich relacji i licznymi zbiegami okoliczności (było ich naprawdę dużo),ale przecież w życiu czasem bywa i tak. Autorka pokazała, że prawdziwa miłość przetrwa wiele. Świetnie została też przedstawiona siła przyjaźni. To moje pierwsze spotkanie z tą autorka i polubiłam jej lekkie pióro. Dlatego też chętnie sięgnę po poprzednią książkę Pani Alicji.

Iza pracuje w warszawskim wellness, ale dostała szansę na wypróbowanie swoich sił jako wizażystka. Jadąc na sesję zdjęciową, gdzie miała malować pewną aktorkę wpada w ostatniej chwili do widny, gdzie spotyka przystojnego mężczyznę. Dziewczyna jest już prawie spóźniona, ale winda zamiast jechać w górę stoi w miejscu. Z opresji Izę wyciąga Mateusz, który utknął razem z nią. Podczas sesji okazuje się, że fotografem jest nowo poznany chłopak z windy... Koleżanka Izy musi pilnie wyjść z pracy i prosi ją, aby zajęła się jej klientem. Jak się okazuje na stole do masażu leży Mateusz... Mężczyzna jest na tyle zachwycony osobą Izy, że za wszelką cenę chce, aby się z nim umówiła.
Po drodze do szczęścia na jaw wychodzą nowe fakty na temat Matiego, ale czy Iza będzie w stanie to wszystko poukładać ?

Czy ta historia będzie mieć happyend?

Moja pierwsza książka autorstwa Alicji Górzyńskiej, w której zawarta była wspaniała historia o sile miłości. Na początku wydawało mi się, że wszystko dzieje się zbyt szybko, ale gdy skończyłam czytać zdałam siebie sprawę, że to książka za szybko się czytała, a tak bywa jedynie w przypadkach kiedy fabuła jest bardzo wciągająca. Lekkie pióro autorki sprawi, że miłość która jest opisana w tej książce otuli Was sobą. Jeśli komuś będzie się wydawała ta historia zbyt sielankowa to niech Was to nie zwiedzie, ponieważ znajdziecie w niej sporo emocji, które będą nam towarzyszyć do ostatniej strony...

Uszanowanie Wszystkim. 😀 Moi drodzy. Tym razem zaproponuję Wam ciekawą książkę do czytania.
Polecam ją w stu procentach.

Autorka: Alicja Górzyńska.
Tytuł: Pozwól Mi Być.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Historia przestawiona w tej książce jest ciekawa i naprawdę motywująca do tego, by dalej działać, kochać i żyć w swoim życiu. Iza, to twarda kobieta, która twardo stąpa po ziemi, ale ma swoje kompleksy. Jest zajęta głównie swoją pracą. Zamknęła się na miłość.
Mateusz. Ma za sobą burzliwą przeszłość. Jest tajemniczy, ale jak spotkali się pierwszy raz w życiu, to zakochali się w sobie. Czy parze udało się pokonać wszystkie przeciwności losu? Jak jesteście ciekawi, to sięgnijcie po tą książkę. Warto.

Moja ocena to: 10/10

Do zobaczenia. Miłego weekendu życzę. 😯

Polecam ją w stu procentach.

Autorka: Alicja Górzyńska.
Tytuł: Pozwól Mi Być.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Główną bohaterkę poznajemy, gdy spieszy się na sesję zdjęciową, na której ma pomalować modelkę. To dla niej wielka szansa na nową karierę. Nieoczekiwanie w windzie utknęła z przystojnym mężczyzną. Jak się później okazało był nim fotograf, który poprowadził sesję. W poniedziałek w pracy Iza zastępuję swoją koleżankę, której synek nagle dostał wysokiej temperatury. Gdy wchodzi do pokoju, by rozpocząć masaż spotyka mężczyznę z windy. Była przekonana, że już więcej na siebie nie wpadną, lecz splot wydarzeń sprawia, że kilka dni później znów na siebie wpadają.
Czy to przeznaczenie, czy może przypadek?
Dokąd ich to zaprowadzi?
Co się stanie, gdy na ich drodze stanie przeszłość?

"Pozwól mi być" to książka, którą ciężko odłożyć na bok. Czytelnik zastanawia się co będzie dalej. Czy Iza i Mateusz będą w stanie sobie zaufać i być razem? Kim jest Marika i jaką rolę odegra w tej historii?

Iza Drawska zawodowo jest fizjoterapeutką oraz wizażystką. Ma wspaniałą przyjaciółkę Lenę, na której zawsze może polegać. Od trzech lat jest sama, po nieudanym związku z bratem przyjaciółki. To piękna kobieta, lecz jak prawie każda z nas ma swoje kompleksy, z którymi walczy.

Mateusz Wajman zawodowo jest architektem oraz fotografem. To bardzo fascynujący, kochający mężczyzna. Myślę, że nie jedna kobieta chciałaby spotkać takiego na swojej drodze. Jak czegoś chce to robi wszystko, by to osiągnąć. Gotów jest do poświęceń (ale więcej wam nie zdradzę, odkryjcie to sami)'

To przepiękna historia o sile miłości. O wzlotach i upadkach. Bo nie zawsze jest kolorowo, ale to od nas zależy jak wszystko się potoczy.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki, ale bardzo mi się spodobało jej pióro. Nie ma zbędnych ścian tekstu. Mam w planach przeczytać debiut Autorki "Jeśli tylko chcesz".
Obie książki dostępne są na legimi.

Nie wiem czy Wy też tak macie, że podczas czytania, gdy u bohaterów jest zbyt sielankowo, to również czekacie na jakiś grom? Ja tak miałam w przypadku bohaterów "Pozwól mi być". Mówiłam sobie tak: jest zbyt pięknie, na pewno coś się wydarzy i będzie wielkie bum. Nie pomyliłam się.... ale nie zdradzę Wam co to było, bo musicie sami się o tym przekonać.
Iza to młoda kobieta, która po nieudanym związku, zamknęła się na nowe uczucie. Jest masażystką, ale tak naprawdę wizaż jest jej marzeniem. Akurat ma możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na ważnej sesji zdjęciowej. Tam, w nietypowych warunkach poznaje Mateusza, fotografa tej sesji. Mężczyzna z zawodu jest architektem, a fotografia jego pasją.
To spotkanie jest jak impuls, który wiele zmieni w życiu dziewczyny.
Czy Iza otworzy się na tę nową znajomość? I co się stanie, gdy przeszłość mężczyzny powróci?
"....jeśli jesteście sobie pisani, to on odnajdzie drogę do ciebie ".
Powiem Wam, że autorka zaskoczyła mnie szybko rozwijającą się akcją między bohaterami. Chociaż miało to swój urok i wzbudziło ciekawość.
Cała historia jest przesycona ciepłem i czułością. Co mi dało odczucie takiego otulenia się nią. Lekkie pióro autorki sprawiło mi samą przyjemność z czytania, które tak mnie pochłonęło, że nie zauważyłam kiedy nastąpił koniec.
Fajna powieść w której miłość i przyjaźń wysuwają się na pierwszy plan, dostarczając sporo emocji.
Jeśli macie ochotę na coś lekkiego i przyjemnego, to powinniście się zdecydować na te właśnie książkę.

Iza to młoda kobieta,...

• 😭 🙏 Do poszukania ... lub poczekania :(
  • Kindla
  • Domowa Biblioteczka
  • Recenzenckie

Dodaj cytat z książki Pozwól mi być