Waleczne serce

Okładka książki Waleczne serce
Anna Komperda Wydawnictwo: Wydawnictwo Magia Słów literatura obyczajowa, romans
2023-04-11
2023-04-11

Wciągająca opowieść o rozwijającej się miłości, relacjach rodzinnych i życiu z niepełnosprawnością. Oliwia i Mikołaj to dwójka młodych bohaterów, którzy poznają się w ciekawych okolicznościach. Dobry kontakt, interesujące rozmowy i wspólny cel wzmacniają ich relację. Fajnym wątkiem jest praca kuriera, która została szczegółowo opisana przez autorkę. Kolejnym ważnym tematem jest życie osoby niepełnosprawnej, zostały ujęte trudności architektoniczne oraz przeszkody w codziennym funkcjonowaniu. Niewielkim minusem powieści są dość długie opisy oraz zbyt mała czcionka do ilości tekstu. Jednak uważam, że to bardzo udany debiut Autorki. Polecam.

🌺RECENZJA🌺
'WALECZNE SERCE'
ANNA KOMPERDA @komperdania
WYDAWNICTWO MAGIA SŁÓW
@wydawnictwomagiaslow (#współpracareklamowa)

Dzień dobry! 🖤
Oliwia Andrzejczyk wraca do Przemyśla.Przed rozpoczęciem stażu w Warszawie chce ostatnie wakacje spędzić w domu rodzinnym z tatą. Rozpoczyna pracę w firmie kurierskiej 'Piorun'.Dzięki Marcelinie-młodej matce z sąsiedztwa szybko wpada w rytm,a w krótkim czasie nawiązuje nić porozumienia z nowo poznaną dziewczyną i zaprzyjaźniają się. Marcelina to kobieta o afrykańskich korzeniach i egzotycznej urodzie.W ogóle nie przeszkadza to Oliwii, bo dzięki tej pracy poznała wspaniałych ludzi,wiele rzeczy się nauczyła, odnalazła sens życia oraz znalazła swoją miłość.Chociaż przed nią wyboista i kręta droga walczyła o to wszystko.Na swojej drodze spotyka przystojnego,
umięśnionego sportowca o imieniu Mikołaj ,który zrobił na niej ogromne wrażenie 😁Jest tłumaczem i na tym skupia się najbardziej.Jednak z racji tego, że jest osobą niepełnosprawną nie angażuje się w nic poważnego.Nie chce być dla kogoś kulą u nogi.Z czasem rodzi się między nimi uczycie.Oliwia zakochuje się.... Wakacje mijają, czas wracać do Warszawy, tyle, że jak zostawić miłość oraz wspaniałych ludzi, którzy ją otaczają i znaleźli już miejsce w jej sercu i wracać do miejsca, gdzie nic ani nikt na nią nie czeka... 🥺
📦Jak Oliwia wybrnie z tej sytuacji?
📦 Czego tak naprawdę oczekuje kobieta w życiu?

'Waleczne serce' to historia o prawdziwej miłości, o relacjach rodzinnych oraz poszukiwaniu sensu życia.Jest to również debiut autorki, który uważam za baaardzo udany. Fabuła z czasem nabiera tempa. Jedynie do czego się doczepię to ilość opisów - ale z czasem przestały mi przeszkadzać, gdy zagłębiałam się w powieść.Styl autorki spójny, przejrzysty i lekki.Oliwia mieszka z mama i ojczymem, ale często wspomina czas spędzony z tatą - tęskni za nim coraz bardziej.Każdy z nich chce dla jedynaczki jak najlepiej. Tylko czy biorą pod uwagę to czego oczekuje dziewczyna??? Podobała mi się jej waleczność i dążenie do określonego celu oraz upór i determinacja. Autorka poruszyła ważne aspekty takie jak rasizm oraz niepełnosprawność. W powieści oba wątki sa opisane w fantastyczny sposób. Jak to w życiu bywa osoby takie, są wyśmiewane, szykanowane, a zdarza się też, że podcina im się skrzydła. Czego osobiście nie mogę pojąć... Bohaterowie wykreowani świetnie. Relacje między nimi były czymś wspaniałym. Mikołaj swoją postawą pokazuje jak, że nawet gdy jest trudno i źle, można wiele osiągnąć,tylko trzeba chcieć i zawalczyć o swoje szczęście. Autorka pokazuje, że również dobra materialne, nie zrekompensują uczyć. Nie zagłuszą głosu serca i nie wypełnią pustki. Bo po co komus willa czy pałac jak nke będzie w nim nikogo ani miłości ani domowników... Nie spodziewałam się tak pięknej historii i byłam bardzo pozytywnie zaskoczona 🖤 za egzemplarz dziękuję wydawnictwomagiasłów Serdecznie polecam Wam książkę 🖤 Czeka Was cudowna przygoda, obiecuję ☝️🖤

🌺RECENZJA🌺
'WALECZNE SERCE'
ANNA KOMPERDA @komperdania
WYDAWNICTWO MAGIA SŁÓW
@wydawnictwomagiaslow (#współpracareklamowa)

Dzień dobry! 🖤

🔥 Recenzja książki w ramach booktour 🔥
"Każda nagła utrata czegoś cennego boli i przeraża, gdyż zmusza do całkowitej zmiany i przeorganizowania dotychczasowego, bezpiecznego życia. Aby pokonać lęk potrzeba wiele sił oraz pracy nad sobą. A kiedy walka zaczyna przynosić efekty, pozostaje tylko świadomość, że można wszystko, jeśli będzie się tego pragnąć dostatecznie mocno."
Zastanawiam się, jak ująć w słowa swoje uczucia po przeczytaniu tej historii, żeby wam nie zdradzać fabuły.
Przyznaję, że na początku czytanie tej powieści szło mi nieco opornie. Sprawiły to mała czcionka i spora ilość opisów, które moim zdaniem można było pominąć. Wtedy książka z pewnością nabrałaby większej "lekkości".
Oliwia z początku wydawała mi się osobą trochę sztywną, ukierunkowaną na sukces zawodowy, która nie rozgląda się na boki.
Oliwka skończyła studia w Warszawie i jesienią ma rozpocząć staż w niezwykle renomowanej instytucji w tym mieście. Zanim jednak do tego dojdzie dziewczyna postanawia spędzić swoje wakacje w Przemyślu razem z ojcem.
Rozpoczyna tam pracę w firmie kurierskiej. Do zawodu przyucza ją Marcelina, młoda i sympatyczna matka z sąsiedztwa.
Dzięki niej i nowej pracy poznaje wspaniałych ludzi, którzy sprawią, że Oliwia nauczy się wielu nowych rzeczy o sobie, a także spotka przystojnego Mikołaja, który przewróci jej poukładane życie do góry nogami.
Maniek, Jurek i Marcelina zrobili na mnie bardzo dobre wrażenie. Takich przyjaciół można życzyć każdemu.
Bardzo polubiłam również Mikołaja. Niesamowicie przystojny i sympatyczny mężczyzna, który samodzielnie zmaga się z problemami, jakie codziennie stawia mu życie.
Ktoś by powiedział - a co w tym niesamowitego?
A jednak. Żeby zrozumieć dlaczego o tym napisałam trzeba przeczytać tą historię.
Nie chcę wam zdradzać fabuły, żebyście mieli niespodziankę taką jak ja w trakcie czytania.
Dla mnie ta książka jest opowieścią o przyjaźni, miłości, walce z przeciwnościami, dążeniem do wyznaczonego celu, a także poznawaniem samego siebie.
Pomimo ciężkiego początku warto dać jej szansę.
Waleczne serce zostanie na długo w mojej pamięci.

🔥 Recenzja książki w ramach booktour 🔥

Zanim Oliwia Andrzejczyk rozpocznie jesienny staż, nie do końca wymarzony, ostatnie wakacje po studiach zamierza spędzić w Przemyślu, w domu ojca. Opuszcza wygodne życie w Warszawie i rozpoczyna pracę w tamtejszej firmie kurierskiej jako doręczyciel przesyłek. Przyucza ją Marcelina, młoda matka, której egzotyczna uroda i afrykańskie korzenie robią na niej ogromne wrażenie. To przyjaźń z nią sprawia, że dziewczyna poznaje wspaniałych ludzi, wiele uczy się nie tylko o sobie, ale i znajduje miłość, której najmniej się spodziewała.
Od kiedy spotyka przystojnego atletę o imieniu na literę ,,M", w jej poukładane życie wkrada się wiele nieprzewidzianych zmian.
Mężczyzna sprawia, że serce rozpoczyna walkę z rozumem.
Na wspomnienia z dzieciństwa nakładają się nowe przeżycia, a ich intensywne barwy oraz służbowe podróże przybliżą ją do miasta, w którym kiedyś mieszkała i tak bardzo kochała. Nadchodzi pora rozliczenia przeszłości i podsumowania, czego tak naprawdę chce.

„Waleczne serca” to udany debiut @komperdania. Autorka ma lekki styl pisania dzięki czemu książkę się czytało płynnie i szybko mimo tych 460 stron. Stworzyła nietypową historię, która przepełniona jest najróżniejszymi emocjami a wątek niepełnosprawności ukazuje problemy życia codziennego i ograniczenia z jakimi borykają się te osoby.

To historia zarówno o przyjaźni jak i o miłości, które są w stanie pokonać wszystkie bariery. Pokazuje, że życie nie zawsze jest sprawiedliwe, ale jesteśmy silniejsi niż nam samy się wydaje. O tym jak łatwo przychodzi nam ocenianie innych tylko po pozorach. To powieść, która wywołuje refleksje i skłania do przemyśleń.

Lubicie gdy w książkach jest duża opisów? Czy wolicie lżejsze książki, gdzie tych opisów jest o wiele mniej?

Przed stażem, który jesienią ma rozpocząć Oliwia, dziewczyna postanawia ostatnie wakacje spędzić u ojca w Przemyślu. Opuszcza wygodne życie w Warszawie, by rozpocząć pracę w tamtejszej firmie kurierskiej jako doręczyciel przesyłek. Na miejscu wszystkiego uczy ją Marcelina, która też tam pracuje oraz mieszka obok jej ojca. Mogłoby się wydawać, że taki wyjazd i praca będzie dla niej odskocznią, ale tak naprawdę to te nowe doświadczenia pomogą zrozumieć jej coś, przez co jej pogląd na różne sytuacje zacznie się zmieniać.

Raz na jakiś czas zdarza się, że trafiamy na taką książkę, o której ciężko będzie nam zapomnieć. Ja właśnie na taką wpadłam i nie dlatego, że ma wiele stron. Autorka w swojej debiutanckiej książce przedstawiła historię, o której nie jest łatwo zapomnieć. Porusza sprawę, z którą na co dzień się spotykamy i jest mi bardzo bliska. Bardzo cieszę się z tego, że taka książka powstała.

Początkowo myślałam, iż ta powieść będzie sporym minusem. Zbyt duża ilość opisów nie wróżyła nic dobrego, ale stwierdziłam, że dam jej szansę jeszcze raz. Może wcale nie będzie taka zła. Dopiero po kilku dniach, gdy znałam już część historii, zauważyłam, że ta książka naprawdę ma sens. Teraz gdy skończyłam ją czytać cieszę się, że książka miała w sobie tyle opisów. Dzięki nim mogłam dokładniej wyobrazić niektóre wydarzenia. Z ogromnym sercem polecam tę książkę. ❤️

Ocena: 9/10.

Recenzja
"Waleczne serce "

Autorka
#annakomperda

Wydawnictwo
@wydawnictwomagiaslow

"Waleczne serce"to przepiękna historia o relacjach rodzinnych i ich odnawianiu poznawaniu od nowa .O przyjaźni .
Poznajemy Oliwię która mieszka z matką i ojczymem .
Ostanie wakacje chce spędzić czas z ojcem ,zaczyna też nową pracę jako kurier .Do zawodu przyucza ją Marcelina, młoda matka z sąsiedztwa, której egzotyczna uroda i afrykańskie korzenie robią na niej ogromne wrażenie
To przyjaźń z tą dziewczyną sprawi, że dwudziestosześciolatka pozna wspaniałych ludzi, wiele nauczy się nie tylko o sobie, ale i znajdzie miłość, której najmniej się spodziewała.
Jej życie się bardzo zmieni .
Bardzo spodobała mi się ta historia .Porusza wiele tematów tak jak razism to że nie jest ważny kolor skóry tylko jakim jesteśmy ludźmi,o niepełnosprawności pokazuje z czym muszą się mierzyć osoby w życiu codziennym.
Polubiłam bohaterów książki 😉. Bardzo wzruszyłam się czytając ją.
Książka bardzo warta uwagi.
Polecam jak najbardziej 😉

Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @wydawnictwomagiaslow
❤️❤️

Współpraca reklamowa wydawnictwo @wydawnictwomagiaslow

#waleczneserce#wydawnictwomagiasłów#annakomperda#

Recenzja
"Waleczne serce "

Autorka
#annakomperda

Wydawnictwo
@wydawnictwomagiaslow

Poznajemy Oliwię która mieszka z matką i ojczymem .

Dzień dobry. Teraz Zapraszam Was na prawdziwą historię o miłości. Książka super się prezentuje, ale historia jest ciekawa i na wysokim poziomie. Koniecznie polecam.

Autorka: Anna Komperda.
Tytuł : Waleczne Serce.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Jest to historia o wielkiej miłości. O niesprawiedliwości. Bo Powiem Wam szczerze, że życie czasami jest niesprawiedliwe. Jeśli jesteś w pełni sprawny, to super. Jeśli niepełnosprawny, to wtedy jest źle. Do dzisiaj osoby niepełnosprawne muszą walczyć o swoje prawa. Bo ludzie zdrowi takich osób nie rozumieją. Ale pamiętajmy o jednym : Życie, to nie bajka i mogą zdarzyć się różne przygody. Wiadomo, że wszystkim życzymy zdrówka, bo to jest najważniejsze. Taka prawda. Nawiązując do książki. Chcę powiedzieć, tylko tyle, że Autorka sprostała zadaniu i stworzyła świetną historię. Ale ogólnie, to szczerze, najbardziej spodobali mi się Oliwia i Mikołaj. Ona pełnosprawna, on niepełnosprawny. Zakochali się w sobie. Początki były trudne, ale nie poddali się. Najpierw inicjatywę przejęła Oliwia, która wyznała mu miłość. Mikołaja poznała dopiero wtedy, gdy zaczęła pracować w Przemyślu, jako kurier we firmie.,, Piorun ''. Dostarczała mu paczki, ale powiedziała, że wcześniej już go widziałela. W tej firmie była na stażu. Wszyscy ją zaakceptowali. Gdy jej staż dobiegł końca, to musiała się z przyjaciółmi pożegnać. Ale nie na długo, bo po rozstaniu z Mikołajem tęskniła za nim. Spotkali się ponownie. Wtedy wszystko wróciło i na nowo z różnymi przeciwnościami losu walczyli o siebie. Czy dali radę?
Zapraszam przeczytać książkę. Jest super. Moja ocena musi być wysoka.

Moja ocena to: 1000/1000

Raz jeszcze polecam i pozdrawiam wszystkich. 😯

Autorka: Anna Komperda.
Tytuł : Waleczne Serce.
Wydawnictwo: Magia Słów.

Tytuł : Waleczne serce
Autor: Anna Komperda
Data premiery : 11 kwiecień 2023

Opis książki :
Zanim Oliwia Andrzejczyk rozpocznie jesienny staż, nie do końca wymarzony, ostatnie wakacje po studiach zamierza spędzić w Przemyślu, w domu swojego ojca. Opuszcza wygodne życie w Warszawie i rozpoczyna pracę w tamtejszej firmie kurierskiej jako doręczyciel przesyłek. Do zawodu przyucza ją Marcelina, młoda matka z sąsiedztwa, której egzotyczna uroda i afrykańskie korzenie robią na niej ogromne wrażenie.
Od kiedy spotyka przystojnego atletę o imieniu na literę ,,M", w jej całe poukładane życie wkrada się wiele nieprzewidzianych zmian.
Mężczyzna sprawi, że serce kobiety rozpocznie walkę z rozumem.
Na wspomnienia z dzieciństwa nałożą się nowe przeżycia, a ich intensywne barwy oraz służbowe podróże przybliżą ją do miasta, w którym kiedyś mieszkała i tak bardzo kochała. Nadejdzie pora rozliczenia przeszłości i podsumowania, czego tak naprawdę chce Oliwia...

Miłość wiązała się ze znacznie wiekszą odpowiedzialnością,miała wiele praw,które egzekwowała bezlitośnie.

Waleczne serce jest debiutem Anny Komperdy, książka mimo powalającej ilości stron (bo aż 462) jest napisana w lekkim stylu i bardzo dobrze i szybko się ją czyta. Aha! - zapomniałam wspomnieć, że bardzo udany debiut ☺️
Jest to bardzo emocjonująca historia, która pokazuje, że życie wcale nie toczy się tak jak sobie zaplanujemy, że wszystko dzieje się po coś i tylko my decydujemy o tym kto pozostanie w naszych sercach i naszym życiu.
Historia również pokazuje nam to jak ludzie potrafią być płytcy i oceniać ludzi po wyglądzie zanim ich lepiej poznać.

Tata mi kiedyś powiedział, że Bóg zsyła nam tyle, ile jesteśmy w stanie znieść oraz że wszystko się dzieje z jakiegoś powodu. Albo że czasem utrata czegoś cennego ukazuje nam, ile było wokół nas bezwartościowych rzeczy, i daje nam w zamian coś o wiele lepszego. (...) Ty natomiast dajesz niesamowity przykład walki, zawsze dążysz do wygranej, chociaż stratujesz ze znacznie dalszego pułapu niż inni gracze. Nie poddajesz się i dzięki temu żyjesz zupełnie normalnie. Dzieciaki z osiedla cię ubóstwiają, a ja cię podziwiam.

Dziękuję serdecznie za możliwość wzięcia udziału w booktour i za możliwość przeczytania tej wspaniałej historii.
Autorce gratuluję wspaniałego debiutu i życzę samych sukcesów i wiernych czytelników. A no i gorąco polecam wszystkim zapoznać się z tą piękną historią.
#btzwalecznymsercem

Tytuł : Waleczne serce
Autor: Anna Komperda
Data premiery : 11 kwiecień 2023

Opis książki :

Oliwka mieszka z mamą i ojczymem. Wakacje ma jednak spędzić z tatą, który na ten czas załatwił jej pracę kurierską w Przemyślu. Gdy Alina, matka Oliwii dowiedziała się o tym pomyśle, natychmiast wkroczyła z nowym planem w życie, a Maks miał jej w tym pomóc... Gdy Oliwia, dojeżdża na miejsce czeka na nią tata. Dziewczyna tego samego dnia poznaje Marcelinę, która ma afrykańskie korzenie. Jak się później okazuje to ją będzie zastępowała. Poznaje dużo ciekawych osób, również M...
Mikołaj bardzo spodobał się Oliwce, ponieważ bezinteresownie pomaga on innym. Spędzają ze sobą dużo czasu i w pewnym momencie dziewczyna zdaje sobie sprawę, że się zakochała. Niestety czas wracać do rzeczywistości, ponieważ wakacje dobiegają końca. Po powrocie Oliwia zdaję sobie sprawę, że nie tak powinno wyglądać jej życie...

Jak zakończy się ta historia?

"Waleczne serce" jest debiutem Anny Komperdy i to bardzo udanym. Jest to niesamowita historia, która pokazuje nam jak bardzo nasze życie nie jest takie jakie być powinno. Pokazuje nam, że nieważne kim jesteśmy i jak wyglądamy są osoby, które kochają nas takimi jakimi jesteśmy i choć mogą mieć lepsze życie woleli by mieć to mniej idealne, ale szczęśliwe... "Waleczne serce" to chwytająca za serce historia, i niezwykle emocjonująca lektura, którą powinien przeczytać każdy.

Polecam 💙

Oliwia Andrzejczyk mieszka w Warszawie z matką i ojczymem. Przed stażem, który nie do końca był tym czego chciała, wyjeżdża do Przemyśla, do swojego ojca. Zaczyna tam wakacyjną pracę jako kurier. Dziewczyna poznaje w niej świetnych ludzi, z którymi szybko się zaprzyjaźnia. Jest tam też pewien mężczyzna, Mikołaj, który się jej podoba i w pewien sposób imponuje siłą ducha. W pewnym momencie Oliwia uświadamia sobie, że się zakochała. Niestety wakacje dobiegają końca a ona wraca do Warszawy. Wtedy dopiero zdaje sobie sprawę, że jej życie nie jest takie, jakie chciałaby aby było. Jak więc potoczą się jej losy?

"Waleczne serce" to debiut literacki pani Anny. Według mnie naprawdę świetny. Historia rozwija się powoli, autorka bardzo dokładnie opisuje wszytko wokół. Czasami robiło się przez to monotonnie, ale to jedyny i naprawdę mały minus tej powieści. Dostajemy bohaterkę z rozbitej rodziny, która mieszka z matką, ale tęskni za ojcem. Poznajemy ją w dwóch różnych otoczeniach oraz w dwóch różnych relacjach stworzonych między nią a rodzicami. Każdy z nich ma inne poglądy na życie swoje i córki, ale do którego z nich jest bliżej Oliwii? Bardzo podobali mi się bohaterowie z Przemyśla i przyjaźń, którą stworzyli z dziewczyną. Wszystkie ich przygody czytało się miło i z uśmiechem na twarzy. Pani Anna porusza ważne tematy w powieści. Pierwszym jest rasizm, to jak inni postrzegają osoby o odmiennym kolorze skóry. Ważnym aspektem jest także niepełnosprawność. Według mnie to naprawdę genialny pomysł, aby poruszyć taki temat w powieści. Myślę, że nikt z nas nie zastanawiał się nigdy, jak to jest być osobą, która traci pełnię sprawności. Dzięki bohaterowi tej książki możemy się trochę o tym dowiedzieć. Ile trzeba mieć w sobie siły i wytrwałości aby porodzić sobie w życiu codziennym. Autorka zawiera tu ważny przekaz, że między ludźmi sprawnymi a niepełnosprawnymi nie ma żadnych barier, wszyscy są sobie równi i każdy ma prawo do szczęścia i miłości. Szczerze Wam powiem, że zaczynając czytać tę historię oraz w trakcie jej poznawania, nie pomyślałbym że aż tak mnie wzruszy. Był taki moment, w którym łzy lały się strumieniami. Bardzo podobały mi się też momenty, w których moje serce radowało się razem z Oliwią i Mikołajem. Były to naprawdę bardzo fajne chwile. Oczywiście sięgając po ten tytuł dowiecie się jakie decyzje w swoim życiu podjęła Oliwia i jak potoczyły się jej losy. Mi zakończenie bardzo się podobno, ale strasznie ciężko było mi się rozstać z całą tą ekipą. Polecam wszystkim, którzy lubią wesołe a zarazem wzruszające historie o miłości, przyjaźni i relacjach rodzinnych ❤️

• Od wydawnictwa
  • Współpraca