Idź za głosem serca

Wydawnictwo: Bela Med
Va dove ti porta il cuore
83-60022-02-X
farfallam

Idź za głosem serca to wzruszająca, pełna przemyśleń nad własnym życiem opowieść, w której autorka poprzez narrację tworzy prosty i poetycki zarazem, fantazyjny i bolesny, dynamiczny i brutalny obraz bohatera - ofiary ludzkiego losu. Chcąc przestrzec, a zarazem uwolnić swoją wnuczkę od kłamstwa oraz tragicznych i bolesnych wspomnień, narratorka-babcia spisuje w formie listu - który nigdy nie zostanie wysłany - historię swojego życia, życia zrujnowanego, życia przegranego. Pragnie zachęcić wnuczkę do odważnego spojrzenia w głąb siebie i wewnętrznej walki - walki rozstrzygającej - między pozorami a głosem serca. Nie ufaj nikomu tylko temu, co mówi twoje serce - to motto i przesłanie dla każdego z nas.

Agata | 2014-01-22
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Jedna z bardziej wzruszających książek, jakie czytałam. Nieraz wycierałam łzy wzruszenia. Polecam każdemu, kto szuka chwili by pochylić się nad istotą człowieka starszego, ale i nad skomplikowaniem relacji międzyludzkich. Książka tylko pozornie traktuje o konflikcie międzypokoleniowym. Poruszony problem jest aktualny w dzisiejszych czasach, a lektura "Va' dove ti porta il cuore" niezwykle wzbogacająca.

IlProfumoDeiLibri | 2013-07-09

Książka, w której nie ma ani jednego dialogu, a czyta się bardzo sprawnie. Co więcej, nie nudzi.
O miłości. Zdaje się, że to banał, a jednak...
O miłości matki do córki i do wnuczki.
O samotności wśród ludzi, oddaleniu się od siebie osób sobie najbliższych, o strachu przed własnymi emocjami, cierpieniu, które towarzyszy podczas całej wędrówki naszego życia.
O obojętności wobec osoby, która nas kocha. Gdy odejdzie na zawsze będzie sprawiała nam ból, bardziej niż nieobecność, świadomość ile ważnych spraw nie zostało poruszonych, o ilu uczuciach nie mieliśmy odwagi powiedzieć.
Najbardziej cierpimy przez tych, których najbardziej kochamy.

kate2808 | 2012-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2012

Jak dla mnie jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Opisy uczuć, myśli tak dogłębny, że wiele cytatów zapamiętam na pewno na długo !
Choć trochę przygnębiająca, to daje do myślenia i polecam każdemu, kto szuka odpowiedzi na nurtujące go w życiu pytania.

Ikki | 2011-05-03

No i cóż, po tak zachęcającym opisie, intrygującej okładce i sercu w tytule, można by się spodziewać ho, ho, ho! A tymczasem książka jest.. nudna i.. przygnębiająca. Pisana w formie listu - pamiętnika, jest właściwie monologiem i dużo na tym traci. Nie brak tu trafnych spostrzeżeń i głębszych przemyśleń, ale.. czegoś brakuje. Z drugiej strony bohaterka, kobieta niespełniona, u schyłku życia, sama o sobie pisze, że ma "trupka w sercu". Jeśli chcecie przekonać się co to znaczy i jak do tego doszło, przeczytajcie.
W książce znalazłam również taki wpis: "Siedząc pod dębem, proszę nie być sobą, lecz dębem, w lesie proszę być lasem, na łące łąką, a wśród ludzi - z ludźmi."

fantaghirooo | 2016-12-01
Edyta Głusiec | 2016-11-27