Wesele w niebie

Wydawnictwo: Czytelnik
Nunta în cer
miłość, strata
Jola_St

"Wesele w niebie" to książka o miłości, a jednocześnie fascynujący portret psychologiczny młodej kobiety, widzianej kolejno oczyma dwóch mężczyzn, którzy kiedyś kochali ją i utracili...

Kto z nich trojga poniósł największą klęskę?

źródło opisu: Czytelnik, 1977

źródło okładki: www.antykwariatpodkarpacki.pl

Ann | 2010-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2010

Jedyne słowo, które trafnie opisuje tą powieść jest... - Magia. Kocham tego typu powieści, tak opisywaną miłość, dogłębnie, szczerze, prawdziwie, jedynie... Nie mogłam się od niej oderwać. Wprowadza otoczkę magii w codzienne dni. Każdemu życzę przeżycia podobnej miłości... Jednak zakończenie trochę rozczarowuje. Mimo wszystko jak najbardziej polecam.

Michaś | 2011-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2011

Na początku wyczuwa się coś niezwykłego w tym utworze, później jednak poziom powolutku osuwa się w dół. Nie, żeby poniżej poziomu, którego domaga się dobry smak, ale...

Myślę, że wszystko poza miłością zostało spłycone. Powie się: to jest celowe, w końcu to m. jest tu najważniejsza, najpiękniejsza, a ekspozycja potrzebuje tła. Z lekcji języka polskiego w liceum pamiętam, że w taki właśnie sposób broniono przed moimi zarzutami 'Granicę' Zofii N.

A co o głównym bohaterze? Miłość w takim wydaniu jest naprawdę piękna. Niestety, po pewnym czasie czytelnik męczy się nie mniej niż postaci z kart książki.

Ogólne wrażenie? Jak na pierwszą przygodę z literaturą rumuńską może być, chciałbym spróbować czegoś więcej!

Maniek | 2016-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Tęsknota. Tak można podsumować książkę Eliadego. Do tego te opisy Bukaresztu,restauracje, ulice, parki. Można się wybrać na spacer z bohaterami. Moim zdaniem z tej książki mógłby być całkiem niezły film.

mokmok | 2012-07-19

Całkiem dobrze się czyta, całkiem ciekawe choć za bardzo sentymentalne. Parę razy się wzruszyłam. Dominuje smutek w tej książce i lęk, nieprzyjemnie się od tego robi. Poza tym zbyt patetycznie jest momentami i za dużo jak dla mnie idealizowania tej kobiety. Irytowało mnie częste napomknięcia o jej inteligencji, jakby stanowiła ona coś niezwykłego wśród kobiet. No i po lekturach buddyjskich mądrości patrzę trochę z inaczej na to pogubienie ludzkie - tacy inteligentni, a nie mogą znaleźć spokoju... Pomedytowaliby zamiast się tak miotać, przeczytaliby coś o swoich neurotycznych konfliktach... ale może za mało wiem o życiu. Gdy uczucia są tak intensywne, miłość tak wielka trudno nie stać się ich niewolnikiem, pomimo, że potem "okupuje się" je równie wielkim cierpieniem. Nie przypadła mi do gustu ta książka... Może dlatego, że jak dla mnie autor chce w niej wyłożyć idealną miłość, pokazać wspaniałych ludzi, abyśmy sobie mogli pomarzyć... Dla mnie to wszystko jest nieaktualne już. Mam...

Karol Wołacz | 2013-08-30
Na półkach: Teraz czytam

Tak nastrojowo chciałem się rozerwać przed weselem w październiku.

Sasza | 2016-06-17
pindelm79 | 2016-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2016
FenekFelicjan | 2016-01-04
Balklezmerina | 2015-12-02
Ola3105 | 2015-11-29
Czytamy gdzie indziej

Już w najbliższą sobotę rusza kolejna, szósta edycja warszawskiego spaceru literackiego „Czytamy gdzie indziej”. Tym razem jego akcja rozegra się w zakamarkach fantastycznej przestrzeni dawnej fabryki serów na ulicy Hoża 51.