Tam, gdzie słońce złoci liście

Okładka książki Tam, gdzie słońce złoci liście Glendy Vanderah
Okładka książki Tam, gdzie słońce złoci liście
Glendy Vanderah Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
The Light Through the Leaves
Muza
2023-02-22
2023-02-22
2021-04-01
Dorota Stadnik
zaginione dziecko uzależnienie tajemnica depresja literatura amerykańska

Od złego przechodzi do dobrego, od manipulacji i zależności do miłości.
Jest też o potrzebie otaczania się dobrem, dobrymi ludźmi i doświadczeniami, przyrodą, która daje siłę.
Dobra lektura na przygnębienie.

Od złego przechodzi do dobrego, od manipulacji i zależności do miłości.
Dobra lektura na przygnębienie.

Fajne czytadło, dobra fabuła i dobrze napisane postaci. Super do szybkiego przeczytania w weekend, ale czasem można zazgrzytać zębami na te górnolotne myśli i opisy. Dostałam to, czego oczekiwałam od takiej pozycji.

Są takie książki, które żal kończyć i smutno jest się rozstawać z bohaterami i tak właśnie czułam czytając tą książkę.
Książka mimo trudnych przeżyć bohaterów, wlewa w moje serce, nadzieję, że wszystko się kiedyś wyprostuje w naszym życiu i będzie dobrze. Nawet jeśli znajduję tu naiwne momenty, jestem na nie wstanie przymknąć oko.
Polecam każdemu kto szuka odrobiny magii i nadziei w życiu.

Polecam każdemu kto szuka odrobiny magii i...

Książkę tą można uznać za piękną baśń, przeniesioną do obecnych czasów. Ma w sobie pewien rodzaj magii, cudowności i tajemniczości, co wciąga czytelnika do zupełnie innego świata, pozwalając odciąć się od rzeczywistości. Fabuła na początku rozwija się powolnym, ale bardzo klimatycznym tempem. Pod koniec akcja rozwija się bardzo szybko, jest wiele nowych informacji i wydarzeń, które mogą zaszokować ale chyba przede wszystkim wzruszyć. Niesamowicie ukazane jest jak natura wpływa na człowieka, jak można być z nią powiązanym a także od niej uzależnionym. Choć okoliczności w jakich znaleźli się bohaterowie powieści są druzgocące, przecież chodzi o porwanie malutkiego dziecka, to nie można odmówić głębi i sensowności tej powieści. Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, to postacie oderwane od rzeczywistego świata, mające własne poglądy, wierzenia i dzięki temu są tak bardzo barwne i różnorodne - tworzy to świetną całość. To historia o przewrotnych wydarzeniach w życiu, które skłaniają nas do zachowań, o które byśmy siebie nie podejrzewali. O sile więzi, zagubieniu, poczuciu odpowiedzialności i zależnościach, które wpływają na nas od dziecka i kształtują nas nie zawsze w dobry sposób.

Z jednej strony historia mnie wciągnęła. Emocje głównej bohaterki po stracie dziecka były namacalne i poruszające. Równolegle prowadzona historia Raven też mnie zainteresowała. Było w niej coś dziwnego, ale jednocześnie ciepłego. Oczami wyobraźni widziałam całą przyrodę i naturę tak pięknie opisaną przez autorkę.
Pod koniec entuzjazm jednak mocno mi opadł. Działo się bardzo dużo, tempo akcji przyspieszyło nieproporcjonalnie do reszty książki, a opisane sytuacje wydały mi się przesadzone i zupełnie nierealne. Czytałam z dużym niedowierzaniem w całą opowieść.
Pierwsza książka autorki dużo bardziej przypadła mi do gustu. Tutaj odniosłam wrażenie, że autorka bardzo dużo chciała, ale finalnie wszystkiego jest właśnie za dużo.

Pod koniec entuzjazm jednak mocno mi opadł. Działo się bardzo...

Autorka, jak zwykle zabiera nas w magiczny świat, w którym największym cudem okazujemy się my sami. Cudowna, wciągająca opowieść. Pełna tajemnic, tęsknoty oraz demonów z przeszłości, które aby nie wyszły powinno zostać od razy rozwiązane.

Niezwykła historia, równie wciągająca jak "Tam gdzie las spotyka się z niebem". G. Vanderah w świetny i bardzo lekki sposób łączy ze sobą elementy fantastyczne z realizmem, przelewając na papier swoją wiedzę o naturze. Doczepiłabym się tylko zbyt wielu rewelacji na sam koniec (niepotrzebnych jak na moje oko),ale sama fabuła jest niepospolita i zaskakująca, co chyba najbardziej cenię sobie w książkach :)

Bardzo wciągająca historia, jednak końcówka jak dla mnie obfituje w zbyt wiele wydarzeń... Wypadek... ojciec homoseksualista.... Trochę tego za dużo wg mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Piękna fabuła! Czyta się ją jedym tchem. Cieszę się, że to pierwsza książka w nowym roku. Dużo, dużo lepsza od "tam gdzie, las spotkał się z niebem"

Na półkach: , , , , , , , ,

Dużo smutku i cierpienia, ciężko się czytało. Druga część bardzo męcząca, zbyt mocno z pogranicza fantastyki jak dla mnie. Tak jak pierwsza część była wspaniała i fascynująca, bardzo wciągająca, tak ta mnie nie porwała o musiałam robić sobie przerwy dla oddechu... Czytając kolejną pozycję autorki czuć ten sam styl, co trochę również męczy i zawodzi...

Pod koniec akcja nabiera tempa, dużo się wyjaśnia, chociaż niektóre sceny czy opisy są moim zdaniem trochę przerysowane a wiedza o drzewach jest jakby dodana na siłę, żeby pokazać na czym zna się autorka.

Mimo wszystko można zżyć się z bohaterami. Daje dużo wskazówek na życie, ukazuje wiele wartości. Wzrusza i pokazuje, że miłość zawsze zwycięża i ma wartość największą z możliwych na świecie.

Mimo lekkiego zawodu w porównaniu z pierwszą książką to czekam z niecierpliwością na kolejną pozycję autorki 🥰

Pod koniec akcja...

• Przeczytane w 2023
  • Literatura piękna

Dodaj cytat z książki Tam, gdzie słońce złoci liście