Najbliższa rodzina

Mova
2023-02-22
2023-02-22
Urszula Gardner
thriller thriller prawniczy rozprawa intryga tajemnice choroba

Leila Syed niewątpliwie popełniła niewybaczalny błąd, który złamał serca całej rodziny. Jednak cały dramatyzm nie opiera się tylko na tej tragedii, a na tajemnicach każdego członka rodziny, które pośrednio doprowadziły do tego wydarzenia.

Bardzo ciekawie skonstruowana powieść, bo, co jest rzadkością, już w pierwszym rozdziale poznajemy sprawcę i ofiarę. Ta nietypowa formuła sprawia, że chłonie się rozdział za rozdziałem, zastanawiając się "co tu się jeszcze wydarzy?". Przecież ta historia nie może być tak oczywista! I nie jest.

Momentami zbyt długie i nużące opisy wcale nie przesłaniają wartkiej akcji i dynamicznych dialogów. Książkę oceniam bardzo dobrze i serdecznie polecam.

"Najbliższa rodzina" Kii Abdullah to książka która może wstrząsnąć nie jednym sercem.
Początkowo myślałam, że nie będzie to książka, która czymś się wyróżni, wielce zaskoczy.
Leila Syed poproszona przez swojego szwagra Andrew zgadza się odwieźć trzyletniego siostrzeńca Maksa do przedszkola. Chłopiec nigdy tam nie dociera, ciotka zapomina o nim i zostawia go pod swoją firmą w aucie. Dzieje się to w najgorętszy dzień w roku. Przypadek ?
No właśnie w tym momencie mamy wrażenie, że nie zostaniemy zaskoczeni, bo są dwa wyjścia. Pierwsze, że kobieta zrobiła to z premedytacją z zazdrości o dziecko, które ma jej siostra, a ona sama pozostaje bezdzietna. Druga możliwość to ta, że ojciec przekazał swojej szwagierce już martwe dziecko, Maks głęboko spał kiedy ciotka przyjechała po niego.
Ale czy na pewno nie ma trzeciego rozwiązania ?
Kia Abdullah nieśpiesznie wprowadza nas w życie bohaterów, krok po kroku odkrywając tajemnice każdego z nich.
To jak autorka wprowadza nas w tą historię, jak wodzi za nos podsuwając co chwilę nowy trop sprawia, że książka staje się nieodkladalna.
Zakończenie mnie bardzo zaskoczyło, tego bym się nie spodziewała. A to wydaje mi się być też dobrą rekomendacja dla "Najbliżej rodziny". Plusem również jest styl autorki, krótkie rozdziały, minusem rozważania Shepa.

Bardzo dora książka. Tragedia, jaka się wydarzyła ,boli wiele osób. Kto jest winien ? A może to wypadek ? Koniec moze zaskoczyć. Polecam.

Czym jest dla nas rodzina? Ostoją spokoju, miłością, bezpieczeństwem? A może z rodziną najlepiej wychodzi się tylko na zdjęciu? Losy dwóch sióstr pochłonęły mnie na dwa wieczory. Pełno tu tajemnic, kłamstw, intryg i zwrotów akcji. Do czego zdolni są najbliżsi, aby nas chronić? Ile człowiek jest w stanie znieść w imię dobra drugiego?
Książka wywołała we mnie dużo emocji i myśli!

Polecam

Książka wywołała we mnie dużo emocji i...

Bardzo dobry kryminał. Czytałam z zainteresowaniem i choć częściowo domyśliłam się pewnych rzeczy, to zakończenie i tak wprowadziło kilka perełek, które uczyniły go zaskakującym. Polecam😊

Ciekawy pomysł, zaskakująca historia. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie idiotyczne zakończenie…

Ach co to była za książka!❤️
Idealna pod każdym względem. No może poza tym, że po połowie domyśliłam się zakończenia, ale tak była budowana atmosfera i tajemnica, że książka stawała się nieodkładalna.

Gdy kupowałam książkę, wiedziałam tylko, że jest genialna. Nie czytałam jej opisu, ani żadnych recenzji. Tak lubię najbardziej, bo nie nastawiam się na nic.

Gdybym przeczytała tył książki już na dzień dobry zepsułabym sobie szok jaki doznałam na początku lektury. Dlatego zalecam nic o niej nie czytać tylko wziąć się za lekturę.

Sama tu nie zdradzę nic z fabuły, żeby Wam nie psuć przyjemności z czytania.

Ach co to była za książka!❤️

Gdybym...

Rewelacja! Książka przeczytana w dobę.

Dawno nie czytałam tak wciągającej historii.

Rewelacja! Książka przeczytana w dobę.

Dawno nie czytałam tak wciągającej historii.

Książka jak dla mnie genialna. Nie można się od niej oderwać i nie masz najmniejszych szans by przewidzieć zakończenie

Wow. Ta książka to mistrzostwo. Od dziś moja ulubiona, najlepsza jaką przeczytałam w okresie ostatnich kilku lat. Niezwykle poruszająca dzięki przedstawieniu relacji rodzinnych i portretów psychologicznych postaci, trzymająca w napięciu od początku do końca. To historia, która mogła wydarzyć się naprawdę. Zakończenie jest wstrząsające, kiedy myślałam, że już wszystko wyjaśnione, a tu dostaję nagle obuchem w głowę. Po prostu majstersztyk!

• Przeczytane w 2023

Dodaj cytat z książki Najbliższa rodzina