Treasure box
83-7180-806-2
Szkatułka
farfallam

Quentin Fears, młody amerykański milioner doświadcza przeżyć, które sprawiają, że mimo bardzo racjonalnego stosunku do życia, musi uwierzyć w to, co niemożliwe. W jego najbliższym otoczeniu pojawiają się osoby tylko pozornie egzystujące w realnym świecie. Za sprawą owych demonów zła mimowolnie staje się bohaterem horroru - tak bowiem zmieniają jego życie.

Ewa-Książkówka | 2012-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2012

Czy istnieje miłość absolutna? Czy kocha się na wiele różnych sposobów? Szalenie, namiętnie, bezgranicznie, nieustająco i dalej, aż starczy sił i możliwości? Tyle odpowiedzi, ile w ludziach miłości.
A może istnieje gotowy „wzór na miłość ”? Kochamy zrównoważenie, czasem w ciszy i bez wzajemności, bywa jednak, że niepostrzeżenie wpadamy w sidła chorego i destrukcyjnego uczucia, które także skłonni jesteśmy nazywać miłością, mimo że wyniszcza i rani nie tylko nas, ale i otoczenie. A silne, niekontrolowane uczucie w stosunku do członka najbliższej rodziny to również miłość, tylko nieprawidłowa, usytuowana na marginesie społecznej akceptacji. Czy ma szanse przetrwać i zakończyć się dobrze?

Quentin Fears, bohater książki Orsona Scotta Carda pt. Szkatułka na własnej skórze przekonał się, co niesie ze sobą taki rodzaj miłości. Nic nie zapowiadało, by uporządkowane do granic życie milionera miało niebawem wywrócić się do góry nogami. Wszystko płynęło swym monotonnym, regularnym...

Animagia | 2013-05-06
Przeczytana: 05 maja 2013

Powieść z tych, które rozwijają się bardzo długo, mają wiele (wydawać by się mogło niepotrzebnych) wątków i bohaterów... Jednak na końcu wszystko zaczyna łączyć się w jedną zrozumiałą całość.

Głównego bohatera, Quentina, poznajemy kiedy jest jeszcze dzieckiem. Nie uczestniczymy jednak w szczęśliwych chwilach jego dzieciństwa - chłopiec przeżywa ciężkie chwile związane ze śmiertelnym wypadkiem siostry. Więź, jaka łączyła rodzeństwo była bardzo silna, dlatego też Quentinowi bardzo ciężko jest uporać się ze stratą ukochanej osoby nawet po wielu latach.

Jego życie odmienia się za sprawą Madeline - kobiety wprost wymarzonej dla Quentina. Bohater zakochuje się w niej bez pamięci. Jedyne, co go dziwi, to fakt, iż kobieta nie chce przedstawić mu swojej rodziny. Zaślepiony miłością długo jednak nie widzi w tym większego problemu.

Akcja powieści nabiera tempa, kiedy wreszcie dochodzi do spotkania bohatera z rodziną żony. Okazuje się, że odziedziczyła ona tajemniczą szkatułkę, i nalega,...

Jadwiga Zając | 2011-01-28

Jeśli ktoś chce poznać Carda jako pisarza horrorków kryminałków - to to jest to.

książek: 1980
Jahty | 2011-10-24
Przeczytana: 22 października 2011

Kolejny raz jestem zadowolony po przeczytaniu książki Carda. Naprawdę fajna historia.

Sebastian | 2014-04-17
Przeczytana: 23 kwietnia 2014

sprawnie napisane, ale nie moja bajka

Firstlight OftheDay | 2015-10-04

świetny horror:-)