Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy

Okładka książki Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy Peter Hinckley, Olga Zakharova
Okładka książki Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy
46 min.
Tomasz Klonowski

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Ładne ilustracje. Szybko się czyta. Polecam

Ciekawość ludzka jest chyba wpisana w naszą naturę. Ciekawość do świata, jaki nas otacza, ciekawość poznania innych osób, ciekawość poznania innych miast, państwa, kontynentów, ale co najważniejsze (i chyba każdy przez to przeszedł) ciekawość jak coś jest zrobione, co jest w środku itp. Odkrywając tajemnice zawartą w środku danego przedmiotu, pożywienia, ile to uległo zniszczeniu? Wiem, co mówię, bo sama grzebałam np. w odtwarzaczu kaset VHS, ale na szczęście potrafiłam złożyć, lecz jedyna rzecz, jaka pozostała nieodkryta to środek baterii szerokiej oraz fajerwerki. :p

Przed wami książka, która odkryje tajemnice różnych przedmiotów, takich jak np. odkurzacz, wanna, mrowisko, mikrofalówka itp. 29 przedmiotów, które nie tylko zaspokoją ciekawość naszych pociech (bądźmy szczerzy dorosłego też),ale dzięki fantastyczniej grafice nauczy, z czego dana rzecz jest zbudowana. Moją ulubioną ilustracją jest wnętrze cymbergaja. Bardzo mnie ciekawiło jak to wszystko tak lekko pływa po tym blacie (czy jak to tam się nazywa). Kolejna pozycja, która idealnie sprawdzi się jako prezent, ale i zajmie czas całej rodziny podczas wypoczynku.

Książka nie tylko zaspokaja ciekawość, ale przy okazji uczy co według mnie jest idealnym sposobem dla najmłodszych. Oglądasz, zapamiętujesz a jeżeli macie to szczęście i posiadacie dane urządzenie, jakie jest w książce i na dodatek jest np. zepsute to można pod okiem dorosłego rozkręcić i sprawdzić, czy faktycznie dane elementy posiada np. pralka czy mikrofalówka.

Polecam każdej ciekawskiej i tej mniej do zapoznania się z tą pozycją, a co się tyczy przedziału wiekowego to od 3-99+.

Wydawnictwo Kropka ma w swoim katalogu wspaniałe książki edukacyjne, a jedna z nich jest prawdziwym kompendium wiedzy na temat przedmiotów. „Co jest w środku? Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy” to ciekawa, pełna wiedzy książka, która odpowie na pytania spragnionego wiedzy małego naukowca. 👏 Autor Peter Hinckley przedstawił chyba najważniejsze mechanizmy, które są dla dzieci niezwykle fascynujące! Zegarek, fajerwerki, piłeczka golfowa, mrowisko, ul, karuzela, prysznic, maszynka do lodów, kostka Rubika, kalkulator, stół bilardowy, tor do kręgli, a nawet drukarka. W książce oprócz ogromu wiedzy dla młodych odkrywców znajdują się też szczegółowe przekroje przedstawione na barwnych ilustracjach przygotowanych przez Olgę Zakharovą, które pobudzą wyobraźnię przyszłych wynalazców, naukowców i inżynierów. 👌 Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/05/co-jest-w-srodku-niezwykle-wnetrza.html

Książka przeznaczona jest dla ciekawskich i dociekliwych dzieci, które pragną dowiedzieć się jak działają rzeczy codziennego użytku. Oraz tego jak są zbudowane wewnątrz. Przekrojowe ilustracje pomagają dostrzec jak zbudowane są w środku rzeczy, takie jak: wanna, ubikacja, drukarka atramentowa, fajerwerki oraz wiele innych.
Sam przyznam nie wiedziałem jak zbudowana jest popularna gra „cymbergaj” w środku…
„Co jest w środku”, to kompendium wiedzy dla małego technika. Oprócz rzeczy stworzonych przez człowieka, znajdują się tu również cuda natury; takie jak przekrój ula, mrowiska. Tekst został napisany z myślą o dzieciach, jest prosty i czytelny, zawiera zabawne fakty jak i ciekawostki.
Kolorowe ilustracje znakomicie kontrastują z czarnym tłem to znakomicie podkreśla strukturę rzeczy opisywanych przez autora. Kreatywne podejście do prezentowania technologii i natury zmusza dzieci do myślenia. Ta książka z pewnością wywoła pytania o otaczający ich świat. Jest znakomita!
Polecamy bardzo!

Sam przyznam nie wiedziałem jak zbudowana jest...

więcej Pokaż mimo tovideo - opinia

Dziś poszukuję łowców wrażeń!
Kto z Was jest ciekawy, jak wyglądają wewnątrz maszyny czy inne przedmioty?
O ile owoce czy Warzywa są dość proste, bo można sprawdzić ich wnętrza w domy o tyle ciężko przekroić na pół toster, maszynę do pisania, czy gniazdo szerszeni. 🤭

Nakładem @wydawnictwo_kropka pojawiła się na rynku wydawniczym książka będąca ogromną gratka, dla tych którzy wiedzeni potrzebą odkrywania uwielbiają drążyć aby poszerzać własne horyzonty.
"Co jest w srodku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy" to jedna z tych publikacji, którą nawet dorosły widz obserwuje z zaciekawieniem. Stworzona prze duet Petera Hinckley'a i Olgi Zakharovy pozwala na zagłębienie się w temat- dosłownie.🙂

Nowatorstwo książek popularnonaukowych i doprowadzenie do stworzenia ich możliwie najbardziej przystępnymi sprawia, że dzieci zdecydowanie chętniej po nie sięgają. Tak też jest tym razem.
Zbudowana na kontraście, niezbyt rozbudowana a przy tym bogata pod względem treści skłania do poszukiwań informacji które okaza się być ciekawe.

Kazda rozkładówka posiada krótki wstęp a po nim następuje obrazowa grafika z ciekawostkami opisanymi w formie luźnych myśli dookoła niej.🤩

Czy wiesz w jaki spoa9b powstają gniazda szerszeni?
Te prawdziwe dzieła sztuki mogą osiągnąć do 60 cm wielkości i nie posiadają ani odrobiny miodu w plastrach wewnątrz!
Wiesz w jaki sposób powstają ukochane prze lz dzieci i nie tylko lody świderki? To od lodów pojawiło się też sformułowaniach "wisienka na torcie"- w 1982 roku.
A może wiesz z czego składa się klej w sztyfcie? Aby go uzyskać należy połączyć wodę w aż 40 % z polimerem akrylowym.

Te i inne informacje przedstawione w kapitalny sposób zaskakują, ubarwiają i jednocześnie rozjaśniają budowę świata w którym żyjemy. Nie musimy posiadać tytulu inżynierskiego aby świat maszyn, ale również roślin stanął do nas otworem.

Wystarczy odkryć "Co jest w środku ".

Dziś poszukuję łowców wrażeń!
Kto z Was jest ciekawy, jak wyglądają wewnątrz maszyny czy inne przedmioty?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jaki mechanizm kryje w sobie kalkulator? Czy korciło Was, żeby zajrzeć do wnętrza tostera lub odkurzacza? Czy zdarzyło się Wam rozciąć lub rozkręcić jakąś rzecz, by sprawdzić - co jest w środku?

Ten fantastyczny przewodnik po niezwykłych wnętrzach zwykłych rzeczy to prawdziwa kopalnia wiedzy, nie tylko dla przyszłych inżynierów czy wynalazców, ale dla wszystkich ciekawych świata, mniejszych i większych odkrywców. I chociaż muszę szczerze przyznać, że niektóre pojęcia okazały się zbyt trudne dla mojego 6ciolatka, to inne okazały się sztosem, np. fajerwerki czy... sedes 😂, albo hydrant! Serio jeśli Wasze dziecko zastanawiało się kiedyś jak działa hydrant sięgnijcie po tę książkę.

Poza świetnymi schematami, dość prosto wyjaśnionymi mechanizmami, czy po prostu przekrojami, znajdziecie tutaj całą masę ciekawostek, o poszczególnych wynalazkach, np. czy wiedzieliście kto wynalazł zmywarkę? Kiedy powstał pierwszy toster, co wspólnego ma karuzela z włoską kawalerią i skąd się wziął słynny deser z wisienką?

Przyjrzymy się, co kryje się we wnętrzu wielu fascynujących urządzeń jak zmywarka, lodówka, prysznic czy cymbergaj. Zajrzymy także do domów zwierząt takich jak mrowisko, pszczeli ul, a nawet gniazdo szerszeni. Sprawdzimy co kryje w sobie kolba kukurydzy, skąd się biorą dziurki w chlebie i po co cebuli te wszystkie warstwy.

Jak zwykle w przypadku książek z tego Wydawnictwa spodziewajcie się pięknej oprawy i starannego wydania.
To jak, gotowi by sprawdzić "Co jest w środku"?

"Co jest w środku?" to jedna z bardziej fascynujących książek jakie miałam okazję czytać. Ukazuje wnętrza i skomplikowane mechanizmy działania różnych urządzeń oraz przedmiotów codziennego użytku. Od gniazda szerszeni, pszczelego ulu, mrowiska przez ekspres do kawy i toster po fajerwerki, czy sedes.

Wewnątrz książki znajdziecie schematy, szczegółowe ilustracje oraz ciekawostki. Poznacie historie wielu wynalazków.

Ta książka jest bardzo interesująca, a szczegółowe ilustracje pobudzają wyobraźnię.

Szczególnie spodobało mi się to, że w książce znajdziecie zarówno urządzenia jak i domy zwierząt, pożywienie, przedmioty zaczerpnięte z bardzo różnych dziedzin życia.

Ta książka zaspakaja dziecięcą potrzebę ciekawości, pytania, eksploracji otaczającego świata. Spodoba się wszystkim malym i dociekliwym czytelnikom ale dorośli także zawieszą na niej oko.

Wewnątrz książki znajdziecie schematy, szczegółowe ilustracje oraz...

Z pewnością zgodzicie się ze mną, że to, co ukryte jest bardziej fascynujące niż to, co dostrzegalne gołym okiem. A że ciekawość dziecięca nie zna granic, to i żadne powłoki zewnętrze nie stanowią dla nich przeszkody w poznawaniu świata. Dziecięcą ciekawość może częściowo ujarzmić, o ile nie rozbudzi jej bardziej 😉 nowość z oferty @wydawnictwo_kropka

Zaglądając, nomen omen, do jej środka znajdziemy opisy wnętrza przedmiotów użytku codziennego (np. lodówki, zmywarki, ekspresu do kawy),źródeł rozrywki (np. cymbergaja, piłek),jedzenia (np. lodów, cebuli) czy domów zwierząt. Autor zabiera czytelnika do wnętrza kilkudziesięciu przedmiotów! A to oznacza ni mniej, ni więcej, jak solidną dawkę wiedzy!

„Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy” Petera Hinckley’a to nie tylko źródło wiedzy technicznej (chociaż tej jest tu najwięcej),ale również informacji z zakresu historii i przyrody. Z tej książki dowiecie się nie tylko w jaki sposób lodówka chłodzi, ale co wspólnego mają karuzele z XII-wieczną włoską kawalerią. Podobnych ciekawostek jest tu znacznie więcej.

Napisana w sposób prosty, zrozumiały i nieprzesycony trudną terminologią – idealnie dopasowana do dziecięcych czytelników, ale też technicznie opornych dorosłych 😉 Zilustrowana przez Olgę Zakharovą z finezją i zachowaniem szczegółów umożliwiających dogłębne zapoznanie się z zastosowaną techniką. Czarne tło świetnie uwypukla kolorowe elementy dodając całości profesjonalnego sznytu.

To naprawdę ciekawa pozycja! Naprawdę warto zajrzeć do jej środka!

Zaglądając, nomen...

Pamiętam, jak w dzieciństwie mój tata rozłożył na części odkurzacz, bo za żadne skarby świata nie mogłam zrozumieć, jak działa silnik, a czekała mnie klasówka z fizyki. Sprawdzian jakoś zaliczyłam, ale moja humanistyczna głowa do tej pory nie jest w stanie ogarnąć żadnych technicznych kwestii. Dlatego bycie mamą dwóch, zadających techniczne pytania chłopców, to dla mnie prawdziwe wyzwanie. Szczególnie, że ich tata to też raczej humanista, a będący moją ostatnią deską ratunku, dziadek, zwykle nie odbiera telefonu.

Gdy pierwszy raz przejrzałam tę książkę, pomyślałam „Jej! To taki nasz dziadek w pigułce!”. Pokaże, spokojnie wyjaśni, ale jednocześnie dostosuje informacje do wieku odbiorcy. Nie zamęczy szczegółami, ale trafi w sedno. Rozjaśni w głowie i sprzeda przy okazji jakąś ciekawostkę. Bomba!

Co ma w środku mikrofalówka? Jak właściwie działa tor kręglarski? Co sprawia, że chrupiąca grzanka sama wyskakuje z tostera? I że karuzela się kręci? Co ma w środku kalkulator?! Skąd się biorą kolory w fajerwerkach? No i co z tym sedesem?!

W tej książce nie tylko znajdziecie odpowiedzi na te i jeszcze wiele innych pytań, ale spojrzycie też technicznym okiem na przyrodę i jedzenie. Jak zbudowane jest mrowisko? A jak ul? Co mają w środku lody? W jaki sposób marmolada trafia do środka pączka? I skąd się biorą dziurki w chlebie?

Każda, rozkładana na części rzecz, jest omówiona na wstępie, a grafiki oznaczone strzałkami. Czarne tło uwypukla ilustracje, a tekst wzbogacany jest o dodatkowe ciekawostki. Wiedzieliście na przykład, że w Wielkiej Brytanii zwierzęta na karuzelach zwrócone są w lewą stronę, a w reszcie świata - w prawą?!

Jestem zachwycona tą pozycją! Zaspokoi ciekawość starszaka i pozwoli dostrzec to, co niewidoczne gołym okiem. Będzie nieocenionym wsparciem dla rodzica i nauczyciela.

Myślę, że najlepiej sprawdzi się u dzieci w wieku od 8+.

• Dla dzieci
  • Edukacyjnie
  • Dla Mati
  • Technologia
  • Chcę dać w prezencie

Dodaj cytat z książki Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy