Najwspanialsze widowisko świata

2023-05-17
2023-05-17
48 min.
Bartosz Lisowski, Maja Lisowska

Okładka książki Wielcy filozofowie. Prawdziwi mędrcy to buntownicy Perceval Barrier, Chiara Pastorini
Wielcy filozof... Perceval Barrier, C...
Okładka książki Sekretne życie zębów Marta Lorés Maragall, Mariona Tolosa Sisteré
Sekretne życie... Marta Lorés Maragal...
Okładka książki Co jest w środku. Niezwykłe wnętrza zwykłych rzeczy Peter Hinckley, Olga Zakharova
Co jest w środ... Peter Hinckley, Olg...

Chcę Was zaprosić na niezwykłe przedstawienie!
Odbywa się w słynnym teatrze Pudełko po Butach, gdzie dziać będą się prawdziwe cuda!

Zapraszam w imieniu wspaniałego konferansjera Karola Karalucha oraz wszystkich niezwykle utalentowanych aktorów. Przedstawią Wam najwspanialszą i najbardziej porywającą historię, jaką kiedykolwiek opowiadano.

„Kurtyna się unosi... i rozpoczyna się HISTORIA ŻYCIA!”

Cofamy się w przeszłość! Jak daleko?
Na sam początek „wszystkiego”, czyli do wydarzeń, które miały miejsce 4,6 miliarda lat temu, kiedy to powstała nasza planeta. Potem wędrujemy dalej i obserwujemy pojawiające się pierwsze żywe organizmy na Ziemi, czyli mikrobiomy. W kolejnych aktach, tego cudownego widowiska, oglądamy wyłaniające się z fal kontynenty, dziwne galaretowate organizmy i inne, nowe formy życia. Zobaczymy też wielgachne owady, pierwsze czworonogi i oczywiście dinozaury! Na koniec prawdziwa wisienka, czyli CZAS LUDZI.

Oklaski dla wspaniałych, robaczkowych aktorów i naszego wyśmienitego konferansjera!
To było wyborne widowisko!

Owacje na stojąco należą się też autorce Mini Grey.
„Najwspanialsze widowisko świata” to genialna książka popularnonaukowa dla dzieci, która w przystępny i niezwykle zabawny sposób przedstawia temat historii życia na naszej planecie.

Bogato zilustrowana, tętniąca barwami i kipiąca od wiedzy niczym młoda Ziemia 4,6 miliarda lat książka, która porywa od pierwszych stron.

Autorka udowodniła, że nawet pozornie skomplikowane i trudne tematy można opowiedzieć w sposób zabawny, kolorowy, spektakularny, wciągający i... prosty!

Chcę Was zaprosić na niezwykłe przedstawienie!

„Kurtyna się unosi... i...

Jaram się jak jądro Ziemii 🤣 toż to jest genialne! Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie, że dzieje świata możnaby zamknąć w... pudełku po butach? I przedstawić je w pigułce, robiąc to w tak zabawnym i uroczym stylu, że nie sposób się oderwać?

Konferansjer Karaluch Karol wraz z ekipą owadów zaprasza na scenę główną, gdzie właśnie rozpoczyna się spektakl pod tytułem "Najwspanialsze widowisko świata".
Więc rozsiądźcie się wygodnie i zaczynamy!

Sympatyczni owadzi bohaterowie zdradzą przepis na planetę ziemiopodobną i poprowadzą widza poprzez świat mikrobów, epokę galarety, pojawienie się łodzików - pierwszych drapieżników, czas owadów, płazów, gadów, aż do ery ssaków i... ludzi.

Nie zabraknie wybuchów i eksplozji - i to zarówno tych dosłownych, jak i tych dotyczących szybkiego pojawiania się nowych form życia. Będzie się działo! Będzie gorąco, ale emocje studzić będzie wielkie zlodowacenie!

Zajrzymy także na skrzydełka, gdzie, znajdziecie jeszcze więcej ciekawostek, a na dole na tak zwanym podsceniu będziemy odmierzać upływ czasu. Na końcu książki znajduje się także przydatny glosariusz, który wyjaśni trudniejsze pojęcia.

Uwielbiam takie książki, które mimochodem i podczas dobrej zabawy, edukują i odkrywają przed młodym czytelnikiem świat.
Chylę czoła przed Autorką za pomysł i wykonanie, a za przepiękne wydanie na polskim rynku w twardej oprawie, brawa dla Wydawnictwa Kropka.

I chociaż to najwspanialsze widowisko świata ciągle trwa pojawia się refleksja, jak będzie wyglądała przyszłość, czy ludzie nauczą się żyć w zgodzie z tym co ich otacza, zauważcie, że nie bez znaczenia jest fakt, że teatr w pudełku po butach znajduje sie na ogromnym wysypisku.

Bawi, edukuje, skłania do refleksji - my jesteśmy zachwyceni 😍

Panie i Panowie. Mali i duzi czytelnicy, oto wydawnictwo Kropka oraz jedyna w swoim rodzaju trupa aktorów, pod przewodnictwem konferansjera Karalucha Karola, zaprasza na NAJWSPANIALSZE WIDOWISKO ŚWIATA.

Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu. Otwórzcie książkę i zaczynamy.

A wszystko zaczęło się 4,6 miliarda lat temu, gdy kilka istotnych składników razem ze sobą wymieszanych dało początek życiodajnej planecie zwanej Ziemią. Smutno by tak wisiała zawieszona w kosmicznej czasoprzestrzeni, gdyby nie pojawiły się na niej pierwsze żywe organizmy. Na początek tak nieśmiało mikroby, które z każdym kolejnym krokiem milowym w ewolucji zaczęły przybierać coraz to bardziej skomplikowane i wyspecjalizowane formy. Umówmy się miały na to całe miliardy i miliony lat, do tego kilka niespodziewanych przeciwności, takich jak asteroida i epoki lodowcowe, które ewidentnie chciały uprzykżyc im życie, ale jak to się mówi co nas nie zabije to nas wzmocni i tak w ostatnich scenach spektaklu pojawia się on, człowiek 😁. Czy to koniec? Otóż nie, to dopiero połowa życia naszej planety i jeszcze wiele ciekawych wydarzeń może ją jak i nas zaskoczyć. Ale to, to już inna historia.

---

Czy da się opowiedzieć historię naszej planety od momentu jej powstania po dzisiejszy dzień, tak by nie zanudzić czytelnika mnogością faktów? 🤔 Ano da się. Mini Gray wymyśla tak zaskakującą wizualnie i rozbrajającą pomysłem książkę, że nie sposób się jej oprzeć. ☺️ Idea jest prosta - poszczególne najważniejsze wydarzenia w symboliczny sposób prezentują nam na scenie robaczkowi aktorzy. Na tzw. skrzydłach sceny prezentowane są informacje, które więcej nam mówią o zachodzących w danym momencie przemianach. A trzy pracowite mrówki zadbają pod sceną oto, abyśmy nie pogubili się na osi czasu. 😉

Trzeba przyznać, że sporo mają pracy mali aktorzy i na tych pięknie narysowanych rozkładówkach sporo się dzieje, ale dzięki temu i my mamy co robić, gdy zabieramy się do jej lektury.

Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu. Otwórzcie książkę i zaczynamy.

Zapraszam Was na niesamowity spektakl opowiadajacy historię naszej planety.

W pudełku po butach przerobionym na teatr wystąpią dla Was różne owady. Przy pomocy barwnych kolaży, sztuki lalkarstwa i przedmiotów z recyklingu opowiedzą Wam najwspanialszą historię jaką kiedykolwiek opowiedziano - historię Ziemii.

Jeśli spodziewacie się nudnej akademii w szkolnym stylu, będziecie zaskoczeni!

Przygotowany przez trupę karaluchów spektakl jest bardzo zabawny, obfituje w niezłe gagi, a do tego przemyca masę ważnych informacji.

Od samego powstania Ziemii, przez erę bakterii, wodnych potworów, gigantycznych owadów po dinozaury i ssaki. W tej książce, tak jak w historii naszej planety dzieje się bardzo dużo!

"Najwspanialsze widowisko świata" Mini Grey - Wydawnictwo Kropka, to jedna z bardziej pomysłowych o oryginalnych książek jakie miałam okazję czytać. Pomimo nieco abstrakcyjnej i lekko zwariowanej formy jest świetna!

Zapraszam Was na niesamowity spektakl opowiadajacy historię naszej planety.

Jeśli spodziewacie się nudnej akademii w szkolnym stylu,...

Ukłon. Kurtyna w górę. Zaczynamy!
"Najwspanialsze widowisko świata" dzieje się w teatrze Pudełko po butach. Jest to jedyny taki teatr, w którym poznasz dzieje Ziemi! Z pewnością będzie to niezapomniane widowisko!
Niesamowity Karol Karaluch przedstawi przepis na naszą planetę, jednocześnie nie pomijając kolejnych etapów powstawania życia na Ziemi, od mikrobiomu po erę dinozaurów, płazów, ssaków i ludzi. Na kolejnych stronicach znajdziesz fakty i ciekawostki oraz piękne ilustracje.
Trzeba przyznać, książka robi niesamowite wrażenie! Jest jedyną w swoim rodzaju! I dodatkowo z pewnością zaciekawi każde dziecko, właśnie dzięki niestandardowej formule wydania. Polecam, bo to istny majsersztyk w dziecięcym wydaniu (dorosłym też polecam!).

Ukłon. Kurtyna w górę. Zaczynamy!

Mini Grey, Wydawnictwo Kropka oraz Teatr Pudełko po Butach zapraszają na "Najwspanialsze widowisko świata"!
Na scenie głównej trupa aktorów z Karolem Karaluchem w roli konferansjera przedstawi państwu historię życia na Ziemi. Będzie to najwspanialsza i najciekawsza z lekcji, podczas której przeżyjecie narodziny naszej planety. Przyjrzycie się prawdziwej ewolucji form życia, odbędzie podróż do wnętrza Ziemi oraz staniecie się naocznymi świadkami wymierania permskiego. Odkryjecie, co ciekawego mają w sobie dinozaury i dlaczego fajnie jest być ssakiem.
Czyż to nie zachwycające?
Unikatowa scenografia zapewni najwyższej klasy walory estetyczne.
Wstęp wolny, ilość miejsc nieograniczona, a widowisko dostępne całą dobę.
Wystarczy tylko, że znajdziecie odrobinę czasu, by wspólnie z dzieckiem wyruszyć w podróż przez dzieje Ziemi, razem z absolutnie wyjątkową książka pt. "Najwspanialsze widowisko świata".
Jest genialna!

Wydawnictwo zaprasza nas dzisiaj do teatru. Rozsiądźmy się wygodnie i zaczynajmy!

Na początku poznajmy dzisiejszych aktorów, są nimi owady. Przy pomocy swojego talentu aktorskiego przedstawią nam, widzom, historię Ziemi. Dokładnie 4,6 miliarda lat różnorodnej, przepięknej historii naszej planety. Trzeba przyznać, że jest to trudny temat, ale gwarantuję Wam, że dzięki tej publikacji nigdy więcej nikt tak o nim nie pomyśli!

Zgrabne przejścia między poszczególnymi epokami, erami. Niezwykłe i jednocześnie proste opisanie najważniejszych faktów w każdym z wymienionych okresów. Te niewyobrażalne liczby zaznaczone na miarce czasu.

Z przyjemnością stwierdzam, że tak trudny temat przedstawiony w tak pomysłowy sposób to istny majstersztyk! Myślę, że oprócz dzieci, niejeden dorosły skorzysta na tej książce.

Wydawnictwo Kropka ma w dwoim katalogu wspaniałe książki popularnonaukowe dla dzieci. Dziś o pięknie wydanej książce „Najwspanialsze widowisko świata”, która przedstawia młodym czytelnikom historię ewolucji naszej planety. Co ciekawe, narratorami tej książki są owady! 🐝 To pełna wyjątkowych obrazów i ciekawych treści publikacja, która przyciąga dzieci do lektury. Wszystko zaczęło się 4,6 miliarda lat temu, a dzieci mają okazję poznać tę opowieść na poszczególnych rozkładówkach książki. Autorka Mini Grey przedstawia ewolucję oczami owadów, które wystawiają spektakl w pudełku po butach. Dzięki takiej formie dzieje naszej planety od jej powstania przez kolejne etapy rozwoju aż po czasy współczesne są naprawdę fascynujące. Więcej na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2023/06/najwspanialsze-widowisko-swiata.html

Są takie urodziny, które zasługują na pamięć każdego dnia, bo gdyby nie one, to nie byłoby Ciebie ani mnie, bez tych narodzin nie byłoby nic. Dzisiejsza recenzja dotyczy książki ,,Najwspanialsze widowisko świata" autorstwa Mini Grey, a urodziny, o których mowa dotyczą naszej patenty ziemia. Według wydawcy przedział wiekowy dla tej książki to 6-8 lat, ale osobiście książka nadaje się dla tych młodszych jak i starszych czytelników.

Waszym przewodnikiem po książce jest sympatyczny Karol, który jest karaluchem, a w pudełku po butach przybliży wam na podstawie fantastycznych ilustracji początki powstania ziemi. Jakie składniki potrzebne są do stworzenia ziemi? Sama nie byłam do końca pewna, czy wiem, ale dzięki książce dowiedziałam się, że potrzeba trochę węgla, tlenu, żelaza, magnezu, krzem, wapń, szczypta siarki oraz mnóstwa lodu. W jaki sposób połączyć te składniki? To też zawarte jest w postaci grafiki.

Takie prezenty to ja życzyłabym sobie dla swojej córki, bo może nie teraz, ale za jakiś czas sama sięgnie i pozna wiele przydatnych rzeczy np. powstanie planety, wyginięcie dinozaurów, czym była epoka lodowcowa oraz opis wielgachnych owadów. Wiele terminów, które będą poruszane w Szkole i jestem pewna, że swoją wiedzą Wasze pociechy zagną nie tylko swoich rówieśników, ale i kadrę pedagogiczną.

Przyznacie, że bycie robakiem wydaje się mało porywające. Życie robaka jest naprawdę ciężkie, bo nie dość, że jest się małym i na każdym kroku trzeba mieć się na baczności, aby nie zostać zmiażdżonym, to jeszcze ciągle ktoś czyha na twoje życie i chce uczynić z ciebie z nich smaczny kąsek. I chociaż jakaś część osobników ludzkich patrzy na nie z zachwytem, to częściej jednak na człowieczych licach widują odrazę, wstręt lub dziką furię połączoną z wymachami czymkolwiek w celu ich unicestwienia. Przechlapane… Może to niełatwe życie tak je uodporniło, że to właśnie owady i inne małe stworzonka są najsilniejsze, potrafią najwięcej przetrwać i dość szybko adaptować się do nowych warunków? A jako że odgrywają ważną rolę w historii świata, to…

…Mini Grey oddała im głos i pozwoliła wystawić „Najwspanialsze widowisko świata”! W zaaranżowanym na potrzeby spektaklu pudełku po butach grupa owadzich pasjonatów teatru prezentuje przedstawienie, które w sposób zrozumiały i niezwykle zabawny streszcza dzieje naszej planety – od jej powstania, poprzez następujące zmiany umożliwiające powstanie życia, jego kolejne etapy rozwoju i kolejnych mieszkańców Ziemi, aż po czasy współczesne. Ta historia uświadomi każdemu jak niewielkim urywkiem w historii świata jest historia człowieka – i jak wiele w tym czasie na tym świecie namieszał…

W tej książce nie znajdziecie wiele tekstu. Zbiór bardzo podstawowych informacji, kilka dopowiedzeń, a mimo wszystko odnosi się wrażenie, że przekazuje naprawdę sporą porcję wiedzy! Ogromną rolę odgrywają w niej ilustracje i towarzyszące im dopiski, które ewidentnie nadają całość wyjątkowości i zapewniają sporą dawkę świetnego humoru.

Przyznam, że lekcja ewolucji w takim wydaniu smakuje wyjątkowo i z pewnością niejednego czytelnika zaskoczy. Barwna, dowcipna, lekka, może nieco szalona i nonszalancka, fascynująca i zdecydowanie nietuzinkowa! Do tego niezwykłego teatru aż chce się wracać raz za razem, nawet gdy nie zmienia repertuaru.

• Lista 2023 - dzieci
  • (1) - Do przeczytania - TERAZ
  • Dziecięce - (2) dla starszaków
  • Samodzielne
  • Zastanawiam się
  • Do biblioteki

Dodaj cytat z książki Najwspanialsze widowisko świata