RAIN Spraw, by cienie stały się światłem. Część 1

Okładka książki RAIN Spraw, by cienie stały się światłem. Część 1 Katarzyna Wycisk
Okładka książki RAIN Spraw, by cienie stały się światłem. Część 1
Katarzyna Wycisk Wydawnictwo: K.Wycisk Cykl: Niepokonani. Katarzyna Wycisk (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Niepokonani. Katarzyna Wycisk (tom 3)
K.Wycisk
2023-05-27
2023-05-27

Kasia w przepiękny sposób udowodniła jak miłość potrafi ciągnąć do góry, że dzięki miłości potrafimy odbić się od dna i stawić czoła całemu złu.
Choroba May w żadnym stopniu nie była przeszkodą dla Jace’a, a wręcz oddał jej cząstkę siebie by móc spędzić z nią resztę swojego życia, żeby nigdy więcej ich nic nie poróżniło.

💙RECENZJA 💙
@katarzynawycisk
"RAIN"
SPRAW ,BY CIENIE STAŁY SIĘ SWIATŁEM"

Witajcie moi drodzy,piekąc biszkopt pod słonecznikowca wpadłam na chwilę aby dodać swoją opinię na temat kolejnej przeczytanej książki...

Tylko jak zrecenzować książkę, która tak głęboko trafia do naszej głowy???

Nie wiem jak wy,ale ja nigdy nie umiem czytać o cierpieniu dzieci ,nie ważne czy ma lat 5 czy 16 to zawsze mnie boli..

Czytając dwie poprzednie książki autorki byłam przekonana ,że nie stworzy trzeciej z kolei książki tak samo dobrej,że na pewno coś mi nie będzie pasowało. ŻADNA seria nie może być aż tak dobra.
Otóż moi drodzy Może 🥰

......pomyliłam się........
Tak kochani ,pomyliłam się.

16 letni chłopak jest gnębiony przez klasowego "przywódcę ",którego wszyscy się boją i nie reagują na jego zachowanie...jest szykanowany,wyzywany, bity itp....Momentami chłopak ma juz dość.....
Do klasy trafia nowa uczennica May,nie przejmując się Benem zbliża się do Jace'a i mimo ,że on tego nie chce ,zaczyna ich coś łączyć. Dziewczyna wie jak to jest kogoś "gnębić ",I chcąc uciszyć swoje sumienie i odpokutować pomaga chłopakowi.
Ale Ben i reszta nie odpuszcza.
Ile jest w stanie znieść jedna osoba??
Jakie nieszczęście musi się stać żeby ktoś zareagował??

Nie powiem wam więcej, ale musicie przeczytać tę książkę.
Sponiewierała mnie kompletnie na amen...
Tyle emocji,tyle bólu, tyle krzywdy.....

Bohaterowie wykreowani fantastycznie, tacy młodzi, tacy energiczni....waleczni i zakochani.

Nie będę się tu roztkliwiać nad zachowaniem Bena i jego paczki bo cisną mi się wulgaryzmy na usta i to straszne.
Ale tak wiem,że to książka, ale ja po prostu nie umiem przejść obok niej obojętnie....

Przepiękna pozycja ,pełna pasji I miłości, ale zakończenie spowoduje u was łzy, ale nie martwcie się, jest kontynuacja, która wasze serca poskleja na nowo.

Kochani Czytajcie 🩵💙💙🩵🩵💙💙🩵

💙RECENZJA 💙
@katarzynawycisk
"RAIN"
SPRAW ,BY CIENIE STAŁY SIĘ SWIATŁEM"

Tylko jak zrecenzować książkę, która tak głęboko trafia do naszej głowy???

~ I znalazłam kolejną Polską perełkę!📖❣️
Poznajemy tu losy młodego chłopaka Jace'a ,spokojny chłopak w stylu emo ,słuchający ciężkiej muzy i mający swój świat, no właśnie swój świat i piekło w szkole , a wszystko za sprawą Bena któremu wydaje się że jest pempkiem świata a pieniążki Ojca zakryją każda nawet najgorszą stronę jego totalnie zepsutego charakteru! Cała klasa a w zasadzie szkoła prześladuje chłopaka w najgorszy możliwy sposób, to co dzieje się w tej książce jest niczym innym jak przemocą! Do klasy Jaca trafia nowa uczennica May która przeniosła się ze Szwajcarii do Niemiec na rok ponieważ Ojciec otrzymał nowe zlecenie.
Dziewczyna niespodziewanie okazuje się sprzymierzeńcem Jaca przez co coraz bardziej również zaczyna odczuwać piętno prześladowań... dokąd ich doprowadzi nowa przyjaźń? Jak daleko posuną się oprawcy ?
Książkę zdecydowanie polecam !
Lecz dodam ze swojej strony że takie zachowania powinny być traktowane całkowicie surowo, i nie powinno się tu pobłażać bo on młody popełnił błąd 🤦‍♀️ to nie błąd to charakter a młodzi ludzie powinni zacząć w końcu brać odpowiedzialność za swoje czyny , tu nie da nic rozmowa ! Sadyści i prześladowcy w takich przypadkach powinni być karani jak osoby dorosłe.

~ I znalazłam kolejną Polską perełkę!📖❣️

Nawet nie wiem co napisać. Książka przepełniona emocjami. Strasznie zdenerwowało mnie zakończenie. Dlatlczego do niej nie zadzwonił i nie próbował tego wyjaśnić. Mnie denerwuje takie Coś. Przecież widział jaka jest. Szkoda mi go bardzo. Mam nadzieję ze w 2 tomie sie wyjaśni wszystko.ksiazka świetna i,porusza naprawdę ważny temat jakim.jest szykanowanie i znecanie sie nad słabszym. To co musiał znosić ten chłopak jest straszne. Niestety takie rzeczy dzieją
sie naprawde . Pamiętajcie żeby zawsze reagować na takie sytuacje jakie zostały przedstawione w tek książce. Polecam

"Rain. Spraw, by cienie stały się światłem" jest kolejnym tomem cyklu NIEPOKONANI. Autorka porusza w tej powieści temat BULLYINGU. Gwarantowany rollercoaster emocji.

Bullying polega na prześladowaniu dziecka lub na-stolatka i znęcaniu się nad nim przez innych uczniów z klasy lub szkoły. Może przybrać różne formy: od niemiłych, anonimowych liścików, poprzez wulgarne SMS-y, posty na portalach społecznościo-wych, po znęcanie się fizyczne, bicie czy upokarzanie chociażby przez publikowanie wstydliwych filmów z dręczoną osobą.

Głównymi bohaterami sa May i Jace. 16-sto letni chłopak jest szykanowany przez Bena - kolegę z klasy oraz jego elitę. Stał się ofiara tylko dlatego, że doszło do nieporozumienia oraz ze względu na jego wygląd, styl bycia czy zachowanie. "Odstawał" od reszty. On chce być sobą a nie jak inni. Czy to tak wiele? Ile jeszcze wytrzyma tego drastycznego nękania? Reszta klasy bojąc się odrzucenia udaje że nic się nie dzieje. Jace marzy, by zakończyć szkole, podejść do egzaminu na strażaka i zapomnieć o przykrościach.
W klasie pojawia się May, uczennicą która przeprowadziła się ze Szwajcarii. Odrazu zauważa Jacka i dosiada się do jego ławki, chce nawiązać z nim kontakt. Dziewczyna staje w obronie chłopaka bo nie chce stać bezczynnie, raz popełniła ten błąd a sumienie dręczy ja do dziś.
Ich znajomość powoli przeradza się w coś więcej.

"Po­zna­łaś mnie i ofe­ro­wa­łaś bli­skość A póź­niej ba­wi­łaś się mo­imi ma­rze­niami Jak­by­śmy znali się całe ży­cie Pro­wa­dzi­łaś mnie ścież­kami które zna­łaś Na­ćpa­łem się two­imi kłam­stwami By­łaś moim szczę­ściem i prze­kleń­stwem".

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej powieści i cieszę się że takie problemy są poruszone bo sama jestem matką nastolatki. Oby więcej takich książek.
Książka napisana z perspektyw głównych bohaterów gdzie każde z nich przedstawia swoje emocje oraz zdradza urywki przeszłości przez co książkę można czytać niezależnie od znania poprzednich tomów. Historia porusza serce, gdyż ich problemy są prawdziwe i współczesne. Przykre jest obecne "rozumowanie" nastolatków.
Zakończenie nie takie jakiego się spodziewałam a na język cisną się słowa ****. Nie pozostaje nic innego jak czekać na kontynuację.

Czy polecam ? TAK! Polecam każdą częsc cyklu Niepokonani a także pozostałe twórczości autorki.

Ta książka porusza bardzo ważny temat jakim jest – bullying.

To co się dzieje w tej książce tak mocno trafia do serca. Ból rozchodzi się po całym ciele.
A najbardziej boli świadomość, że takie sytuacje mają miejsce w prawdziwym życiu.
Na każdym kroku. Z błahych powodów.
Jest to czyste okrucieństwo. Brak jakiejkolwiek empatii. Nawet nie chciałabym patrzeć w kierunku osób, które się do tego przyczyniają.

Głównego bohatera mieliśmy już okazję poznać w książce Freak. Silny, zabawny, wspierający mężczyzna, który dla swojego przyjaciela zrobi wszystko.

Ale w tej historii cofamy się do czasów nastoletnich.

Do czasów kiedy w szkole musi przechodzić piekło. Codziennie.

Szesnastoletni Jace jest gnębiony przez rówieśników. Każdego dnia musi zmagać się z okropnymi wyzwiskami i atakami, które pozostawiają blizny na jego ciele.

Czym sobie zasłużył na takie traktowanie? Czemu nie mogą go zostawić w spokoju?

Jace jest niesamowicie silny psychicznie. Znosi to wszystko i stara się nie załamać. Wie, że musi wytrzymać jeszcze tylko rok, aby uciec z tego piekła.

Nieoczekiwanie w jego klasie pojawia się nowa uczennica, która postanawia wyciągnąć do niego pomocną dłoń. Chce się z nim zaprzyjaźnić i pomóc przetrwać.

Z jednej strony historia przepełniona jest bólem, bezradnością i przemocą, ale też z drugiej strony pokazuje nam dobroć, poświecenie i ogromne wsparcie.

Relacja May i Jace’a jest delikatna jak piórko. Oboje mają w sobie pewną wrażliwość, która sprawia, że stają się tacy autentyczni. Potrafią zajrzeć sobie głęboko w duszę, rozumieją swoje pragnienia, pasje i wspierają się w tym.

Po zakończeniu tej części czułam się… rozdarta. Myślałam tylko o tym,żeby zacząć czytać drugą część. Musiałam wiedzieć co będzie dalej.

Ta książka porusza bardzo ważny temat jakim jest – bullying.

Na każdym kroku. Z błahych powodów.

„Pozwoliłbyś mi być twoim deszczem?”

Wystarczy kilka kropel deszczu, a roślina, która była już na pograniczu wyczerpania, rozkwita na nowo zamiast uschnąć.

Jace swoje życie szkolne mógłby opisać jednym słowem, a jest nim piekło. Gnębiony przez rówieśników chłopak jest już na skraju wyczerpania, a na duchu podtrzymuje go tylko perspektywa przyszłości w strażackim mundurze.
Musi wytrzymać jeszcze tylko rok…

Okazuje się, że może nie będzie taki straszny, gdyż pewnego dnia w szkole pojawia się nowa uczennica, która siadając obok niego w szkolnej ławce zmieni jego życie już na zawsze.

May przeprowadziła się do Tuttlingen tylko na jeden rok szkolny, ale dla miłości nie ma to żadnego znaczenia. Prawda?

Dziewczyna wniknęła w jego wrażliwą duszę poety, skradła serce i myśli, robiła wszystko, by na jego ciele nie pojawił się już ani jeden nowy siniak.
Kiedy powoli opadał już z sił była deszczem, który przywrócił go do życia.

Ale czy jej intencje aby na pewno były szczere?

Może zamiast zesłać na niego światło otoczy go jeszcze większym mrokiem?

Co się stanie, gdy ten rok minie?

„Rain. Spraw, by cienie stały się światłem” to niezwykle prawdziwa, bolesna i równie piękna historia o sile nastoletniej miłości. Mówi się, że jest szalona, namiętna, najsilniejsza. Czasem jednak zapominamy o tym, jak potrafi rozerwać nasze serca na milion kawałków. Pomimo bólu może okazać się ratunkiem, tak jak May dla Jace’a. Rain- deszcz, który ugasił otaczające go ognie piekielne. Uratował i zniszczył jednocześnie.

Co się stanie, kiedy deszcz spadnie po raz kolejny? Kogo ocali tym razem?

„Pozwoliłbyś mi być twoim deszczem?”

Książka 'RAIN: Spraw, by cienie stały się światłem' autorstwa Katarzyny Wycisk to poruszająca opowieść o życiowych wyzwaniach, jakim muszą stawić czoła szesnastoletni bohaterowie. Fabuła skupia się na losach chłopaka o wrażliwej duszy, Jace'a, który jest obdarzony talentem poetyckim, ale jednocześnie musi zmagać się z przemocą i szykanami ze strony rówieśników.

Książka przedstawia bardzo realistyczne obrazy dojrzewania, pierwszych miłości i trudności, jakie towarzyszą młodzieży. Fabuła porusza trudne tematy, takie jak przemoc rówieśników, emocje związane z pierwszymi miłościami oraz próby znalezienia swojego miejsca w trudnym świecie szkoły. Opisane sceny są pełne emocji i autentyczności, co pozwala czytelnikowi wczuć się w rozterki głównych bohaterów.

Autorce udało się stworzyć realistyczne postaci, którym towarzyszymy w ich trudnych przejściach do dorosłości. Jednak warto podkreślić, że książka zawiera treści i sceny, które mogą być nieodpowiednie dla młodszych czytelników, dlatego polecałabym ją raczej starszym nastolatkom.

Podsumowując, 'RAIN: Spraw, by cienie stały się światłem' to emocjonująca i życiowa opowieść o trudnych chwilach dorastania, pierwszych miłościach i próbach znalezienia swojego miejsca w świecie. Książka potrafi poruszyć czytelnika i zmusić do refleksji nad problemami, z jakimi borykają się nastolatki. Jednak ze względu na pewne treści, warto zastanowić się, czy jest odpowiednia dla młodszych czytelników.

Książka...

Bardzo ciekawa historia.

Bardzo ciekawa historia.

Przepełniona emocjami naprawdę świetnie napisana historia dotycząca tematyki która nie jest nikomu z nas obca. Bezsensowna przemoc od rówieśników jest w stanie zniszczyć nawet najgłębsze uczucie i wiarę w drugiego człowieka. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji tej historii.

• Romans
  • Polskie

Katarzyna Wycisk RAIN Spraw, by cienie stały się światłem. Część 1 Zobacz więcej