rozwińzwiń

Szuje, mątwy i straceńcy

Okładka książki Szuje, mątwy i straceńcy Maciej Żytowiecki
Okładka książki Szuje, mątwy i straceńcy
Maciej Żytowiecki Wydawnictwo: Sumptibus fantasy, science fiction
258 str. 4 godz. 18 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Wydawnictwo:
Sumptibus
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-01-01
Liczba stron:
258
Czas czytania
4 godz. 18 min.
Język:
polski
ISBN:
9788364756351
Średnia ocen

0,0 0,0 / 10
Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Gdzieś daleko stąd Anna Dominiczak, Bartłomiej Dzik, Dawid Juraszek, Przemysław Karbowski, Tomasz Mróz, Grzegorz Piórkowski, Andrzej W. Sawicki, Marek Ścieszek, Stanisław Truchan, Maciej Żytowiecki
Ocena 5,3
Gdzieś daleko ... Anna Dominiczak, Ba...
Okładka książki City 3. Antologia polskich opowiadań grozy Dariusz Barczewski, Marek Grzywacz, Dawid Kain, Agnieszka Kwiatkowska, Kazimierz Kyrcz jr, Artur Daniel Liskowacki, Krzysztof Maciejewski, Kornel Mikołajczyk, Dariusz Muszer, Artur Olchowy, Bartosz Orlewski, Tadeusz Oszubski, Piotr Roemer, Anna Szczęsna, Izabela Szolc, Jarosław Turowski, Michał J. Walczak, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla, Maciej Żytowiecki
Ocena 8,3
City 3. Antolo... Dariusz Barczewski,...
Okładka książki Qfant 29 (8/2015) Piotr Grochowski, Łukasz Szatkowski, Ewa Szumowicz, Maciej Żytowiecki
Ocena 0,0
Qfant 29 (8/2015) Piotr Grochowski, Ł...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
0,0 / 10
0 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
384
217

Na półkach: , ,

Nie znałem autora, ale zaintrygował mnie tytuł i krótkie notki. Pierwsze opowiadanie w części SZUJE naprawdę mi odpowiadało, pozostałe w tej 1 części również przeczytałem. Może nie było ochów i achów, poziom i moje zainteresowanie spadło , ale przeczytałem. Natomiast zaczynając czytać część 2: MĄTWY zadałem sobie pytanie: o co autorowi chodzi? Zacząłem się łapać na "szybkim" czytaniu. No niestety 2 część przeczytałem wybiórczo, a do 3 już nawet nie chciało mi się podchodzić. Jakieś to dla mnie zaczęło być grafomańskie, jakiś przerost formy nad treścią i na siłę poruszające jakieś problemy ni to egzystencjonalne, ni to psychologiczne (żeby nie napisać psychodeliczne). Kompletnie się z autorem ani z jego książką nie zrozumieliśmy.

Nie znałem autora, ale zaintrygował mnie tytuł i krótkie notki. Pierwsze opowiadanie w części SZUJE naprawdę mi odpowiadało, pozostałe w tej 1 części również przeczytałem. Może nie było ochów i achów, poziom i moje zainteresowanie spadło , ale przeczytałem. Natomiast zaczynając czytać część 2: MĄTWY zadałem sobie pytanie: o co autorowi chodzi? Zacząłem się łapać na...

więcej Pokaż mimo to

avatar
75
29

Na półkach: ,

Szybka lektura na dwa-trzy wieczory. Zbiorek niestety dość nierówny; pomysły bardzo fajne, z wykonaniem bywa gorzej. Najlepiej wypadają te opowiadania, których bohaterem jest Ezra, policjant z demonem w głowie.

Szybka lektura na dwa-trzy wieczory. Zbiorek niestety dość nierówny; pomysły bardzo fajne, z wykonaniem bywa gorzej. Najlepiej wypadają te opowiadania, których bohaterem jest Ezra, policjant z demonem w głowie.

Pokaż mimo to

avatar
6131
3433

Na półkach:

Maciej Żytowiecki w swoich opowiadaniach zabiera nas w świat, który na pierwszy rzut oka może nas szokować. Pozorny egoizm, dążenie do zaspokajania własnych potrzeb, wykorzystywanie słabszych, uległych. Za tymi maskami kryje się jednak głębszy sens, który możemy już odkryć w pierwszym opowiadaniu ze zbioru "Szuje, mątwy i straceńcy". Bohaterzy cierpią z powodu samotności. Jest to samotność spowodowania postępem, osobistą misją, wyższym celem. Bezduszność, niewrażliwość, agresja - wszystko to zawsze da się w jakiś sposób wytłumaczyć. Popadanie w nałogi i sadyzm wiążą się z rozmijaniem się z "osobami" podległymi. Bohaterowie zwykle należą do kategorii istot wyższych od tych, wobec których żywią uczucia postrzegane przez nas jako negatywne.
Światy stworzone przez autora opowiadań można uznać za apokaliptyczne wizje świata. Mamy w nich do czynienia z zanikiem ludzkości, degradacją wartości humanistycznych, przejawiającą się w przemocy. W ten mroczny świat doskonale wprowadza nas pierwsze opowiadanie, w którym może i wszystko jest do kupienie, wszystko jest do kontrolowania, życie we dwoje wydaje się być rajem dla marzycieli o całkowicie posłusznej, podległej partnerce tolerującej nawet najgorsze zachowania, ale jest to świat bez konieczności dbania, starania się o względy drugiej osoby. Romans wygląda jak wypaczona wersja małżeństwa z kobietą gotową na wszystko, ale przedstawicielka płci pięknej nie jest tu prawdziwym człowiekiem tylko produktem jednej z lepszych firm tworzących roboty, które nie opuszczają swoich panów nawet, jeśli ich charaktery spowodowałyby odejście żywej partnerki. Próby pozbycia się idealnej kobiety zawsze kończą się niepowodzeniem. Zatapianie, zabijanie nigdy nie umożliwia uwolnienia się od robota zaprogramowanego na bezwzględną miłość.Podobne zachowania można odnaleźć u bohaterów, dla których ludzka postać jest jedynie otoczką ich wyższego bytu. Osamotnienie prowadzi do przemocy, wyobcowania.
"Szuje, mątwy i straceńcy" to interesujący zbiór opowiadań poruszających wiele ważnych i coraz bardziej aktualnych kwestii etycznych.

Maciej Żytowiecki w swoich opowiadaniach zabiera nas w świat, który na pierwszy rzut oka może nas szokować. Pozorny egoizm, dążenie do zaspokajania własnych potrzeb, wykorzystywanie słabszych, uległych. Za tymi maskami kryje się jednak głębszy sens, który możemy już odkryć w pierwszym opowiadaniu ze zbioru "Szuje, mątwy i straceńcy". Bohaterzy cierpią z powodu samotności....

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    7
  • Przeczytane
    7
  • Posiadam
    6
  • Przeczytane ebook LEGIMI
    1
  • E-booki
    1
  • Fantastyka, fantasy, science fiction
    1
  • Fantastyka
    1
  • E-book
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Szuje, mątwy i straceńcy


Podobne książki

Przeczytaj także