Ptaki w ogrodzie. Jak je rozpoznawać

Okładka książki Ptaki w ogrodzie. Jak je rozpoznawać Daniela Strauss
2021-01-01
2018-04-19
Henryk Garbarczyk
rozpoznawanie ptaków poradnik

Jak na tak skromną formę, książeczka spełnia swoją funkcję. Oczywiście obejmuje tylko wybrane ptaki spotykane w Polsce (choć autorką jest Niemka i to do tamtejszych czytelników skierowana pozycja była w pierwszej kolejności) i zdecydowanej większości gatunków tutaj nie poznamy, ale dla całkowitych początkujących ornitologów jest to rzecz przydatna.

Każdego ptaka opisano według najbardziej charakterystycznych cech, a do tego zawarto przy każdym jakąś ciekawostkę. Dźwięki z konieczności są ograniczone do onomatopei, ale wpisując na YouTubie nazwę któregoś z nich z dopiskiem „Leśny Budzik” można znaleźć fajne materiały ze zdjęciami i brzmieniem wybranego ptaka.

Każdego ptaka opisano...

Najczęściej wertowana przez mnie książka ostatnich miesięcy. Przy każdym osobniku uwypuklone są jego cechy charakterystyczne, na co zwrócić uwagę przy obserwowaniu. Oprócz podstawowych informacji opisane są ciekawostki dotyczące danego gatunku oraz rady jak "zwabić" je do swojego ogrodu.
Dla laika takiego jak ja, rewelacja!

Dla laika takiego jak ja, rewelacja!

• Poradniki
  • Książki RyOliwia