Wyzwanie czytelnicze LC

Okagesama. Japoński przepis na dobre życie

Wydawnictwo: Buchmann
How to live japanese
poradniki

Okagesama, czyli dzięki tobie. Japończycy używają tego zwrotu na okrągło. Jeśli ktoś zauważy, że wykurowałeś się z przeziębienia, możesz odpowiedzieć „Okagesama”, czyli z grubsza „Wyzdrowiałem dzięki tobie”, nawet jeśli ta osoba nie miała z tym nic wspólnego. „Okagesama” nie odnosi się do faktycznej przyczyny czy wkładu rozmówcy, lecz związku łączącego was ze względu na przynależność do tej...

Okagesama, czyli dzięki tobie.
Japończycy używają tego zwrotu na okrągło. Jeśli ktoś zauważy, że wykurowałeś się z przeziębienia, możesz odpowiedzieć „Okagesama”, czyli z grubsza „Wyzdrowiałem dzięki tobie”, nawet jeśli ta osoba nie miała z tym nic wspólnego. „Okagesama” nie odnosi się do faktycznej przyczyny czy wkładu rozmówcy, lecz związku łączącego was ze względu na przynależność do tej samej społeczności.

Okagesama. Japoński przepis na dobre życie to nietypowy przewodnik, który prowadzi nas przez wszystkie aspekty japońskości. Od kąpieli leśnych – shirini-yoku, przez celebrację niedoskonałości w technice kintsugi po japońską koncepcję szczęścia – ikigai. Yutaka Yazawa zawarł w nim nie tylko intrygujące opowieści o Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również przydatne wskazówki, które pozwolą w pełni odkryć kraj wspaniałej kuchni, fascynującej kultury i ciekawych obyczajów. Japończycy przez wieki doskonalili się w technikach poprawiających samopoczucie. Czas nauczyć się od nich, jak żyć dobrze i raz na zawsze zapamiętać, że na japońskiej wyspie żaden człowiek nie jest samotną wyspą. Okagesama!

źródło opisu: https://www.gwfoksal.pl/okagesama-japonski-przepis-na-dobre-zycie.html

źródło okładki: https://www.gwfoksal.pl/media/catalog/product/cach...»

CzytAśka | 2018-11-28
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 listopada 2018

Jeżeli choć odrobinę ciekawi was dziwny kraj na końcu świata, to weźcie do ręki „Okagesama. Japoński przepis na dobre życie”.
Zapraszam na www.czytaska.pl na kilka słów o Japonii.
Jestem zachwycona tą książką.

michal_frikucak | 2018-12-06
Na półkach: Przeczytane, Podróżnicze
Przeczytana: 06 grudnia 2018

Informacje podane w bardzo prosty sposób - zwrot - potem jednostronicowy opis. Autor mimo, że nie mieszka w Japonii, ogląda chyba tylko japońską TV, bo opinie typu "kryzys w Fukushimie został zażegnany" nie pozostawiają watpliwości, że jest świadom czegokolwiek, co tam się dzieję. Książka ma 100 stron tekstu pisanego, wiec można przeczytać, ale książkowe opisy Japonii napisane przez polskich autorów są chyba o niebo lepsze.

Aleksandrabook | 2018-12-03

Okagesama to książka, poradnik przedstawiająca nam kulturę japońskości, lecz nie tylko w dosyć ciekawy sposób opisuje jak należałoby parzyć japońską herbatę, lecz nie tylko ...
na uwagę zasługują również motywy jakie pojawią się w japońskich książkach, a zastanawialiście się kiedyś jak żyje współczesny człowiek kraju kwitnącej wiśni? Te i inne aspekty japońskości znajdziecie w poradniku Okagesama.

arisasata | 2019-01-18
Kiniek | 2018-12-30