Wieczory cyrkowe

Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz
Wydawnictwo: Czytelnik
Nights at the Circus
Filifionka

Rok 1989, schyłek stulecia i perspektywa nowego, wspaniałego wieku. Słynna artystka trapezu Sophia Fevvers odbywa tryumfalne i pełne niezwykłych przygód tournee od Londynu po Syberię. Towarzyszy jej młody amerykański dziennikarz, usiłujący odkryć tajemnicę jej pochodzenia. Fevvers, bożyszcze tłumów, adorowana przez księcia Walii i malowana przez Toulouse-Lautréca, wychowywała się w "domu pod...

Fevvers, bożyszcze tłumów, adorowana przez księcia Walii i malowana przez Toulouse-Lautréca, wychowywała się w "domu pod czerwoną latarnią". Skąd się jednak tam wzięła? I przede wszystkim - czy jej łabędzie skrzydła są rzeczywiście autentyczne, czy też jest to jeszcze jeden trik cyrkowy?

źródło opisu: Czytelnik, 1993

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Balinea | 2011-03-14
Przeczytana: 04 marca 2011

Piękna opowieść o dojrzewaniu do miłości i zmianach jakie powoduje, gdy już się przydarzy... Magiczna, hipnotyzująca, czaruje i mami... Polecam

mineymoe | 2010-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2010

Świetny język, intrygująca historia tylko zniechęciła mnie ta dawka wulgarności - kwestia smaku i wrażliwości.

Filifionka | 2010-03-13

Carter w świetnej formie. Proza całkowicie magiczna.

Earnshaw83 | 2011-08-02
Przeczytana: 2010 rok

Magiczna proza. Świat przedstawiony na długo zapisuje się w pamięci czytelnika.

OlgA | 2017-04-20
Milena | 2017-01-10