Pierwsza Książka Mojego Dziecka

2014-12-01
42 min.
dla dzieci

Okładka książki W Noc Wigilijną Clement Clarke Moore, Stacey Thomas
W Noc Wigilijną Clement Clarke Moor...
Okładka książki Gwiazdka Aniela Cholewińska-Szkolik, Joanna Kencka
Gwiazdka Aniela Cholewińska-...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...

Przeczytane 715 Opinie 92 Oficjalne recenzje 557

Wyróżniona opinia i

Książki 325 Opinie 310

„Pierwsza książka mojego dziecka” - jak to ładnie brzmi. Jako mama zawsze chciałam, aby moje dzieci miały w domu taką swoją pierwszą książkę. Nie chciałam, żeby to było coś standardowego, miało się wyróżniać wśród innych książek. Miało być uniwersalne. I taką jest właśnie ta książeczka.
Przede wszystkim zabiera małego czytelnika w świat literatury. Pierwsze zabawne słowa, pierwsze wiersze i pierwsze piosenki.

Wszystko, co nowe dla malucha staje się ciekawsze. Tak jest z książeczkami. Dlatego warto mieć na półce i takie, które pomogą i nam, rodzicom wyciągnąć cenne rady. Ważne jest bardzo, by dzieci nie zrażać do książek tylko sprawić, aby czytały. Bardzo też ważne jest czytanie dzieciom książek nawet w formie dobranocki. To takie istotne dla ich rozwoju.

Piękna okładka z bogatym wnętrzem oraz ciekawymi ilustracjami, które przyciągną wzrok niejednego malca. Moja córka na swój sposób opowiadała o niej, ale także starała się powtarzać wierszyki, które jej czytałam.

Ogromny plus za to, że książka została wydana w grubej oprawie i jest z tych kartonowych i przetrwa lata. Kto wie, może kiedyś moje dzieci będą ją czytać swoim?Dzięki wydawnictwu będziemy mieć piękną pamiątkę. Dziękujemy.

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją Pierwszej książki mojego dziecka. Jest to opracowanie zbiorowe wydane przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom i Wydawnictwo Prószyński i S-ka. To co rzuca się w oczy już na samym początku to przepiękny sposób wydania. Każda strona opatrzona jest cudnymi, przyjaznymi dla dziecka ilustracjami. Nie bez znaczenia jest fakt, że strony są grube, kartonowe co czyni je odpornymi na większość pomysłów najmłodszych czytelników. Książeczka opowiada o tym co znajduje się w centrum zainteresowania dzieci w wieku do lat trzech (i starszych 😊) - między innymi o zwierzątkach, częściach ciała, zabawkach, porach roku i zjawiskach, które się z nimi wiążą. Wszystko to ubrane w przepiękne mniej lub bardziej znane wierszyki. Autorzy zwracają się także do rodziców wyjaśniając rolę słowa mówionego/czytanego w życiu ich pociech. Książka jest bardzo przyjazna dla dzieci, jak i ich opiekunów. Z synkiem przeczytaliśmy ją już w całości, a teraz wracamy do bardziej interesujących go fragmentów. Ku mojemu zaskoczeniu zaczyna powtarzać część prostszych wierszyków. Polecam serdecznie.

Bardzo fajna książeczka dla najmłodszych. Ciekawe wierszyki (Piotrowska, Tuwim, Porazińska, Papuzińska, Szelburg-Zarembina, wesołe ilustracje, kartki kartonowe i solidna okładka. Książka zawiera również wskazówki wychowawcze dla rodziców ;-) No bo przecież "Rodzice są najważniejszymi osobami w życiu dziecka. Od tego, jak je traktują i wychowują,zależeć będzie całe jego dorosłe życie. A trwa ono znacznie dłużej niż dzieciństwo!"

"Pierwsza Książka Mojego Dziecka" trafiła do nas jak moje dziecko miało 10 miesięcy i wciąż jest hitem w naszym domu. Maluch lubi słuchać wierszyków, pokazywać zwierzątka i inne rzeczy na obrazkach. Książka ma poręczny format i praktyczne cało kartonowe strony a także sporo wierszyków na wiele tematów związanych z życiem codziennym i otaczającym nas światem. Szkoda, że nie mieliśmy możliwości kupić jej wcześniej. Wszystkim niezdecydowanym gorąco polecam.

„Pierwsza książka mojego dziecka” poleca się do czytania „do brzuszka”, ale przede wszystkim noworodkom, niemowlakom i dzieciom w wieku 1-3 lata. PS. Nasza Ala ma cztery lata i nadal bardzo lubi wracać do zawartych w niej wierszyków (Julian Tuwim i jego wiersz "Lokomotywa" rządzą),masażyków i piosenek.

Kartonowe wydanie jest w stanie oprzeć się wszędobylskim dziecięcym paluszkom, a nawet pierwszym ząbkom. Na 39 stronach tej pozycji znajdzie się również coś dla rodziców i opiekunów: wyjaśnienie, dlaczego czytanie dzieciom jest tak istotne dla ich prawidłowego rozwoju; zaprezentowanie przykładów wpływu głośnego czytania w czasach, kiedy masowo otaczają nasze dzieci różnorodne bodźce; wskazanie 12 przykazań i 12 zakazań związanych z traktowaniem i wychowaniem dzieci.

Jest to zatem książeczka wielozadaniowa i autentycznie uniwersalna.

Kolorowe ilustracje przyciągają wzrok naszych pociech, zwłaszcza że na wielu z nich występuje sympatyczne Bobo, z którym maluchy mogą się zaprzyjaźnić, czy nawet utożsamić.

Wyłącznym dystrybutorem tego tytułu, stworzonego przez Fundację "Cała Polska czyta dzieciom" jest Księgarnia Internetowa Bonito.pl - zajrzyjcie tam i sprawcie ją sobie i swoim dzieciom lub ofiarujcie ją komuś bliskiemu w prezencie.

Kartonowe wydanie jest w stanie oprzeć się wszędobylskim dziecięcym...

Fantastyczna książka dla młodszych (również trochę starszych) dzieci. Każda strona zawiera miłą dla oka ilustrację i zazwyczaj jeden rymowany wiersz, który dzieci z łatwością zapamiętują. Dzięki temu dzieci mogą się "bawić" w samodzielne czytanie :) Na końcu są również trzy, łatwe do zapamiętania piosenki.
Książka, którą dostałam w szpitalu (2015 r.) po urodzeniu trzeciego dziecka. Trafiła w ręce starszego rodzeństwa, jako prezent od nowo narodzonej siostry. Od razu przypadła Im do gustu. Byli i są nadal nią zachwyceni (pomimo upływu czasu). Teraz czytają we trójkę kolejnemu bratu :)

Książka, którą dostałam w szpitalu (2015 r.) po urodzeniu trzeciego...

Bardzo przyjemna książeczka wprowadzająca Malucha w nowy świat- Krainę Wyobraźni. Super wierszyki, rymowanki i piosenki:)Ważne, że zawiera zarówno wskazówki dotyczące tego, co ważne jest w wychowaniu dziecka,co pomaga w Jego rozwoju, a także opisuje jak się nie zachowywać w stosunku do Malca, aby nie zaburzyć Jego prawidłowego rozwoju.

Bardzo fajna książeczka dla dzieci.Często ją czytam mojemu synkowi.

Bardzo fajna książeczka dla dzieci.Często ją czytam mojemu synkowi.

Przeciętna książka, jeśli dziecko nie jest w świecie książek to może ją polubi. Czytam ja dziecku co jakiś czas, na ten moment switnie nadaje sie jako nauka przewracania kartek. Duzy plus za kartonowe strony i dobrA jakosc okładki.

Bardzo swietna ksiazka, polecam.

Bardzo swietna ksiazka, polecam.

• Dla dzieci
  • Biblioteczka Kacperka