Zdecydowanie nie lubię zimy

Okładka książki Zdecydowanie nie lubię zimy Fiona Barker, Christine Pym
Okładka książki Zdecydowanie nie lubię zimy
Fiona BarkerChristine Pym Wydawnictwo: Zielona Sowa bajki
32 min.
Sylwia Rębacz
Zima Dla dzieci

Lubicie zimę?
Henio nie bardzo. Kojarzy mu się ona ze wszystkim co najgorsze: z zimnem, długimi i ciemnymi nocami, śniegiem i lodem.
Hugo z kolei ją uwielbia! Dla niego zmia, to zabawy na śniegu, jazda na łyżwach i mnóstwo czasu na książki.
Henio i Hugo to bohaterowie zabawnej i bardzo kolorowej książeczki od @wydawnictwo_zielona_sowa
którzy udowadniają, zed siła przyjaźni jest ogromna!
Jeśli chcecie się dowiedzieć na czym polega magia przyjaźni - przeczytajcie.

Lubicie zimę?
którzy udowadniają, zed siła przyjaźni...

Hugo i Henio, dwaj przyjaciele, którzy uwielbiają swoje towarzystwo. Zabawy, wygłupy, a nawet samo bycie obok, to dla nich cenne chwile, bo są razem. Można pomyśleć, że gdy ktoś tak się dogaduje, to różnice nie stanowią przeszkód...

Gdy dni stają się chłodniejsze, a liście zaczynają spadać z drzew wiewiórki odkrywają, że jednak coś ich dzieli: Henio nienawidzi zimy, a Hugo ją uwielbia.

Dla Henia zimowe zabawy nie są żadną przyjemnością, a Hugo wprost uwielbia zimowe szaleństwa. Czy da się pogodzić takie różnice?

Ta niezwykle urocza książka udowadnia, jak wielka może być prawdziwa przyjaźń. Pokazuje, że nie zawsze musimy z czegoś rezygnować, ponieważ, gdy pójdziemy na pewne odstępstwa, to jesteśmy w stanie osiągnąć kompromisy, które dla wielu stanowią ogromne wyzwanie.

W jesienno-zimowej scenerii dzieci odkryją trudną sztukę kompromisu w towarzystwie sympatycznych bohaterów. To książka, która rozśmiesza i jednocześnie rozczula.
Na jesienne i zimowe wieczory będzie idealna😊

O dwóch postawach wobec zimy. Wiewiór Hugo ją uwielbia, Henio... niekoniecznie... Szkoda tylko, że mi, osobie dorosłej, finał tej historii skojarzył się ze związkiem jednopłciowym.

• Dziecionkowe
  • Dla dzieci, Poziom 0
  • Dla szkrabów
  • Przeczytane dla dzieci 2023
  • Wiek 1-3
  • Dziecko

Dodaj cytat z książki Zdecydowanie nie lubię zimy