PLĄSY RĄCZKI

2022-10-15
Marta Tychmanowicz
interaktywna dladzieci obrazkowe edukacyjne

Okładka książki Wielkie marzenie małego Krecika Tom Percival, Christine Pym
Wielkie marzen... Tom Percival, Chris...
Okładka książki Zdecydowanie nie lubię zimy Fiona Barker, Christine Pym
Zdecydowanie n... Fiona Barker, Chris...
Okładka książki Tygrys Cezary Harasimowicz, Marta Kurczewska
Tygrys Cezary Harasimowicz...
Okładka książki Intruzi Susanna Isern, Sonja Wimmer
Intruzi Susanna Isern, Sonj...
Okładka książki Gwiazdka Aniela Cholewińska-Szkolik, Joanna Kencka
Gwiazdka Aniela Cholewińska-...

Ta książka to istny spektakl z udziałem rączek waszych dzieci. Dzieci lubią proste komunikaty i tak też jest w tej książce, jasno sformułowane polecenia i ćwiczenia wskazują dzieciom jakie zadania mają wykonywać. Ich rączki między innymi skaczą jak koźlątka, płyną zwinnie jak rybka i wznoszą się nad książką jak motyl. Czytanie jej, przy jednoczesnym wykonywaniu ćwiczeń to świetna okazja do wspólnych aktywności i dobrej zabawy.

🖐️„PLĄSY RĄCZKI”🤞
Po raz kolejny autor, Hervé Tullet zaprasza dzieci do magicznego świata wyobraźni, kreatywności i pomysłowości.
Pod nazwiskiem Tullet'a kryje się zabawa, edukacja, radość dziecka. 😁 I nie inaczej było tym razem.

W „Pląsach rączki” dzieci przekonają się, że ich rączki są magiczne! ✨✨✨Małe paluszki mają wielką moc! Mogą skakać po kropkach- lekko i zwinnie albo płynnie i wysoko, odbijać się jak piłeczka, płynąc jak rybka, toczą się, wznoszą się i opadają. WYOBRAŹNIA to słowo klucz tej lektury, a przy okazji aktywnego czytania- rozwijamy małą motorykę najmłodszych.
Wyśmienita lektura do pracy i zabawy, pomocna przy terapii ręki, sztuki koncentracji i wspaniała rozrywka.
Stonowana kolorystyka, duży format stron, jasne i klarowne polecenia, twarda i solidna okładka to kolejne plusy tej magicznej książeczki.
Cudowna zabawa!

format: 22 x 26,5 cm
rok wydania: 2022
język wydania: polski

🖐️„PLĄSY RĄCZKI”🤞

Książka, która, chociaż wygląda dość niepozornie, jest po prostu wspaniała. To jedna z tych pozycji, które stają się hitem nie jednego malca. Dlaczego uważam ją za tak niezwykłą? Ponieważ to książka, która angażuje dziecięce rączki do aktywności. To pozycja, która ćwiczy małą motorykę, wspiera rozwój wyobraźni, a jednocześnie sprawia, że nasza pociecha doskonale się bawi.

Pomysł na książkę okazał się wspaniały. Niby nic wielkiego, tylko trzy kolory, trochę kropek, kresek, dłoni, a do tego nieduża ilość tekstu. Nic bardziej mylnego, ta niepozorna książka zajmie dziecko na naprawdę długi czas, odciągnie od wielu elektronicznych gadżetów, z których korzysta niejeden maluch.

Okładka w książce twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Pląsy rączki” to książka, która mnie oczarowała i uważam, że będzie wspaniałym prezentem dla dziecka. Z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/12/plasyraczkiwydawnictwobabaryba.html

Zazwyczaj przy polecajkach książek dla młodszych czytelników pojawia się u mnie zdanie, że książka nadaje się na wieczorne czytanie przed snem. Ale nie tym razem, lektura tej książki przed snem nie pozwoli zasnąć Waszym pociechom jeszcze długo. Ta książka wręcz je ożywi i rozbudzi chęć do zabawy. A dlaczego?

W „Pląsach rączki” dzieci przekonają się, że ich rączki są zaczarowane, bardzo zwinne i wygimnastykowane. Rączki skaczą, fruwają, a nawet tańczą w rytm poleceń autora i robią to z uśmiechem na twarzy i zaangażowaniem.

„Pląsy rączki” to książka, w której dziecko wykonuje różne zabawy swoją rączką i paluszkami. Ma skakać po kropkach, odbijać się jak piłeczka, toczyć się po kamyczkach, wznosić się i opadać jak ptak albo motyl. Znamy zarówno książki jak i gry Autora i wiemy, że ogranicza je tylko dziecięca wyobraźnia. A zadania, z którymi mierzą się dzieci rozwijają małą motorykę.

Myślę, że książka świetnie sprawdzi się dla dzieci w wieku 2-3 lat, ale 5-latek też będzie zainteresowany, możecie mi wierzyć. Książkę można wykorzystać na zajęcia w grupie jak i indywidualnie, świetnie sprawdzi się też jako narzędzie w terapii ręki. Polecam!

W „Pląsach rączki” dzieci przekonają się, że ich rączki są...

Kiedy otwierasz książki Tulleta dzieje się magia.
Zwykła lektura zmienia się w pasjonujacą przygodę, pełną niespodziewanych zwrotów akcji, a banalne rzeczy nabierają głębszego, magicznego znaczenia. To niepowtarzalne i orginalne podejście do literatury sprawia, że książki autora są wyjątkowe. Oszczędne w treści, z ilustracjami w podstawowych barwach pełnymi fantazyjnych esów-floresów i nieregularnych kształtów, wyglądają niczym żywcem wyjęte z plastycznej teczki przedszkolaka pełnej nieregularnych maziajów i przypadkowych pociągnięć pędzlem.

Sięgając po najnowszą książkę autora przygotujcie się na wyjątkowy spektakl z dłoniami w roli głównej. Wasze ręce będą tańczyć jak zaczarowane, wykonując coraz to nowsze ćwiczenia, raz powolne, pełne gracji, spokojne i delikatne, innym razem gwałtowne, ekspresyjne i zupełnie szalone. Może chcecie by zmieniły się w piłeczki, motyla lub rybki? Albo robiły szybkie pętle jedna za drugą niczym samolot lub rakieta? Bez względu na to jaka aktywność zostanie waszą ulubioną, dobra zabawa gwarantowana.

"Pląsy rączki" to książka zupełnie szalona, w oryginalny sposób łącząca aktywność fizyczną z czytaniem. Nawet największe leniuchy dadzą się porwać w niesamowity wir przygody oraz wyśmienitej zabawy. Przedstawienie z udziałem palców oraz dłoni wpływa pozytywnie na wszechstronny rozwój dziecka usprawniając motorykę małą, koncentrację oraz pobudzając wyobraźnię. Dobra zabawa gwarantowana!

Kiedy otwierasz książki Tulleta dzieje się magia.

Super książka, która nie tylko zajmie się ćwiczeniem koncentracji i motoryki małej, ale również sprawi, że dziecko będzie się świetnie bawiło. Pobudzi wyobraźnię i zachęcie do kontaktu z literaturą. Bardzo polecam! Moje dzieci są nią oczarowane. Ja z resztą również.

Książki Tullet'a są inne niż wszystkie. Do nich wraca się bardzo często i za każdym razem sprawiają wiele radości. Zachwyciły nas już od pierwszej części.

Dzisiaj pokażemy wam kolejną niesamowitą książkę Tullet'a. Tym razem jednak to dziecięce rączki wyruszą na przygodę. Mali czytelnicy przekonają się, że ich rączki są zaczarowane. Zatem, "połóż swoją rączkę na środku, zamknij oczy i skup się". Zaczynamy.

Najpierw powoli rozgrzewamy paluszki, stukamy w kropki i robimy okrążenia. Gdy już paluszki się rozgrzeją, pora na skoki małe, duże, szybkie i nieco wolniejsze, by po chwili latać jak motyl i pływać zwinnie między kropkami. Rączki będą się toczyć jak kamienie do miejsca odpoczynku, po którym pora na pętle i ślimakowe spirale. Skoki, tańce i szaleństwa zaprowadzą rączki do przystani, gdzie można się wyciszyć lub... zacząć zabawę od początku.

Ta książka to angażowanie małego czytelnika do zabawy, do podążania za śladem, do ćwiczenia koncentracji, rozwijania wyobraźni i pokazywania własnych interpretacji. To niesamowita przygoda, która za każdym razem będzie zaczynać się na nowo. Bardzo proste ilustracje oraz polecenia świetnie się sprawdzą zarówno u młodszego czytelnika, jak i przedszkolaka.

Czegóż nam potrzeba, by zaistniała najprawdziwsza magia...? Czarodziejskich formuł, niezwykłych przedmiotów, wiedzy rodem ze świata baśni... - absolutnie nie! Otóż wystarczą nam do tego nasze dłonie, o czym przekonuje nas w doskonały sposób znakomita książeczka dla dzieci pt. „Pląsy rączki”, która ukazała się właśnie w naszym kraju nakładem Wydawnictwa Babaryba. Nie przedłużając zatem - czyńmy magię!

Pod piękną, kolorową i niezwykle klimatyczną okładką kryją się strony wypełnione wspaniałymi ilustracjami, których to dopełnieniem są bardzo proste, niezwykle zabawne, często wyrażane wierszem i zaskakujące swoją różnorodnością, ćwiczenia dla dzieci. Ot, wystarczy wspomnieć chociażby o okrążeniu dłońmi całej książki, położeniu palców na wszystkich rysunkach kolorowych kropek na stronie, poruszaniu się dłonią pomiędzy kształtami niczym zwinna rybka, czy też udziale dłoni dziecka w całym spektaklu zabawnych czynności, które wieńczą należne brawa.

Pozycja ta stanowi sobą kolejną odsłonę znakomitej i niezwykle popularnej serii książek Herve Tulleta, którą zapoczątkował bestsellerowy tytuł „Naciśnij mnie”. Tym razem głównymi bohaterkami są tutaj zwinne rączki dziecięcych czytelników, które wykonując rozmaite i zarazem dostosowane idealnie do wieku odbiorcy - ćwiczenia, zapewniając mu wspaniałą zabawę i niosąc wielkie emocje - na czele z uśmiechem i wielką satysfakcją. I kolejny też raz spotkanie z tą serią łączy w sobie przyjemne z pożytecznym - świetną zabawę z nauką kolorów, kształtów i manualnych umiejętności.

Ci z nas, którzy mieli przyjemność poznać którąś z książek tego autora wiedzą, że największą ich zaletą jest znakomite połączenie prostoty działania dziecięcego czytelnika z wielką frajdą, jaką daje mu ta zabawa. I nie inaczej jest i tym razem, gdy oto mamy szereg ćwiczeń i zabaw z dłońmi, które podążają po powierzchni stron, a czasami nawet wychodzą poza nie. Pewną nowością jest ułożenie w końcowej fazie lektury tychże działań w zaplanowany spektakl z udziałem palców, dłoni i ilustracji na kartach tej pozycji, co oczywiście przekłada się na jeszcze lepszą zabawę. I to też potwierdza tę piękną prawdę, iż do zachwytu dziecięcego czytelnika - jak i również jego rodziców, wystarczy prosty, ale za to świetny pomysł.

Oczywiście nie sposób nie docenić wychowawczego i edukacyjnego oddziaływania tej książeczki, która uczy malucha kształtów, kolorów oraz wspominanych już powyżej umiejętności manualnych. Na tym jednakże owe dobro się nie kończy, bo mamy wszakże jeszcze jakże ważne ćwiczenie koncentracji dziecka, czy też wreszcie rozwijanie miłości do książek i literatury, czyli coś, co będzie pięknie procentować na przyszłość.

Skoro o pięknie mowa, to rzecz jasna muszę wyrazić swój zachwyt nad pięknym wydaniem tej książki, które przede wszystkim oczarowuje nas niezwykle malowniczymi, klimatycznymi i przypominającymi dziecięce rysunki - ilustracjami. Do tego warto docenić przejrzysty układ treści, doskonałej jakości papier i druk oraz twardą, zintegrowaną dla tej całej książkowej serii oprawę, która gwarantuje długie życie tej książeczki.

Tak naprawdę nie powinniśmy się nawet zastanawiać nad tym, czy podarować naszym dzieciom i wnukom tę pozycję, gdyż wybór jest oczywistym - TAK! Tak, z uwagi na treść tej publikacji, zawarte na jej stronach zabawne, pomysłowe i jakże ciepłe w swej wierszowanej wymowie - ćwiczenia, jak i wspominane już wielokrotnie wartości wychowawczo-edukacyjne, które w piękny sposób wspomagają właściwy rozwój dziecka. Jak zatem widzicie, mamy tu same plusy płynące ze spotkania z tym tytułem.

Słowem podsumowania - książka Herve Tulleta pt. „Pląsy rączki”, to znakomita, niezwykle pomysłowa i wspaniale wykonana pozycja dla najmłodszych dzieci, która sprawdzi się świetnie w domu, przedszkolu, jak i chociażby na placu zabaw. Tym samym mamy oto do czynienia z kolejną udaną książką tego autora, która bawi, edukuje i zapewnia przyjemnie spędzony czas. Ze swej strony gorąco polecam i zachęcam was do sięgnięcia po ten tytuł – naprawdę warto!

Tullet jest wysoko cenionym autorem, a jego książki szybko zyskały miano bestsellerów, które są sprzedawane w wielu krajach. Prawdę mówiąc ja również zastanawiałam się nad fenomenem tych książek, ale od spotkania z pierwszą pozycją, która wyszła spod pędzla tego autora wiem, że mogę brać jego pozostałe pozycje "w ciemno".

Najnowsza książka artysty już na pierwszy rzut oka przypomina pozostałe książki z serii, ale jeśli nie urzeka Was grafika, to zapewniam Was, że zostaniecie oczarowani pomysłowością autora i prostotą zadań, w które angażuje młodych czytelników.

"Pląsy rączki" to pozycja, która stawia w centrum opowieści dziecko. To ono jest tutaj bohaterem i gra najważniejszą rolę w przedstawieniu dotyczącym jego małych rączek i paluszków. Każda strona zachęca nas do kolejnych aktywności (mniej i bardziej skomplikowanych),które z pewnością ucieszą małych jak i dużych.

Z każdą stroną przedstawienie staje się coraz bardziej szalone i wesołe, a nasze rączki mają wiele pracy. I jak? Zmęczyliście się? Jeśli tak to możecie teraz odpocząć, ale jeśli zostało Wam jeszcze trochę siły to autor zachęca nas do zabawy od początku.

Sprawdzone z 3-latkiem, ale zapewniam, że dobrze będą się bawiły również znacznie starsze dzieci 😃

Najnowsza książka artysty już na pierwszy rzut oka...

Już chyba kiedyś Wam pisałam, że dla mnie Tullet to geniusz! Przy użyciu dosłownie kilku kropek i linii oraz podstawowej gamy kolorów stworzyć tak zabawną i interaktywną książkę, która zdecydowanie pobudzając kreatywność zapewnia doskonałą zabawę i jest remedium na nudę. Szacunek!

I nie inaczej jest w przypadku najnowszej, na polskim rynku, książki tego Autora. Ale tym razem bohaterką nie są kropki czy linie, ale cała dziecięca rączka. Zaczynają się prawdziwe "Pląsy rączki". I to nie byle jakie, od delikatnych ruchów i "skradania się na paluszkach" 😉, wystukiwania rytmów, poprzez coraz śmielsze ruchy, koła, esy floresy, aż po naprawdę dzikie harce, i to takie, o których byście w przypadku rączek nawet nie pomyśleli!
Niby tylko kilka kolorów i rączka, a zabawa może trwać i trwać, bo czyż nie najlepszą rekomendacją po przeczytaniu są słowa : "jeszcze raz, jeszcze raz, prosimy!"

I zapewne na tym jeszcze jednym razie się nie skończy 😉

• Przeczytane w 2023
  • Przeczytane Marcelince