Niedźwiedź i przestrzeń

Okładka książki Niedźwiedź i przestrzeń Urszula Kuncewicz-Jasińska
Okładka książki Niedźwiedź i przestrzeń
Urszula Kuncewicz-Jasińska Wydawnictwo: Alulalu Seria: Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
38 str. 38 min.
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu
Alulalu
2022-05-26
2022-05-26
38 min.
niedźwiedź las zwierzęta bieszczady

Już nie raz i nie dwa wspominałam, że ja i moje dzieci bardzo lubimy książki ze zwierzętami w roli głównej. Rozbudzają one w dzieciach szacunek i empatię względem zwierząt i natury.

Dowiemy się jak szybko biega niedźwiedź, co jeszcze potrafi robić prócz podkradania pszczołom miodu oraz dlaczego nie należy przed nim uciekać.

Książeczka jest aktywizująca, skłania czytelnika do podejmowania drobnych działań, odpowiadania na proste pytania w oparciu o jego doświadczenia i wiedzę.

Znajdziecie tu również napisaną w nieco zabawny sposób instrukcję właściwego i bezpiecznego postępowania w przypadku niespodziewanego bliskiego spotkania z niedźwiedziem.

A wszystko to w dziewiczej scenerii bieszczadzkiego lasu przepięknie przedstawionego na ilustracjach, które są prawdziwym mistrzostwem.

Idealną pozycją wpisującą się w te założenia jest "Niedźwiedź i przestrzeń". Książka, która uczy prowadząc czytelnika przez spokojny las letnią porą. Bohaterem jest oczywiście niedźwiedź....

'Niedźwiedź i przestrzeń' to zbiór ciekawostek o tytułowym misiu oraz o tym, jak zachować się podczas spotkania oko w oko z tym drapieżnikiem. Uczy respektowania granic swoich i innych.
zawiera elementy zachęcające dziecko do aktywnego uczestniczenia w czytaniu.
O pięknych ilustracjach chyba nie muszę już pisać, bo zachwycają na pierwszy rzut oka. Barwne opisy przyrody uwypuklają piękno obrazów.
Treści przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym, chociaż myślę że i młodsze i starsze chętnie posłuchają.

zawiera elementy zachęcające dziecko do aktywnego uczestniczenia w czytaniu.

Bieszczadzka puszcza to miejsce, gdzie natura rządzi się swoimi prawami. Pełna tajemnic i urokliwych zakątków, zachwyca każdego, kto ma odwagę podążać jej ścieżkami. Górzysty teren, bogactwo przyrody i niepowtarzalny klimat zapierają dech w piersiach, a wszechobeca cisza przerywana zaledwie szmerem liści i odgłosem dzikiej przyrody działa kojąco na zmysły.

To właśnie w tym niezwykłym środowisku autorzy zapraszają nas do wędrówki po świecie niedźwiedzi. Ukazują, jak ważne jest poszanowanie granic, które oddzielają człowieka od dzikiej przyrody. Przywołują na myśl piękno natury, której często nie dostrzegamy, a jednocześnie ostrzegają przed nierozważnym ingerowaniem w jej równowagę.

Książka "Niedźwiedź i przestrzeń" przenosi czytelnika w dziką krainę Bieszczad, gdzie toczy się opowieść o tajemnicach niedźwiedzia brunatnego. Autorzy splatają ze sobą piękno i zagadkowość, wprowadzając nas w świat zwyczajów i codziennego życia tego dzikiego zwierzęcia. Przepiękne ilustracje stanowią misterną wizję natury, otwierając przed nami jej tajemnice i uroki. Język napisany z wyczuciem, dopasowany do poziomu przedszkolaka, pozwala na pełne zanurzenie się w lekturze.

Książka skupia się nie tylko na opisie niedźwiedzia i jego niezwykłych zdolnościach, ale również na szerszym spojrzeniu na relację człowieka z przyrodą. Autorzy zwracają uwagę na wagę szacunku i empatii, zachęcając do otwartego i odpowiedzialnego podejścia do świata. Właśnie to podejście skłania do szanowania granic i dostosowania się do wymagań natury, zamiast narzucania jej naszych warunków. Wspominają również o tym, że to my, jako ludzie, penetrujemy siedlisko niedźwiedzia, a nie odwrotnie. To nasza odpowiedzialność, aby zadbać o to, by spotkania z tymi zwierzętami były bezpieczne i nieinwazyjne dla ich naturalnego stylu życia.

Dzięki tej książce dzieci nie tylko zdobędą wiedzę o życiu niedźwiedzi, ale również zasmakują piękna i wyjątkowości bieszczadzkiej puszczy. Pytania, kierowane w stronę czytelnika, skłaniają do aktywnego udziału w fabule. Z każdą kolejną stroną, czytelnik odkrywa nowe aspekty życia zwierzęcia i zgłębia jego tajemnice. Czytanie staje się nie tylko pasjonującą zabawą, ale również wspaniałą okazją do nauki.

To właśnie w tym...

Dziś zapewnie już wszystkie niedźwiedzie zapadły w sens zimowy. Oby!🐻
Czy wiesz dlaczego?
Aby przetrwać czas ograniczonego dostępu do pożywienia!🐾

To i więcej praktycznych faktów znajdziecie w kolejnej publikacji mistrzowskiego duetu -@wydawnictwo_alulalu ,czyli @urszulakj i @aljasinski . Mowa oczywiście o "Niedźwiedź i przestrzeń ", którą jest elementem cyklu o bieszczadzkim lesie.🌳

Ta historia to nic innego jak nauka szacunku i pokory wobec największych spośród leśnych stworzeń.
Bazujac na faktach w prosty i przystępny sposób tłumaczy jak świat postrzega niedźwiedź brunatny, a więc co lubi robić, gdzie znajduje pożywienie i jak żyć z nim w zgodzie.
Czy wiesz, że się da?😉

Autorka używając wyrafinowanego języka w niesamowicie prosty i niezabarwiony negatywami sposób opowiada o tym, co zrobić w sytuacji spotkania z niedźwiedziem i odsłania jego łagodność w zaskakujących również dla niego sytuacjach.
Przecież nawet duże zwierzę ma swoje granice.
I również one torują sobie własną drogę na własny sposób, dokładnie tak jak nasze kilkulatki. :)

Historia ukazana jest po raz kolejny w towarzystwie niepowtarzalnych ilustracji, które ubrane w ciepłe odcienie wyzwalają dobre i pozytywne skojarzenia.
Wielkość Niedźwiedzia przy jednoczesnym ukazaniu go jako wrażliwego i delikatnego wbija małego widza w fotel- dosłownie!

Aktywizujace zadania i pytania w tekście to strzał w dziesiątkę dla małego czytelnika! Wzmacniają zaangażowanie a przy tym pozwalają lepiej zapamiętać płynące z treści informacje.

To jaki w końcu jest ten "Miś"?
Czy taki jak nasza przytulanka, czy taka jak dzikie zwierzęta?🤔🤫

Ta książka to wspaniale skomponowany balans między tymi dwoma.
Książki Wydawnictwa Alualu nie znikają z regału do wspólnego czytania... A raczej wracają tam tylko na noc. ❤️

Jeśli tylko chcesz odkryć magię tej serii to koniecznie Cie zachęcam!
To idealny prezent. 🤩

Dziś zapewnie już wszystkie niedźwiedzie zapadły w sens zimowy. Oby!🐻
Czy wiesz dlaczego?
Aby przetrwać czas ograniczonego dostępu do pożywienia!🐾

Urszula Kuncewicz-Jasińska i Aleksander Jasiński po raz kolejny zachwycają nas książką pełną pięknych ilustracji, pełną ciepła, szacunku do przyrody i dawki wiedzy przekazanej w sposób zrozumiały dla małego czytelnika.

Tym razem bohaterem jest niedźwiedź brunatny. Jest duży, co do tego nie ma wątpliwości. A czy wiecie, że niedźwiedzie potrafią biegać bardzo szybko, lubią pływać, skakać i wspinać się na drzewa. Te niezwykłe zwierzęta są samotnikami. Zdecydowanie najbardziej lubią samotność - stronią od ludzi, a nawet innych zwierząt. A co zrobić, gdy staniemy z nimi oko w oko? W książce przeczytacie kilka wskazówek, jak się zachować podczas takiego spotkania.

Po raz kolejny jestem zachwycona książką z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu. To niezwykłe połączenie wiedzy, zabawy i pięknych ilustracji rozbudza ciekawość dzieci, zachęca je do aktywnego czytania. Tak, autorka zadaje pytania, zachęca do wspólnego skakania, tupania. Dzięki temu mały czytelnik się nie nudzi i chętniej poznaje świat. Ilustracje wypełniają książkę po same brzegi i są cudowne.

I choć ma się wielką ochotę przytulić niedźwiedzia z książki, pamiętajcie, by tego nie robić ;) Chyba, że będzie to pluszowy miś, taki, jakiego ma Zuzia.

Bieszczadzki las jest pełen zwierząt, o których warto opowiedzieć. A Urszula Kuncewicz-Jasińska i Aleksander Jasiński robią to w sposób rewelacyjny.

To kolejna książka z serii o bieszczadzkich zwierzętach. Bohaterem książki jest nie kto inny jak niedźwiedź brunatny. Piękna, wciągająca historia życia tego ssaka wraz z przyciągającymi oko ilustracjami sprawia, że książka ma niepowtarzalny urok.

Dodatkowym atutem publikacji jest zdecydowanie jej nauka jaką jest umiejętność zachowania się w sytaucji spotkania niebezpiecznego zwierzaka i dawanie przestrzeni zwierzętom. SŁłowem kluczem jest właśnie przestrzeń, gdyż każdy z nas na nią zasługuje.

Książka podobnie jak inne z tej serii ma aktywizujące zadania, które angażują czytelnika jeszcze bardziej.

Dla wszystkich wielbicieli nieustraszonej mrówki rudnicy, wydawnictwo Alulalu przygotowało kontynuację tej pięknej serii. Tym razem mamy przyjemność poznać pewnego zacnego pana. Niedźwiedź brunatny, bo to o nim dziś mowa, zaprasza do swojego świata.

"Niedźwiedź i przestrzeń" to pełna uroku historia, która najmłodszym przybliża wizerunek niedźwiedzi i pomaga poznać sekrety ich życia. Dzięki niej dowiemy się, co zwierzęta jedzą, jak spędzają czas, jak szybko biegają i czy lubią skakać. Dostaniemy również cenne wskazówki, co zrobić i jak zachować się podczas przypadkowego spotkania z niedźwiedziem.

Myślicie zapewne, że to książka popularnonaukowa?
Nic bardziej mylnego.

Przestrzeń. Słowo klucz.

Każdy z nas lubi przestrzeń wokół siebie. Zwierzęta też. Niedźwiedź (często nazywany przez dzieci misiem),mimo miłego wyglądu, nadal pozostaje dzikim zwierzęciem. Autorzy przypominają, by respektować granice, jakie nam wyznacza, nie ograniczać jego środowiska naturalnego i umieć zachować ostrożność. Warto pamiętać, że wzajemny szacunek to podstawa relacji nie tylko z dzikim zwierzęciem.

Podobnie jak część o mrówce, książka zawiera również aktywne elementy. Autorzy kierują do dzieci pytania, które angażują najmłodszych w fabułę. Historia zyskuje bajkowy klimat i zachęca do wspólnego czytania.

Życzyłabym sobie, by takich pozycji na polskim rynku czytelniczym było więcej. Pozycji, które tworzone są z pasją i miłością. Pozycji, które ujmują od pierwszego spojrzenia, uczą i pięknie przekazują wartości.

Mocno trzymam kciuki za Ulę i Alka (fajne imię, prawda?) i z niecierpliwością czekam na kolejne części przygód zwierząt z bieszczadzkiego lasu.

Poznajcie niedźwiedzia z bieszczadzkiego lasu. Takiego, który lubi miód i mrówki, który chętnie pływa i wspina się na drzewa. Możecie go spotkać podczas leśnej wędrówki, ale czy wiecie jak wtedy się zachować?
🐻
To książka która łączy w sobie pozycje popularnonaukową, aktywizującą i prawdziwą wizualną ucztę, za sprawą ilustracji tak cudnych, że ciężko aż oderwać od nich wzrok.
🐻
To książka, która uczy. Uczy czym jest przestrzeń, nasza osobista i ta wyznaczona przez innych. Taka w której czujemy się komfortowo i która daje nam spokój oraz poczucie bezpieczeństwa. Bo każdy ma taką przestrzeń, ale nie każdy umie ja zauważyć i jej przestrzegać.
🐻
Książka Wydawnictwa Alulalu to prawdziwy majstersztyk! Przecudna szata graficzna, wydanie z grubymi kartkami, dbałość o każdy detal i przesłanie pełne mądrości przekazane z nutką humoru. Wszystko to jest odpowiednio wyważone, tworząc książkową perełkę.

🐻

Poznajcie Niedźwiedzia brunatnego bohatera drugiej książki z serii Zwierzęta z bieszczadzkiego lasu.

Publikacja ta łączy w sobie najlepsze elementy, jakie może zaoferować książka dla dzieci. Znajdziecie tutaj zabawne opowiadanie, mnóstwo ciekawostek, dzięki którym dzieci zdobędą wiedzę na temat niedźwiedzi (opisanych prostym i zrozumiałym dla przedszkolaka językiem),ale też dowiedzą się jak ważne jest stawianie granic i ich respektowanie.

Podobnie jak w poprzedniej części nie zabrakło tutaj elementów aktywizujących czytelnika. Pytania kierowane do dzieci, czy wyszukiwanie elementów ilustracji sprawiają, że dzieci mają poczucie uczestniczenia w tej historii.

Nie byłabym sobą, gdybym nie wspomniała o pięknych ilustracjach, które perfekcyjne oddają klimat bieszczadzkiego lasu.

RE WE LA CYJ NA ! ! ! Nie dość, że podaje ciekawostki na temat niedźwiedzia brunatnego, to jeszcze w bardzo prosty sposób prezentuje, jak się zachować podczas spotkania z nim. Jestem oczarowana tym wydawnictwem.

• Dla dzieci
  • Żłobek
  • Lekcja biblioteczna
  • Dziecionkowe
  • Dziecko
  • Lidka wiek nieokreślony
  • Bruno - chcemy/może chcemy

Dodaj cytat z książki Niedźwiedź i przestrzeń