romans, erotyk, New Adult

Fabiana jest studentką, zarabia jako fotomodelka. Gdy dostaje intratną propozycję kilkutygodniowej sesji zdjęciowej na Ukrainie, odrzuca ją bez namysłu, gdyż nie chce sama wyjeżdżać z kraju. Nie przypuszcza jednak, że jej życie już nie zależy od niej. Zostaje uprowadzona i uwięziona w luksusowej posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu. Porywacz okazuje się kazachskim miliarderem, jednookim...

Zostaje uprowadzona i uwięziona w luksusowej posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu. Porywacz okazuje się kazachskim miliarderem, jednookim gangsterem. Dba, by dziewczynie niczego nie brakowało – niczego oprócz wolności i wiedzy dotyczącej powodów porwania i dalszych losów.

Jednak ona jest uparta i nie zamierza się poddać. Powoli, stopniowo, skrawek po skrawku, zdobywa informacje, ale nie spodziewa się, że prawda okaże się tak groźna, nierzeczywista i wstrząsająca.

Powieść częściowo była dostępna na wattpad i na blogu autorki.

źródło opisu: zaczytani.pl

źródło okładki: zaczytani.pl

Wioleta Sadowska | 2018-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2018

"Niektórych trudno kochać, ale nienawidzić jeszcze trudniej".

My kobiety, lubimy bajki dla dorosłych, podszyte namiętnością i zmysłowym erotyzmem. Przynajmniej spora część z nas. Książka "Kryształowe serca" z pewnością więc zadowoli miłośniczki romansowych klimatów, które oczekują od czytanej książki zupełnego oderwania się od rzeczywistości. Historia ta spełnia rolę tę stuprocentowo.

Augusta Docher vel Beata Majewska to pseudonimy literackie polskiej pisarki, która zadebiutowała powieścią pt. "Eperu". Jest mamą, żoną, córką i Ślązaczką. Kobieta wielu specjalności - plastyczka, księgowa, manicurzystka, ogrodnik, kura domowa i bizneswoman. Powieść "Kryształowe serca" była początkowo dostępna na wattpad i na blogu autorki.

Fabiana to studentka, która zarabia na życie jako fotomodelka. Bohaterka utrzymuje swojego chłopaka, ale gdy pada propozycja wyjazdu na Ukrainę w celu zrobienia tam sesji zdjęciowej, odmawia przeczuwając podstęp. Jakiś czas później, pewnego dnia, Fabiana zostaje...

Stokrotka | 2018-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 26 marca 2018

On – gangster z przeszłością, koktajl bezwzględności i wrażliwości. Ona – piękna studentka, fotomodelka, z bagażem w postaci chłopaka-hazardzisty-brutala.
„Kryształowe serca” to romans okraszony szczyptą tajemnicy i dwiema garściami sensacji. Zazwyczaj tego typu literatura odstrasza mnie zbytnią dosłownością lub wręcz wulgarnością scen erotycznych. W tym przypadku było subtelniej, co mnie akurat odpowiadało. Styl autorki przypadł mi do gustu. Potrafiła obronić bohaterów, wytłumaczyć ich głupie zachowania, więc nie musiałam zbyt często zgrzytać zębami. Cóż … Nie porwała mnie ta historia, zachwytu nie poczułam, ale zainteresowanie to i owszem.

Anna | 2018-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2018

Twórczość autorki książki pt." Kryształowe serca" Augusty Docher poznałam czytając jej wcześniejsze powieści obyczajowe tj. Konkurs na żonę, Bilet do szczęścia.

Pokrótce stwierdziłam,że mam ochotę kolejną jej książkę, którą napisała pod pseudonimem.

Fabiana, główna bohaterka czuje się swojej nowej sytuacji zagubiona, która ją spotkała, gdyż mieszka w bogatej posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu.

Karim jest tajemniczym mężczyzną, miliarderem, ale nade wszystko pracuje nad odkrywaniem siebie na nowo.

Dwa różne światy, a łączy je tak niewiele. Miłość za którą oboje tęsknią, ale ukrywają to uczucie tęsknoty za nią.

Książka składa się z 21 rozdziałów ujętych i opracowany w przejrzysty sposób przez autorkę.

Akcja powieści toczy się szybko dzięki temu nie zabraknie w niej wielowątkowości.

Teksty dialogowe zostały delikatnie i doskonale przedstawione i obrazują wyrazistość bohaterów.

Czytelnik zapoznając się z tą niezwykle napisaną powieścią o pokonaniu żądzy władzy, poszukiwaniu...

Angelic | 2018-03-05
Przeczytana: 05 marca 2018

Zawsze czuję się lekko dziwnie, stojąc w opozycji z większością, jednak nie potrafię doszukać się w tej książce zbyt wielu pozytywnych cech.
Już opis wskazuje nam historię miłości pomiędzy srogim Karimem, a jego piękną zakładniczką Fabianą. Takie książki istnieją i mają potencjał, jeśli lubimy klimaty 'syndromu sztokholmskiego'. Jednak interakcje pomiędzy dwójką głównych bohaterów są tak okrojone i dziwne, że w moim mniemaniu, nie miałyby szansy na przerodzenie się w miłość. Wątki są tak niewiarygodne, że częstokroć źrenice rozszerzały mi się ze zdziwienia. Jednak najbardziej irytująca część, to zachowanie samej porwanej, która jest dobrze traktowana, ale nie docieka dlaczego została uwięziona, nie zadaje pytań i nie szuka odpowiedzi, trwając miesiącami, monotonnie w willi porywacza. No tego było dla mnie po prostu za wiele, i biorąc pod uwagę fakt, że odpowiedzi (zupełnie nierealistyczne) zaczynają nam się klarować dopiero po przeczytaniu 3/4 powieści - to niestety muszę...

To książka podobała mi się najmniej ze wszystkich tej pisarki. Ani straszna ani ekscytująca a główna bohaterka irytująca niesamowicie.

Mam pewien problem z Augustą Docher vel Beata Majewska. Pierwszą jej książkę, którą przeczytałam był Konkurs na żonę a zaraz potem drugą część Bilet do szczęścia. Byłam absolutnie zachwycona. I jestem do tej pory. Myślałam, że mam nową ulubioną autorkę, to znaczny, że kupuje i czytam wszystkie jej książki w ciemno. Oczywiście zdarza mi się, że autor z grona moich ulubieńców popełni coś słabszego ale najcześniej nie odbiera mi to radości czytania ponieważ tak bardzo lubię styl "ulubieńca" że jestem na to w stanie przymknąć oko.

W tym przypadku sprawa ma się inaczej. O ile wcielenie pisarki jako Beata Majewska przypadło mi do gustu (no może w Zdąrzyć z miłością autorka za bardzo popłynęła z wielką ilością chorób i nieszczęść) to Konkurs na żonę jest jedną z moich ulubionych książek jakie kiedykolwiek przeczytałam.

Nie rozumiem zbytnio sensu alter...

mclena | 2017-12-09
Na półkach: Przeczytane, 2017 ✔
Przeczytana: 06 grudnia 2017

"Nie warto starać się za dwoje, zabiegać o wzajemność i pielęgnować własną, jednostronną miłość. To nigdy nie wychodzi, bo nie da się latać z jednym skrzydłem..."

Moje pierwsze spotkanie z autorką i... jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Zarówno styl, jak i dobór słów, fabuła, wykreowane postacie... no przynaję się bez bicia - bardzo dobrze spędziłam czas.
Czyta się błyskawicznie, i choc momentami wydaje się, że wszystko juz było, to jednak nie da się nie czytać dalej i z przyjemnością oddawać się czytelniczej wyobraźni.
Nie wiem co ma w sobie ta powieść takiego, że aż tak mnie ujęła, byc może trafiła do mnie w odpowiednim momencie i to sprawiło, że połykałam ją strona po stronie, ale zachęcam do przeczytania, bo ja będę wspominac ją naprawdę dobrze i myślę, że jeszcze coś spod ręki tej autorki kiedys przeczytam.

Kasiek | 2017-12-05
Przeczytana: 30 listopada 2017

Bardzo dobra książka. Jak tylko zapoznałam się z opisem na okładce wiedziałam, że przypadnie mi do gustu. Pierwsze co mi się nasunęło, to podobieństwo do "Mistrza" Katarzyny Michalak. Jest to jedna z nielicznych książek, którą przeczytałam dwukrotnie i to raz za razem, a pewnie jeszcze do niej powrócę. Stąd moje zainteresowanie "Kryształowymi sercami". Uważam, że ta książka również jest świetna - zarówno fabuła, zarys głównych bohaterów, a przede wszystkim tajemnice w tle i motywy postępowania głównego bohatera. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Naprawdę dobre zagranie ze strony autorki. Nie można też pominąć doskonale zestawionych relacji między głównymi bohaterami i dawkowania emocji. Książka wciągnęła mnie na dobrych kilka godzin. To jest ta z gatunku, które chciałoby się jak najszybciej skończyć, ale jednocześnie czytać jak najdłużej. Polecam.

Gosia | 2018-02-06
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane
Przeczytana: 06 lutego 2018

Fabianna początkująca fotomodelka zostaje porwana i wywieziona na Lazurowe Wybrzeże. Tam mieszka w luksusowych warunkach i poznaje bogatego właściciela Karima. Nie zdaje sobie sprawy dlaczego tutaj jest i w jakim celu jest przetrzymywana.
Strasznie się umęczyłam czytając tą książkę, zajęło mi to aż 5 dni!!! właściwie sama sobie się dziwię że wytrwałam do końca.
Cokolwiek zaczyna się wyjaśniać dopiero około 3/4 książki (około 200 stron)a tak wieje nudą. Chyba wolę tą autorkę jako Beatę Majewską, gdyż jej książki o wiele bardziej przypadły do mojego gustu.

rinos | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2017
Przeczytana: 20 listopada 2017

To moje kolejne spotkanie z twórczością Beaty. Czytałam kiedyś Anatomię uległości – wtedy był to rękopis pod innym, roboczym tytułem. To były początki tej autorki. Tamta książka mnie nie zachwyciła, była przeciętna, nie zapadła w mej pamięci.

Nigdy jednak się nie zrażam i z chęcią sięgam po kolejne tytuły danego autora. Opis "Kryształowych serc" bardzo mnie zaintrygował. Mroczny facet, prowadzący ciemne interesy, do tego element porwania i zawzięta główna bohaterka. Jeżeli dodamy do tego zaskakującą fabułę, nutkę tajemniczości i wysublimowany język, powstaje mieszanka wybuchowa, która po odpowiedniej obróbce, powinna stworzyć coś wyjątkowego. I to autorce się udało. Książkę świetnie się czyta, z każdą kolejną stroną historia Fabiany i Karima staje się coraz bardziej uzależniająca.

Dlaczego odjęłam jedną gwiazdkę? Za ostatnie rozdziały. Szkoda, że autorka bardziej nie rozwinęła tematu. Fabuła pod koniec bardzo przyspieszyła i zanim się zorientowałam, nastąpiło zakończenie. Aż...

Nic tragicznego, nic paskudnego, nic ambitnego. Mówiąc wprost może być. Fabiana studiuje i pracuje. Ma chłopaka pasożyta, a w pewnym momencie cały jej świat zmienia się o 180 stopni. Chociaż ja nie rozumiem obecnej literatury kobiecej, w której jak facet nie jest wojownikiem MMA, to musi być gangsterem lub przynajmniej prowadzić własny klub nocny.