Black friday
terroryści, agentka O'Dell
szczypiorek5

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze produkty. Prawdziwe żniwa dla sprzedawców. WYBUCH, PRZERAŻENIE, PANIKA, MASAKRA Samobójczy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny, do którego nikt się nie przyznaje. Agentka Maggie O'Dell staje...

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia.
Największe centrum handlowe w USA.

ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE

WYBUCH, PRZERAŻENIE, PANIKA, MASAKRA

Agentka Maggie O'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze.
Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne.

Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia...

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Paco | 2015-08-30
Na półkach: Przeczytane, ALEX KAVA
Przeczytana: 30 sierpnia 2015

Przybyłem. Przeczytałem. Zapomniałem.
To pierwsza ( jak do tej pory) tak niskogatunkowa Kava. Kiepska.
Postanowiła skreślić słów parę, pobudzona autentycznymi wydarzeniami, które miały miejsce w Oklahoma City. Sam pomysł OK. Wykonanie mizerne. Chcę zapytać. Co ma piernik do wiatraka ? Pasjonujący skądinąd wątek terrorystyczny, przerywany jest wstawkami zupełnie nieistotnymi dla przedmiotu zagadnienia. To jeszcze dałoby się przełknąć. Problemem są jednak te wstawki.
To one wybijają się ponad właściwy wątek. Czytamy więc o koligacjach rodzinnych. O podchodach miłosnych. O dupie Maryni.
Nawet w szeroko pojętej sensacji taki stan rzeczy jest nieuzasadniony.
Książkę przeczytałem w piątek. Faktycznie był czarny :)

Gosia | 2016-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 maja 2016

Tym razem dla odmiany thriller.
Alex Kava - wielokrotnie gdzieś przewijało mi się nazwisko tej autorki. Przeczytałam więc pierwszy raz jej książkę i na razie nie mam do końca wyrobionego zdania. Z opinii wynika, że "Czarny piątek" to nie jest akurat jej najlepsza książka.
Na pewno autorka ma swój styl. Akcja toczy się bardzo szybko, bez zbędnego zagłębiana się w proces dedukcji. Pokazuje rolę profilerów - psychologów typujących portret psychologiczny przestępcy.
Tytuł nawiązuje do tzw. czarnego piątku - dnia największych wyprzedaży i okazji w centrach handlowych. Takie właśnie centrum handlowe jest celem ataku terrorystycznego.
Zakończenie jest ciekawe dla osób interesujących się polityką.
Postacie na pewno dobrze przemyślane, nieszablonowe, trudne charaktery.
Myślę, że sięgnę jeszcze po inny thriller tej pisarki.

Monika | 2014-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

To nie było moje pierwsze spotkanie z autorką. Być może dlatego nie oczekiwałam po tej książce zbyt wiele. Zostałam jednak mile zaskoczona, bo "Czarny piatek" to naprawdę niezły thriller :)
Polecam fanom gatunku.

W piątek w Święto Dziękczynienia po tym dniu samobójczy zamachowcy robią atak terrorystyczny w sam środek serca Ameryki następuje wybuch bomby giną tysiące niewinnych ludzi.A do tego ataku terrorystów, gdzie wydarzył się w Ameryce nikt się nie przyznaje. Agentka Maggie O'dell staje przed najtrudniejszą, najważniejszą sprawą w swojej dotychczasowej karierze. Zaczyna przekopywać gruzowiska w poszukiwaniu odpowiedzi na jej pytania kto jest sprawcą całe zamachu, kim jest naprawdę i odkrywa, że to co najgorsze może jeszcze nadejść. Ma 24 godziny na rozwikłanie tej zagadki, a czas ucieka, napięcie wzrasta rośnie coraz bardziej. O'Dell ma tylko dwadzieścia cztery godziny, żeby się dowiedzieć kto za tymi zamachami stoi i się ukrywa i co będzie kolejnym jego celem.

Alex Kava to świetna pisarka pisze doskonale swoje thrillery,dobra fabuła,,,, bardzo szybkie, mocne tempo narastającej akcji, trzyma w napięciu, zaskakuje i intryguje.
To jest moja ulubiona pisarka uwielbiam ją, a ten thriller...

Magdalena | 2014-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2014

Stałam się miłośniczką twórczości Alex Kavy. Nie przez cały czas trzymają mnie w napięci jej thrillery, ale czytam je z ogromną przyjemnością. Ten thriller zaliczam do udanych. Centrum handlowe. Młodzi ludzie z czerwonymi plecaczkami. Wybuch. Bomby. Dwójka nastolatków z plecakami nie żyje. Jednemu udaje się przetrwać. Maggie O'Dell z wsparciem wkracza do akcji ;>

adawid | 2017-06-11

Bardzo dobry thriller z szczęśliwym choć nie do końca rozwiązanym zakończeniem czyli specjalność autorki. Książkę bardzo szybko się czyta, co spowodowane jest prostym ale odpowiednim stylem pisarskim, wartą akcją (dzieje się raptem w ciągu 24 godzin) oraz kreatywnymi bohaterami.

Dalsza część opinii znajduje się na moim blogu: https://dajsiezlapacksiazce.blogspot.com/p/blog-page.html

książek: 2041
jamczyk | 2016-05-18
Przeczytana: 18 maja 2016

Mała grupa bohaterów, charakterystyczny styl pisania, pełen dygresji i dziwnych wtrąceń, szybka akcja zakończona, jak zwykle, znakiem zapytania - to kolejna odsłona perypetii życiowych agentki O`Dell.

Nicość | 2014-01-06

Świetna, wciągnęłam się na maksa. Polecam.

Roland | 2014-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2014

Kolejna tym razem bardziej sensacyjna powieść z udziałem agentki specjalnej Maggie O’Dell. Alex Kava w swej książce bardziej skupia się na aspekcie pościgu, ciągłego zagrożenia i ogólnej sensacji niż na typowym dochodzeniu psychologicznym. Książkę „Czarny piątek” czyta się bardzo szybko, akcja gna w zatrważającym tempie. Samo zakończenie jest dosyć inne, bardzo nietypowe w porównaniu do poprzednich książek autorki.

W jednym z centrów handlowych w Ameryce dochodzi do ataku terrorystycznego. Agentka O’Dell ma przed sobą nie lada wyzwanie. Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Czas ucieka, napięcie rośnie. O’Dell odkrywa na czym polega gra, ale czy uda się jej zdążyć przed urzeczywistnieniem planu zamachowca?.

Należy przyznać, że atmosfera, która panuje w książce przyciąga czytelnika. Alex Kava świetnie pokierowała fabułą, co przyczynia się zresztą do „wciągnięcia” czytelnika w...

książek: 2010
talka | 2012-10-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 października 2012

Kolejna powieść z agentką specjalną Maggie O'Dell:)Czyta się szybko ale jak dla mnie ta książka była zbyt przewidywalna. Rzadko nie lubię któregoś bohatera, a postać Nicka Morellego już kolejny raz mnie irytuje:))

Okładka: " Samobójcy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny do którego nikt się nie przyznaje"... hmm czy tylko ja mam wrażenie że opis nie pasuje do książki? bo wg treści zginęły w centrum handlowym 32 osoby...