Czarci ogród

Okładka książki Czarci ogród Magda Skubisz
Okładka książki Czarci ogród
Magda Skubisz Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Saga rodu Tyszkowskich (tom 2) powieść historyczna
powieść historyczna
Saga rodu Tyszkowskich (tom 2)
Media Rodzina
2022-10-26
2022-10-26
9788382651959
literatura polska saga rodzinna kobieta historia relacje damsko-męskie

Serce nie sługa i za nic ma rozsądek

Kontynuacja historii Katji czyta się jednym tchem. Opowieść uzależnia niczym opium. Pełna intryg, okrucieństwa i szaleństwa miłości.

Drugi tom cyklu "Saga rodu Tyszkowskich" podobał mi się mniej niż pierwszy. Historia opowiedziana z perspektywy Antoniego mnie trochę nużyła i zniesmaczyła...Ach ta szlachta tylko bezeceństwa im w głowach i wyżywanie się na chłopach.

Drugi tom Sagi Rodu Tyszkowskich opowiedziany z perspektywy szlachcica Antoniego Tyszkowskiego, który nie chce przyznać się przed sobą o zakochaniu się w zielarce posądza ją o rzucenie czaru. Sam w sobie okrutny, złośliwy, mało rozgarnięty w sprawach sercowych, pijaczyna.
Mało tu Katji i jej zielarskich porad a więcej sercowych rozterek.
Intrygi, zazdrość, okrutność chęć zemsty przez pannę Kowalską zmieniają życie Katji z koszmaru w piekło.
Polecam

Mało tu Katji i jej zielarskich porad a więcej sercowych rozterek.
Intrygi, zazdrość, okrutność chęć...

Czyta się przyjemnie i szybko. Tak naprawdę to zmieniła się tylko nazwa tych co wykorzystują i myślą, że pozjadali wszystkie rozumy. Biorę się za trzeci tom.

Dalsze losy uroczej Aptekarki.
Antoni coraz bardziej uświadamia sobie pączkujące w nim uczucie do "prostej dziewki". Choć podobnie jak jego matka nie akceptuje "mieszania" szlachetnej krwi z chłopską, nie może oprzeć się urokowi tej wyjątkowej dziewczyny jaką jest Katja.
Targają nim sprzeczne emocje i zawsze wygrywa Ona... Coraz częściej ten narwaniec uświadamia sobie zmiany jakie w nim zachodzą.
Pojawiają się wątki z przeszłości Antoniego a niechęć Katji do młodego panicza narasta coraz bardziej.
Świadoma jego uczuć, stara się unikać kontaktu z Antonim co wychodzi jej coraz słabiej w zderzeniu z natarczywością młodzieńca...

Dalsze losy uroczej Aptekarki.

1. Ten tom jest o niczym. Niepotrzebne opisy brutalności i bezmyślności.
2. Ona ucieka a on ją goni - to chyba najlepsze określenie fabuły. Właściwie nic ten tom nie wniósł do sagi - to mógłby być rozdział a nie tom.
3. Mam nadzieję że kolejna część będzie o czymś.

1. Ten tom jest o niczym. Niepotrzebne opisy brutalności i bezmyślności.
3. Mam nadzieję że kolejna część będzie o czymś.

Po pierwszym tomie czułam, a po drugim byłam już pewna, że ta seria należy do moich ulubionych ever!

Kontynuacja sagi Rodu Tyszkowskich w drugim tomie spełnia oczekiwania. W tej części narracja skupia się na Aleksym, co nieco odsuwa Katję na boczny tor, jednak nie umniejsza to wartości powieści. Dialogi zachowują wysoki poziom, a napięcie oraz intryga są skutecznie podtrzymywane przez całą historię. Postacie są dobrze wykreowane, co sprawia, że z zainteresowaniem śledzi się ich losy. Z niecierpliwością oczekuję na następny tom i z całego serca polecam tę książkę.

Jest to drugi tom cyklu "Saga rodu Tyszkowskich". W odróżnieniu od tomu 1 ten już od pierwszych stron przepełniony jest swoistym poczuciem humoru🙂

Akcja dzieje się 2 miesiące po opuszczeniu przez Katję domu Tyszkowskich i tym razem dostajemy perspektywę nieokrzesanego hulaki Antoniego Tyszkowskiego (który notabene dla mnie jest jakiś mało domyślny🫢).

Antoni zobaczywszy Katję po tych 2 miesiącach jeszcze bardziej wychudzoną i na dodatek posiniaczoną od bicia, w ogóle nie domyśla się kto może być za to odpowiedzialny... 🤨 Poza tym często gęsto jest jakiś taki mało inteligentny😆 No ale jego odzywki i humor jaki wnosi do książki trafia w moje gusta😁

Jestem ciekawa czy coś wyjaśni się w końcu w tomie 3, a może autorka zaserwuje nam jeszcze 4 i 5🙂 Po które też pewnie sięgnęłabym z chęcią😀

Antoni zobaczywszy...

Polecam a szczególnie audiobook.

Polecam a szczególnie audiobook.

• Historyczne

Magda Skubisz Czarci ogród Zobacz więcej