Zaginiona

A. P. Mist Wydawnictwo: Wydawnictwo WasPos literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo WasPos
2022-11-23
2022-11-23

,,W życiu zawsze trafia się taki moment, kiedy chciałoby się uciec ze świata, który jest już tak dobrze znany, że zaczyna tłamsić, przygniatać… dusić”

,,Zaginiona” to świetnie napisany thriller psychologiczny z inteligentnie zbudowaną fabułą. Szykujcie się na trzęsienie ziemi podczas lektury. Ba! Czeka Was istne tornado! Chociaż relacja zdarzeń z perspektywy tytułowej bohaterki początkowo wydaje się wiarygodna, z czasem zaczyna być w niej coraz więcej dziur i niejasności. Po prostu nic nie jest pewne. A kiedy myślicie, że rozwiązaliście zagadkę to nadchodzi wielkie bum aż podskakujecie i łapiecie się za głowę. Koniecznie musicie przekonać się sami 🙌

,,Jest wyjątkowa. I… boję się, że jej przeszłość wiąże się z niebezpieczeństwem. Ja… ja chciałbym ją uchronić przed tym”

,,Zaginiona" zabierze was w nasze rodzinne, polskie miasta, a sielska sceneria stanie się tłem przerażających i niewytłumaczalnych zdarzeń. W książce podążamy za Agatą Zarzycką, którą w lesie odnajduje Aleksander Wolski. Próbują oni rozwiązać zagadkę zaginięcie głównej bohaterki. Czy im się uda? Kim okaże się Agatą? Czy między tymi dwojga zaiskrzy? Musicie przekonać się sami ✋

Akcja książki pędzi i zaskakuje zwrotami akcji, niczym najlepsze filmy w tym gatunku. Za te zwroty i emocje uwielbiam Autorkę 💜 Czytałam książkę dwa wieczory i trudno mi było później zasnąć. Ale w końcu tak być powinno! Dobra książka to taka, która wywołuje gęsią skórkę, ciężko ją odłożyć na potem i zostaje w głowie na długo po przeczytaniu. Taka właśnie jest książka A. P. Mist.

Ta powieść dostarczy wielu niesamowitych wrażeń i przykuję waszą uwagę już od pierwszej strony. Niewątpliwym plusem książki jest świetny wątek kryminalny, poczucie zagrożenia i rozbudowane motywacje bohaterów. Książka to doskonały wybór dla miłośników powieści z dreszczykiem.

,,Czuła się tak, jakby stała na drodze naprzeciw pędzącej wprost na nią ciężarówki. Jej jedynym wyjściem było odskoczyć na bok. Tylko w która stronę?”

W książce Autorka przedstawia prawdziwą ludzką naturę, zachowanie pod presją strachu, wybuchy szaleństwa, przeżycia wewnętrzne bohatera, jego doznania, emocje, relacje z innymi ludźmi i sposób odbierania świata. Te wszystkie elementy składają się na świetną książkę z gatunku thriller psychologiczny.

Gorąco polecam 💜

,,Wielokrotnie czuła się jak płótno pozbawione kolorów, które mogłyby tchnąć w nie życie. Chciałaby chwycić w dłoń pędzel i nakreślić dla nich kolorowa przyszłość, a traumatyczna przeszłość wyrzucić jak nieudany szkic. Marzyła o tym, by zakolorować wszystkie puste fragmenty swoich wspomnień”

Naprawdę nie wiem za co tak wysoka ocena . Za szybko ( wyznanie miłości) za haotycznie( te sny pomieszane z prawdą) No i styl pisania autorki nie przemówił do mnie. Zapowiadało się dobrze ale się zawiodłam.

Bardziej mi się podobała ta wersja z tartakiem itd niż wersja z ochroniarzem.
Dopiero przeczytałam drugą książkę A.P.Mist i póki co - jej wszyscy mężczyźni są na pierwszym miejscu.
Mimo to ogólnie miło się czytało.

Bardziej mi się podobała ta wersja z tartakiem itd niż wersja z ochroniarzem.
Mimo to ogólnie miło się czytało.

🔹🔹🔹 Recenzja Booktour 🔹🔹🔹

A. P. Mist " Zaginiona "
@a.p.mist

Wydawnictwo :Waspos
@waspos

Dziękuję organizatorce @opentanaprzezslowa za możliwość wzięcia udziału w BT i super zabawie❤️

🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞

" W świecie kłamstwa prawda jest zdradą. Niezależnie od tego, czy więzi, czy wyzwala, jedno jest pewne - prawda bywa bolesna.."

To moje pierwsze spotkanie z autorka i na pewno nie ostatnie..

Książka wciągająca od pierwszej strony aż do samego końca. Autorka stworzyła historię pełną tajemnic, intryg i niespodziewanych zwrotów akcji...

Fabuła dobrze przemyślana i dobrze poprowadzona, bohaterzy dość ciekawi i dobrze przemyślani :

Agata to bohaterka z silną wolą i determinacją, która walczy o odzyskanie swojej pamięci. Aleksander to tajemniczy mężczyzna, który pomaga Agacie odzyskać jej tożsamość. Łukasz to narzeczony Agaty, który stara się pomóc jej w jej poszukiwaniach. Ojciec Agaty to magnat finansowy, który kryje tajemnicę, która może wpłynąć na życie Agaty.

" Zaginiona " to intrygująca historia o Agacie, która budzi się w lesie bez pamięci. Z czasem poznaje Aleksandra, który pomaga jej odkryć jej tożsamość. Okazuje się, że jest córką magnata finansowego i narzeczoną Łukasza. Wraca do swojego poprzedniego życia, ale nie wie, że stała się ofiarą spisku.

🔹🔹🔹 Recenzja Booktour 🔹🔹🔹

A. P. Mist " Zaginiona "
@a.p.mist

Wydawnictwo :Waspos
@waspos

🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞🐞

To moje pierwsze spotkanie z autorka i na...

"Zaginiona" to kolejna historia Autorki, która skradła moje serce. Ola za każdym razem gra na moich emocjach jak nikt inny. Doprowadza mnie do stanu, w którym wszystko inne traci na znaczeniu, a jedyną rzeczą, którą mam ochotę robić, to czytać powieści napisane przez nią. Podczas czytania jej książek czuję, jakbym cały czas towarzyszyła bohaterom, wspierała ich na duchu, obserwowała i trzymała kciuki, by wszystko dobrze się skończyło. Jak już wiecie, postacie wykreowane przez Olę nie mają lekko, więc i czytelnik przeżywa to wszystko na swój sposób. Mnie za każdym razem serce się łamie, a łzy nabierają do oczu. W tym przypadku nie mogło być inaczej.

Historia od samego początku ciekawi, jej fabuła jest tak skonstruowana, że niczego nie możemy być pewni. Bohaterowie, ci główni i drugoplanowi są dla nas zagadką do samego końca. A tam to się dopiero dzieje! Obiecuje Wam, że nie będziecie w stanie połapać się w tym, co tam się wyprawia! Ja miałam istny mętlik w głowie, do samego końca nie wiedziałam, co jest prawdą a co fikcją. Autorka wodzi nas za nos za każdym razem, gdy myślimy, że już wszystko jest dobrze. Uwielbiam takie zabiegi, może dlatego kiedyś tak namiętnie czytałam te wszystkie kryminały i thrillery, które doprowadzały mnie do wrzenia, gdy w pewnym momencie wszystko zmieniało się o 180 stopni. Dokładnie tak samo poczułam się, czytając "Zaginioną", jakbym czytała najlepszy na świecie kryminał połączony z romansem. Całe życie głównej bohaterki jest dla nas tajemnicą, gdyż ona sama nie wie, co działo się przed tym, jak trafiła do lasu. Zdecydowanie wątek z utratą pamięci był tutaj strzałem w dziesiątkę.

Relacja głównych bohaterów jest równie pokręcona, co i fabuła. Bardzo mi się to podobało, gdyż proste romanse, szybkie zakochiwanie się w sobie jest cały czas powielane i niekiedy potrafi znudzić. Oczywiście lubię takie książki, jednak to te, w których bohaterzy dopiero po dłuższym czasie zaczynają coś do siebie czuć, najbardziej mnie urzekają. Tak było właśnie w Zaginionej, cały czas liczymy, że oni się spikną, że do czegoś między nimi dojdzie, jednak tak szybko się to nie stanie. Ten moment wyczekiwania jest tutaj wprost idealnie poprowadzony. Jednak i tak najbardziej podobał mi się wątek amnezji, który na koniec osiąga swój punkt kulminacyjny. Wtedy wszystko zostaje wyjaśnione, oddech nam zwalnia, pięści się zaciskają, a łzy próbują wydostać się na zewnątrz. Tych emocji przy zakończeniu jest najwięcej i za nie ogromnie dziękuję Autorce, gdyż było to coś, na co czekałam! Jestem wręcz zauroczona i wstrząśnięta tą historią, która od samego początku skradła moje serce!

Dziękuję serdecznie Autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz! Gorąco polecam tę, jak i inne książki Oli!

Agata budzi się w środku lasu. Nie dość, że jest zima to dziewczyna jest poobijana i pokaleczona. W takim stanie znajduje ją Aleksander i zaczyna się nią opiekować. Brzmi jak zwykły ,, tani,, romans? Nie tym razem 🥰 Autorka tak totalnie mnie zaskoczyła, że dość długo nie mogłam wyjść z podziwu i zebrać myśli. Akcja jest tutaj spokojna i płynie swoim rytmem. Jest też dużo zwrotów akcji i zagadek. Już myślałam, że wszystko wiem a tu nagle buum i Agata ma narzeczonego. Potem znowu jest spokój i kobieta stara się przypomnieć sobie kim jest, po czym mamy kolejne buum i moja koncepcja poszła w zapomnienie 🙈 Przy tej książce na pewno nie będziecie się nudzić. Szczególni, że jawa miesza się ze snem i to w taki sposób, że sama nie wiedziałam co jest czym w danym momencie. Do tego oprócz romansu mamy przecież zagadkę przeszłości do rozwiązania 😊
Co najważniejsze główna bohaterka nie jest irytująca.
Ta historia jest tak świetna i emocjonująca że naprawdę brakuje mi słów by wyrazić to co czuję po jej przeczytaniu. Gorąco polecam.

,w moje ręce trafiła książka @a.p.mist "Zaginiona" @waspos
Uwielbiam książki @a.p.mist więc jak przyszła przesyłka już wiedziałam że będzie zarwana noc, bo nie odejdę od książki zanim nie zobaczę tylnej okładki.

Główna bohaterka budzi się w środku lasu, nie pamięta kompletnie nic. Niewie nawet jak się nazywa. Odnajduje ja właściciel taratku- Aleksander. Z początku traktuje dziewczynę jako problem. Jednak z każdym dniem dochodzi do wniosku, że chce się dowiedzieć o dziewczynie czegoś więcej, chce jej pomóc.
Aleksander prosi znajomego by pomógł im dowiedzieć się kim jest dziewczyna i co się stało, że znalazła się w środku lasu. Mężczyzna jest prawie pewien że ktoś próbował ją zabić.
Okazuje się że kobieta stała się ofiarą intrygi, zaplanowana przez narzeczonego. Czy za grzechy zmarłego ojca Agata zapłaci własnym życiem?
Czytając książkę sama zastanawiałam się w którym momencie to sen a w którym jawa. Autorka stworzyła rewelacyjna historię, gdy już myślałam że wiem o co chodzi, nagle boom i cała akcja leciała w innym kierunku.
Świetny plan na książkę, a jeszcze lepszy efekt końcowy.

Jeśli chcesz przeczytać dobrą książkę to koniecznie sięgnij po "Zaginioną"

,w moje ręce trafiła książka @a.p.mist "Zaginiona" @waspos

Czy zastanawiałaś/eś się kiedyś jaka może się okazać cienka granica między jawą, a snem? Czy to, co czujemy lub przeżywamy jest prawdą, a może projekcją naszego umysłu?
„Zaginiona” to powieść pełna zagadek i splotów wydarzeń, która z każdą przeczytaną kartką mąci w głowie czytelnika. Autora postawiła na kontrolowany tylko przez nią chaos, tak, aby nie tylko zaintrygować czy oszołomić fabułą, ale by sprawić, aby osoba, którą czyta tą historię wciąż się zastanawiała, co jest prawdą, a co kłamstwem.
Nie będę Wam streszczać fabuły, ponieważ za dużo bym mogła zdradzić, a w stosunku do tej powieści lepiej nie mieć spojlerów, ponieważ straci się wszelkie emocje, jakie tu się znajdują oraz chwile zaskoczenia. Tajemnice, które wykreowała autorka wciąż napędzają do odkrycia dalszych losów bohaterów. Zmienność wydarzeń i relacji, które się ze sobą przeplatają sprawiają, że nie tak łatwo zapomnieć o tej książce. Mieszanka grozy, rodzącego się uczucia, niepewności i różnych sytuacji, które się odgrywają tworzą niesamowity klimat. Na początku wydaje się, że czytamy spokojny, słodki romans, by wpaść nagle w sytuację, z której wydaje się, że nie ma wyjścia, aż do dreszczyku emocji, które nie pozwalają zaczerpnąć tchu. Bezustanne napięcie jakie towarzyszy w tej książce potrafi niejednokrotnie wywołać różne odczucia. Nie tylko względem bohaterów i ich zachowań, ale również odgrywających się scen. Pytanie, które się tylko pojawia w głowie – co jest rzeczywiste, a co nie?
"Wspomnienia są jak sny - rozpływają się pod wpływem czasu, a granica pomiędzy nimi jest cienka niczym lód pękający pod najmniejszym naciskiem."

Do tej pory autorka, albo nas rozbawiała, albo dawała historie, które pokazywały problemy, które może przeżyć nie jedna kobieta. Jednak tym razem zmieniła całkowicie charakter swojej powieści, pokazując tym, że oprócz spokojnych i lekkich książek, możemy też dostać takie, które zmieniają postrzeganie rzeczywistości!
„Cud to zdecydowanie zbyt małe słowo. Szaleństwo, paranoja, obłęd - tak określała te wszystkie zwariowane wydarzenia. Zarówno te senne, jak i rzeczywiste.”

Styl autorki jest lekki, przyjemny. Nie ma tu zbędnych opisów ani lania wody. Dialogi są naturalne nie wymuszone.

Akcja toczy się swoim idealnym rytmem, nie pędzi ani się nie wlecze. Wszystko łączy się w całość, która w cale nie jest oczywista.

Okładka jest piękna. W środku mamy podział na rozdziały z perspektywy zarówno Aleksandra jak i Agaty.

Powiem Wam, że ta książka to jakaś petarda. Sięgając po nią miałam wysokie wymagania i powiem Wam, że dostałam nawet znacznie więcej. Co to była za historia! Jawa mieszała się ze snem. To co wiedzieliśmy mieszało się z nowymi wydarzeniami, które poddawały w wątpliwość wszystko to, co myśleliśmy, że wiemy. Brzmi zagmatwanie? Nie przejmujcie się tym zupełnie! Nie potrafię Wam tego wytłumaczyć, nie zdradzając wszystkiego, a tego Wam zrobić nie mogę! Musicie sięgnąć po tę książkę i przekonać się, co ta A.P. Mist nam tu zgotowała!

Agata była świetną główną bohaterką, nie wkurzała. Nawet gdy nie pamiętała niczego, to nie była jakąś rozpieszczoną dziewczyną, nad którą każdy miał skakać, za co byłam jej wdzięczna. Tak samo Aleksander, super chłopak, który pomógł jej w ciężkim czasie. No polubiłam go z miejsca!

Co mi pozostało poza tym, że bardzo, ale to bardzo polecam Wam tę historię. Nie będziecie nudzić się ani przez chwilę, a kartki będą przewracać się niemal same, bo będziecie jak zahipnotyzowani, by dowiedzieć się, co takiego wydarzyło się w lesie. Wciągnęłam się od pierwszej strony i przeczytałam ją w dosłownie momencie. Naprawdę ta niewielka objętościowo książka dostarcza takich emocji, takiego rollercoastera, że nawet sobie sprawy nie zdajecie. Jeśli jeszcze nie znacie autorki poznajcie jej twórczość! Książki kupicie na Empiku, lub przeczytacie w abonamencie Legimi. Polecam Wam całym sercem!

Powiem Wam, że ta książka...

• Przeczytane na Legimi
  • Ebooki