Okładka książki Jej wszyscy mężczyźni A. P. Mist
2023-09-14
2022-03-23
romans trauma Miłość

Jej wszyscy mężczyźni

Alicja, po uwolnieniu się od męża tyrana, postanawia wyjechać samotnie do domu w górach. Właścicielami ma być starsze małżeństwo. Kobieta bardzo chce odpocząć. Na miejscu okazuje się, że posiadłością zarządza przystojny Jędrzej.
Nie chce znowu przeżywać rozczarowania. Pewnego dnia Ala wpada wprost w ramiona nieznajomego, który za wszelką cenę dąży do tego, by jej wakacje się przedłużyły.

W pewnym momencie o dziewczynę upomina się przeszłość.
Jędrzej również musi zmierzyć się ze swoją. Czy obojgu uda się od niej uciec? 🤔
Czy Alicja znajdzie w końcu swoje miejsce na ziemi? 🤔
Czy Jędrzej będzie tym który, będzie ją chronił? 🤔
Czy miedzy Ala a Jędrzejem coś będzie? 🤔
A może pojawi soe ktoś inny? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Ta książka jest debiutem autorki.
Czy udanym? 🤔 Hmm wydaje mi się że tak.
Historia opisana w książce mi się podobała. Książkę czytało się szybko.
W przyszłość na pewno sięgnę po inne książki wydaje przez tę autorke.
Polecam Wam.

Gratuluję autorce wydania swoje pierwszej powieści 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Jej wszyscy mężczyźni

Alicja Kosyra nie ma łatwo w życiu. Trzydziestodwuletnia kobieta żyje z mężem tyranem i swoją trzyletnią córeczką Amelką. Pewne wydarzenia sprawiają, że postanawia się od niego uwolnić. Na drodze do nowego życia pojawiają się inni mężczyźni. Jednak można by było, rzec, że Alicja ma pecha i ciągle trafia na tych nieodpowiednich. Życie jej nie oszczędza i doświadcza kolejnych zawodów miłosnych, czy też nieprzyjemnych sytuacji.
Kobieta w pewnym momencie pragnie od wszystkiego odpocząć, oczyścić umysł, ułożyć plan. W tym celu postanawia wyjechać do urokliwego domu w górach, którego właścicielami miało być starsze małżeństwo. Na miejscu okazuje się, że miejscem zarządza przystojny Jędrzej Szostak. Ala potrzebowała ucieczki od mężczyzn, jednak kolejny raz los z niej zadrwił. Gdy postanawia skrócić urlop, splot wydarzeń sprawia, że nieznajomy za wszelką cenę będzie dążyć do tego, żeby kobieta nie zrezygnowała przedwcześnie.

Dlaczego Jędrzej chce by Alicja została? Czy kobieta zostanie?

Świetna książka która wciągnęła mnie od pierwszych stron. Dopracowana fabuła z dobrze wykreowanymi bohaterami. Oboje są doświadczeni przez niełatwą przeszłość. Ala była szczęśliwa, pełna radości i nadziei wiążąc się z Tomaszem. Jednak później okazało się, że zaczęła trwać w małżeństwie z mężczyzną, który nadużywał alkoholu i wykorzystywał seksualnie. Kobieta tkwiła w tym związku głównie ze względu na córeczkę. Jednak wszystko do czasu. Została brutalnie skrzywdzona, co poskutkowało tym, że chciała odizolować się od świata. Wszystko to przez co przeszła sprawiało, że często reagowała nieadekwatnie do sytuacji, a do mężczyzn żywiła dużą nieufność. Alicja to kobieta niesamowicie poturbowana, zraniona, mająca pecha do mężczyzn. Jeżeli chodzi o Jędrzeja to mężczyzna jakiś czas temu został zraniony.
Autorka porusza trudny, ale jakże wciąż aktualny temat. Ciągle wiele kobiet tkwi w związkach z przemocowymi partnerami. Powody są różne. Zawsze próbują ukryć to przed innymi, jednak należy pamiętać, że takie osoby jak Tomasz nie zmieniają się, a los biednych kobiet niejednokrotnie kończy się dramatem.

Przeczytałam ponad sto stron i odpuszczam. Nie podoba mi się styl pisania autorki, nie podoba mi się bohaterka, opisy, ani dialogi. Męczy mnie ta pozycja okropnie i choć nie lubię porzucać książek w trakcie czytania, to nie będę jej czytać na siłę. Dla mnie straszne rozczarowanie.

Alicja, po ucieczce od męża tyrana i po kilku kolejnych zawodach miłosnych, postanawia wyjechać samotnie do urokliwego domu w górach, którego właścicielami miało być znajome starsze małżeństwo. Pragnie odpocząć od całego męskiego gatunku. Na miejscu okazuje się jednak, że posiadłością zarządza przystojny Jędrzej. Chcąc uciec od dramatów, jakich jej przysporzyli dotychczas napotkani mężczyźni, wpada wprost w ramiona nieznajomego, który za wszelką cenę dąży do tego, żeby jej wakacje się przedłużyły.
O tę poturbowaną przez życie dziewczynę upomina się tymczasem przeszłość. Jędrzej również musi
zmierzyć się ze swoją. Czy obojgu uda się od niej uciec? Czy Alicja znajdzie w końcu swoje miejsce na
ziemi i mężczyznę, który zamiast krzywdzić, będzie ją chronił?

Ten weekend spędziłem z super książką pt ,, Jej Wszyscy Mężczyźni ". Autorstwa A. P. MIST. Sztosik.
Co mogę o niej powiedzieć. W historii opisano poważny temat. Jak wszyscy mężczni, których poznała Alicja, źle ją traktowali i wykorzystywali. Wiele przeżyła i dała radę. Bo w końcu poznała kogoś fajnego. Jędrzeja. Czy Alicja przezwyciężyła cały Strach i ból? Czy zaufała swojemu mężczyźnie, Jędrzejowi? Jeśli jesteście ciekawi, to czytajcie, bo polecam. Moja ocena to: 1000 /1000 punktów. Do zobaczenia za tydzień. Trzymajcie się. 💗

Historia o poszukiwaniu miłości i odnajdywaniu siły. Historia kobiety która musiała przejść przez piekło by odnaleźć szczęście. Polecam.

Zupełnie nie rozumiem fenomenu tej książki. Ja ledwie przebrnęłam. Romans z odrobiną dramaturgii poniżej przeciętnej. Główna bohaterka nie budzi ani sympatii ani współczucia. A mężczyźni... strasznie szablonowi.

Pierwsza myśl, która przychodzi do głowy, po przeczytaniu tej książki, to "Faceci są okropni". Na 6 mężczyzn, których spotyka i poznaje bohaterka tylko 1 okazuje się przyzwoity. Pozostali prezentują różne postawy, poczynając od psychopatycznego męża, przez beznadziejnego szefa a na niedojrzałym studencie kończąc. I nasuwa się pytanie, co takiego zrobiła ta kobieta, że aż tyle cierpienia fizycznego i psychicznego na nią spadło. I okazuje się, że w sumie,to nic, no może poza tym, że jest atrakcyjna. Ale to przecież zaleta a nie wada. I dla każdego z nich stała się obiektem pożądania. Koniec opowieści jest satysfakcjonujący. Na szczęście, bo innego finału, bym nie zaakceptowała.

Nie spodziewałam się - bez spoilerów określę to tak: że tytuł książki akurat w taki sposób nawiązuje do historii. Niemniej nie zawiodłam się, szybko się czytało. Jedyny minus historii, to bohaterka zbyt szybko ufała i zauroczyła się w mężczyznach, pomimo tylu przeżyć.

„Miał wrażenie, że to jakaś starożytna wiedźma, która rzucała uroki na napotkanych mężczyzn. Nie celowo, tylko tak, jakby miała to być dla niej jakaś klątwa”.

Powyższy cytat idealnie pasuje mi do głównej bohaterki, która na swej drodze spotyka nieodpowiednich mężczyzn. Przyciągani jakąś dziwną siłą nie są w stanie oprzeć się Ali i przez to zaczynają wyprawiać głupoty.

Ala nie ma łatwego życia, mąż nadużywający alkoholu i ciągłe awantury w domu to dla niej chleb powszedni. Tkwi przy nim ze względu na dziecko, lecz czy to jest dobry powód, aby pozwalać na takie traktowanie?

Pobyt w szpitalu uświadamia jej, że tak dalej nie da się żyć. Uwolniona od męża, postanawia na nowo zacząć korzystać z życia. Los bywa jednak złośliwy i rzuca Ali pod nogi coraz to nowsze kłody.

„-Jestem zagubiona — szepnęła do siebie. - Ale to światło nie wskazuje drogi dla mnie”.

Wreszcie nasza bohaterka postanawia wyjechać w góry, nabrać dystansu a przede wszystkim odpocząć od mężczyzn. Na miejscu poznaje Jędrzeja, który również nie może oprzeć się urokowi Ali.

Autorka w prosty, ale bardzo bolesny sposób uświadamia nam, że każdego może spotkać taki los. Mijamy tłumy uśmiechniętych ludzi, a nie zdajemy sobie sprawy, jakie skrywają tajemnicę i wewnętrzny ból. Po lekturze książki inaczej patrzę na otoczenie, mając w świadomości historię Ali.

Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów, kibicowałam bardzo naszej bohaterce. I z przejęciem czytałam wszystkie sceny, gdy Ala była zagrożona. W końcowej scenie myślałam, że zejdę na zawał. Wczułam się bardzo, do tej pory o tym myślę.

Autorka ma lekki i przyjemny dla czytelnika sposób pisania. Przez fabułę dosłownie się płynie, nie mogąc się oderwać. Chwyta za serce i nie pozwala o sobie zapomnieć.

To nie jest cukierkowa historia o księżniczce i księciu na białym koniu. To prawdziwa historia, w której nie ma miejsca na szczęście, jest tylko ból i cierpienie.

Pamiętajcie jednak, że w każdej nawet najgorszej sytuacji istnieje mała iskierka nadziei.

Ala...

"-Nie będziesz mi się sprzeciwiać. Nigdy. Nie. Będziesz. Mi. Odmawiać - syczał do jej ucha, zdejmując spodnie."

"- Jesteś moja. Nigdy nikt inny cię nie zechce."

"- Masz spełniać swoje obowiązki!- ryknął."

Trochę tego typu tekstów jest w tej książce. A.P.Mist swojej bohaterce - Alicji zgotowała piekło na ziemi. I pomyśleć, że gdzieś tam, są kobiety w podobnych lub może i w identycznych sytuacjach jak bohaterka tej książki.

Książka "Jej wszyscy mężczyźni" została wydana jako debiut A.P.Mist w marcu 2022 r. W tym roku we wrześniu to wydanie zostało odświeżone o nową okładkę i tę właśnie odświeżoną wersję miałam okazję przeczytać, a teraz opiszę swoje wrażenia. Czy mi się spodobała? Tak. I to bardzo. Choć autorka porusza tematy przemocy psychicznej i fizycznej w rodzinie, traumie żony i matki, która jest zastraszana przez męża i boi się nawet własnego cienia, o mężczyznach, którzy traktują kobietę jak swoją własność, trofeum które im się należy. I dziecku wychowywanym w takiej rodzinie. To bolesna dosyć lektura. Ale i takie są potrzebne. Musimy mieć świadomość, że choć w naszym związku jest dobrze, jest ok, a może nawet jest rewelacyjnie, to u niektórych wcale to tak nie wygląda. A nikt nie lubi opowiadać o sobie lub o swojej rodzinie czegoś złego, czegoś traumatycznego lub czegoś, co może przysporzyć komuś również problemów. Mam wrażenie, że kobiety są wręcz rewelacyjnymi aktorkami i potrafią maskować swoje uczucia, emocje no i ślady przemocy na ciele. Jednak zawsze gorzej jest z duszą kobiety. Tutaj tych ran nie idzie skleić plasterkiem, nie można posmarować ran na duszy maścią przeciwbólową, ani nie zatuszuje się ich pudrem. I jeśli taka złamana psychicznie kobieta nie znajdzie partnera który odpowiednio się nią zajmie i spróbuje dotrzeć do wnętrza takiej kobiety, to ona może sama sobie nie poradzić ze sobą i swoimi emocjami.

"- Nienawidzisz wszystkich mężczyzn, nikomu nie pozwalasz się zbliżyć. Nie lubisz, kiedy ktoś cię dotyka, a najbardziej w świecie boisz się, że ktoś mógłby dotknąć twojej duszy, albo nie daj Boże wzbudzić w tobie jakieś uczucia."

Tak właśnie było z Alicją. Ona w domu miała piekło, a kiedy trafiała na mężczyzn, którzy jakoś chcieli jej pomóc, to pierwszym odruchem było odrzucenie pomocy i zapewnianie, że takowej pomocy ona w ogóle nie potrzebuje. Gdy udało się jakiemuś mężczyźnie zbliżyć trochę do naszej zranionej bohaterki, to wystarczyła mała iskierka, żeby ona straciła zaufanie do takiej osoby i zdecydowanie odsuwała się od niego. Czasem robiła to zbyt impulsywnie, ale... nie ma się jej co dziwić, po tym co przeszła. Czy Alicja będzie w stanie zaufać w końcu jakiejś osobie? Czy pozwoli sobie pomóc? I czy wyrwie się z tego przemocowego małżeństwa ratując córkę i siebie? Zerknijcie do książki i sami o tym poczytajcie. Zapewniam, że emocji tutaj nie zabraknie i że nie samą przemoc autorka funduje czytelnikowi. Jest kilka ciekawych, wręcz gorących scen... No ale co ja będę Wam opowiadała, zachęcam do samodzielnego przeczytania książki. A wierzcie mi, że warto ja przeczytać!!! A ja tylko po przeczytaniu tej książki teraz się zastanawiam - dlaczego niektórzy mężczyźni są takimi Diabłami w ciele człowieka i wyrządzają kobietom taką ogromną krzywdę?

"- Jesteś moja. Nigdy nikt inny cię nie zechce."

"- Masz spełniać swoje obowiązki!- ryknął."

• ! Mam na LEGIMI

Dodaj cytat z książki Jej wszyscy mężczyźni