Wężowy ołtarz

Lucky
2022-10-03
2022-10-03
Romans Literatura obyczajowa Miłość Legendy

Joanna Waśko jest matką samotnie wychowującą teraz już dorosłą córkę Maję. Ojciec dziewczyny niestety nie podołał odpowiedzialności i nie chciał mieć z nimi kontaktu. Maja wyrosła na mądrą kobietę, skończyła medycynę i mama jest z niej niezwykle dumna.

Joanna od dobrych kilkunastu lat pracuje w firmie zajmującej się reklamą. Właśnie ukończyła projekt kremu do twarzy i była z niego bardzo zadowolona. Współpracownicy również byli pewni, że nowa kierowniczka Beata także doceni jej pracę. Jakie było więc zdziwienie Asi, gdy przełożona zrównała jej pracę z ziemią. Do tego wszystkiego szefostwo wysłało ją na przymusowy urlop.

Załamana kobieta wróciła do domu i w tym samym czasie dostała telefon od współpracowników, że… Beata ukradła jej projekt i przedstawiła szefowi! Asia już chciała odpuścić, ale skontaktowała się z jednym z przełożonych i udowodniła swoją rację. Żeby już „nie mieszać” zostaje wysłała do Białej Kamiennej do ośrodka na Podhalu na szkolenie dla wypalonych zawodowo pracowników. Co wydarzy się w górach? Kim tak naprawdę okaże się nowo poznany mężczyzna z uroczym border collie?

Już podczas przyjazdu do ośrodka Asię czeka nie lada niespodzianka. Jak skończy się spotkanie z boa dusicielem?

Bardzo lubię książki pani Haliny Kowalczuk. Wprowadza do historii bohaterów odrobinę magii i legend, które są niezwykle ciekawe. „Wężowy ołtarz” to kolejna książka autorki, którą miałam okazję przeczytać i znowu się nie zawiodłam. Polecam 🥰

Pewnie taki był zamysł autorki by w fabułę wpleść legendy Podhala ale do mnie to nie trafiło. Nie przepadam za historiami, w których rzeczywistość miesza się z bajkami.
Sama historia Asi, która pracuje w korporacji i której szefowa wykrada pomysł na projekt reklamowy była bardzo fajna. Zazdrość, miłość i rywalizacja jest wszechobecna w życiu każdego człowieka.
Serdecznie polecam

Serdecznie...

Joanna o wielu lat pracuje w korporacji, gdzie projektuje reklamy i jest naprawdę dobra w tym, co robi, nigdy wcześniej nie zawiodła. Pewnego dnia, oddaje projekt, nad którym pracowała, poświęcając wiele godzin. Jednak jej bezpośrednia przełożona Beata, nie tylko go nie akceptuje, ale wręcz jest wściekła, twierdząc, że to, co oddała, do niczego się nie nadaje. Prawda okazuje się inna, projekt jest bardzo dobry, ona go sobie przywłaszcza, a na dodatek dzięki niemu dostaje awans. Joanna początkowo jest załamana, nie rozumie, jak można coś takiego zrobić, tym bardziej, jak okazuje się, że ma wyjechać na szkolenie dla wypalonych pracowników. Przecież ona nie jest ani trochę wypalona. Ma jednak dowody, że to ona stworzyła projekt i za namową współpracowników idzie do szefa wydziału, udowadniając, że projekt był jej. Ten jest mocno zmieszany, że doszło do takiej sytuacji, a jednocześnie nie wie jak z tego wybrnąć. Nad nim stoi właściciel, który na podstawie projektu zabrał Beatę do głównej siedziby w Warszawie. Boi się, że jeśli prawda wyjdzie na jaw, jemu się oberwie, prosi Joannę, aby tego nie „ruszała”. Kobieta, pomimo że jest wściekła, zgadza się zarówno na to, jak i na wyjazd, którego tak naprawdę wcale nie potrzebuje.
Tak trafia do malowniczej Białej Kamiennej u podnóża Tatr. Miejsce okazuje się naprawdę piękne, wręcz magiczne. Joanna poznaje mieszkańców, a także legendy, które coraz bardziej zaczynają ją fascynować, tym bardziej, kiedy spotyka tajemniczą staruszkę z wężem. Przed nią wiele zmian, a poznanie pewnego mężczyzny i propozycja pracy to dopiero początek. Jak bardzo zmieni się życie Joanny? Co takiego stanie się na szkoleniu? Kogo tam pozna? Czy decyzja o wyjeździe na kurs, była dobra?

Przywłaszczenie sobie czyjejś pracy, niesprawiedliwe potraktowanie, przyjaźń, miłość, legendy – to tylko mała namiastka tego, co znalazłam w książce. To jedna z tych pozycji, w których naprawdę dużo się dzieje, a to sprawia, że po prostu nie dało się nudzić. Mnie bardzo się podobała, wciągnęła mnie praktyczna od pierwszych stron i nie pozwoliła się oderwać, aż nie dotarłam do zakończenia. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły zaskoczyć.

Główną bohaterką jest Joanna, kobieta pracująca w korporacji. Jest kobietą z jedną strony sumienną, kiedy coś robi, dba o najmniejsze szczegóły, jest dobrą znajomą, przyjaciółką, z drugiej momentami bywa trochę naiwna. Ogólnie ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

„Wężowy ołtarz” to książka, która bardzo mi się podobała, wywołała we mnie wiele emocji, doskonale się z nią bawiłam i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/07/wezowyoltarzwydawnictwolucky.html

Jeśli lubicie legendy, zwierzęta , naturę to zdecydowanie książka dla Was :) Bohaterowie również stąpają twardo po ziemi.

Po skończeniu tej książki - odetchnęłam z ulgą. Dlaczego? Bo mocno trzymałam kciuki za to co działo się w życiu Joanny. Co mi się tu niezmiernie podobało? Przede wszystkim to, że jak by Autorka tej fabuły nie poprowadziła, miałam nadzieję, że wygra uczciwość. Podobali mi się bohaterowie, szukający swojego miejsca w życiu i relacji, które są wartościowe, których postępowanie jest jasne i zgodne z konsekwencjami. Mamy tu doskonały przykład tego, że warto walczyć o swoje marzenia, trwać przy własnych przekonaniach i nie poddawać się nawet wtedy, gdy wydaje nam się, że walka jest skończona.
Lubię też w fabule napotykać na odrobinę magii, na takie sytuacje, które nie dadzą się racjonalnie wytłumaczyć, bo to tylko dodaje smaczku całości. Ja polecam, bo spędziłam z historią Joanny, Artura i Beaty naprawdę ciekawe chwile.

Joanna Waśko to doświadczona pracownica korporacji, która przez intrygę swojej przełożonej trafia na kurs dla wypalonych zawodowo.
Owy kurs odbywa się w malowniczej górskiej miejscowości Biała Kamienna. Piękne widoki, pyszne jedzenie, życzliwi mieszkańcy oraz ciekawe legendy sprawiają, że wyjazd okazał się miło spędzonym czasem. Zwiedzanie miejsca, z którymi powiązane są ciekawe historie sprawiają, że Waśko spotyka na swej drodze sympatyczną i tajemniczą Bogumiłę oraz jej intrygującą przyjaciółkę Esme.
Co wyniknie z tego nieco dziwnego spotkania? Kim są Bogumiła i Esme? Jak potoczą się dalsze losy Joanny?

"Wężowy ołtarz" to piękna, nieco magiczna historia, pełna ciekawych legend i wyjątkowego krajobrazu Tatr z Giewontem w roli głównej.

Historia ta pokazuje, że nie warto iść po trupach za sukcesem, bo tylko sprawiedliwość i dobro mogą zwyciężyć.

To moja kolejna przygoda z twórczością Haliny Kowalczuk. Uwielbiam te magiczne historie, gdzie legendy są poprzeplatane z teraźniejszością.

Serdecznie polecam!

Książkę miałam okazję przeczytać dzięki BookTour zorganizowanemu przez Kasieńkaj7

Joanna Waśko jest cenionym pracownikiem znanej agencji reklamowej. Gdy zostaje niesprawiedliwie potraktowana przez przełożonego i oszukana przez koleżankę, trafia na szkolenie ostatniej szansy. Razem z grupą wypalonych zawodowo pracowników firmy ma przejść kurs organizowany przy pomocy wykwalifikowanych psychologów i coacha. Miejsce zsyłki znajduje się w górach. Malownicza okolica oferuje szlaki pieszych wędrówek oraz garść lokalnych legend.

W Białej Kamiennej Asia poznaje starszą panią Bogumiłę w towarzystwie nietypowego pupila oraz pasterza Michała, który okazuje się być kimś całkiem innym.

To, co miało odsunąć Joannę od spraw biurowych, daje jej niespodziewanie szansę na wyprostowanie spraw a może także znalezienie nowej ścieżki kariery.

Asia poznaje w górach Artura, w którym połączy ją relacja nie tylko służbowa...

Niebagatelną rolę w powieści odegrają węże. Zakończenie jest mało prawdopodobne, wręcz baśniowe.

Myślę że tą książkę można określić jako zbiór legend opowiadań w którą, tak z musu wpleciono wątek Joasi i Artura.
Inaczej nie mogę tego ująć ponieważ zachowanie głównych bohaterów jest dla mnie po prostu niezrozumiałe.
Niezdecydowanie Artura było bardzo irytujące. A jeżeli chodzi o Joasię dziwi mnie że akceptuje taką sytuację.
Końcówka książki dla mnie w ogóle nie do przyjęcia kompletnie nie rozumiem Joanny która gotuje Arturowi obiadki, udziela rad co do Beaty. Całkowite przyzwolenie na trójkąt i oczekiwanie kiedy wreszcie Arturek się zdecyduje którą wybrać??!!!
To jakiś nieprawdopodobny kosmos 3*.

Końcówka książki dla mnie w ogóle nie...

Główna bohaterka Joanna Waśko od prawie dwudziestu lat pracuje w firmie zajmującej się głównie planowaniem i projektowaniem reklam telewizyjnych. Jest sumienna i do każdego zadania podchodzi z wielką starannością dbając o każdy szczegół. Niestety cały czas nie jest doceniana przez przełożonych. Obiecywano jej wprawdzie awans na kierownika, lecz nic z tego. Awans otrzymała nie znająca się na niczym protegowana dyrektora Beata Krygier, która nie dość, że kradnie projekt kampanii reklamowej, nad którym pracowała Aśka, to na dodatek oskarża ją o wypalenie zawodowe i wysyła na szkolenie do położonej u podnóża Tatr malowniczej miejscowości Białej Kamiennej. Na miejscu Aśka poznaje prezesa korporacji Artura Rasja, wobec którego swoje plany ma także Beatka. Co będzie dalej?

Książka jest ciekawa, lecz nie do końca mnie wciągnęła. Aśka jak na swój wiek wydawała mi się strasznie naiwna, natomiast w przypadku Artura raziło mnie jego niezdecydowanie i można powiedzieć wygodnictwo. Facet tak naprawdę sam nie wiedział czego chce. Właśnie to, że nie potrafił do końca określić swoich wyborów doprowadziło do tragedii. W książce pojawiają się także legendy o Podhalu. Sama Aśka spotyka na swej drodze tajemniczą Bogumiłę z towarzyszącym jej wężem, którego nazywa Esme.
Książkę oceniam na niepełne 7 pkt.

Kolejna piękna książka w wykonaniu Autorki. Tym razem przenosiny się do Białej Kamiennej, poznajemy niezwykłe uroki Tatr, wartościowe opisy przyrody i otaczających miejsc. Dużo legend i podań opisanych w książce dodaje jej wartości, możemy przenieść się w odlegle czasy. Wykreowani bohaterowie Asia i Artur są bardzo różni od siebie, dzieli ich niemal wszystko, ale może połączyć wyjątkowe uczucie. Tytuł Wężowy ołtarz niesie tajemnice. Węże odgrywają istotną rolę w perypetiach głównej bohaterki. Czy okażą się pomocne dla Aśki? Świetna historia, która wciąga od pierwszych stron. Polecam

• Przeczytane 2022
  • Proza
  • Moja Biblioteczka 2024
  • BookBeat
  • Book tour

Dodaj cytat z książki Wężowy ołtarz